Skocz do zawartości
IGNORED

Klub audio Irlandia


Dear77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Jestem na ukończeniu pomiarów wzmacniacza z tematu http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=50029&p=1#k i chciałbym zaprosić na odsłuchy lub wprosić się do kogoś.

Moje monitorki są nieco małe, a chciałbym sprawdzić jak wzmacniacz radzi sobie z większymi kolumnami i poznać opinię większego grona osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henryk Kwinto

też bym z chęcią posłuchał tego piecyka :)

a wy jak chłopaki co słychać??

kto idzie na cloney show??

"...Wolność albo jest pełna albo jej w ogóle nie ma, bez wolności nie ma rozumu, nie ma sprawiedliwości, nie ma dobrobytu, nie ma człowieczeństwa..."Michał Bakunin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość brodacz

(Konto usunięte)

Witajcie :) ja z checia sie wybiore na to cloney show gdyz w irlandii sklepow jak i wydarzen audio jest niewiele zeby nie powiedziec ze prawie ich niema wiec skorzystam z okazji.Mam nadzieje ze bedzie mozna posluchac B&W serii 800 szczegolnie zalezy mi na spotkaniu z 803.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość brodacz

(Konto usunięte)

aha jeszcze pytanko zna ktos moze jakies dobre sklepy w polnocnej irlandii interesuje mnie z jakimi markami wspolpracoja i jakie sa waronki odsluchowe i podejscie do klienta,znalazlem cos w internecie lecz chodzi mi o rade kogos kto byl w sklepie osobiscie dziekuje i pozdrawiam brodacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

punk, 25 Paź 2009, 20:56

 

>Henryk Kwinto

>też bym z chęcią posłuchał tego piecyka :)

 

Nie ma sprawy. Będzie pewnie okazja. Myślę, że dojdzie do skutku spotkanie u Dear77 w Bray w najbliższy weekend.

 

Odnośnie wczorajszego spotkania.

 

Duże podziękowania dla gospodarza (frd__) i Dear77. Zakręciłem się nieco w centrum Dublina i musieli na mnie czekać 40 min. Jeszcze raz przepraszam.

 

Dla mnie spotkane bardzo owocne. Słuchałem systemu z wysokiej półki (pewnie właściciel napisze dokładniej i bez błędów wszystkie nazwy i symbole), który bezlitośnie obnażył braki skromniutkiego wzmacniacza D-NFB. Aby nikt nie posądził mnie o stronniczość poczekam na recenzję frd__ i Dear77 (mam nadzieję, że coś skrobną).

 

Jedno co muszę przyznać, to nie zdawałem sobie sprawy jak kabelek RCA może wpływać, a może lepiej pomagać wydobyć z dźwięku tą masę szczegółów ciepła, naturalności brzmienia i całej reszty. Na moim RCA Belkin Synapse Digital brakowało szczegółów, przestrzeni, energii, dźwięk był kartonowy, suchy i mało wciągający. Natomiast gdy podpięty został RCA Transparent (nie pamiętam modelu) było już całkiem przyjemnie. Oby nie dopadła mnie choroba kabelkowa, trochę kosztowna. Obawiam się, że nie zapomnę fantastycznych przeżyć i będę tęsknił za takim dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam też się ciesze ,że doszło do spotkania .Mieliśmy okazje posłuchać wzmaka D.I.Y Henryka Kwinto i ja osobiście jestem w wielkim szoku jak może zagrać coś zrobione własnoręcznie .Henryk Kwinto myśle ,że ten wzmak zagrał na poziomie mojego Arcama A85 a to była super maszyna .Pozdrawiam i myśle ,że sie złapiemy na dłużej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie,

 

Na poczatku chcialbym podziekowac wszystkim za wizyte. To byl wieczor spedzony w bardzo milej atmosfetrze. Zaluje troszke, ze byl tak krotki. Ale nic straconego. To akurat da sie nadrobic :)

 

Co do sluchanego wzmacniacza DIY na poczatek powiem, ze bardzo podoba mi sie zmysl konstruktorski Henryka - topologia elementow nie budzila we mnie zadnych zastrzezen - wszyskto poukladane w jak najlepszym porzadku. Wszystko bylo przymocowane do deski, ale powiedzialbym, ze taka deske moznaby bezposrednio zamknac w obudowie i wszystko byloby OK :)

 

Pierwsze wrazenie po podlaczeniu wzmacniacza do pradu bylo takie, ze jest bardzo cichy - zadnego szumu w kolumnach. Henryk twierdzil, ze pomiary wykazuja, ze zupelnie cichy to on nie jest - ale skoro nic nie slychac w kolumnach - to chyba nie jest zle :)

 

Wzmak byl podlaczony do kolumn B&W 804 kabelkami Transparent MW plus. Za zrodlo sluzyl nam Arcam CD36. Uzyty IC to Belkin Synapse. Na pierwszy ogien poszla Patricia Barber z plyta "Verse". Pierwsze sekundy muzyki, zrobily na mnie bardzo dobre wrazenie. Niestety pozniej bylo gorzej. W pelni zgadzam sie z opinia Henryka: plasko, kartonowo, jednolicie, zupelnie niewciagajaco.

