Skocz do zawartości
IGNORED

Michael Jackson - stan krytyczny


kezlok

Rekomendowane odpowiedzi

Gość papageno

(Konto usunięte)

Absolutnie się zgadzam. Cóż on wniósł do muzyki? Do choreografii owszem, ale jest to choreografia paralityka. Co te pląsy wyrażają, jakie uczucia oddają? Bóg jedyny wie.

Ella i Louis niczego i nikogo nie udawali. Byli sobą od początku do końca. I stworzyli nieskończenie piękną, nieprzemijącą muzykę. Co zostanie z MJ, gdy już opadnie medialna piana....?

A jak się ma jego tfurczość do twórczości innych, wybitnych czarnych muzyków? Nijak. STANOWCZO zaznaczam, że jest to moje osobiste, prywatne zdanie i nie podejmę na ten temat polemiki. Nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>papageno

Jasne, nie warto polemizowac na temat Twórczości kogoś, kto (liczę od `Off the wall` do `Dangerous`, `History` i `Invincible` nie sa na tym poziomie ;) ) wywołał rewolucję w muzyce popularnej.

Drogi Papgeno, czy to nie bodaj Rubinstein kończył jako oderwany od rzeczywistości i źle widzący świat wokół siebie ale grający do ostatniej kropli? Gdy opadnie medialna histeria zostanie muzyka MJ...w Bibliotece Kongresu USA tez mają te albumy. A innych wybitnych czarnych muzyków z gat. pop prócz QJ to jakoś nie przypominam sobie;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kim jest mój przyjaciel, który jest nieprzyjacielem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę uchodzić za ideologa ruchu michaelowsko-zinowiewowskiego...napisze tylko, że pewnym czasie mego zycia, w kraju który Bóg w przypływie zbyt dobrego humoru umieścił między Niemcami a Rosją słowa tej piosenki stały mi się niezwykle bliskie. A co do opinii tych bardziej czy mniej sensownych względem tego czy innego artysty czy zjawiska zacytuję Kazika: "Kazdemu wolno kochać, kazdemu wolno pisać"

 

<

 

 

 

 

She always takes it with a heart of stone

Cuz all she does is throws it back to me

I've spent a lifetime looking for someone

 

Don't try to understand me

Just simply do the things I say

 

Love is a feeling

Give it when I want it

Quench my desire

Cuz I'm on fire

 

Give it when I want it

Talk to me woman

Give in to me

Give in to me

 

You always knew just how to make me cry

And never did I ask you questions why

It seems you get your kicks from hurting me

 

Don't try to understand me

Because your words just aren't enough

 

Love is a feeling

Quench my desire

Give it when I want it

Takin me higher

 

Love is a woman

I don't want to hear it

Give in to me

Give in to me

 

You and your friends are laughing at me now

But it's

Okay

Yes it's

Okay

 

You won't be laughing girl when I'm not around

I'll be

Okay

And I

I'd never find

Gotta

Some peace of mind

Oh

 

Don't try to tell me

Because your words just aren't enough>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kim jest mój przyjaciel, który jest nieprzyjacielem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość papageno

(Konto usunięte)

kezlok drogi przyjacielu!

Jeśli chcesz mi wmówić, że USA są krzewicielem wyższej kultury, to ja wysiadam. Nie jestem w stanie zjadać posiłku z tekturowego pudełka, mieszkać w plastikach, czcić Myszkę Miki i MJ, gapić się godzinami w TV i czerpać z tego jedyną wiedzę. Porównanie Rubinsteina do MJ poraża. Chyba, że chodzi Tobie o political correctnes. Krzywdy, jaką wyrządził pokoleniom młodzieży Twój idol, nie odrobimy za lata świetlne.. Zrobił im totalną wodę z mózgu. Tak się składa, że od 30 lat pracuję z ludźmi, jestem z nimi w bezpośrednim kontakcie i wiem, co ich obchodziło dawniej, a co teraz. Horror!!! Ach, crudele! Jest to spustoszenie - moi zadaniem - nieodwracalne. I dlatego boleję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra krótko, mam BAD i THRILLER, słucham, płyty są OK,

 

żadnych innych nie pamiętam - czy jest jeszcze coś MJ, oryginalne tytuły, co warto słuchać?

 

równie dobrego jak dwie w/w.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papageno druhu serdeczny!

