Skocz do zawartości
IGNORED

ZAKUPY NA ALLEGRO-CZY TO MA SENS???


laa83

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

TAK SOBIE SIEDZIELEM OSTATNIO I MYSLALEM O ZAKUPACH NA ALLEGRO,ROZMYSLALEM O TYM CZY UDALO MI SIE KIEDYS KUPIC COS SPRAWNEGO MA UKCJACH ALLEGRO I CHYBA POWIEM SZCZEZE ZE NIE:(

ZACZELO SIE OD TECHNICSA SE A5 KTORY MIAL MIAL MIEC USZKODZONY STOPIEN MOCY,A OKAZALO SIE Z E NIE MIAL POLOWY BEBECHOW,POTEM KUPILEM KOLUMNY ISOPHON T430 ZA 2750ZL,KOLES DAWAL SOBIE GLOWE OBCIAC ZE SA ORYGINALNE(ZE ZDJEC NIE MOZNA BYLO ZA DUZO STWIERDZIC),A OKAZALO SIE ZE SKRZYNKI SAMOROBKI,WYCISZONE WATA MINERALNA,BASOWKI ZARNIETE I JESCZE DO TEGO PO MIECHU ZACZELY PEKAC,POTEM KUPILEM USZKODZONEGO SE A3.PKAZALO SIE ZE WZMAK JEST W NIENAJGORSZYM STANIE,JEDE KANAL USZKODZONY,PROBLEM BYL W BLACHACH,WEWNATRZ SZALALA TAKA RDZA ZE WSZYSTKO DO PIASKOWANIA POSZLO,WYGLADAL JAGBY KTOS UZYWAL GO JAKO KOTWICY,POTEM KUPILE SU A4-MIAL BYC SPRWNY,W SOMIE DZIALAL TYLKO ZE PO TYGODNIU PRAWY KANAL ZACZOL TRZASKAC I NAGLE POJAWILA SIE SKLADOWA STALA(30VDC)-ZJARALO MI KOLUMNY I KONCOWKE MOCY,I OSTATNIO KUPILE GLOSNIKI PSL 225/180ALU,JEDEN GLOSNIK OKAZAL SIE GRZEBANY,POKLEJONY KLEJEM NA GORACO I BRZECZY,CEWKA POKRZYWIONA-KUR....MAC CZY TYLKO JA MAM TAKIE PRZEJSCIA Z ALLEGRO????CZY POLACY MUSZA OSZUKIWAC,KOMBINOWAC????JEZELI MACIE JAKIES SWOJE PRZEJSCIA PISZCZIE,PO TO JEST TEN WATEK

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawałem laptop w dziale uszkodzone a typo kupił i mnie straszył sądem że lapek nie działa.

Po za tym wszystko dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie krzycz.

 

Po drugie czytaj co piszesz:

 

>SIEDZIELEM

>MA UKCJACH

>SZCZEZE

>MIAL MIAL

>ZARNIETE

>JEDE

>KUPILE

>W SOMIE

>ZACZOL

>KUPILE

 

Po jakiemu to?

 

Po trzecie podziwiam Twój upór. Po tylu negatywnych doświadczeniach nadal korzystasz z Allegro?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupujesz takie badziewie to tak jest. Kupujac sprzet uszkodzony, albo stu letni od osoby niekompetentnej to za to slono placisz. Ja raz sie przejechalem na CDeku Denona, ale to nie byla wina sprzedajacego lecz 2 burakow, ktorzy podszyli sie pod jego aukcje i nie tam przelalem chajs.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy się nauczycie że OKAZJE czynią złodziej/oszusta!!! Jeśli coś jest dobre i wartościowe to kosztuje (o ile nie jest sprzedawane od pasera, albo kogoś kogo życie zmusiło do wyprzedawania majątku za bezcen), to raczej nie liczcie na cuda że będzie super i cacy przynajmniej w PL, choć i w UK nieźle potrafią na e-bayu namieszać. Sam robię często zakupy i zdarzyło mi się wtopić kasę i to wcale nie na jakiejś super okazji, nawet goście mieli sporo komentarzy pozytywnych i potrafili oszukać (np kolumny B&O miały być stan idealny, w rzeczywistości musiałem ściągać oryginalne zawieszenia i je samemu wstawić, teraz czekam na zwrot poniesionych kosztów, sprzedawca deklarował że zrekompensuje, to samo z odszkodowaniem od pay-pala za audiolaba który do mnie nie dotarł).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie miałem, żadnej wtopy.

Kupilem sporo sprzętu, wszystko zgodne z opisem.

Jedynie co mnie razi to to, że na Allegro bardzo mało jest sprzętu w super stanie wizualnym.

Zawsze muszą być jakieś rysy, otarcia. To jest wkurzające.

