Skocz do zawartości
IGNORED

Monitory do 2k zł do 9 m2.


zolt_88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję zakup jakiś kolumn do mojego - co jak co - małego pokoju, w sumie to jest nawet niecałe 9m2. Tutaj chyba pozostają tylko monitory.

 

Lubię dźwięk dość szczegółowy z dobrą separacją instrumentów, ładną średnicą oraz dobrze słyszalnym basem, w miarę nisko schodzącym (choć pewnie z tym mogę się pożegnać), aczkolwiek nie zagłuszającym reszty pasma. Po prostu tam gdzie trzeba, żeby potrafił ładnie uderzyć. Wysokie nie meczące, ale dobrze słyszalne, również w miarę szczegółowe (lubię w muzyce różnego rodzaju niuanse ;)).

Muzyka którą słucham to rock, pop, różnego rodzaju elektronika, a więc nie mam konkretnych preferencji, wszystko po trochu.

 

Kolumny z racji umeblowania i tej mizerności pod względem wielkościowym pokoju muszą stać na szafkach na wysokości koło 123 cm. Głowa w miejscu odsłuchowym znajduje się na wysokości koło 100 cm (środek).

 

Chcę dobry sprzęt jak na te pieniądze, który potrafi grać w jak najlepszym tego słowa znaczeniu, ponieważ nie interesują mnie żadnego rodzaju creashity i inne tego typu wynalazki.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pod co to podłączysz?, na czym będą stały głośniki?, w regale czy na półkach?, jak daleko będzie stał głośnik od ściany? (mierząc od ścianki przedniej głośnika).

I konstrukcje na pewno bassrefleksem z przodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zolt_88, 22 Cze 2009, 21:57

 

witam.

 

w jaki sposób chcesz mieć "dobrze słyszalny bas w miarę nisko schodzący" skoro " muszą stać na szafkach na wysokości koło 123 cm" ??? Jak dla mnie jedno wyklucza drugie.

 

Ja posiadam Paradigmy Monitor 3, które uważam za w miarę dobrze brzmiące z ładna przestrzennością i dynamiką. Jednakże muszą stać na nielekkich podstawkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie coda 7 i 8 mają bassrefleks z przodu, ewentualnie eltax monitor III, mają bass`a od spodu i stoją na nóżkach:), obie konstrukcje mają mocny bass jak na swoje wymiary...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitory, które stoją na wysokości 123 cm wyklucza to, że będą potrafiły zagrać na basie?

Będzie istniała ewentualność żeby wstawić je niżej, tak jakby w półkę w takim regale, ale to byłoby zależne od wielkości monitora i nie wiem czy to byłoby zdrowe rozwiązanie... Niestety, taki mały pokój, jakieś meble muszą być i innego wyjścia nie ma, jakby był większy pokój na pewno byłoby inaczej, więc nie wińcie mnie za to.

 

Będą bardzo blisko tylnej ściany, tak więc BR na pewno z przodu. Od bocznych ścian, a dokładniej jednej bocznej ściany, bo z drugiej strony jest okno są to odległości koło 30 - 50 cm. Do ściany w którą będą grać to około 2.20 - 2.30 m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie coś, podstawka i ustrój akustyczny zarazem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co jest to stary wzmacniacz BASF 6360 (w sumie sam nie wiem czy to dobre, czy złe), ale z czasem (jak przybędzie fundusza) dojdzie wzmacniacz już pod te monitory, które będę ewentualnie posiadał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mozesz to wypożycz i sprawdz dali ikon1 w tym metrażu może z basem nie bedzie najgorzej (ale duzo zalezy od wzmacniacza). Generalnie przy tym pokoju i z tym ustawieniem kupuj tylko po przetestowaniu w domu. Zastanów się moze czy nie warto zmienic czegos, by miec jednak glosniki na wysokosci uszu. 20-30 cm robi jednak sporą różnicę w odbiorze basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniejsze od wcześniej tu wymienionych będą aktywne monitory (np. KRK Rokit 6 ). Problem z tym że mogą być za dokładne (małe maskowanie dźwięków = większa separacja instrumentów = większa ilość detali - niektórych to męczy). Jak byś chciał trochę rozmyć to faktycznie pozostaje coś z segmentu konsumenckiego (np. wspomniane Usher)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. tylko z tymi KRK może być problem z basem w tak małym pokoju (dosyć nisko schodzą i potrzebują nieco przestrzeni) - warto pomyśleć nad mniejszymi np. EMU PM5

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam bez dwóch zdań Usherki s-520, do tego pokoju jak znalazł. Cena ich trochę skoczyła ale i tak są jej warte. Możesz też sprawdzić najmniejsze Paradigmy chyba to będzie model Titan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z przdmówcą......bardzo trafione propozycje polecam!!!!

