Skocz do zawartości
IGNORED

NAD C315 i rozświetlające się wnętrze


I60R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na początku dodam, że nie jest to prowokacja. Możliwe, że był już taki temat, ale nie za bardzo wiem co miałbym wpisać w wyszukiwarkę, gdyż nie jestem inżynierem, albo kimś kto zna się na budowie wzmacniaczy.

Problem wygląda tak:

Niedawno, podczas próby sprzętu, podczas słuchania przekręciłem gałkę głośności do godziny 10.30-11. Wszystko ładnie, pięknie, bez przesterów, nie słychać żadnych oznak nadwyrężenia, cały dom się trzęsie. Gdy grało już tak kilka dobrych minut podszedłem do wzmacniacza w celu sprawdzenia temperatury. Temperatura w porządku, trochę cieplej niż normalnie, ale bez przesady. Zaniepokoiło mnie coś innego. Grała właśnie piosenka w stylu sam bass (konkretne uderzenia) i wokal. W momencie uderzenia basu zauważyłem, że coś w środku się rozświetla. Tylko w tym momencie. Przy żadnej innej muzyce to nie występuje.

Miejsce, w którym to występuje znajduje się jakieś pięć centymetrów za przyciskiem włączającym wzmacniacz, bezpośrednio przy lewej ściance. To takie jakby metalowe przedmioty wielkości tych nie największych baterii, nie pamiętam symbolu. Dodałem zdjęcia, mam nadzieję, że zadziałają. Jakby czegoś nie było widać mogę wrzucić w niezmienionym rozmiarze.

Z tego co mi wiadomo największym mocowym wyzwaniem dla wzmacniacza jest wierne odwzorowanie niskich tonów. Pierwsze oznaki, że coś nie tak, czy to z przyczyny niedoboru mocy, czy usterki (jeżeli w ogóle gra w miarę poprawnie) można usłyszeć w niskich tonach.

Tak więc co to jest, usterka, czy NAD'owi brakuje mocy? Jeżeli to drugie to oznacza to, że jest to już koniec możliwości wzmacniacza? Na 90% czeka mnie po wakacjach przeprowadzka do jakiś 30m2, więc trochę szkoda by było, gdyby to już był koniec.

Swoją drogą dziwna polityka NADa, który montuje w swoich wzmacniaczach tak wyskalowane potencjometry. Na godzinie 8 to już konkretnie ryczy, a ustawienie poziomu głośności "do spania", lub nocnego cichutkiego odsłuchu jest nie możliwe ze względu na czułość. A nawet, gdyby nam się udało to i tak przeszkodzi nam rozjechanie kanałów, tzn. na najniższych poziomach głośności kanał prawy gra zdecydowanie głośniej od lewego, później się zbiegają, ale to już za głośno.

Sprzęt jak w opisie.

Dziękuje za ewentualną pomoc i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-22027-100001826 1245751369_thumb.jpg

post-22027-100001827 1245751369_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij obudowę i wtedy zrób zdjęcia...nikt nie ma x-ray jak superman w oczach... to kilka śrubek, od zdjęcia budy nic się nie popsuje... a ułatwi diagnozę i lokalizacje uszkodzonego elementu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłbym od razu, gdyby nie plomba gwarancyjna. Nie sądziłem, 10.30 to szczyt możliwości tego wzmacniacza. Czyli co się stało? Ewidentna usterka, czy ostrzeżenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba po to jest forum, żeby pytać. Sądziłem, że ktoś będzie pewny. No cóż, czekamy dalej. Wzmacniacz gra w porządku, nic się nie zmieniło. Serwisu chciałbym uniknąć, a jeśli będzie konieczny chociaż przeczekać oddanie wzmacniacza do urlopowego wyjazdu, czyli jakieś 3 tygodnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tak to wyglada (dla zainteresowanych)

 

ten model już tak ma, z tego co udało mi się wyczytac, nad ma jakiś patent na "extra" moc i w momencie kiedy jest jej nadmiar uwalania się w postaci wlasnie takiego światła..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arek__45

(Konto usunięte)

Pusty smiech ogarnia... ludzie kupuja i nie wiedza co...