Pozatym starm sie nie kupowac od handlarzy i odbierać osobiscie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako kupujacy na allegro nie moge zlego slowa powiedziec. Zamawialem juz sporo sprzetu i zawsze wszystko bylo ok. Generalnie wole nawet kupowac od osob prywatnych niz od tzw handlarzy, bo ci zawsze cos kombinuja ;)

Za to mialem kilka sytuacji (tzw prob wyludzenia) jako sprzedajacy. Zawsze jako sprzedajacy udzielam gwarancji rozruchowej i juz kilka razy ludzie odsylali mi jakis swoj uszkodzony sprzet domagajac sie zwrotu pieniedzy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać ludzka bezczelność nie ma granic... dobrze że to powiedziałeś, teraz każdy sprzęt który komuś się sprzedaje należy zaznaczyć pisakiem UV i tyle, aby nie było potem jakichś kombinacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego Denona (amp) kupowałem na Allegro, sprzedawca przysłał mi paczkę kurierem bez zapłaty (!!!), bo nie byłem pewny, czy mi dobrze zagra z kolumnami - i dopiero po sprawdzeniu przelałem mu kasę, prawie 2k zł, na konto. Czyli różnie bywa:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej staram sie zachowywac kopie faktur/paragonow z wpisanymi na nich numerami seryjnymi tudziez innymi cyferkami pozwalajacymi rozpoznac dany egzemplarz, robic dokladne zdjecia wszystkich "znakow szczegolnych" itd. Pomogaja tez naprawde szczegolowe i dobrej jakosci zdjecia na aukcji. Naprawde trzeba uwazac, bo mozna zaplacic za swoja niewiedze. A warto moim zdaniem udzielac gwarancji rozruchowej na sprzedawany sprzet. Zawsze takowej udzielam, a jako kupujacy mecze sprzedawce, az mi udzieli ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja staram się nie kupować przedmiotów których stan budzi wątpliwości. Jeśli ktoś kręci z opisem, daje zdjęcia które moga coś ukrywać, to nie kupuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najczęściej sprzedaje coś co sam używałem przez jakiś czas ( w sumie tak się zaczęło jakiś czas temu, że aby kupić lepszy trzeba było sprzedać ten co się miało, dołożyć coś od siebie i brać lepszy)... i to dla mnie najlepszy test czy można to potem do ludzi posłać czy nie... no i najlepiej jak ktoś sam osobiście odbiera sprzęt, albo zanim zalicytuje to umówi się aby to zobaczyć/posłuchać... Kupuję niestety w ciemno czy to na pchlim targu czy na e-bayu, i niestety mam parę klamotów z przeznaczeniem na części (2 skopane wzmaki technicsa, jakieś tam cd, no i najgorsza moja wtopa to kino domowe panasonica ze zwaloną sekcją odtwarzacza, reszta działa).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kilka rzeczy na allegro, generalnie zawsze było wszystko ok (poza jakimiś szczegółami typu przytarcie na potencjometrze). A np. cedeka (Arcam Alpha 7) udało mi się wyrwać dość okazyjnie, bo sprzedający nie wiedział za bardzo co sprzedaje. I gdyby nie to, że ktoś inny zaproponował mu za niego trzy stówki, to miałbym go za 120zł... :)

Ale muszę przyznać, że przy kupowaniu czegoś w okolicach 1000zł i droższego, chyba bym miał opory, nie mając możliwości sprawdzenia sprzętu przed zakupem, albo zwrócenia go w przypadku niesprawności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze nie zawsze sie da kupic osobiscie ;) Ostatnio czailem sie na wzmacniacz, jak juz sie pojawil na allegro to okazalo sie, ze trzebaby jechac na drugi koniec Polski... Mysle, ze jesli ktos uwaza lub poprostu wie na co zwracac uwage to smialo moze zamawiac wysylkowo. Moim zdaniem podstawowa zasada to kontakt ze sprzedajacym, jesli kontaktu brak to odrazu mozna sobie odpuscic. Warto tez prosic o dodatkowe dokladne zdjecia, wypytywac o szczegoly dotyczace sprzetu i meczyc o ta gwarancje rozruchowa ;)

PS trzymajac sie tych zasad jeszcze nigdy nie zostalem oszukany, sprzet ktory do mnie dochodzi zawsze jest w pelni zgodny z opisem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujacy wysylajac nawet najsmieszniejsza propozycje tak naprawde nikomu nie szkodzi. Czasem nawet mozna sie posmiac, lub odpisac cos rownie smiesznego ;) Poprostu nie odpowiadac na maile typu dam 100zl za cos co jest warte znacznie wiecej, kasowac i po problemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość V-savage

(Konto usunięte)

ashirgo, 26 Cze 2009, 17:37

 

>Gorsi są kupujący, którzy chcieliby mieć wszystko za darmo.

