Skocz do zawartości
IGNORED

kolumny podstawkowe pod yamahe ax 900


matt007

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Wpisałem tylko " kolumny yamaha ax 900 " i jest tego sporo... :-) Np.

http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=49301&all=1 ...

 

Myślę, że te JBL byłyby okej. A może coś z DALI (CONCEPT 2) - mieszczą się w tej cenie

lub MONITOR AUDIO BR2.

To tylko taka moja sugestia :-)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega pierdoły gada/

podpicie jbl pod ax-900 to bedzie męcząca ostrosc, bo wzmak jest zywy dynamiczny i jasny a jbl tez w skrocie mozna tak podsumowac. wyjdą z tego zyletki. u mnie ax900 gra ze spokojnymi kefami i jest bardoz dobrze nawet w ciezkiej muzyce, wiec uwazam ze póki co niezle się to zgrało. jest zywo, jasno, ale tez nie straciłem muzykalnosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Hmm... Twój wpis, kolego:

 

"denon.dcd.2560

19 Lut 2009, 21:45

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 1055 / 1485 / 27

sory za wulgarnosc, ale JA pier**le. discomaniac ma racje. nówki altusy WOOOOOOOOOOOOOW do tego kup technics su-v500, super maszyna, ma pilota, wiatrak, a kosztuje 3 razy mniej.

a z mniejszą zlośliwoscią-jezeli :"koledze" super grała ta yamaha przy altusach, to badz od kolegi lepszy i kup sobie normalne kolumny jak chcesz sie cieszyc mozliwosciami tego wzmaka.

Odpowiedz » | Zgłoś do moderacji »"

 

Dziwne, że Discomaniacowi wtedy też nie napisałeś, że "pierdoły gada":

 

"discomaniac71

18 Lut 2009, 22:15

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 1962 / 9414 / 29

 

Z yamahy to tylko stare modele: AX900 (kapitalnie gra z JBL), A-1000, MX1000,2000. Końcówki M50, M60.

Każda z wymienionych jest o niebo lepsza niż ten gniot C372..."

 

Tak że proponuję nie kwitować czyichś propozycji takimi nic nie wnoszącymi tekstami, kolego Wszechwiedzący :-) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Oki to ja wypowiem sie w obronie kolego denon.dcd.2560. Yamaha AX 900 i JBL to rzeczywiscie nie jest dobrfe polaczenie. Bedzie zbyt jasno poza tym wspolczesne JBLe to w wiekszosci sa zbyt kiepskie kolumny dla AX 900. Powyzsza zacytowana opinie napisalem na podstawie wrazen Jacka masterofdeath6 ktory kupil ode mnie AX 900. Trezba jeszcze pamietac ze sluchal na niej niemal wylacznie metalu. Do takiej muzyki moze byc ok przy dobrym okablowaniu. Jazzu na tym niestety nie posluchasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Tutaj caly wpis:

 

masterofdeath6

29 Gru 2008, 16:10

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 1296 / 2404 / 24

 

Z yamahy to tylko stare modele: AX900 (kapitalnie gra z JBL), A-1000, MX1000,2000. Końcówki M50, M60.

Każda z wymienionych jest o niebo lepsza niż ten gniot C372...

Kwestia tylko ich stanu technicznego, bo są już leciwe

 

 

I link do watku:

http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=47914&p=2#k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem, jaki rodzaj muzyki preferujesz więc porada będzie taka dość hmmm... jakby to powiedzieć uniwersalna a nie nastawiona na konkretny gatunek muzyczny.

 

Yamaha AX-900 to dość potężny wzmak ze sporymi nadwyżkami prądowymi więc bez najmniejszych obaw można do niego podpinać kolumny nawet o nieco niższej dynamice, czy też bardziej prądożerne bez obaw, że nie da rady ich wysterować.

 

Przykładem kolumny, która u mnie się dobrze sprawdza z tym wzmacniaczem (a słucham od Iron Maiden, poprzez Nightwish i Black Sabath do Enya, Lorena McKennit)jest Totem Mitte.

Jak dla mnie jest to kolumna dość zrównoważona,taka ani żyleta ani zamulacz. Do niewątpliwych zalet tej konstrukcji należy duża "witalność" i ochota do grania zwłaszcza po podpięciu do dość mocarnego w końcu wzmacniacza. Dzwięk jaki uzyskujemy jest zdecydowanie otwarty, swobodny, przestrzenny zarówno prawo-lewo jak i przód-tył. Nieco słabiej z definiowaniem źródeł w lini góra-dół. Bas jest twardy dobitny i krótki,wyraźny ale nie dominujący choć co oczywiste (biorąc pod uwagę rozmiar porównywalny do pudełka na buty) nie osiąga on czeluści Hadesu. Góra i średnica wyraźne niemęczące.

Dźwięk jest szybki i detaliczny. Bez problemu można śledzić niuansiki i smaczki choć nie znajdziemy tendencji do popadania w machinalność i czy też technokacytyzm. Muzyka jest szczegółowa lecz wciąż stanowi całość. Nie dochodzimy do momentu gdy utwór rozpada nam się na poszczególne detale które dominują na tyle, że gdzieś gubi się całość.

Kolumny nie męczące do słuchania na codzień.

 

To co powyżej, dotyczy oryginalnych 8 ohmowych Totemów i zostało napisane na bazie własnych doświadczeń i jako takie jest jedynie moim punktem widzenia na sprawę oraz nieśmiałą sugestią.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opssss, umknęło mi ograniczenie finansowe :( przepraszam. Niestety nie zmieszczą Ci się w budżecie tym niemniej - może warto chwilę zaczekać i dozbierać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to koledzy podajcie mi jakies sugestie:D muzyka raczej z naciskiem na dance, te podstawki mogą byc uzywane, czym warto sie zainteresowac, te jbl 30 mają troszeczke mocy bo 70 ciagłej a szczytowej 280 a wiec??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i czy jbl nie będą przypominac altusów?? tzn podstawki mają byc do pokoju do oglądniecia filmu do posłuchania muzy z dobrym basssssem....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory moze i troche zle sie wyraziłem, dobrze wiemy ze altus to duzo dudnienia i wysokich, typowe dla imprezki dance techno i tym podobne... chciałbym aby podstawki grały na wyzszym poziomie lepszy bas, nie kujące wysokie....itp podstawki na których mozna co dzien słuchac i nie będą męczące....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) warto rozglądac sie za czym takim??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

discomaniac71, 26 Cze 2009, 01:16

 

>Poza tym autorowi wpisu radze czytac ze zrozumieniem. To NIE BYL MOJ WPIS A JEDYNIE SKOPIOWANA

>WYPOWIEDZ.

 

Faktycznie, przepraszam Discomaniac71 - nie do końca doczytałem tamten wątek.

Sorry :-)

 

Tak czy owak nie zmienia to postaci rzeczy, że osoba, której cytat był dedykowany, powinna troszkę wyluzować z besztaniem od razu kogoś...

Zresztą nieważne :-)

 

DISCOMANIAC71 - jeszcze raz przepraszam :-) Stawiam piwo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.