 

NAD C315 BEE...ma Spotlight on Powerdrive-S czyli diody halogenowe zalaczajace sie przy wysokich poziomach .....wiecej nie chce mi sie pisac...Czyli pelny spokoj:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czad! chyba sobie kupię takiego NADa, jak silniki odrzutowe w myśliwcach normalnie.

Parę luster i impra że Hej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenie nauczyło mnie, że nie warto zagłębiać się w instrukcję obsługi i podobne, ale w tym przypadku jak widać było inaczej. Poza tym nie sądziłem, że tak podstawowy model może mieć jakieś bajery.

Nie no, dziękuje uspokoiliście mnie. Wiecie jak jest z serwisami.

 

Nie było to zbyt odpowiedzialne z mojej strony, ale sugerowałem się wyskalowaniem potencjometru.

Co nie zmienia faktu, że to już raczej końcówka mocy - jest to mocno niezadowalające.

Co do imprez - jak widać ten NAD się średnio nadaje.

Dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arek__45

(Konto usunięte)

To nie jest patent na moc ...tylko zabezpieczenie przed "ugotowaniem" koncowki tyle i az tyle ale dziala efyktywnie.

 

 

A tak poza tym nowy NAD 180 £...uzywany Rega Mira za 150£ to nadal B klasa wg Stereophila ,ktos chce kupic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasna sprawa, chociaż Arkowi też, co nie zmienia faktu, że ta złośliwa uwaga była trochę nie na miejscu. Czy gdy kupujemy chociażby komórkę i nawet używamy ją te 2 lata to wiemy o niej kompletnie wszystko - gwarantuje, że nie. Tak samo taka drobnostka, nawet gdybym zajrzał na trochę dłużej do instrukcji niż kilka sekund mogła mi umknąć.

W niektórych wersjach c315 światełka są też zielone. Ogólnie zależy na jaki model się trafi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie dlatego przedzownił bym sobie do serwisu - pewnie wszystko by wyjaśnili:)

czasami warto - można dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy - trochę więcej niż na forum. pewien nasz kolega uparcie dzwonił do serwisanta electrocompanienta - ale dzięki temu wie jakie są wersje wzmaka, czym się różniły, jak poznac grzebany wzmak, jak go obsługiwać aby nie zaliczyć skuchy (electro czasami się palą bo brak tam zabezpieczeń itd) Telefon do serwisu to nic złego:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>szwagiero, 23 Cze 2009, 16:13

 

Czemu ma służyć Twój wpis? Kolega pisze, że jest Ok, tylko chce się dowiedzieć o bajerku technicznym w jego wzmacniaczu, natomiast Twój wpis jest merytorycznie pusty i nie na miejscu. Takie bzdurne i bezrozumne wpisy są ostatnio zmorą tego forum i niejeden user już zauważył że "dzięki nim" audiostereo schodzi na psy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozjeżdżanie się kanałów (głośność) jest niestety częstą przypadłością tańszego sprzętu i pomaga na to wizyta w serwisie, regulacja, lub wymiana potencjometru na lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD dźwiękowo jest w porządku. Brzmieniowo w zestawie z moimi missionami zniszczył jakiś amp H/K za ok 1800 i któreś z podłogowych JBL. Niestety to jedyne poważniejsze zestawy, których słuchałem dużej.

O tym rozjeżdżaniu kanałów czytałem. W sumie nawet jakby przyjęli do serwisu na podstawie gwarancji nie ma to sensu. Nie ma gwarancji, że coś się zmieni, a ja tracę wzmacniacz na 2 tygodnie.

Poza tym sprawę już rozwiązałem, poprzez regulację głośności w DACu. Co nie zmienia faktu, że tak nie powinno być.

Słabiutkie Harmany za podobne pieniądze są wyposażone w porządne potencjometry.

