Skocz do zawartości
IGNORED

ZAKUPY NA ALLEGRO-CZY TO MA SENS???


laa83

Rekomendowane odpowiedzi

lae

 

jak kupujesz od oszustów to sa matactwa, nie kupuj od handlarzy , bo to jest bez sensu, rzeczy z wystawek sprzedawane za jakies absurdalne pieniadze po reklamie na forum....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...
Gość cadam

(Konto usunięte)

Trzy tygodnie temu zamówiłem książkę na allegro i natychmiast za nią zapłaciłem na poczcie. po tygodniu zapytałem sprzedawcę dlaczego przesyłka jeszcze do mnie nie dotarła w odpowiedzi dostałem, że została wysłana tego i tego terminu. czekam następny tydzień i nadal nie przychodzi więc ponownie zapytałem co się dzieje. Okazało się, że wysłali na niewłaściwy adres, bo pracownik podał adres na przelewie bankowym, który był błędny bo jakiejś pi...ie na poczcie nie chciało się przepisać całego adresu z polecenia przelewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierza34 - wiesz zawsze mozesz wybrac opcje przeszukiwania tylko regionalnych ofert i zawsze mozesz skontaktowac sie przed zakupem ze chcesz obejzec posluchac... i tylko kupowac sprzet warty 2000 za 800 czy 5500 za 400 (moje zrodlo - i dziala tylko ma kilka lat:D)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierza34 - uprzedzajac jakbys chcial napsac ze "ale na allegro nie zgodza sie na posluchanie obejzenie przed zakupem" to ci odpowiem:

swiat jest taki ze sa oszusci i uczciwe osoby dlatego Twoim celem jest wyeliminowanie oszustow a robienie interesow z uczciwymi osobami, jesli taka by sie zdarzyla ze nawet nie chce wspolpracowac przed zakupem to pytanie po co w ogole kupowac u niego i ryzykowac a pozniej zalic sie w tym watku?

 

ja mam zawsze sposob sprawdzenia uzytkownika zanim zdecyduje sie kupic dzieki czemu kupuje dobry sprzet, przeciez samo napisanie meila ze chcesz obejzec i przesluchac przed zakupem - jesli ktos nie odpisze to niezaleznie jaka to jest okazja nalezy podziekowac!!! jesli ktos sie nie zgodzi bedzie cos sciemnial (to niezaleznie jaka to jest okazja nie mozesz zaplacic jesli nie obejzysz bo ryzykujesz - patrz watek o stronie ktora oferuje po atrakcyjnych cenach drogi sprzet a wrzeczywistosci to oszusci zagraniczni gosciu stracil tam 10kzl nazwa strony na B) zauwaz ze wszystkie metody sprawdzanie zostaly zbywane - a wiec takiego zakupu nie wolno dokonac chocby to byla super okazja!!!

nie musisz weryfikowac - tzn przyjechac na odsluch - ale umow sie a pozniej powiedz ze jednak nie przyjedziesz to zweryfikuje sprzedawce tylko - ja tak robie i po klopocie

 

a na handlarzy to tak trzeba szczegolnie uwazac bo tutaj jest najwieksze ryzyko - wiem nieobeznani moga myslec gwarancja duza firma bo sprzedaje duzo sprztu ale prawda jest nie zawsze taka rozowa

 

a dlaczego:

 

handlarz wspolpracuje albo ma serwis i zalatwia najtaniej jak sie da sprzety (pamietac nalezy ze najtanszy jest sprzet uszkodzony - po naprawie odzyskuje wartosc - a wiec handlarze z tego korzystaja, nastepnie zniszczony, wizualnie i technicznie - preferuja technicznie zuzyty bo wartosc odsprzdazy ma lepsza, urzadzenia od zwyklych 1 wlascicieli raczej nie spotykane (chociaz zaleznie od handlarza moze sie i zdarzyc)

 

mnie ostatnio odstraszyl IMEXI - jest z okolic wiec sprawdzilem go poprzez chec umowienia na odsluh obejzenie - zero odpowiedzi z ich strony wiec IMEXI dodalem do czarnej listy - po popatrz jesli osoba przed zakupem nawet nie raczy odpisac na meila i sprzedaje niemal hurtowo - to czy kupilbys sprzet od takiej osoby majac przeciez wybor codziennie dziesiatki sprzetow sie sprzedaje i nawet gdyby mieli cos niespotykanie zadkiego (zreszta handlarze jakby takie cos dopadli to za astronomiczna cena sprzedaja) czy jest sens ryzykowac? ja nie ryzykuje bo po co

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam metodę co zawsze działa i nie da się wtopić kasy.

