Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z kopułką Paradigm Monitor 3


kot_behemoth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po paru tygodniach od kupna kolumn Paradigm Monitor 3 z drugiej ręki okazało się że w jednej kolumnie trochę dziwnie gra kopułka. Generalnie objawia sie to dziwnym przydźwiękiem podczas partii fortepianu, czasem gitary - coś jakby metaliczne brzęczenie. Na początku nie zwróciłem na to uwagi z racji wymiany wzmacniacza - wlaściwie wszystko było słychać inaczej. Dopiero po głębszym osłuchaniu stwierdziłem że to uszkodzenie.

Znalazłem podobny post na forum i objawy się zgadzają. Wynika z tego że ktoś przegrzał głośnik i stąd jego uszkodzenie. Oznaczenie przetwornika to B3TWHF-TIM-010A 0399. U dystrybutora kosztuje 200zł i jest to jego nowsza wersja co oznacza że zapewne czekałaby mnie wymiana ich w obu skrzynkach a to juz 400zl. Przy cenie kolumn 600zl to widzę że zrobiłem interes zycia :-)

Czy szanowni forumowicze nie wiedza czy sa jakiekolwiek zamienniki ktore pasowaly by do tych kolumn? I czy wogole takie cos ma sens?

Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis miesiac temu. Niestety kupowałem od jakiegos szczeniaka i to był mój błąd.

 

Na marginesie: na jakims zagranicznym forum znalazlem ze niektore tweetery paradigma sa identycze jak Vifa. Tylko obawiam sie ze cena 2 x Vifa nie bedzie duzo odbiegac od oryginalnych Paradigma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już musisz kupić to nie kupuj czasem oryginalnych :) jeśli inne nie będą pasować to się zgadaj i wysyłaj do jakiegoś tuningowca a'la McGyver, niech zamontuje inne przyzwoite i tanie kopółki - wysokie tony to najsłabszy punkt Paradigmów z wersji v1-v4...

potrzebna będzie zapewne lekka modyfikacja zwrotnicy więc może przy okazji by coś skrobnąć w zwrotnicy aby średnica była nieco bardziej rozdzielcza ;) jak te 2 rzeczy poprawisz to będą naprawde świetne kolumny, takiego dzwięku ze świecą szukać w tej cenie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kot_behemoth,

 

Mam modyfikowane Paradigmy 3, dźwięk zmienił się nie do poznania

ale z oryginalnych to zostały tylko midbasowe i skrzynki :)

Jeśli kolega mieszka nie daleko Białegostoku to zapraszam na odsłuch

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jak już musisz kupić to nie kupuj czasem oryginalnych :)

Dzięki wielkie. To juz dla mnie bardzo ważna informacja!

W internecie nie znalazłem niestety żadnego info jaki konkretny model zamiennika mozna zastosowac. Paradigm tez raczej nie udostepnia parametrow swoich przetwornikow zeby cos dobrac samemu.

Zostaje mi zatem jakis magik ktory dobierze kopułkę + w razie potrzeby zmodyfikuje zwrotnice.

 

Dzieki za wszystkie info ale oczywiscie jak ktos ma jeszcze jakies pomysly to piszcie.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Waluch

 

Sam je modyfikowales czy moze wysylales jakiemus fachowcowi?

Chetnie bym posluchal ale do Bialegostoku mam 450km prawie, wiec uwierze na slowo ze graja swietnie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kot_behemoth, 24 Cze 2009, 11:58

 

>> Waluch

>

>Sam je modyfikowales czy moze wysylales jakiemus fachowcowi?

 

RegisAudio je poprawiała

 

zwrotnice projektowane od nowa, wysoko tonowy - Vifa

Bassreflex zatkany, środek wygłuszony, nowy czarny fornir

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Waluch

RegisAudio to osoba na forum jak McGyver czy firma? - jakos nie moge znalezc w internecie nic na jej temat. Mi nawet wystarczyloby dobranie sensownych kopułek i modyfikacja zwrotnicy.

 

Na marginesie - rozpatroszyłem tą kopułke. Trudno mi ocenic czy sa jakies uszkodzenia, czy ta ciemna kleista masa to ten oslawiony ferrofluid? Zastanawiam sie jak ta lepka maź wpływa na dźwiek głośnika bo chyba nie pozytywnie :-) W kazdym razie zlozylem to jeszcze raz do kupy, dzisiaj obslucham czy wogole jest jakas roznica - watpie jednak zeby to cos pomoglo.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli cewka wygląda normalnie, to tweeter pewnie nie jest uszkodzony. Możliwe że jest nieprecyzyjnie sklejony i cewka ociera o szczelinę, stąd brzęczenie. Możliwe też, że brzęczy któryś z elementów tweetera nieprecyzyjnie spasowany z resztą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kot_behemoth, 25 Cze 2009, 07:59

 

>>Waluch

>RegisAudio to osoba na forum jak McGyver czy firma? - jakos nie moge znalezc w internecie nic na jej

 

Owszem, kolega McGyver je modyfikował z bardzo pozytywnym skutkiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> McGyver

 

Cewka wyglada normalnie przynajmniej na tyle na ile jestem w stanie stwierdzic. Jest tylko cała w brązowej mazi. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Dzieki za info.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, tak gwoli ścisłości, szczegółów dotyczących realizacji zamówienia nie znam, bo Paradigmy zakupiłem już modyfikowane ... wcześniej słuchałem oryginałów :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta brązowa maź to coś w rodzaju ferrofluidu. Piszę "coś w rodzaju", bo w serii Monitor ten cały ferrofluid jest nienajlepszy, ma tendencje do gęstnienia i zalepiania szczeliny, spotykałem takie przypadki. Modyfikowałem wiele razy Paradigmy z serii Monitor, a także Studio. W Monitorach tweetery są dość kiepskie, zwykle zamiast oryginałów stosowałem Vifę D25AG (da się ją zamontować bez przeróbek mechanicznych kolumn), oczywiście ze zmienionymi zwrotnicami. Ogromna poprawa.

