Skocz do zawartości
IGNORED

Klub audio Irlandia


Dear77

Rekomendowane odpowiedzi

oj przepraszam..

a wiec zmiana onkyo integra 8780 na yamahe dsp a1

oraz mysle nad zmiana monitor audio GR10 na monitor audio GX100...-ale nie wiem czy warto.

natomiast juz tez mysle aby zmienic yamahe dsp a1 na pioneer vsa ax10

jakby moze kto chcial to moglbym sprzedac yamahe :)

 

Mam takie pytanie ; czy używasz tego do kina domowego czy do stereo , miałem kiedyś wzmacniacze do kina domowego , i pamiętam ,że bez podłogówki na przodach , w kinie było słabo bez wykopu , dopiero kolumny podłogowe ewentualnie monitory ale wsparte subem , zaczynał taki zestaw jakoś grać , wiec do kina takie monitory to chyba niezbyt dobry pomysł,druga sprawa to kolumny nie mam nic do monitor audio , bo ich nie znam , ale kiedy była sprzedawana yamaha , kosztowała około 17 tys zł ,i mimo wszystko zapinanie do nich kolumn za 5 tyś z obecnej produkcji , to nie może być szału nawet jak wymienisz na gx , chyba nie będzie rewelacji , jeśli upierasz się przy wzmacniaczu do kina domowego ,bo do takich celów również służy ,poszukałbym kolumn które kiedyś kosztowały również około 15-17 tyś , a które można teraz kupić za rozsądne pieniądze.

druga sprawa jeśli zaś nie wykorzystujesz tego wzmacniacza do kina, to kup sobie wzmacniacz do stereo , kiedyś była taka żelazna zasada ,że wzmacniacz do kina domowego , zawsze zagra słabiej jak trzykrotnie tańszy wzmacniacz stereofoniczny ,i tu wtedy być może MA pokażą co potrafią .

ps ; z pioneera słuchałem kiedyś vsa e08 , i grało to bardzo fajnie , ale czy fajniej od yamahy dsp a1 , tego nie wiem , yamaha to klasa sama w sobie ,zawsze to ona wyznaczała i wyznacza trendy w kinie domowym (mam na myśli topowe modele ) , musisz przemyśleć zamianę , a już na pewno posłuchać , ,żeby nie zrobić kroku w tył .

pozdrawiam

Edytowane przez roberto20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam..

uzywam jej do stereo...pokoj ma okolo 17m2 tak wiec monitory sa idealne do tej wielkosci...

tak wiem,lepiej miec teoretycznie wzmacniacz stereo niz do kina domowego ale....poczytalem opinie na jednym z forum audio o wzmacniaczach yamahy i koles opisywal te ktore mial i jak graja...ze wszystkich wzmacniaczy stereo wybral ten czyli a1 a potem przesiadl sie na yamaha AZ1 czyli model najwyzszy i tez do kina domowego...napisal przy tych starych modelach z najwyzszej polki dzwiek stereo jest lepszy niz ze wzmacniacza stereo w podobnej cenie..poniewaz stare sprzety za duze piniadze byly robione z wysokiej klasy komponentow co przekladalo sie na jakosc dzwieku(rowniez stereo)..mam tez onkyo integra 8780 uznawany za naprawde dobry model...podlaczalem te dwa z moimi glosnikami i roznica byla slyszalna na korzysc yamahy(wiem,kazdy ma inny gust muzyczny),,ten zestaw czyli monitor audio oraz yamaha jak dla mnie graja swietnie(jak jestes z okolic cork to zapraszam na odsluch)....co do pioneera vsa ax10 slyszalem tylko ze gra lepiej niz yamaha AZ1...nie sluchalem go bo ciezko go dostac ale z checia bym go posluchal....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

muszę się z tobą zgodzić , co do preferencji i gustu , oraz indywidualnego podejście do audio , nie chcę ci mieszać w głowie ,zapewne , sam kiedyś dojdziesz do prawd oczywistych .

We wzmacniaczach do kina domowego lwią częścią wypadowej kosztów jest procesor , i za ten płacisz (a jest nieużywany) , kupując taki wzmacniacz , stereo jest przeciętne jak i dziurka od słuchawek.