Kupić "w pełni 100% sprawny" sprzęt w takiej cenie, że sprzedanie go jako uszkodzony się zwróci.

 

Nie powiem, plan ma też swoje minusy.

Głównie jeden ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Tak apropos handlarzy to gdyby to kogoś interesowało to: Imexi, gwiazdeczka0011 (allegro), [email protected] (hi-fi.pl giełda) to ta sama osoba.. nie wiem dlaczego zmienia nicki, maile, ale ciężko się z nim dogadać..i faktycznie kupiłem dawniej u niego słuchawki i były w opłakanym stanie więc zalecam ostrożność...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak ktos sie boi skarbówki:)

 

Podoba mi sie ten wpis:Rzeczy z wystawek sprzedawane za jakies absurdalne pieniadze po reklamie na forum....dotyczy głównie cd-ków denona..ceny starych gratów seri60(860,660,1460,1560,2560)osiagneły absurd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek608

 

To prawda wystawka to niestety wiekszosc towaru na allegro znam ten temat dosyc dobrze szkoda slow no ale nie ma sie co dziwic ze tak jest w Szwajcarii nie mieszkamy i ludzie chca po prostu dorobic do tych Naszych europejskich wyplat :]

 

A odnosnie tematu to trudno powiedziec czy warto kupowac czy nie trzeba miec szczescie i tyle ja jednak jesli chodzi o zakupy na allegro to mialem mniej szczescia wiec po prostu trzeba uwazac i to bardzo bo jest coraz gorzej z uczciwoscia niestety !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie...czy ten AQ CORAL to oryginalny z USA czy podróbka?a to opakowanie to takie powinno być do oryginalnego?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie zastanawia czy na allegro jest podrobiony sprzet audio? tzn odtwarzacze cd czy wzmacniacze jak myslicie podrabiaja taki sprzet popularnych marek np denon marantz czy jednak nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario3456:

 

>Jak myślicie...czy ten AQ CORAL to oryginalny z USA czy podróbka?

 

Kabel jest OK. To stary model, z czasów gdy podrabiane przewody nie były jeszcze taką plagą. Pod względem technicznym (budowa, materiały) odpowiada mu późniejszy Diamondback 2, z "taliowanymi" wtykami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teo, 23 Cze 2010, 19:55

 

No właśnie miałem dawno temu tego corala i wtedy nic nie słyszałem o wersjach z dalekiego wschodu, ale przeczytałem na forum, że ktoś widział podróbkę corala z nieco inną plecionką...ten na aukcji (patrząc na zdjęcie) też mi wygląda na oryginalny, tylko nie jestem pewien czy takie pudełko powinno...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bardzo rzadko kupuję na allegro ale jak już ,to zawsze jadę ,oglądam i słucham sprzętu -nigdy bym nie kupił ,zwłaszcza drogiego sprzętu .I osobiście uważam ,że jeżeli ktoś jest uczciwy i chce sprzedać sprzęt ,to nie będzie robił problemu z tego,że potencjalny nabywca przyjedzie zobaczyć i sprawdzić sprzęt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegladalem oferty na allegro i trafilem na takie cos:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

no i zazcalem sie zastanawiac nad dzialalnoscia handlarzy i doszedlem do wniosku ze zalatwiajac najtaniej jak sie da sprzet i zakupujac uszkodzony (najwiekszy zysk po naprawie) czasami trafia sie porzadnie zalany ze az plytka upiepszona - co wtedy robia? wystawiaja jako uszkodzony (nie da sie naprawic)

 

cale szzcescie maja drozej wiec nie kupuje od nich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Z Allegro znika opcja "Kup Teraz!". Użytkownicy są oburzeni!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wpis spodobał mi się najbardziej:

 

Po co kłamać o spełnianiu oczekiwań? Wystarczy napisać, że zmiany są już postanowione i opinia klientów nie ma dla serwisu znaczenia."

