Skocz do zawartości
IGNORED

Fronty 1200zł + Ampli 1300zł POMOCY!!


Krespo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Od ponad 3 miesięcy poszukuję frontów z amplitunerem i nie wiem co wybrać. Odsłuchiwałem już troche kolumn w granicach 1200zł i jak na na razie największe wrażenie zrobiły na mnie Klipsche f1. Co do amplitunera to jestem w czarnej dziurze ponieważ kompletnie się się na tym sprzęcie nie znam.

Wiem że dla niektórych ta cena wydaje się śmieszna lecz dla mnie to spory wydatek. Szczegulnie że będzie to mój pierwszy "droższy" sprzęt grający. Używki nie wchodzą w grę.

Nie jestem fachowcem jeśli chodzi o Hi-Fi jak i również nie oczekuję super kosmicznego dźwięku po prostu chciałbym aby wszystko przyzwoicie zagrało z lekkim basikiem szczegulnie przy muzyce pop, trance jak i muzyce spokojnej (Enigma, Enya...) i oczywiście dać lekkiego kopa podczas oglądania filmów...

Głośniki będą grać w pokoju okolo 16m2.

Co proponujecie? boje się podejmować pochopnych decyzji a potem tego żałować...

Pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja załatwiłbym sprawe jeszcze taniej - używany amplituner Kenwwod, Sony lun Denon (cała paleta na Allegro i nie tylko) a na fronty monitory o wysokiej skuteczność - KONIECZNIE!!!! Dlaczego o wysokiej skuteczności - wszystkie amplitunery są kiepskie pod wzgledem wydajności porądowej (nie czytaj bzdur w instrukcji o mocy - tak jak w samochodzie przy przyspieszeniu liczy się moment obrotowy a nie moc)i w sposób zadawalający napędzą wyłącznie takie kolumny. Później w miarę dopływu gotówki dokupiłbym subas. Koszt amplitunera + monitory oceniam na 1200/1300. Z subasem 2000-2300.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Krespo

 

w temacie sprzęt nowy czy uzywany - 4 lata temu myślałem dokładnie jak Ty, jak zresztą pewnie 99% kupujących swój wymarzony pierwszy zestaw stereo. I rozumiem Cię doskonale, bo te doświadczenie mam świeżo w pamięci. Ale powiem Ci jedno: gdybym dzisiaj mógł cofnąć czas, to kupiłbym, chocby czesciowo, używki. I jestem przekonany, że podobnie myśli większość z tych, którzy kiedyś dokonali pierwszego zakupu, i na tym nie poprzestali.

 

Skoro trafiłeś na to forum, to prawdopodobnie też na tym nie poprzestaniesz. I wtedy aura fabrycznej nowości oraz czar gwarancji przestaną mieć znaczenie (zresztą z gwarancjami to różnie bywa - obyś nie musiał się o tym przekonywać), za to żal będzie Ci d...ę ściskał, że musisz swoje wychuchane, wypieszczone klocki bez jednej ryski puścić za połowę ceny. Tak jak mnie ściskał, i większość tych którzy to przechodzili.

 

Nie powtarzaj tych błędów, zaufaj doświadczeniu innych. Może chociaż kolumny z drugiej ręki, jakieś uniwersalne, w miarę neutralne zaryzykuj? Za 1200 trafisz używki, które jako nowe kosztują 2 x tyle, i przy rosnącym apetycie na lepszy dźwięk będą miały wiekszą szansę na zaspokojenie Twoich rosnących wymagań. Wówczas pozostanie Ci tylko sprzedać ampli (za pół ceny:)) i dokompletować elektronikę.

 

Oczywiście takich kolumn jest trochę, ja z czystym suieniem mogę jedynie polecić to, co sam miałem, i niedawno z bólem serca sprzedałem - Eposy M12.2 (ew. mniejsze M5, obie z drugiej ręki w okolicach Twojego budżetu). Kolumny spokojnie wytrzymają 1, 2 a może i więcej skoków jakościowych elektroniki. Są uniwersalne, wiec w zależności od Twoich dalszych wyborów (tzn czy pójdziesz w stronę analityczności, czy muzykalności) spełnią Twoje oczekiwania. Poczytaj sobie opinie i posty na ich temat, posłuchaj w salonie, przemyśl to.

 

pozdrawiam i życzę dobrych wyborów

Krzysztof

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też rozwarzałęm opcję monitorów ale ciągle jestem sceptycznie nastawiony do nich... może dlatego że wszystkie jakie słuchałem mieściły się w kwocie 200zł Heh :)

Jakie mógłbyś mi zaproponować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaem "dużo" czytałem o nowych głośnikach znanych firm w mojej granicy cenowej i wciąż jestem kompletnie zielony w tym temacie a nie mowię już o starszych głośnikach :)

Nie wiem czym się zainteresować a co omijać szerokim łukiem. A teraz to już w ogóle mam namieszane w głowie... :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>krespo, piszesz:

 

„ta cena wydaje się śmieszna lecz dla mnie to spory wydatek”

– nie sądzę aby ktoś się z tego powodu śmiał, natomiast z tego powodu tym bardziej powinieneś wybierać komponenty „na lata”,

 

„Nie jestem fachowcem jeśli chodzi o Hi-Fi jak i również nie oczekuję super kosmicznego dźwięku po prostu chciałbym aby wszystko przyzwoicie zagrało”

- każdy tak mówi, na początku – a potem sie zaczyna...:))

 

„oczywiście dać lekkiego kopa podczas oglądania filmów...”