Jeśli chcesz porównać dsp a1 za około 1,5-2 tyś zł(rynek wtórny) do wzmacniacza z obecnej półki sklepowej za 2 tyś , to zapewne masz racje ,że a1 zagra lepiej .jednak myślę ,że nie trzeba by dokładać dużo do tych 2 tyś ,żeby kupić wzmacniacz stereo przy którym ani yamaha , ani pioneer nie dałyby rady, i nie jest to absolutnie kwestia preferencji , to słyszy się już po kilku taktach , pisze z własnego doświadczenia , jednak każdy z nas ma swoją drogę audio , i jeśli jesteś zadowolony z zestawu , to szczerze gratuluję.

ps; jestem z Tralee , również zapraszam w wolnej chwili .

Ponieważ moje zdanie jest podobne , tu jeszcze link do krótkiej wymiany poglądów , ale tylko w formie rozrywki ,nie namawiam do zmian ;

 

http://www.audiostereo.pl/yamaha-dsp-a1-do-stereo_44881.html

pozdrawiam

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytalem ten watek...

moze rzeczywiscie jeszcze dluga droga przede mna odnosnie wzmacniaczy...

na razie mi odpowiada dzwiek...

zawsze moge sie rozejrzec za jakim wzmacniaczem stereo z wyzszej polki..

cos proponujesz ze starszych modeli stereo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

nie rozważaj od razu zmian , najfajniejsza droga w tym hobby ,jest jeśli podchodzisz do tematu bez napinki , dziś masz taki zestaw który ci daje satysfakcję, a jutro dorośniesz do decyzji o zmianie , ale to będzie właśnie wypadowa twoich oczekiwań, które będą rosły ,do decyzji o zakupie tego a nie innego elementu toru.

doradzić jest ciężko bo nie znam twoich kolumn, repertuaru jakiego słuchasz , warunków akustycznych , oraz preferencji , czy oczekiwań.

osobiście za jakiś czas potestowałbym na twoim miejscu , wzmacniacze stereofoniczne ,jeśli podobają ci się kolumny poczytaj ,z czym się dobrze łączą , będziesz miał pewien pogląd ,od czego zacząć ,nawet na naszym forum są koledzy którzy posiadają starsze modele , grające bardzo dobrze, jak i diy , trzeba zapewne trochę pojeżdzić , posłuchać , ale każde takie spotkanie lub odsłuch w sklepie jest bezcenne , a doświadczenie wyniesione z testu porządkuje wiedzę .

ja osobiście gram na lampie , takie brzmienie mi odpowiada , również na specyficznej kolumnie, jeśli masz ochotę , przyjedż , posłuchasz , zastanowisz się , to niewiele kosztuje .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Roberto20 , Mar.s i Seven3. Dziekuje wam za fajny odsluch. Musimy to powtorzyc w wiekszym gronie I na duzej sali w hotelu. Kolejne przyjemne doswiadczenie po ktorym spac nie mozna:) jeszcze po nocy slysze jak to wszystko zagralo, az wlosy deba staja :)

Musze przyznac ze z waszym sprzetem kolumny pokazaly klase

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście napisać coś więcej. Np na jakim systemie słuchaliście, jakie klocki były porównywane, co się podobało a co mniej :) i jakiego rodzaju poprawa była :)

 

Na pewno z chęcią poczytam :)

 

Pozdrawiam

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zdecydowanie , było to ogromne doświadczenie, przez całą drogę powrotna analizowaliśmy to brzmienie , kolumny mistrzostwo świata ,w połączeniu z odpowiednią elektronika pokazały niebywały spektakl ,pełen emocji i wrażeń.

spotkanie , pokazało również ,że warto inwestować w topową , lekko wiekową elektronikę i ją odrestaurowywać , bo odwdzięcza się , naprawdę dobrym dżwiękiem ,za ułamek kwot potrzebnych do uzyskania takiego efektu z współczesnych elementów.

potwierdziła się również, po raz kolejny zależność pomiędzy elementami toru a przewodami, i niezaprzeczalnej poprawie jakości dżwięku jaki dzięki dobremu dobraniu uzyskujemy .