 

A co do sytuacji na forum to przydałoby się porządne czyszczenie. Każdy wątek miałby o 50% mniej postów, ale wszystkie byłyby na temat i nie trzeba by było przebijać się przez śmieci. Chociaż też nie jest to rozwiązanie, które przyniosłoby długotrwałe korzyści. Problem trzeba zniszczyć u źródła, czyli np. za każdą niepotrzebną wypowiedź odpowiednia nagroda, a dla recydywistów coś ekstra. Tylko do tego potrzeba kilku moderatorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD dźwiękowo jest w porządku. Brzmieniowo w zestawie z moimi missionami zniszczył jakiś amp H/K za ok 1800 i któreś z podłogowych JBL. Niestety to jedyne poważniejsze zestawy, których słuchałem dużej.

O tym rozjeżdżaniu kanałów czytałem. W sumie nawet jakby przyjęli do serwisu na podstawie gwarancji nie ma to sensu. Nie ma gwarancji, że coś się zmieni, a ja tracę wzmacniacz na 2 tygodnie.

Poza tym sprawę już rozwiązałem, poprzez regulację głośności w DACu. Co nie zmienia faktu, że tak nie powinno być.

Słabiutkie Harmany za podobne pieniądze są wyposażone w porządne potencjometry.

 

A co do sytuacji na forum to przydałoby się porządne czyszczenie. Każdy wątek miałby o 50% mniej postów, ale wszystkie byłyby na temat i nie trzeba by było przebijać się przez śmieci. Chociaż też nie jest to rozwiązanie, które przyniosłoby długotrwałe korzyści. Problem trzeba zniszczyć u źródła, czyli np. za każdą niepotrzebną wypowiedź odpowiednia nagroda, a dla recydywistów coś ekstra. Tylko do tego potrzeba kilku moderatorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD dźwiękowo jest w porządku. Brzmieniowo w zestawie z moimi missionami zniszczył jakiś amp H/K za ok 1800 i któreś z podłogowych JBL. Niestety to jedyne poważniejsze zestawy, których słuchałem dużej.

O tym rozjeżdżaniu kanałów czytałem. W sumie nawet jakby przyjęli do serwisu na podstawie gwarancji nie ma to sensu. Nie ma gwarancji, że coś się zmieni, a ja tracę wzmacniacz na 2 tygodnie.

Poza tym sprawę już rozwiązałem, poprzez regulację głośności w DACu. Co nie zmienia faktu, że tak nie powinno być.

Słabiutkie Harmany za podobne pieniądze są wyposażone w porządne potencjometry.

 

A co do sytuacji na forum to przydałoby się porządne czyszczenie. Każdy wątek miałby o 50% mniej postów, ale wszystkie byłyby na temat i nie trzeba by było przebijać się przez śmieci. Chociaż też nie jest to rozwiązanie, które przyniosłoby długotrwałe korzyści. Problem trzeba zniszczyć u źródła, czyli np. za każdą niepotrzebną wypowiedź odpowiednia nagroda, a dla recydywistów coś ekstra. Tylko do tego potrzeba kilku moderatorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko NAD ma problemy z potencjometrami, w Marantzu PM-63 też mam balans ustawiony lekko w prawo...czas robi swoje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam marudzicie, miałem tak w Arcam alpha 7, Rotel rx 931 (chyba taki model) i też ustawiałem na balansie (balas był w pokrętle głośności, właściwie dwa pokrętła głośności w sobie), teraz mam w caspianie, ale tutaj mogę wcisnąć guziczek i mam -20 decybeli czy jakoś tak.

 

Równo łapie tylko w elektronicznych potencjometrach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak za spamowałem już więc wytłumaczę się, że post w ogóle nie chciał się dodać, strona wisiała, nawet skopiowałem do schowka, a tu przychodzę do domu i 3 posty widzę. No ładnie, ale skończmy już bo to do niczego nie prowadzi i proszę w miarę możliwości o usunięcie 2 niepotrzebnych postów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.