 

Do czasu gdy zastapilismy IC przez Transparent Ultra - tutaj wszyskto sie odmienilo. Dzwiek nabral przestrzeni, tony wysokie sie wyklarowaly. Ogolne wrazenie bylo takie, ze wzmak zagral bardzo, ale bardzo przyzwoicie.

 

Bioroac pod uwage, ze jest to konstrukcja DIY gdzie stosunek jakosc/cena gra bardzo wazna role, uwazam, ze wzmak zagral wysmienicie i z latwoscia moglby pobic inne wzmacniacze ze sredniej polki. Ostatnio mialem okazje sluchac wzmacniacza HK670 i gdybym mial wybrac miedzy tymi dwoma to zdecydowanie bralbym konstrukcje Henryka. HK przy niej to straszny gniot. Zgodze sie z Dear'em - konstrukcja moglaby smialo konkurowac ze wzmacniaczami klasy Arcam Diva 85, przy czym konkurs cenowy juz dawno wygrala :)

 

Jeszcze raz gratuluje Henrykowi efektow pracy. Tak trzymac :)

 

Pozr,

Frd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że koledzy potraktowali projekt D-NFB bardzo łaskawie. Ja sam mam sporo zastrzeżeń i dobrze się stało, że miałem możliwość je usłyszeć. Wprowadzam drobne zmiany i chciałbym powtórnie przywieźć wzmacniacz na spotkanie u Dear77. Przynajmniej wiem w jakim kierunku podążać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Mozna sie dowiedziec kiedy jest Cloney Audio show I gdzie bedzie??

 

Pozdrawiam

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Widzę, że koledzy potraktowali projekt D-NFB bardzo łaskawie.

 

Ja patrze na to przez przez pryzmat dwoch rzeczy:

 

1) ze to konstrukcja DIY, zrobiona w warunkach chalupniczych.

2) stosunek jakosci do ceny - tutaj kosmos.

 

Wychodzi na to, ze ciekawe wzmaki moga powstac tanim kosztem z czystego zamilowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Wszystko było przymocowane do deski, ale powiedzialbym, ze taka deske moznaby bezposrednio zamknac w obudowie i wszystko byloby OK :) "

 

Widziałem i słuchałem konstrukcje Henryka Kwinto [Vampiria] na tej "desce" i mogę napisać, że niejedna osoba taką "deskę" chciałaby mieć w domu :) , dźwięk chciał się wyrwać i pokazać co potrafi ale brakowało sporych 2-3 drożnych kolumn i większego pomieszczenia.

 

W jakich godzinach jest Audio Show? Wstęp płatny?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rs2512, 28 Paź 2009, 01:05

 

>Widziałem i słuchałem konstrukcje Henryka Kwinto [Vampiria] na tej "desce" i mogę napisać, że

>niejedna osoba taką "deskę" chciałaby mieć w domu :) , dźwięk chciał się wyrwać i pokazać co potrafi

 

A pro po Vampirii. Muszę zaaranżować bezpośrednią konfrontację Vampirii i D-NFB. Tylko nie mam jeszcze tej ostatecznej z ostatecznych wersji Vampirii, mam jedną z ostatecznych ale nie ostateczną. Byłem zbyt zajęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów

Poszukuję dobrych (i stosunkowo tanich) kabli głośnikowych bi-wiring. Myślałem o linn k400 albo coś w tym stylu. Mogą być używane. System mam raczej budżetowy: CD NAD 542, Reciver NAD C720BEE + głośniki Harbeth HL-P3ES-2. W tej chwili mam kable Cordial CLS 260 (2x6mm2) Brakuje mi detali w wysokich tonach, reszta pasma w miare OK.

Z góry dziękuję za rady i sugestie.