Połaczenie martin logan odysey , z setem manley ,cd ancient audio i odpowiednimi przewodami ,mocno nami wstrząsnęło.Jeszcze raz podziękowania za spotkanie , oby więcej takich w klubie .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny będzie wpis kolegów bo nie pamiętam , poszczególnych elementów ich systemu,z naszej strony ;

manley neo 300b pre

manley neo 250

ancient audio prime

filtr liniowy chang cls 3000

przewody ic audioquest sky

kolumnowe ; audiquest redwood

zasilające;siltech ruby hill 2 , chang cls power 30.

test miał kilka etapów, posłuchanie kompletnego systemu kolegi , następnie test pomiędzy transportem i dac,a , a cd ancient audio ,następnie podmiana ic na audiquest sky i powrót do testu,następnie podmiana głośnikowego na audioquest redwood i powrót do testu .

Druga część podmiana wzmacniacza na set manley , wpięcie w system filtra, dołożenie przewodów zasilających, przewody aq sky i aq redwood , cd ancient audio, dłuższe posłuchanie takiej konfiguracji . Następnie został jeszcze podmieniony cd na dac z transportem

Dżwięk , należy zacząć od tego ,że system kolegi grał na wysokim poziomie , więc wystartowaliśmy z wysokiego pułapu , nie łatwego do osiągnięcia poprzez produkowane obecnie nawet droższe konstrukcje .

Jednak progres był słyszalny , przy każdym dołożeniu elementu z naszego zestawu ,najpierw cd zagrał bardziej dociążonym , otwartym dżwiękiem niż transport i dac ,następnie ic uporządkowało scenę i poprawiło detaliczność ,przewody kolumnowe poprawiły kontrolę basu i wniosły poprawę w innych aspektach , choć nie było to już tak spektakularne jak zamiana ic .Jednak cały czas mieliśmy wrażenie ogromnego wpływu , braku przygotowania akustycznego pomieszczenia i słyszalny , mocno rozregulowany bas , który ciągle górował , wybrzmieniami , nad reszta pasma .

Set finalny na manley , zupełnie usunął tą niedogodność , poprawił wszystko jeszcze bardziej , spiął klamrą bas , w sposób spektakularny poprawił głębię , barwę ,scenę , wrażenie 3d ,czystość , czarne tło , wybrzmienia ,można śmiało napisać

-- dżwięk wystawy--

Należy jednak uwzględnić , fakt ,że w szranki testów przewodów stawali zawodnicy z zupełnie innych klas ic vs ic , głośnikowy vs głośnikowy ,zasilający vs zasilający , dlatego różnice wynikłe ,były mocno przewidywalne.

Generalnie spotkanie chyba wszystkim mocno namieszało w głowie , każdy ma o czym myśleć ,a wnioski , będą pomocne w wybraniu drogi zmian w swoich systemach.Osobiście mogę napisać , że nie często ma się przyjemność,odsłuchu zestawu na takim poziomie , który tak mocno zapada w pamięć .

pozdrawiam

Edytowane przez roberto20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony :

Accuphase

P-300

C-200

z transportem EAD T-1000 i DAC Lampowy the protagonist MK2 by McGyver

RCA DIY

Kable glosnikowe przyniósł Seven3 były to Nordost Baldur

 

A skoro już tak się rozpisalismy to mój cały system idzie do sprzedania jeżeli ktoś by był zainteresowany bez kolumn oczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widzę działo się :). Jak wypadły Baldury vs reszta świata?

 

Piszcie, piszcie fajnie się czyta. Czy dobrze pamiętam, że wszyscy jesteście z poza Dublina? Jakbyście nie mieli nic przeciwko to może bym do was dołączył na następne spotkanie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez sebna

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof dzieki za gośćinę.

Musze przyznać że set który wczoraj słyszałem zamknął by moje poszukiwania sprzetu raz na zawsze. Niestety po dokładnym zmieżeniu pokoju wychodzi że mam skromne 18.5 m2.

Ze łzami w oczach i bólem w sercu musze odrzucić myśl o Loganach.