możesz zobaczyć paradigm u dystrybutora:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa basiku w tych Usherkach? Co jak co, powiem, że byłem nimi zainteresowany, ale sporo osób twierdzi, że basu nie mają. Nie słyszałem, więc sam nie ocenię. Jeśli możesz, napisz coś o nich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim pokoju i przy bliskich planach mają go dość dużo, przy czym nie ma tego najniższego. Jednak zgadzam się z kolegami,że ten Usher to bardzo dobry wybór. Możesz też poszukać Paradigma Mini Monitor v3, ten też się nada na 9 m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najniższego ze względu na same monitory? Wydaje mi się, że sam mój pokój nie byłby wstanie "obłużyć" tych niższych, nawet jakby sprzęt na to pozwalał. Chyba, że się mylę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt obsłuży w zależności od jakości i tzw "strojenia" podbarwień itd. Odnośnie monitorów. Sam jestem fanem monitorów i są one wstanie przenieść najniższy bas. Wszystko jednak zależy od prztworników zamontowanych w tych głosnikach. Najprostsza metoda to duża średnica woofera - niski bas, mała średnica "basik" to tak najogólniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze te, są też bardzo dobre i godne polecenia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ushery s-520. Przy kupnie i odłsuchu narzekałem na brak basu. Po wstawieniu do pokoju bywa, że narzekam na nadmiar.. i chodzi głównie o ten najniższy bas, wyraźnie wychodzi na pierwszy plan niskiego pasma. W moim 10 m2 pokoju, stoją na krótszej ścianie i nie powiem, żebym w którymkolwiek miejscu miał braki basu. Z początku troche za mocno grały skrajem wysokich tonów, ale przytemperowałem je zmieniając kabel. Wiem, że akustyke mam do kitu, a ustawienie kolumn też nie jest do końca odpowiednie, ale w tak małych pokojach, ale wg mnie jak na te warunki sprawdzają sie w każdym rodzaju muzyki. Pokazują swoje możliwości raczej przy muzyce akustycznej, jazzie itp, natomiast lekki nadmiar basu i te wysokie tony idealnie sprawdzają sie przy nowszych gatunkach muzyki np elektronicznej - jest dynamicznie i pokój ładnie wypełnia sie całym pasmem dźwięków.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kolega chce basu i wrażeń bliskich LIVE to polecam coś w stylu T+A TMR160, gdyby jednak się nie zmieściły można ewentualnie spróbować wnieść TMR80

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu coś z allegro.....moim zdaniem bardzo dobra propozycja....polecam:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rówież z tego co sprawdzałem, usherki nie wpadają łatwo w kompresję, można równeż głośno słuchać ulubionych kawałków, lubią "ciepłe" wzmacniacze i źródła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paragidm... czytałem recenzję o jakiś dziś już tu wymienionych, była taka sobie. Biorę pod uwagę, wszystkie propozycje przeglądam, czytam, zgłupieć można ;-) Z jednej strony chciałbym by móc jednak sięgnąc basem jak najniżej (nie chodzi mi tu o przebasienie dźwięku, tylko czasami słucham muzyki, w któtej basik schodzi na prawdę nisko), ale z drugiej strony boję się, że takie 18 cm głośnik to będzie za dużo do mojego pokoju i będą jakieś spore podbicia na jakimś paśmie. Takie 9m2 (nawet nie całe, bo to jest koło 8,4m2) jest strasznie nieakustyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie widze innego wyboru jak uszatki S-520 do Twojego metrazu. U mnie graja w 17mk2 wiec bas bedzie namniejszym zmartwieniem, do tego masz ładna barwe i muzykalnosc!! konkurencja troche w tyle w tych aspektach. Niestety wymagaja ambitniejszej elektroniki zeby pokazały cała klase...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co za bzdury wypisujecie do 9 m2 Paradigmy studio 20 itp przecie to wulkan energii i BASU zdmuchna wlasciciela z kanapy a w najlepszym wypadku spadna mu kapcie.

 

Usher 520 potrzebuje wydajnego pradowo wzmacniacza z nieco wyzszej polki by pokazaly na co je stac w przeciwnym razie zagraja ostro i plytko (podane dB maja sie nijak do rzeczywistosci).

 

Jest wiele fajnych podstawkowcow np: Audiowave 141,AE 100,100i,Koda K-5000s (tuning za 400zl i graja jak marzenie) ,JML Micron Karat (ciezko dostac) ,Nowe kolumny Kody (podobne do SF i Chario modelu nie pomne ale wykonanie bomba,Epos....i tak mozna jeszcze dlugo.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.