Skocz do zawartości
IGNORED

Klub audio Irlandia


Dear77

Rekomendowane odpowiedzi

Delikatnie mówiąc :)

 

Jak byś kiedyś chciał posłuchać z nieco lepszym źródłem to daj znać i mógł by do Ciebie podskoczyć. Myślę, że różnica mogła by Ci się spodobać :)

 

Pozdrawiam

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br /> z takim zrodlem to delikatnie ujmujac  nieporozumienie . <br />
Dla tych, którym podooba się funkcjonalność C-N7050 ale jegoo jakość dźwięku przestała już wystarczać istnieje rozwiązanie. C-N7050 ma na pokładzie świetny konwerter Burr-Browna PCM1796, ma też wystarczająco miejsca w środku, y zmieścić lampową analogówkę. Funkcjonalność urządzenia pozostaje niezmieniona, a jakość dźwięku szybuje ostro w górę. Polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Tu nawet nie chodzi o konkretny model, bo takowy dobierasz indywidualnie .Zapewne i tu muszę się zgodzić z kolegami ,rozchodzi się o wpinanie do lebena , cd za ułamek ceny wzmacniacza , to rozumieją jako nieporozumienie , chodzi o słabość jednego względem drugiego .

Leben to świetny wzmacniacz ,lampowy gdzie już samymi lampami możesz zwindować jakość dżwięku w stosunku do setu fabrycznego , ale nic to nie da jeśli w torze będzie sygnał ( zródło) o słabej jakości , niestety tor należy budować z równorzednych cenowo i jakościowo produktów , to zagwarantuje ci , wyciągnięcie całości umiejętności poszczególnych elementów toru.

Jeśli żródło lub kolumny będą słabe lub dalej przewody , lub lampy to taki wzmak zagra na 20-30 procent swoich umiejętności .A myśle ,że każdy chce wyciągnąć z systemu jak najwięcej , lub na ile w danym czasie pozwalają środki .( bo na ogół to jest największa bariera)

Nie miałem okazji go posłuchać ,lub może słuchałem ale nie pamietam , ale wiem nawet z wpisów z forum ,że wielu uważa go za tak dobry wzmacniacz ,iż nie mają presji czy też ochoty zamieniać go na coś innego , tu należy pogratulować Ci wyboru , jednak jak podepniesz do niego lepsze żódło sam zrozumiesz o czym mówimy .

Oczywiście myśle ,że nikt nie chce być wujkiem dobra rada , dlatego ci którzy już to przerabiali , oferują pomoc w experymencie .

 

ps;cytat z testu cd ;

 

Jednak jeśli Onkyo C-N7050 porównamy do klasycznych odtwarzaczy CD, nawet tych znacznie droższych niż budżetowe, to okaże się, że jakość dźwięku strumieniowana w DSD z plików DSF i DFF przewyższa to, co można uzyskać za pośrednictwem materiału odtwarzanego z poczciwego krążka CD.

 

To jasno określa niską klasę tego cd .

 

jednak -nie od razu Rzym zbudowano- , więc mimo wszystko jeśli zrobiłeś postęp w stosunku to poprzedniego setu , i teraz ci się podoba to idziesz dobrą drogą .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>Nie odbieram Cie zle. Kazda rada zostaje skrzetnie zanotowana i rozwazona. Zastanawiam sie tylko, czy sluchales tego zrodla, zeby nazywac go nieporozumieniem?

Nie sluchalem tego zrodla , ale sluchalem inne z tego przedzialu cenowego i wiem ze to nie kompan do Lebena . Jak napisal Robert ten odtwarzacz bedzie waskim gardlem systemu , a szkoda tak na samym poczatku degradowac sygnal.

Oczywiscie jesli dla Ciebie to Nirvana to nikt nie bedzie mial nic przeciwko ( gusta i gusciki ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś kiedyś chciał posłuchać z nieco lepszym źródłem to daj znać i mógł by do Ciebie podskoczyć. Myślę, że różnica mogła by Ci się spodobać :)

 

 

Napisz prosze jakie zrodlo masz na mysli?

 

W moim profilu masz mój tor.

 

Transport plus źródło u mnie to kręcony PC pod audio i Meitner MA-1. PC jest zoptymalizowany tak w 65% tego co się da z nim zrobić.

 

Ogólnie znam Quady bardzo dobrze w połączeniu z lampami i też z MA-1 i PC.

 

Nie mam żadnych naprawdę fajnych RCA bo gram po XLRach. Mam tylko przyzwoite RCA - nie wiem na czym Ty grasz?

 

Moim zdaniem źródło + transport to najważniejsze elementy toru z tej prostej przyczyny, że to co stracisz na tym etapie nigdy już nie odzyskasz choćby nie wiem jak wyrafinowane klocki podpiąć w dalszych segmentach toru. Źródło definiuje cały tor i pozwala rozwinąć skrzydła pozostałym elementom dlatego też w Twoim przypadku efekty powinny Ci się spodobać. Nie mówię, że tak będzie bo nie jestem wróżką ale z dobrym źródłem możesz dopiero odkryć do czego tak naprawdę zdolny jest Twój tor. A o Lebenie sporo słyszałem ale nigdy go nie słyszałem :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez sebna

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sluchalem tego zrodla , ale sluchalem inne z tego przedzialu cenowego i wiem ze to nie kompan do Lebena (...)

 

"Nie jadłem bograczu, ale jadłem inne potrawy z tego przedziału cenowego i wiem że nie będzie ci smakować (...)"

 

No ręce opadają po prostu.