 

Co do samego odsłuchu ,nie powtarzając kolegów napisze tylko że końcowy set był po prostu PEŁNY. Był to dźwięk w którym tylko nieliczni szukali be czegoś więcej.No dobra kilka m2 więcej by sie przydało ,ale i tak nie było czuć wczoraj jakiegoś zduszenia kolumn.

Piękna barwa ,głębia , szybkość ,szczegóły , kontrola i ten basior . To nie był zwykły odsłuch Panowie to było zjawisko pełne wrażeń i emocji. Dzwięk był niesłychanie realny, a mimo to nie natarczywy. Wspólnymi siłami udało nam się złożyć coś niesamowitego , każdemu życzę takiego dźwięku w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kabli to widać ile zainwestujesz tyle wyciagniesz z systemu ( jeżeli chodzi o te kable które były testowane) . Ja jestem z Portlaoise

 

Tak to zazwyczaj jest z kablami niestety. One są wycenianie tak jak brzmią...

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony :

Accuphase

P-300

C-200

z transportem EAD T-1000 i DAC Lampowy the protagonist MK2 by McGyver

RCA DIY

Kable glosnikowe przyniósł Seven3 były to Nordost Baldur

 

A skoro już tak się rozpisalismy to mój cały system idzie do sprzedania jeżeli ktoś by był zainteresowany bez kolumn oczywiście :)

To nieźle Ci namieszała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To nieźle Ci namieszała.

Planowałem od dawna sprzedaż tego systemu chociaż jest mi bardzo ciężko się z nim rozstać. Chciałbym zbliżyć się bardziej do hi end-u . Ten zestaw naprawdę gra na wysokim poziomie ale czego się nie robi dla pogoni za kroliczkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof dzieki za gośćinę.

Musze przyznać że set który wczoraj słyszałem zamknął by moje poszukiwania sprzetu raz na zawsze. Niestety po dokładnym zmieżeniu pokoju wychodzi że mam skromne 18.5 m2.

Ze łzami w oczach i bólem w sercu musze odrzucić myśl o Loganach.

 

Co do samego odsłuchu ,nie powtarzając kolegów napisze tylko że końcowy set był po prostu PEŁNY. Był to dźwięk w którym tylko nieliczni szukali be czegoś więcej.No dobra kilka m2 więcej by sie przydało ,ale i tak nie było czuć wczoraj jakiegoś zduszenia kolumn.

Piękna barwa ,głębia , szybkość ,szczegóły , kontrola i ten basior . To nie był zwykły odsłuch Panowie to było zjawisko pełne wrażeń i emocji. Dzwięk był niesłychanie realny, a mimo to nie natarczywy. Wspólnymi siłami udało nam się złożyć coś niesamowitego , każdemu życzę takiego dźwięku w domu.

 

Po takim spektaklu spać nie mogłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof dzieki za gośćinę.

Musze przyznać że set który wczoraj słyszałem zamknął by moje poszukiwania sprzetu raz na zawsze. Niestety po dokładnym zmieżeniu pokoju wychodzi że mam skromne 18.5 m2.

Ze łzami w oczach i bólem w sercu musze odrzucić myśl o Loganach.

 

 

Szukaj nowej chaty ,burz ściany ,działaj.Jak dzieciaki chcesz zapoznawać z brzmieniem to konkretnym :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

W marcu zawitają do Tralee Davony grande ,fajne kolumny , duńskie konstrukcje , grające już referencyjnym dżwiękiem , a przy okazji łączące się w idealną całość z manleyem , przy tej właśnie okazji chciałbym zaproponować spotkanie klubowe w hotelu , aby móc w większym gronie , przyjrzeć się tym konstrukcjom , a przy okazji , może posłuchać jeszcze innych ciekawych elementów toru .

Z racji spraw transportowych i wartości kolumn , spotkanie proponuję w Tralee 26 lub 27 marca .

Proszę o żywy odzew .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żywy odzew nr1. Potwierdzam że bym się pojawił jak by spotkanie miało dojść do skutku. Sprzęt w "o mnie", mógł bym przywieść wszystko poza kolumnami jak byście chcieli posłuchać całości albo wybrane klocki tylko.

 

Co do kolumn to mam dobrą wymówkę bo mam mniejszy samochód niż kolumny ;)

 

Pozdrawiam

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.