- na ampli się nie znam, ja puszczam filmy z 2 kanałów (DVD podłączone zwyczajnie do wzmaka), i na brak kopa z M12.2 nie narzekałem:))

 

„Głośniki będą grać w pokoju okolo 16m2.”

- u mnie grały w 18m2, i było bardzo dobrze. W 16 tez powinno, ale sugerowałbym jednak to sprawdzić (zresztą każde kolumny, czy elektronikę, warto sprawdzić u siebie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre rady. Od momentu kiedy napisałeś pierwszego posta siedze na allegro i oglądam wszystkie aukcje jakie wpadną mi w oko :)

Wg mnie jest kilka trochę okazji. Znalazłem Heco Victa 700 za 800zł słuchałem tych kolumn jakiś czas temu i naprawdę podoba mi się ich brzmienie. Hmm sam nie wiem co robić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>krespo

Przejrzyj dział opinie, posłuchaj kilku głośników powszechnie uważanych za dobre konstrukcje.

 

Jesli zupełnie nie masz pomysłu na „swój” dźwięk to szukaj raczej neutralne, wyrównane pasmowo, „bezpieczne” kolumny, bo tylko takie maja szansę dopasować się do zmiany gustów – brzmienie ukształtujesz elektroniką, kablami etc.

 

Ja Ci polecam to, co sam znam. Eposy sa uniwersalne, opinie zawsze miały dobre – uważam że sa to znakomite kolumny na „dzień dobry”, a przy tym wystarczająco audiofilskie aby pozostać w systemie najdłużej (ktoś kiedyś napisał że zagraja z elektroniką 2-3 krotnie droższą – potwierdzam, co więcej przy pewnych preferencjach mogą się sprawdzić z elektroniką nawet 4 krotnie droższą)

 

Prawda jest też taka, że na tym etapie możesz spokojnie brać cokolwiek – mówie powaznie. Oczywiście cokolwiek byle w miarę przyzwoicie grało, pasmo wyrównane, bez podbitych basów czy góry. Musisz się osłuchać, aby zdecydować, która „szkoła dźwięku” jest Ci bliższa – dzisiaj tego nie wiesz i być może jeszcze długo nie będziesz wiedział.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

mam do sprzedania taki zestaw: głośniki ELAC ELT-10 + Amplituner Onkyo DS-555. Kurzy się to u mnie w piwnicy więc jak jesteś zainteresowany to pozbedę się tego za 1300zł za całość.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj młody. Bardzo dużo dobrych rad i wskazówek napisał ci koledzy, szczególnie kaem@. Od siebie dodam, że rada z kupnem używki jest bardzo dobra. Szczególnie w twoim przypadku. Tu masz pierwszą propozycję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak już będziesz miał swój amp to możesz zabierać go pod pachę i chodzić po sklepach, komisach i kolegach z zamiaram kupna kolumn. Od razu na miejscu można podłączyć i posłuchać czy tobie się podoba czy nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki HM69 ale wzmaka już wybrałem :) Tzn amplituner ponieważ chcę w nie dalekiej przyszłości rozbudować swój sprzęt o kino domowe. Jest to Yamaszka HTR-6060 podobno to samo co dawna RX-V 661

Półtorej godziny temu byłem odsłuchać Wharfedale Diamond 9.5 i jestem mile zaskoczony. Grają bardzo szczegułowo z lekkim basikiem czyli to co mi najbardziej odpowiada, tylko że odsłuchiwałem ich z Onkyo TX-SR576 (chyba) więc nie wiem jak zagrają z tą Yamahą...

Wiem że jestem bardzo uparty ale charakteru się nie zmieni z dnia na dzień :) Wciąż chce kupić nowe głośniki, raz się żyje :) Może to będzie strzał w dziesiątke :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarek123456, 24 Cze 2009, 15:36

 

>Ja załatwiłbym sprawe jeszcze taniej - używany amplituner Kenwwod, Sony lun Denon (cała paleta na

>Allegro i nie tylko) a na fronty monitory o wysokiej skuteczność - KONIECZNIE!!!! Dlaczego o

>wysokiej skuteczności - wszystkie amplitunery są kiepskie pod wzgledem wydajności porądowej

 

Ale pleciesz. To samo moglbym napisac o wzmacniaczach, bo czemu niby ta opinia dotyczy tylko amplitunerow? Sa ampy po 100w na kanal przy 8ohm takie jak Denon DRA-835R czy DRA-1035R. Nie jeden wzmacniacz chcialby miec taki wykop.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krespo@ To, że jesteś uparty to widać po twoich postach. Od samego początku używasz słowa "szczegulnie" z tym samym błędem ortograficznym. Mimo, że już ci napisano wcześniej to słowo poprawnie ty dalej swoje.

Ale tak właśnie wygląda dupokracja. Życzę ci udanych kolumn. Szczególnie nowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam - WSZYSTKIE amplitunery są słabe pod względem wydajności pradowej. A porównanie jakiegos modelu lepszego od wzmacniacza za 300 PLN ... no cóż, wiecej samokrytyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triangle są monitorami o wysokiej sluteczność - porządne (największe) Comett używki chodzą po 700/800 PLN. U mnie robią za przód i absolutnie nie zamierzam się ich pozbywać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarek123456, 24 Cze 2009, 18:35

 

>Powtarzam - WSZYSTKIE amplitunery są słabe pod względem wydajności pradowej. A porównanie jakiegos

>modelu lepszego od wzmacniacza za 300 PLN ... no cóż, wiecej samokrytyki.

 

Chyba chodzi ci o wielokanalowe. Bo jak o stereo to chyba tobie brakuje samokrytyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.