Skocz do zawartości
IGNORED

Test: Yamaha CD-S1000 vs. MF A1 CD PRO


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Już dwa tygodnie jak mam do czynienia A1 cd pro. Nie jestem expertem,ale prześwietlające sprzęt Zollery wskazują na raczej "forensic amount of detail" niż "euphonic or styled presentation".Potwierdziła to także zmiana na raczej ciepło brzmiącą końcówkę Linn Klout. Czekam na cedek Talk'a i będę musiał coś wybrać :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc mamy kolejne potwierdzenie odejścia (w przypadku omawianego odtwarzacza MF) w kierunku wybitnej audiofilskiej neutralności i rozdzielczości:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę jednak że cos tu do końca nie gra. Jakim cudem A1 czyta płyty HDCD i SACD ? Może o czyms nie wiem, albo może testującemu chodzi tylko o to że odtwarzacz po prostu widzi takie płyty, a to już inna historia. Prawdopodobnie z płyt SACD odczytuje tylko tą gorszą warstwę CD, a z płyt HDCD czyta dane podstawowe nie widząc dodatkowych bitów. Sory za upierdliwość, ale jeszcze ktoś kupi taki odtwarzacz i zostanie nabity w butelkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abandon, 20 Paź 2009, 15:17

 

Tak, Abandon - dobrze rozumujesz i jednocześnie przepraszam za moje skróty myślowe.

 

A1, oczywiście odczytuje tylko warstwę CD hybrydowej płyty CD/SACD oraz "widzi" HDCD jako normalne CD i tak je też odczytuje bez dodatkowych bitów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musical Fidelity na swej stronie proponuje upgrade wielu swoich klocków. Ciekawe w jakim kierunku poszłyby zmiany w przypadku A1 cd pro.Kosztuje to bagatela 600 funtów plus przesyłka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Z - bardzo ciekawe rzeczywiście, przy tych parametrach cenowych - czyżby chodziło o przejście do 1008, I'm puzzled:)). Napisz i wklej.

 

Przy okazji, zainspirowany wypowiedzią boskiego Anthony'ego, chciałem Was szanowni spytać jak zapatrujecie się na zagadnienie rezonansu w audiofilii. Zagadnieniu - jego zwalczaniu - poświęcono niejeden wątek, tymczasem no, spójrzmy prawdzie w oczy ...ciary nieraz się pojawiają właśnie dzięki rezonansowi, i Anthony i ja to poświadczam:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakew, 21 Paź 2009, 14:11

 

>@Z - bardzo ciekawe rzeczywiście, przy tych parametrach cenowych - czyżby chodziło o przejście do

>1008, I'm puzzled:)). Napisz i wklej.

 

 

Dokładne info na stronie MF

 

>Przy okazji, zainspirowany wypowiedzią boskiego Anthony'ego, chciałem Was szanowni spytać jak

>zapatrujecie się na zagadnienie rezonansu w audiofilii. Zagadnieniu - jego zwalczaniu - poświęcono

>niejeden wątek, tymczasem no, spójrzmy prawdzie w oczy ...ciary nieraz się pojawiają właśnie dzięki

>rezonansowi, i Anthony i ja to poświadczam:)

 

Przyłączam się :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy chodziło mi - napisz do nich, do MF, co kryje się za tymi 600 quid bo przecież jednak nie wiesz mimo info na ich stronie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszczególniają na stronie dokładnie co za 600 quid robią.Chyba prędzej sprzedam cedeka niż pójdę na takie złodziejstwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A1 CD PRO cd player upgrade schedule

 

Bypass PSU caps with low ESR polypropylene

Pure copper noise nulling band around psu caps

Refurbish sockets, check for wear, replace if needed

Improve analogue supply decoupling

Upload latest operational software

Check PSU caps ESR, replace if needed

Pure copper noise nulling belly band fitted to mains transformer

Check all clocking signals for low jitter

Replace operational amplifiers with premium grade types

Fit premium grade gold plated operational amplifier sockets

Service and realign laser

Check channel balance exceeds original specification

Replace power supply bypass caps with low ESR premium grade polyester/polypropylene

Check linearity at low levels

Fine tune intermediate wiring

Bypass all audio path electrolytics with premium grade polypropylene types

Fit new precision clock PCB

Check regulators for noise and voltage accuracy, replace if needed

Realign power transformer

Soak test over 10 days

Computer recalibration to confirm that unit exceeds original specification

Log owner name, model and serial number in Musical Fidelity archives

Issue certificate signed by Antony Michaelson

 

Cost; £599 inc. VAT

In the UK we will pay freight to your house.

Overseas clients; all freight charges in both directions, customs clearance charges and duties at your cost.

 

 

 

 

Hm... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Rezonansu, potężnej siły w audiofilstwie - Michelson wspomniał o nim w słynnym eseju o mocy wzmacniaczy, która powinna jak mówi być duża m.in. dla uniknięcia rezonansu - powiada słaby wzmacniacz się tam prawda kotłuje, przez co powstaje wrażenie ekscytacji, a silny wzmacniacz na luziku głośno gra nikt nie odczuwa żadnej ekscytacji...

Trudne zagadnienie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zildjian, 21 Paź 2009, 15:10

 

>hmmm:-)

>

>prędzej go zlampizuję :-))

 

 

Albo sprzedam.Dogadałem deal z Talk'iem na ichni cd 3.1B. Top lepszy kompan wizualnie i dzwiękowo dla mojej koncówki mocy.

 

Ktoś chętny na mój A1 CD Pro ? Stan igła,z folią na pokrywie napędu, pilot nieużywany :-)),kupiony w UK 3 tygodnie temu. Jak dla Audiostereo pipul - 4200,-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, b. fajnie że dałeś najpierw znać węższemu kregowi fanów (jeszcze klub MF!), zresztą jest większa też szansa że kupujący będzie zadowolony jesli kupi ktoś z klubu, obeznany prawda z frimowym soundem.

 

Rzeczywiście ten upgrade to chyba musiał by do lampizacji (a la 1008) poprowadzić....

 

Pierwszy bym kupił! gdyby nie ta ergonomika (wprawdzie specyficzny jakby sound tego aparatu mi najwyraźniej też nie pasuje:) ale spróbowałbym gdyby nie ta ergonomika, tu trzeba - np. - zręcznej osoby do nakladania tej plyty dwoma rękami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jedną ręką, można dwiema :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj dostałem z ebay USA nowe lampy do pre RCA 6SN7.Przesyłka szła 4 dni ! Teraz dopiero MF pokazał przetrzeń wgłąb. Oj, będę miał problem,który cedek wybrać jak już Talk przyjedzie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, nie ma jak głębia, przestrzeń wszerz malo mnie interesuje, niekiedy mi nawet przeszkadza,, ale głębia zawsze pomaga!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Xindak wprowadza na rynek nowy odtwarzacz płyt CD o nazwie "CD Transport" na napędzie Philips CD-Pro2LF, czyli na takim samym, który jest montowany w Musical Fidelity A1 CD-PRO:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ciekawa jaka będzie cena tego top-loader'a?

post-17176-100002320 1275373177_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 23

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.