Skocz do zawartości
IGNORED

Klub audio Irlandia


Dear77

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dear77, 28 Mar 2010, 23:29

 

>Sorki za 2 te same fotki.Odnośnie testowania bardzo fajnie wypadły JBL L10 zagrały dużym basem jak

>podłogówki:)Davout musisz posłuchać jak powinny grać monitory :)

 

Małe sprostowanie. Monitory JBL to L20 po małym modzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie umieszczam tą informacje tu taj bo jest skierowana do ludzi w Irlandii ma na sprzedaż bardzo fajny dzielony wzmacniacz lampowy 2 monobloki i pre Pytania to na widomość prywatną

post-20756-100007493 1270985307_thumb.jpg

"...Wolność albo jest pełna albo jej w ogóle nie ma, bez wolności nie ma rozumu, nie ma sprawiedliwości, nie ma dobrobytu, nie ma człowieczeństwa..."Michał Bakunin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Chciałbym chętnych zaprosić na odsłuchy wzmacniacza z tematu D-NFB amplifier http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=50029&p=1. Proszę w tej sprawie pisać na PW. Dodam, że można przywieźć ze sobą wszystko co tylko się wyda potrzebne: źródła (CD i inne), kolumny, kable, płyty CD, a nawet istnieje możliwość pomocy w transporcie sprzętu (służbowy van).

 

Pozdrawiam

Henio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Panów. dołączam do grona Klubowiczow

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, 805 refy ma inny Kolega, ale to "to samo" towarzystwo ;) Tez znam Punka i byl On jednym z motorow napedowych zmiany NADa na Yamahe.

Jak juz bedziecie do mnie jechac wezcie mi jakis IC na XLRach :]

 

Henryk ma moj numer fona/gg jakby co - wiec dajcie znac WCZESNIEJ ze sie wybieracie - nie wiem jak z tym weekendem, malzowina cos niesmialo przebakiwala o pracach okolodomowych tudziez zawiezieniu tylkow nad ocean, ale... Dzwoncie poprostu i zobaczymy co sie da zrobic.

Primodium. Medium. Finis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt późno wczoraj wróciłem aby na gorąco opisać wrażenia.

 

Wielkie podziękowania dla gospodarza za miły wieczór, kawę i ciastka. Myślę, że będziemy się spotykać częściej.

 

Ja jak zwykle nie mam pamięci do nazw i symboli i jak coś pokręcę, to proszę o sprostowanie.

 

Na pierwszy ogień poszedł system gospodarza czyli Yamaha A-S2000, CD-S2000, Paradigm Signature S2 oraz kabelki i tu poprosiłbym o uzupełnienie bo po prostu nie pamiętam.

Myślę, że to nie tylko moje zdanie: kolumny Paradigm odstają poziomem od reszty toru i nie byliśmy w stanie ocenić A-S2000 i CD-S2000. Podstawowy zarzut w stosunku do kolumn, to wysokie tony, blacha nie brzmiała jak blacha, praktycznie wszystko brzmiało podobnie i nieco za ostro czego bardzo nie lubię i może dlatego tak negatywna opinia o Signature S2 z mojej strony. Następnie sprawdziliśmy różnicę między nośnikiem SACD i CD. SACD charakteryzuje się większą przestrzenią i może nieco większą szczegółowością. Różnica słyszalna ale zbyt mało czasu poświęciliśmy tej kwestii i jeszcze nie mam wyrobionego zdania. Może na odpowiednich kolumnach łatwiej będzie ocenić dokładniej różnice.

Sprawdziliśmy również różnicę w sposobie podłączenia CD z wzmacniaczem przez kabelki XLR i RCA (Transparent Ultra). Przez RCA dźwięk się uporządkował ale scena nieco się zawęziła ale mimo zawężonej sceny poszczególne instrumenty i ich wybrzmiewanie zdecydowanie lepiej wypadły w przypadku połączenia przez RCA ale myślę, że jest to zasługą bardziej kabelka Transparent niż sposobu połączenia.

Zmieniliśmy źródło z CD-S2000 na Denon DCD-3000 i zdecydowanie poprawiła się kontrola i jakość basu, również wysokie były mniej ostre za to ubyło szczegółów. Gdy wysokie stają się mniej ostre to naturalne, że szczegóły są mniej słyszalne ale ten aspekt wyszedłby dopiero po dłuższych odsłuchach i nie chcę się ostatecznie wypowiadać na ten temat.

Wróciliśmy do CD-S2000 za to zmienione zostały kolumny na JBL L20. Wysokie wybrzmiewały naturalniej, a całość pasma zagrała wyrównanym pasmem, jedynie odnośnie basu zdania były podzielone. Jedni twierdzili, że niżej schodzi, a drudzy, że siła średniego basu wywołuje wrażenie że jest go więcej i w efekcie ma się wrażenie, że niżej schodzi. Szkoda, że nie posłuchaliśmy zestawu: DCD-3000, A-S2000, JBL L20 ale może następnym razem będzie więcej czasu.

Reasumując.

CD-S2000 - gra szczegółowo z szeroką sceną ale z nieco za ostrą górą i nieco rozmytym basem.

A-S2000 - i tu mam problem. Tak do końca nie było z czym porównać bo D-NFB, który przywiozłem, wykazał braki ale o tym później. Jeżeli nic się w uszy nie rzuciło, więc wygląda na to, że też niczego nie brakowało ani nie było za dużo. Wzmacniacz wypadł najkorzystniej ze wszystkich "klocków" w systemie Yamnick'a.

Ogólnie brakowało mi jednego co dla mnie w sumie jest najważniejsze. Muzyka nie wzruszała, nie porywała i nie łapała za serce. Sorry Yamnick za szczerość. Ja lubię słuchać, a nie analizować poszczególne niuanse i detale.

 

Teraz odnośnie D-NFB, a to w sumie główny powód spotkania, przynajmniej dla mnie.

W trakcie porównań z Ugodą, D-NFB prezentował potężny bas, dobrze kontrolowany i z racji tego, że było go sporo nie twierdzę, że za dużo, chciałem sprawdzić na ile da się go jeszcze bardziej złapać za "mordę" i nie zmniejszając jego energii nieco go skrócić. Zmiany przeprowadzone na szybko w noc poprzedzającą odsłuchy nie wyszły wzmakowi na dobre. Basu nieco ubyło i może przy nie głośnym słuchaniu był bardziej konturowy za to przy głośnym słuchaniu ostrych rockowych utworów ewidentnie brakowało wykopu i energii. Wniosek z tego taki, że pojemności elektrolitów w zasilaniu końcówki mocy nie mogą być mniejsze od 15000uF (SMH), a na wyjściu TT nie mniejsze niż 10uF (SilmicII).

Postaram się wrócić do porównań z A-S2000 w szczególności, że poświęciliśmy najmniej czasu temu aspektowi ale to oczywiste bo D-NFB nie był w stanie tego dnia konkurować z większością wzmaków.

 

Mam nadzieję, że koledzy obecni na odsłuchach wtrącą swoje 3 grosze szczególnie, że opinie były nie jednoznaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henryk - dzieki za wrazenia, tylko zdrowo pomyliles kolumny :] Nie mam Signature S2 (jeszcze) - wczoraj gral Monitor 7V5 - wiec najmniejsza podlogowka z podstawowej serii Paradigm - brzmieniowo i cenowo przepasc do Signature, na korzysc tych drugich oczywiscie.

 

Kable glosnikowe to Audionova Moonwalk mk.2 biwire, IC XLR W&M Audio BC-01

Primodium. Medium. Finis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.