Zemik

Dublin 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam będzie ktoś na Cloney Show ? Ja będe jutro z Fd myślę ,że okolo 13-14 tak więc możemy sie jakoś złapać.Hekryk widzę ,że szukasz schematu zwrotnicy do Castli jak masz ochote zapraszam jutro mam te vify w najwyższym modelu -Howardach możemy pomierzyć !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość brodacz

(Konto usunięte)

Witam jakie macie wrazenia po "show" ja sczerze powiedziawszy raczej negatywne chociaz musze sie cieszyc ze chociasz cos bylo.Co myslicie o elektronice ktora byla w pokojach stereo o tym PS audio za 6 tys euro hahahaha szuflada na cd wygladala i pracowala jak w odtwarzczu dvd za 500 zl. zdziwlilo mnie jedno ze gdy chcialem podlosic arcam dzilajacy jako koncowka ktory podobno ma 110 wat na kanal zachowywal sie jak by mial z 30 ciekaw jestem czy jest naprawde taki slaby czy to badziewie PS audio w jakis sposob go ograniczalo.Kolumny CM9 moim zdaniem zagraly z tym systemem troche plytkim i jakby suchym basem lecz muzykalna, jasna i wysunietom nieco do przodu srednica. Spodobalo mi sie wykonanie pudla tej kolumny w porownaniu do serii 600 jest mistrzowskie choc zbyt bardzo swiecace.Zdziwil mnie taz wystawiony "kombajn" arcama cd+wmak+tuner w jednym za ok 1500 euro :) to chyba nie jest dobre rozwiazanie wydaje mi sie ze towarzystwo wzmacniacza ktory sie grzeje i przenosi duze prady nie jest dobre dla cd, pomyslcie co mozna kupic za te pieniadze.Z tego co tam zobaczylem chcial bym posluchac jeszcze raz CM9 czy ktos z was slyszal je w jakims sensownym zestawieniu? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość brodacz

(Konto usunięte)

Witam jakie macie wrazenia po "show" ja sczerze powiedziawszy raczej negatywne chociaz musze sie cieszyc ze chociasz cos bylo.Co myslicie o elektronice ktora byla w pokojach stereo o tym PS audio za 6 tys euro hahahaha szuflada na cd wygladala i pracowala jak w odtwarzczu dvd za 500 zl. zdziwlilo mnie jedno ze gdy chcialem podlosic arcam dzilajacy jako koncowka ktory podobno ma 110 wat na kanal zachowywal sie jak by mial z 30 ciekaw jestem czy jest naprawde taki slaby czy to badziewie PS audio w jakis sposob go ograniczalo.Kolumny CM9 moim zdaniem zagraly z tym systemem troche plytkim i jakby suchym basem lecz muzykalna, jasna i wysunietom nieco do przodu srednica. Spodobalo mi sie wykonanie pudla tej kolumny w porownaniu do serii 600 jest mistrzowskie choc zbyt bardzo swiecace.Zdziwil mnie taz wystawiony "kombajn" arcama cd+wmak+tuner w jednym za ok 1500 euro :) to chyba nie jest dobre rozwiazanie wydaje mi sie ze towarzystwo wzmacniacza ktory sie grzeje i przenosi duze prady nie jest dobre dla cd, pomyslcie co mozna kupic za te pieniadze.Z tego co tam zobaczylem chcial bym posluchac jeszcze raz CM9 czy ktos z was slyszal je w jakims sensownym zestawieniu? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuje za odwiedziny Henryka .Kolejny dzień testów za nami nie koniecznie ABX :) Myśle , że ta niedziela była kontrastem dla żenady z Cloney Audio - mam na myśli Show :)Po ostaniej wizycie nabrałem kolejnego doświadczenia ,że moc wzmacniacza to ostatnia rzecz na którą bedę zwracał uwagę przy jakimkolwiek zakupie .Mam tu na myśli wzmacniacz DIY Henryka!!!!Ograniczyłeś moc czego nie zauważyłem ale kosztem jakiej przestrzeni i detali !!!Już wcześniej nurtował mnie temat mocy i zastanawiałem się jak mój 18 watowy wzmak wyrywa głośniki z 3 ohmowych kolumn gdzie zalecali wzmak 100-400 W.Tłumaczyłem to lampą w klasie A ale tranzytor 18W dobrze wykonany też potrafi napędzić kolumny wyżej wymienione.Już nigdy nie będę słuchał opini na tym forum typu ten wzmak nie napędzi tych kolum albo dopiero zagrały na monoblokach po 200 W co za brednie.Bardzo trafiony był też pomysł z wyjmowanymi kondesatorami na zasilaniu różne wartości -różne brzmienie -ostatnia opcja THE BEST:)Myśle ,że to jeszcze nie koniec z ulepszaniem wzmaka ale aż się boje jak to zagra w finalnej wesji.A teraz uwaga dla klubowiczów -jak ktoś ma wzmak typu nowy Marantz H.K Denon Onkyo lub nawet średnie C.A czy Arcam niech zaprosi Janusza i przekona się sam jak bardzo przepłacił :)

P.S CD Denona będe katował dzisiaj ale już po kilku godzinach wiem ,że gra lepiej od np.Classe CDP10 ......Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość brodacz

(Konto usunięte)

