Skocz do zawartości
IGNORED

ZAKUPY NA ALLEGRO-CZY TO MA SENS???


laa83

Rekomendowane odpowiedzi

podstawa to właściwa ocena sprzedającego, jak są wątpliwości lub za mało danych

należy odpuścić.

Mam blisko 400 transakcji, zero wtop, 100% pozytywów.

Allegro, jako technika handlu, działa właściwie, problem z tymi, którzy oszukują.

Ich należy omijać z daleka, nigdy nic nie kupię od osoby poniżej 50 komentarzy,

jak ma choć jeden negatyw to sobie daruję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzechniks, 28 Cze 2009, 21:41

 

Dzisiaj wystawiłem pierwszy w życiu negatywny komentarz, wiadomo że nikt nie odpowie pozytywnym na negatywny. Trochę za szybko moim zdaniem skreślasz, ale wiadomo, każdy płaci z własnej kieszeni.

 

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy zwlaszcza sa z dokladnymi opisami,ostatnio byl se a5mk2(bardzom rzadki model technicsa) na allegro za 2kzl,chcialem kupic,jdnak w opisie stalo napisane ze jest w 100%oryginalny,nie grzebany,a mial wymienione gniazda glosnikowe i brakowalo 2 srobek w obudowie,ja dale sobie na luzik-ktos go kupil,ciekawe czy jest zadowolony:d

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest kolejny problem allegro,ja dam sprzedajacemu odciwie negatywa,a sprzedajacy naklamie,nawymysla i odplaci tym samym-to jest nie udciwa strona allegro-ludzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest też druga strona medalu, wiele pozytywnych komentarzy jest niezasłużona z obawy o kontrę właśnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opteron,

nie skreślam, kupię u innego.

Za miesiąc lub dwa, lecz przynajmniej będę miał pewność.

Warto też przed decyzją zadzwonić i zadać parę pytań. Porozmawiać.

Pytania trzeba wcześniej przygotować.

Negatywa nigdy nie dałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze dzwonilem i mam efekty:P:P

Powiem szczerze ze nie wszytkie moje zakupy tak zle wyszly,udalo sie kupic kilka rzeczy z ktorych jestem zadowolony,ale nic kolekcjonerskiego

Ostatnio kupilem bardzo dobre syki philipsa,zadzwonilem zeby sie upewnic czy napewno sprzedajacy ma te modele co trzeba,okazalo sie ze jednak nie,jeden byl wlasciwy,drugi nie:(jednak byl n tyle uczciwy ze sie przyznal,zaproponowal glosniki warte sporo wiecej kasy-nie koniecznie lepsze,zgodzilem sie

Jest to przyklad dobrego zakonczenia,nie udanego zakupu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opteron, 28 Cze 2009, 21:53

 

>jest też druga strona medalu, wiele pozytywnych komentarzy jest niezasłużona z obawy o kontrę

>właśnie.

 

masz rację. poza tym zdarza się, że ktoś wystawi ci niesłusznego negatywa gdyż nie dałeś nabrać się na jego sztuczki. Mnie to właśnie spotkało, dostałem negatywa od gościa któremu za niedługi czas allegro i tak zablokowało konto gdyż kręcił. I co? przez to mam być niewiarygodny?

 

Dlatego uważam, że komentarze należy czytać i dopiero samemu oceniać a nie bazować na liczbach. Są uczciwi ludzie którzy nie handlują na potęgę i mają mało wpisów. Bardzo dużo wpisów może świadczyć o handlarzu ( profesjonalnym sklepie lub prywatnej osobie) lub też kombinatorze.

Można mieć i 500 pozytywów kupując pierdoły a potem "numer stulecia na większą gotówkę" i po wszystkim.

 

Więc sztuczne stawianie sobie granicy np. 50 pozytywnych komentarzy uważam za zbytnią asekurację i danie wiary tym naprawdę niebezpiecznym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sittek,

 

Czytanie komentarzy to niestety za mało.

Czemu nie ufasz liczbom?