Chcesz młodych faszerować Guldą i operą barokową?:) Jak będa chcieli - sami sięgną. Chodzi mi o to, że w swym gatunku MJ jest niedościgniony i tyle. Koncerty spektakularne, albumy kompletne, produkcja na poziomie nieosiagalnym, mnóstwo smaczków na płytach, ponadczasowa przebojowość. A słowa piosenek - nie ma to tamto - niosą z sobą jakąś historię (Sue me, jew me :D)

`To co mnie najbardziej wkurw*a u młodzieży? To, że już do niej nigdy nie należę`;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kim jest mój przyjaciel, który jest nieprzyjacielem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem jest tak, że Ci którzy słuchają klasyki i opery uważają się za wyższych..szkoda tylko że śmieją się z nich, z ich upośledzenia muzycznego np. Ci którzy potrafią docenić każdą muzykę, o ile wnosi coś nowego, jest ponad czasowa itd.

 

Takie patrzenie na muzykę ją zabija, tak samo jak ja mogę powiedzieć, cóż jest genialnego w tych operach i muzyce klasycznej. Jest parę wyjątków klasyki którą lubię, generalnie jednak to nudy, towarzystwo wzajemnej adoracji itd. Wysiadam z tego prze pudrowanego pociągu. Każdy słucha tego czego lubi. Jednak nie doceniać genialności, wybitnych wykonawców z innego świata muzycznego, to się nazywa zawiść, obojętność, klapka muzyczna czy jakoś tak.

 

Talent muzyczny pojawiający się raz na kilka dekad, perfekcyjne koncerty, wkład muzyczny i visualny, charyzma na scenie to są cechy które nikt nie odbierze MJ. To jaki był poza sceną, wiemy, przerosła go choroba i show bisnes. Jednak nie warto wspominać złych rzeczy, szczególnie po śmierci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak samo jakby skreślił front mena, mojego ulubionego bandu jakim jest DM, za to że ćpał(prawie 2 razy by się zaćpał), że w życiu prywatnym nie zawsze mu wychodziło itd. Nie na tym polega myślenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>DawidM

Jak stwierdził Dave Gahan w wywiadzie udzielonym TV4 w osobie Romana Rogowieckiego - `Ten związek rokował dobrze, kochaliśmy się ale sam to wszystko spier*oliłem` (chodziło o losangeleską relację uczuciową Dave`a z niejaką Teresą ?). To jest szczerość. A muzyka DM - to inna historia :)

Wielcy nie zawsze odchodzą jak Goethe, wsród najblizszych i w pościeli pachnącej lawenda, rzucając na odchodne wiekopomne cytaty - Howard Hughes (znany szerzej dzieki `Aviatorowi`) zszedł był jako zaśliniony szkielet, faszerowany opiatami i głodzony przez skubiących go z majątku `doradców`. Ten sam mechanizm...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kim jest mój przyjaciel, który jest nieprzyjacielem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość papageno

(Konto usunięte)

O mój Boże! To jest aż tak głębokie? Doprawdy nie ma ratunku?

Ukończyłem klasyczne liceum, uczono mnie łaciny, momentami greki, religii, a przede wszystkim otworzono mi oczy na kulturę (KULTURĘ). Szeroko pojętą. I nie uważam, aby to elementarne wykształcenie zrobiło mi krzywdę. I z takimi korzeniami nie mogę się pogodzić z zalewem teraźniejszej papki dla debili. Mój pierwszy szef (1978) powiedział mi: Polacy to naród beztroskich oligofrenów. Jakże byłem wówczas oburzony!!!! A teraz przyznaję mu rację. Niania, MTV, k**wa, co tam jeszcze z tego ogłupiającego poziomu - co taki syf ukształtuje? Kolejnych oligofrenów. Można by to ciagnąć, ale w tym wątku jest to wołanie na puszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez uczono łaciny i greki, ba! z własnej woli uczę się hebrajskiego. Ale co to ma do tego co słuchamy? Snobuję się potwornie na zgłębianie nagrań oper barokowych, ale nie jestem od tego żeby nie zapodac sobie `Slayera` na miłe sny czy podkręcić się jakimś wściekłym setem jungle`owym.

Jako zoon politikon jestem z dumny z tego, że mogłem zapoznać się z muzyką Michaela a jego piosenki brzmią w moim sercu.