Dear77 > z tego co napisales pieknie wynika to czego sie tez przekonalem ze to co tam pisze obok zdjec uzadzen audio czyli te wszystkie waty,ohmy,thd itp. to niczym sie ma do odbioru muzyki jaki odczowamy przy odsluchu i ze jeden ma 200 wat nie znaczy ze wydobedzie wiecej z kolumn niz ten co ma tylko 70 i tak mozna w kolko uwazam tez ze kwestia leprzosci jednego nad drugim zalezy tez w duzej mierze od upodoban sluchacza i preferowanego stylu muzycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkodzi ,że dwa razy:) ten wzmak Arcama grał słabo ponieważ PS go sterował jako przedwzmacniacz .Jeżeli chodzi o wykonanie B&W mistrzostwo swiata -ja uwielbiam piano black!! Wracając dp PS uważam ,że to górna półka i długo o nim myślałem:)Może i ma słaby transport ale gra mega subtelnym dzwiękiem te B&W też mnie zaskoczyły na plus- myśle ,że by cudownie zagrały pod lampą i z zaleceniem na ciepło od kabli po cd.Reszta na tym A.S dno lepiej się pobawiliśmy w domu:)Brodacz Fryderyk ma B&W 804 z cd Arcama i wzmakiem EAR Yoshino -lampa to dopiero gra !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję Dear77 za gościnność i możliwość posłuchania na dobrych kolumnach wzmacniacza, który ostatnio składam.

Na początku słuchaliśmy CD Denona DCD-300 po ingerencji Piotrka608, który był podłączony do lampowca Audio Note klasa A SE P2 i M1 i kolumn Castle Harlech (pojedyncza kolumna po lewej). Mnie interesowało na co stać wysokotonówkę z tych kolumn (Vifa D25AG-05-06), a Dear77 wsłuchiwał się co potrafi Denon. Muszę przyznać, że jest wzorcowo zaaplikowana i przy okazji zdobyłem schemat zwrotnicy ze wszystkimi wartościami elementów co może mi być pomocne w dopasowaniu jej do moich monitorów.

Następnie podpięte zostały kolumny i tu aż wstyd, nie pamiętam nazwy ale stoją ładnie ustawione na zdjęciu i pewnie Dear77 poda ich model.

Castle Harlech czarowały przepiękną przestrzenią i magią, schodziły niziutko i potrafiły odtworzyć niuanse i detale na bardzo wysokim poziomie. Jednak gdy popłynął dźwięk z kolumn na zdjęciu można było usłyszeć ich jeszcze więcej i wyraźniej. Mimo ogromnego sentymentu do Castle Harlech musiałem uznać wyższość kolumn ze zdjęcia.

Po tak wspaniałych przeżyciach podłączony został mój wzmacniacz DIY D-NFB (nie ja go projektowałem, jestem tylko dłubaczem amatorem, który go uruchomił i wprowadził parę zmian przy nieocenionej pomocy Phorosa, za co mu bardzo dziękuję). Muszę przyznać, że nieco obawiałem się takiego porównania, a po ostatnich zmianach nie miałem jeszcze możliwości posłuchania co potrafi na dobrych kolumnach.

I teraz parę uściśleń. Wzmacniacz faktycznie ma obecnie mniej więcej 20W no może 25W. Z racji tego, że końcówkę zasilają trafa o nieco małym napięciu, +/-22V napięcia stałego po mostku i elektrolitach, zmniejszyłem wzmocnienie z x20 na x15 co zaowocowało poprawieniem się dynamiki i precyzji. Dostosowałem napięcie na j-fetach - mają niski prąd 4,5mA i niektóre elementy zbyt mocno się grzały. Ale dopiero jak jak zasiliłem j-fety zasilaczem stabilizowanym Mini TT z zamówienia Bodo-z dźwięk nabrał gładkości, powietrza i można powiedzieć czaru.

Nie chcę się rozpisywać w samych superlatywach bo nie chce aby zostało, to odebrane jako auto reklama.

Ogólnie jestem zadowolony i skończyłem główne testy i doświadczenia na tym etapie. Teraz czekam na trafa o docelowym napięciu i mocy i mam nadzieję osiągnąć jeszcze lepsze wyniki.

Dear77 wspomniał, cytuję "z wyjmowanymi kondensatorami na zasilaniu różne wartości -różne brzmienie -ostatnia opcja THE BEST". Wyjaśniam: chciałem pokazać jak elektrolity w zasilaniu mogą wpływać na dźwięk w tym konkretnym przypadku elektrolity na wyjściu zasilacza TT, a przy okazji wybraliśmy te, które zagrały najlepiej z tych kilku, które miałem ze sobą.

Szczegóły techniczne opiszę w temacie o wzmacniaczu D-NFB.

 

Jeszcze raz bardzo dziękuję za możliwość zweryfikowania zmian jakie wprowadziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.