Liczby są najbardziej obiektywnym elementem opisu tego świata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem kiedys tranzystory,niby sankeny,zanim wylicytowalem dzwonilem i pytalem-z jakiego zrodla ma pan te sankeny????koles mowil ze sa napewno oryginalne,kupilem 16szt

Jedyne co mialy wspolnego z sankenami to napis na obudowie,rozbile obudowe w jednym z nich,plytka krzemu mniejsza jak w oryginale o conajmniej 25%,zamontowalem je do se a3-nie wytrzymaly tygodnia

Pisalem do sprzedawcy o zwrot kosztow,zoastalem olany,byl to super sprzefawca z 780pozytywami

Wiec nie ma co patrzec na ilosc komentarzy,zawsze moze byc cos nie tak i kazdego sprzedajacego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z wami, sam mam mało komentarzy(ok 20) i nie zamierzam nikogo oszukiwać :)

Natomiast sam padłem ofiarą handlarza. Kupiłem używany cedek, koszt niewielki koło 100zł. ok pół godziny po odpaleniu padł laser. Rozumiem żeby padł po 2-3 miesiącach ale nie po chwili. Pisałem do typa a on twierdził że to nie możliwe i u niego wszystko działało, próbował mi jeszcze wkręcać że to na pewno przez to że nie poczekałem aż odtwarzacz osiągnie temperaturę pokojową i odpaliłem go odrazu jak przyszedł co było bzdurą. Po krótkiej gadce kontakt na gg się urwał. To było chyba z pół roku temu i jeszcze nie wystawiłem mu komentarza i tak chyba zostanie. Być może jakiś wstrząs podczas transportu to uszkodził kto wie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cedekami jest taki myk maly,jak juz przestaja czytac plyty(wypal sie laser) podkreca sie go na maxa i sprzedaje,wytrzymuje kilka godzin,ale dziala i mozna wciskac kity ludziom nieswiadomym tego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzechniks, 28 Cze 2009, 22:33

 

>sittek,

>

>Czytanie komentarzy to niestety za mało.

>Czemu nie ufasz liczbom?

>Liczby są najbardziej obiektywnym elementem opisu tego świata.

 

dziesiątki komentarzy można sobie nastukać handlując z kumplami a potem kupując wiele pierdół. Podkładka pod myszkę, znaczek za 3 złote, i wiele wiele innych tanich rzeczy. Po pewnym czasie w historii zakupów przegląd towaru jest niedostępny. Dzieki temu spokojnie można mieć ponad 200- 300 wpisów pozytywnych. Czy dalej sądzisz że liczby są obiektywne?

 

A komentarze są po to aby je czytać i oceniać. Od buraka i prostaka choćby miał i 2000 pozytywów nie kupię

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bardzo przepraszam...jestem tu nowy...a czy ja mogę coś napisać na tym forum?..i nie dostane za to od nikogo opie....?nawet jak zapomnę przecinka lub kropki? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>laa83

 

Zależy co i zależy od kogo. Kupowałem kilkanaście razy rzeczy nowe z gwarancją - wtopy nie było. Sprzedawałem sam audio używane, ale umowa była taka; klient dostaje paczkę, sprawdza sprzęt, w wypadku zastrzeżeń odsyła do mnie. Wszyscy zadowoleni.

 

Tylko raz przejechałem się na gościu który sprzedawał mi napęd DVD do notebooka. 300 zł poszło w kosmos. Poza tym nie narzekam.

 

Jak kupujesz coś od handlarza starzyzną którego nie znasz, no to nie dziwota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>denon.dcd.2560

>JEBNIJ SIE W PUSTY ŁEB...

[...]

>ALBO NAUCZYC TRZYMAC RYJ ZANIM COS POCHOPNIE WYSZCZEKASZ...

 

Dobre! Rzeczowe i kwieciste. ;)

 

Bez względu na Twoje racje po przeczytaniu powyższego chyba tylko dziecko specjalnej troski coś u Ciebie kupi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrok, 29 Cze 2009, 14:14

 

>

>Bez względu na Twoje racje po przeczytaniu powyższego chyba tylko dziecko specjalnej troski coś u

>Ciebie kupi.

 

pewnie teraz po otrzeźwieniu żałuje jak diabli, bo nic tak interesu nie popsuje jak dać się wciągnąć w głupawą dyskusję z mięsem o niczym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sittek,

 

należy patrzeć ile rzeczy kontrahent sprzedał- nie kupił.