 

Święta prawda. Albo kupić sprzęt tanio i czepiać się szczegółów, że gdzieś na rogu jest lekkie obicie czy cos w tym stylu, a potem domagać się zwrotu połowy ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro i ebay siedze od wielu lat ! i szczerze powiem jeszcze nic uszkodzonego nie kupilem ale nigdy nie robie zakupow pochopnie !! najpierw delikwenta obczaje kto taki czym handluje czy handlarz czy prywatny fakt wiele zakupow robie jako odbior osobisty ale ! i tak nie zawiodlem sie jeszcze ! na przesylkach nawet z konca polski

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasny gwint :-)

 

Ja na allegro nigdy nie miałem żadnej wtopy a trochę tego się kupiło (a ile poza allegro...)

Raz miałem pewną sytuację gdy rozmawiałem z pewnym allegrowiczem o zestawie pre/power adcoma. W pewnym momencie sprzedający stwierdził że mi to wyśle i sam sobie ocenię brzmienie (bez żadnej wpłaty). Wtedy zestaw kosztował 1800zł, pięknie zapakowany w pięknym stanie, pograł u mnie tydzień po czym jednak stwierdziłem że no... nie było to dokładnie to czego szukałem. Oczywiście przesyłki na moj koszt a z wdzięczności wsadziłem 50zł do koperty z paczką. Takich ludzi się nie spotyka codziennie.

Zero wtop. Czy tylko ja mam takie szczęscie? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opteron -nie jesteś sam , też póki co na ponad 300 transakcji na allegro i 0 wtop.

Prawda jest jednak taka że wolę kupować na ebay -ale tak jak wszędzie tam również trzeba uważać na podróby chińskie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sprzętów allegrowych to NADy kupowałem od handlarzy poniemieckim śmieciem, zawsze było tanio, ale zawsze coś do zrobienia (ryzyko wkalkulowywałem i nie darłem pały jak potencjometr pierdział albo szufladka od cd się przycinała). Ważna jest świadomość, że jeżeli się płaci stówkę to nie można oczekiwac cudów, a trzeba założyć, że coś tam jeszcze się włoży, żeby grało jak trzeba. Raz mnie jakiś cieć naciął, kasetę za 5zł + wysyłka wylicytowałem, przedpłaciłem i kamień w wodę. Nie robiłem afery bo szkoda czasu, moje 10 minut skupienia uwagi drożej wychodzi. To ten gość ma i tak ze sobą problem jeżeli łaszczy się na parę złotych.

Płyty analogowe, cedeki obecnie wyłącznie kupuję z UK przez ebay. Uczciwsi sprzedawcy tam są i ceny lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz się przejechałem ale rzecz

kosztowała 50 zł więc przeżyłem

 

Jednak wszystkie bardziej wartościowe zakupy

robiłem osobiście co czasem wymuszało dalekie wycieczki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem m.in. tuner vintage Pioneer serii TX-9800 czyli zaliczany do unikatowych na Allegro i jestem zadowolony, tuner z lat 80 i do tej pory żadnych problemów czy awarii. Stosuję zasadę, kupować tam gdzie jest dużo wykonanych i wyraźnych zdjęć real photo, niestety gdy stan jest niemalże idealny, nie ma co się łudzić sprzęt pójdzie za pół darmo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze troche zawżało:P

Sory za bledy,ale troche sie wkur.....i pisalem w pospiechu,nigdy nie szukłem okazji,sprzęt kupowalem udciwie,nie oczekiwałem że 30 zlom za 30zł będzie po naprawie warty fortune,ale ma różnice kiedy kupuje na allegro,a kiedy na ebay-na ebay nigdy sie nie zawiodłem(mowa o niemieckim),tam jeżeli cos jest sprawne to jest sprawne,a nie prawie sprawne:d,jezeli kupowałem uszkodzone to zawsze wiedziałem czego mam się spodziewać po zakupach na ebay,a na allegro .....hmm:P

kupując su a4 za 600zl na allegro to co to za okazja???udciwa zaplata za towar,który okazuje się niesprawny,na allegro najgorsi są ci którzy z niego tylko żyją(chandlarze),ja od nich zawsze kupowalem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno,ja na allegro zawsze szukam tylko rarytasów na rynku wtórnym,jak t430,ale jeżeli dałem za nie 2750zl,to chyba mogę oczekiwać oryginalności????Zwłaszcza że dawano mi słowo że są oryginalne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie na Allegro nie jest tak zle,nalezy unikac handlarzy zagranicznych szrotow.Okazie sie tez trafiaja.Poprostu nie zawsze sie trafi z zakupem jakiegos sprzetu,potem niestety sie odsprzewdaje ze stratą takie prawo rynku.Osobiscie kupiłem troche dobrego sprzetu ,i sie nie zawiodłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.