 

<br />Jednak jeśli Onkyo C-N7050 porównamy do klasycznych odtwarzaczy CD, nawet tych znacznie droższych niż budżetowe, to okaże się, że jakość dźwięku strumieniowana w DSD z plików DSF i DFF przewyższa to, co można uzyskać za pośrednictwem materiału odtwarzanego z poczciwego krążka CD.<br /><br />To jasno określa niską klasę   tego cd .<br />
Toż to jakiś bełkot jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Co uważasz za bełkot ,możesz wyjaśnić trochę szerzej, niż lakoniczne stwierdzenie .p

Bełkotem jest arbitralne stwierdzenie, że skoro pliki z CN7050 grają lepiej niż krążki CD z droższych odtwarzaczy, to CN7050 jest niskiej klasy. Ani w tym sensu, ani logiki. Chyba że cytat został wyrwany z kontekstu i przez to zniekształcony. Nie powinno się tak robić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver czy ty robisz stopnie wyjściowe na lampie 2A3, czy do DAC na dwóch kosciach Sabre ES9028?.

Robię lampowe stopnie analogowe na różnych lampach. Czy jest potrzeba stosowania lamp mocy 2A3? Długo by gadać. Proponuję nie zaśmiecać klubowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bełkotem jest arbitralne stwierdzenie, że skoro pliki z CN7050 grają lepiej niż krążki CD z droższych odtwarzaczy, to CN7050 jest niskiej klasy. Ani w tym sensu, ani logiki. Chyba że cytat został wyrwany z kontekstu i przez to zniekształcony. Nie powinno się tak robić.

 

Nie napisałem ,że urządzenie cn7050 jest niskiej klasy (choć też tak uważam ,nawet bez słuchania ) tylko odtwarzacz cd w nim zamontowany , skoro przegrywa z odtwarzaczem sieciowym .

Nic nie napisałeś o dużej rozbieżności jakościowej połaczenia lebena cs600 z odtwarzaczem onkyo cn7050 , ale już w pierwszym poście sugerujesz, że można radykalnie podnieść jakość tego urządzenia , a ja twierdzę, że nie ważne co by tam było zainstalowane , to podniesienie wyżej wymienionego nawet o dwie ,trzy klasy w jakości brzmienia , dalej będzie odbiegało od jakości jaką powinien dostać leben aby zagrać , na 100 procent .

Skoro sugerujesz ,że odtwarzacz sieciowy z cn7050 może konkurować z cd z przedziału około 10 tyś ,bo zapewne taki odtwarzacz byłby rozsadnie dobranym do lebena to , czas zakończyć , dyskusję, bo nie dojdziemy do wspólnego wniosku.

Wyjaśnie jeszcze ,że nie wróżę z mchu i paproci , tylko słuchałem cd z kilku przedziałów cenowych , i stwierdzam ,że postęp jakościowy idzie w parze z ceną(szczególnie w rynku wtórnym) , a najlepiej grały sety złożone z urządzeń z podobnej półki cenowej .

 

a przy okazji dlaczego zapytanie o twoje stopnie analogowe , miało by być zaśmiecaniem wątku klubowego , skoro wszystkich nas to bardzo interesuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię lampowe stopnie analogowe na różnych lampach. Czy jest potrzeba stosowania lamp mocy 2A3? Długo by gadać. Proponuję nie zaśmiecać klubowego.

Nie pytam Cię czy jest sens ,lecz czy na takiej lampie robisłeś/robisz.

Czy trudno odpowiedzieć w prost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Widzę że ostatnio dość aktywnie w wątku więc postanowiłem się odezwać:)

mieszkam w Cobh, pod Cork i czasem z kilkoma kumplami organizujemy sobie jakieś odsłuchy, chociażby w ostatni piątek było tak:

post-24767-0-21951200-1502915167_thumb.jpeg

post-24767-0-21411700-1502915194_thumb.jpeg

post-24767-0-46352700-1502915211_thumb.jpeg

Następne spotkanie wstępnie u mnie we wrześniu. Fajnie byłoby poznać nowych ludzi i posłuchać jakiegoś zacnego sprzętu od czasu do czasu, zatem zapraszam już do siebie. Sprzęt w o mnie. What say you, good people?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczekiwałem odpowiedzi Tak,lub Nie.

...że zacytuję klasyka(07 zgłoś się)- "Proszę Pana, na wszystkie pytania da się odpowiedzieć: tak, nie lub nie wiem..

- Tak?? A jak spytam Pana czy przestał Pan brać łapówki?"

- przepraszam, nie mogłem się powstrzymać :)

Edytowane przez justinet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Posiadam na sprzedaz pare kolumn Monitor Audio RX8 w kolorze walnut oraz pare Monitor Audio RS8 w kolorze rosenut. Zainteresowanych zapraszam na priv. Do RX posiadam wszystkie akcesoria, kartony. Sa one jeszcze na gwarancji. RS bez oryginalnych opakowan.

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Serwus. Czy ktorys z kolegow posiada na stanie Lebena? Najlepiej cs-300f lub cs-600. Slyszalem i czytalem wiele dobregoo tych lampkach i z wielka checia chcialbym je przymierzyc do mojego zestawu.

 

Leben bajka. Choć nie moja bajka...

Słuchałem kiedyś 600-ki u Cloneya w Blackrock i wrażenie jest spektakularne. Dźwięk po prostu czarujący. Ale tak specyficzny, że definitywnie nie dla każdego. Coś jak chałwa. Odrobinkę można zjeść i jest fajnie ale weź więcej i zasłodzisz się. :)

Ja wolę trochę więcej prawdy płynącej z głośników, dlatego m. in. poświęciłem Sonus Fabera na rzecz PMC.

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam

 

Jak by ktos mial ochote wpasc i posluchac kina lub stereo. To zapraszam.

post-23552-0-84917300-1526909228_thumb.jpg

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.