Jeżeli sprzedaje i jest ok, to i będzie.

Twoja teoria nie ma więc zastosowania.

Z drugiej strony przekręt na kilkaset zł to już sprawa dla Policji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość kupionego przeze mnie sprzętu miała kilkanaście lat. Owszem, żaden wypas, popularne modele, ale jednak nie nowe. Sprzętów niedziałających, które oddałem ze zwrotem kosztów, nie wliczam, bo to się może zawsze zdarzyć nawet przy zakupie nowego. Jak oddają kasę, albo wymieniają to żadne naciąganie. Stan wizualny słaby, ale zgodny z opisem też się nie liczy. Kupuję odpowiedzialnie. Zostały dwie sytuacje. Termostat czyli PRYSZCZ, którego mógł nie zauważyć nawet sprzedawca i zbyt kiepski stan wizualny, co też nie jest wielką sprawą. Dla mnie te dwie sprawyt ważą tyle co jeden prawdziwy wałek. Mam zatem 1 wałek na 33 zakupy. 3%. To dużo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzechniks, 29 Cze 2009, 22:34

 

według mnie trzeba brać wszystko pod uwagę, a nie tylko cyferki.

A zanim włączy się w to policję należy samemu się wcześniej zabezpieczyć.

 

Po prostu należy dobrze przemyśleć. Choć z pewnością nie wszystkiego da się przewidzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejny baaardzo udany zakup na Allegro :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łasic, 26 Cze 2009, 19:10

 

>Ważna jest świadomość, że jeżeli się płaci stówkę to nie można

>oczekiwac cudów, a trzeba założyć, że coś tam jeszcze się włoży, żeby grało jak trzeba.

 

To jest podstawowe mylenie pojęć. Co ma stan techniczny / wizualny do ceny na portalu aukcyjnym ?

 

To są dwie zupełnie oddzielne sprawy. Cena to cena, a stan to stan.

 

Jeżeli ktoś pisze "stan idealny" to ma to być stan idealny, niezależnie od ceny wywoławczej/ostatecznej. Niestety dla wielu sprzedających niska cena jest wystarczającym usprawiedliwieniem, aby używanego parcha sprzedawać jako "stan idealny".

 

Do tej pory pamiętam jak ktoś próbował sprzedać Meridiana 506 (?) pisząc "stan idealny" a już na pierwszy rzut oka widać było, że napisy na frontpanelu częściowo odlazły, a sam odtwarzacz miał wiele rys ...

 

I tak to jest z kupowaniem w Polsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dodać swoje 2 grosze. Znowu wojna o handlarzy i prywaciarzy. Chamstwem jest, jak człowiek kupuje sprzęt przemyje szmatką front zrobi zdjęcia i wystawi z przebitą 2x. Natomiast są tacy, którzy kupują sprzęt, konserwują, czyszczą - spędzają na konserwacji 8-10 godzin przy jednym klocku i wystawiają z przebitką 2x. Taki sprzęt jest PEWNY i warty swojej ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać. Faktem jest, że dziś kupując na allegro bardzo łatwo naciąć się na sprzęt, który teoretycznie jest sprawny w 101% a w praktyce okazuje się, że ma bolączki albo spowodowane wiekiem.. albo mylnym zapewnieniom sprzedawcy. Osobiście ostatnio również trafiłem na kilka takich przypadków. Mocno zirytował mnie pewien gość, od którego kupowałem dość spore kolumny. Wrzucił je luzem w karton + jeden plaster styropianu o grubości 1cm. Kolumny wizualnie przyszły w nie najgorszym stanie.. natomiast jedna niskotonówka miała naderwany magnes (prawdopodobnie kolumny upadły na bok). Oczywiście człowiek nie czuje się w obowiązku podzielić koszt naprawy 50/50 bo jak on mówi ZAPAKOWANE BYŁO WYŚMIENICIE że nawet czołg nie zrobi krzywdy.. ręce mi opadły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no ręce mi opadaja! czasami jak czytam o handlarzach i prywaciarzach, to zastanawiam się z jakiej epoki jest autor postu? czy on aby na pewno wyszedł z PRL-u? wielu z was było lub jest w Anglii, co angole handlujący na E-bay to wszyscy święci? co ,tylko Polacy oszukują?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.