 

Jak to wszędzie nie ważne są efekty, przede wszystkim musi być ruch i pozorowanie działań, że coś się zmienia, że coś się dzieje. Zwykły szarak nie ma najmniejszego wpływu, a ankiety to tylko podkładka, że niby konsultacje były.

 

Czy opcja bez KUP TERAZ będzie gorsza?

Jeśli ceny nie podskoczą to nie.

Trzeba będzie się tylko przyzwyczaić.

Niedługo allegro będzie nazywać się amazon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasy gdy nie były ukryte nazwy kupujących były lepsze. Sam na tym skorzystałem. Kolega mikson /lub smykus /sorry nie pamiętam dawno było/ tym sposobem uratował mnie przed kupnem podróby furutecha. jeszcze raz dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość SlawekR

(Konto usunięte)

Cóż, to wszystko jest kwestią braku realnej konkurencji i pokręconym marketingiem. Gdyby była realna konkurencja, to 10 razy by się ktoś zastanowił, zanim by wprowadził kolejną zmianę. Problemem kolejnym jest, że goście od PR szaleją, obroty i zyski spadają na Allegro, więc wykonuje się dziwne ruchy, zmienia się ceny, aby więcej z ludzi wydoić. Wprowadza się zmiany, którymi można się chwalić przed "górą". Pamiętam, jak jeszcze niedawno była podobnej natury bzdura. Przy okazji wprowadzania nowego wyglądu strony, zniknęła z opisu informacja o lokalizacji sprzedającego. Była tylko dostępna, jeśli sprzedający zaznaczył opcję odbioru osobistego. W przeciwnym wypadku nie było takiej informacji. Więc kupujący mógł się narazić na dodatkowe opłaty celno-skarbowe, jeśli sprzedawca był na przykład z USA.

 

Ewidentnie pokazuje to, że ktoś tam nie myśli, a te wszystkie dziwne ruchy to okrzyk rozpaczy, na fakt że zyski im spadają. Z naszego punktu widzenia, trzeba mieć tylko nadzieję, na rozwinięcie się realnej konkurencji na tym rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Cóż, to wszystko jest kwestią braku realnej konkurencji i pokręconym marketingiem. Gdyby była realna konkurencja, to 10 razy by się ktoś zastanowił, zanim by wprowadził kolejną zmianę. Problemem kolejnym jest, że goście od PR szaleją, obroty i zyski spadają na Allegro, więc wykonuje się dziwne ruchy, zmienia się ceny, aby więcej z ludzi wydoić. Wprowadza się zmiany, którymi można się chwalić przed "górą". Pamiętam, jak jeszcze niedawno była podobnej natury bzdura. Przy okazji wprowadzania nowego wyglądu strony, zniknęła z opisu informacja o lokalizacji sprzedającego. Była tylko dostępna, jeśli sprzedający zaznaczył opcję odbioru osobistego. W przeciwnym wypadku nie było takiej informacji. Więc kupujący mógł się narazić na dodatkowe opłaty celno-skarbowe, jeśli sprzedawca był na przykład z USA.

 

Ewidentnie pokazuje to, że ktoś tam nie myśli, a te wszystkie dziwne ruchy to okrzyk rozpaczy, na fakt że zyski im spadają. Z naszego punktu widzenia, trzeba mieć tylko nadzieję, na rozwinięcie się realnej konkurencji na tym rynku.

 

Nie do końca tak z tym było...

Owszem, informacja o lokalizacji zniknęła z opisu przedmiotu, ale od razu była i jest widoczna w zakładce "Dostawa i płatności", nawet w przypadku braku opcji "Odbiór osobisty".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.