Od muzyki wymagam emocji.

Lajla tow, papageno.

Szalom:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kim jest mój przyjaciel, który jest nieprzyjacielem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic gorszego, jak klapki na oczach - jeden gatunek wielbiony, reszta to gówno. Pomijając brak trzeźwej oceny rzeczywistości, jest to zwyczajne ograniczenie umysłowe w tej dziedzinie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie najczęściej słucham takiej muzyki(klikając na wykonawcę mamy jego pokaz muzyczny):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , jednak nie daje mi to powodu do wyższości czy posiadania klapek na oczach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Media zawsze bedą promowac rozwiązania tanie , łatwe i przyjemne - generalnie gówno . Jak czytam ze "jacko" wprowadził muzyke pop na jakiś wyższy poziom to umieram ze smiechu nad wiedzą muzyczną piszącego .

Panie i panowie ! muzyka zaczełą sie jakiś czas przed " telewizją muzyczną " ! - w czasie kiedy jacko srał w gacie ( pod koniec wegetacji tez pewnie srał )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że zaczęła się wcześniej..tylko na pewno nie był to POP, a już na pewno nie na takim poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moonwalk - wielki wkład MJ do kultury światowej. Bardzo przepraszam, ale Monty Python zrobiło to pierwszy i dużo lepiej (Ministry of Silly Walks).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Moonwalk był stosowany przez tancerzy sporo wcześniej, MJ wykonywał go tylko na swój unikalny sposób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>marek-1969

kto grał tanecznie przed Michaelem ileś tam poziomów nad reszta stawki? Little Richard? Screamin` Jay Hawkins?

Umierasz ze śmiechu nad wiedzą piszących - powinieneś nie zyć, bo zgodnym chórem głoszą to `Spin`, `Rolling Stone`, `Q`...;) Tam panowie mają wiedze muzyczną.

Co do defekacji powiązanej ze stanem zdrowia - zaliwżdy każdy pod koniec zyciorysu ma poblemy ze zworkami, n`cest ce pas?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kim jest mój przyjaciel, który jest nieprzyjacielem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel Dżakson story po góralsku:

Był sech tyciunki muzynecek co sech tańcował a piknie śpiwoł. I takoch żech go wsyćkie łowiecki i panienki pokochoły żech nic tylko mu dawoć chcioły. A łon sech śpiwoł dalej, hej. Kiech mu sie panienki znudziły to se chłopacków młodych przyśposobił. A to zbuje były i sech juz zwiedzioły co u Majkela jest kupo złota to dawaj mu to złoto odbiroć. Majkel se zawzion w sobie a jok ci piknie ksyknoł i zaśpiwoł to wsyćkie te zbóje pouciekali a złoto zostawili. I sech Majkel dalej pasał swoje owiecki (j jedną taką lamę), hej.

 

@ by Kwicoł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zoyd81, 1 Lip 2009, 14:55

 

Szonowny kolego zoyd, z przyjemnością poczytałem sobie Twoje żale - a na muzyce to sie na szczęście nie znam ni cholery. Z jak piszesz, twórczością MJ każdy miał styczność wystarczyło otworzyć radio lub tivi. Muzyka pop jest zaliczana do masowej, no może nie na taką skalę jak Międzynarodówka. Majkel nie chował bynajmniej głowy i poruszał se też w każdym pokoleniu na swoją chwałę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek-1969, 1 Lip 2009, 13:38

 

>jacko nie był ani wielki ani wyjątkowy . Był tylko pierwszym "wielki" PRODUKTEM telewizji

>muzycznych

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kim jest mój przyjaciel, który jest nieprzyjacielem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kezlok, 2 Lip 2009, 11:18

 

To, że nie chcieli puszczać czarnego raczej nie dziwi. W końcu też mają zapisy o wartościach.

Jednakże potrzeba kasy przełamuje większość oporów. Może raczej napiszesz kto awansował dzięki puszczaniu Jacksona w emtivi.

Podanie przez murzyna ręki Reaganowi (tak uwielbianemu w Polsce) w rękawiczce, było niezłym wygłupem. Czyżby dlatego musiał zostać białym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Zombywoof

Niechaj górale zajmuja się turystyką i produkcją żywności...no i wypasem (bounce`em:)

haj!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kim jest mój przyjaciel, który jest nieprzyjacielem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.