W Studio tweetery są już całkiem dobre i nie ma potrzeby ich wymiany, za to zwrotnice mimo że zmontowane z solidnych części, to nienajlepiej pomyślane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo operacja rozłożenia na częsci kopułki pomogła i ten dziwny przydźwięk właściwie zniknął, albo mój mózg usilnie stara sie w to uwierzyć. Teraz za to wydaje mi sie że ta druga gra ciut ciemniej. Moze faktycznie jak zasugerował McGyver ten ciemna maź przyschła i blokowała membrane.

Chociaz to nie znaczy ze nie mysle o tunningu :-)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kot_behemoth, 24 Cze 2009, 08:05

 

>

>Po paru tygodniach od kupna kolumn Paradigm Monitor 3 z drugiej ręki okazało się że w jednej

>kolumnie trochę dziwnie gra kopułka. Generalnie objawia sie to dziwnym przydźwiękiem podczas partii

>fortepianu, czasem gitary - coś jakby metaliczne brzęczenie. Na początku nie zwróciłem na to uwagi z

>racji wymiany wzmacniacza - wlaściwie wszystko było słychać inaczej. Dopiero po głębszym osłuchaniu

>stwierdziłem że to uszkodzenie.

 

Posiadałem bardzo podobny zestaw ( AX-930, Paradigm Monitor 3.v4) I również czasami w przypadku słuchania szczególnie ostrego rocka wydawało mi się, że coś jest przesterowane, coś trzeszczy.

 

Jednakże ja nie szukałem winnego w sprzedawcy ( mam nowe ze sklepu).Według mnie ta kompilacja Rotel+podstawkowy Paradigm Monitor+ ostry rock daje mieszankę wybuchową. Jak dla mnie ten tym tak ma.

McGywer ma rację, że po modyfikacji będą grać o wiele lepiej. Ale generalnie nie będą już to te same głosniki. Wysokie tony w tym Paradigmie naprawdę są słabe. A w połączeniu z ostrym rotelem dają mieszankę wybuchową. Według mnie jeśli Cię stać na modyfikację to zrób to. Jednakże ja pomyślałbym o innych paczkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sittek

 

>Jednakże ja nie szukałem winnego w sprzedawcy

ja tez bym nie szukal ale ewidentnie to byl problem z jedna kolumna, druga grala w porzadku.

 

Rotel faktycznie jest gra bardzo jasno ale z tego co sie dowiadywałem i tak w porównaniu z innym budżetowymi modelami Rotela iksry tu nie lecą. A dzwiek Paradigmow bardzo mi sie spodobal, żal mi bylo by sie z nimi rozstawac. Chociaz moze kiedys nie wykluczam. Moze po prostu ni jestem az tak wymagajacy, a poza tym po wieloletnim sluchaniu amplitunera Sony i podłych Tonsili jeszcze dużo wody upłynie zanim dźwięk Rotela i tych kolumn mi sie znudzi. Tunning na razie poza zasiegiem bo zostałem zrobiony w bambuko przez biuro podrozy i jestem chwilowo "out of money".

 

Pozdr i dzieki za odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kot_behemoth, 26 Cze 2009, 12:15

sorki nie doczytałem, że chodzi o jedną kolumnę. Poza tym z zakupami z drugiej ręki nie ma się co spodziewać cudów. Kupujemy w ciemno bo jest taniej. Gdybyś stwierdził to od razu można byłoby sie układac,ale po kilku tygodniach. Nie ma szans.

 

Ja też lubie czasami ostry rock i również nadal mam rotela i paradigmy. I uważam, że w dźwięku roteli jest jakaś magia :) i też tego nie zmienię ponieważ w innych zestawach zawsze szukałem tego dźwieku. Nie było. Odpadał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sittek

>Ja też lubie czasami ostry rock i również nadal mam rotela i paradigmy. I uważam, że w dźwięku

>roteli jest jakaś magia :) i też tego nie zmienię ponieważ w innych zestawach zawsze szukałem tego

>dźwieku. Nie było. Odpadał.

 

Mi tez genralnei to zestawienie pasuje, znajomi sugerują jeszcze wywalić IC Klotza, ale mysle ze nie ma sensu skoro CD kiepskie - i tak nie poczuje roznicy. Na tym zestawie nie sprawdzalem zadnych innych kabli wiec trudno mi powiedziec czy jest OK. Zreszta jak wspominalem - mam ostro zryty beret po doznaniach z Tonsilem i Sony wiec nie jestem obiektywny.

Jesli chodzi o Paradigmy to strasznie ciezko dostac cos z drugiej reki. Mysle ze ktos kto wymienia sprzet na wyzsza polke i tak zostawia te skrzynki.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.