Skocz do zawartości
IGNORED

Klub audio Irlandia


Dear77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok - kilka wtracen :)

Podziekowania za mily wieczor juz byly, potwierdzam ze trzeba takie spotkania powtarzac jak najczesciej :)

Henryk w zasadzie opisal dosc dokladnie wrazenia i roznice w odbiorze - ja ze swojej strony tez napewno wstrzymuje sie z koncowa ocena swojej elektroniki.

 

Ad kolumn - zdaje sobie sprawe z ich ulomnosci i nie sa to kolumny do ulagodzenia Yamahy (z wczesniejszym setem NAD gora byla zdecydowanie mniej ostra, ale kosztem ogromnego, ciagnacego sie i slabo kontrolowane dolu, ktory przeklamywal caly odbior). Mnie ten ostry dzwiek nie drazni - przyzwyczailem sie do tego ze na gorze duzo sie dzieje i cos czasem moze zakluc, ale dla mnie jest OK i calosc broni sie spojnym przekazem i naprawde fajna reszta pasma. Niemniej czekam na Paradigm Signature S2 (podoba mi sie szkola brzmienia i sposob przekazu tej firmy), mysle ze wtedy bedziemy mogli cos wiecej powiedziec o ewentualnych ulomnosciach reszty systemu - bo porownywaanie Monitorow za ~800 E do najwyzszej serii Reference za ~3000 E jest raczej bezcelowe (choc E nie graja). Byc moze tez sprobuje tych PMC o ktorych wczoraj chwile rozmawialismy. Last but not least - nie zapominajmy o "cudnej" akustyce mojego salonu ;)

 

Co do JBL Henryka - ja obstaje przy tym, ze mimo ewidentnego braku niskiego i najnizszego dolu te monitory tak sprawnie, zywo i dokladnie operuja srodkiem i gornym skrajem tego psama, ze jesli na sile nie szukamy dolu, to poprostu nie zauwazymy ze go nie ma. Reszta pasma jest miodem na uszy - spokojna, ulozona, ale kiedy trzeba pokaze pazur. Za tym idac - jako ze jednak podoba mi sie ta lekka ostrosc Paradigm to tutaj tego mi brakowalo. Cos uciekalo, jakas czesc szczegolow i calosc byla podana nie w formie plaskacza w twarz ale raczej delikatnego glaskania z tendencja do klapsow. Po stronie ewidentnych plusow - powalajaca stereofonia, spojnosc brzmienia i szybkosc glosnikow - byly zdecydowanie szybsze niz moj Paradigm, ale to szybkosc Angielskiego Lorda, a nie street racing.

 

Denon Henryka - co tu duzo pisac, dol i dolna srednica - POWALAJACE, reszta bardziej niz ciekawa - jakby ktos to wstawil w pudlo z dowolnym napisem o wysokim WAF kosztowaloby >10k PLN IMO. Dla mnie znow gdzies tam zabraklo jakichs szczegolow na gorze - ale ja zem zboczuch jest i ma byc i milo, i mieko, i szczegolow, a takie rzeczy to tylko w Erze Panocku ;)

 

Wzmak H. - hmmm, tu chce sie wstrzymac z ocena, bo to jakis beta test byl uznaje. Dol poprostu byl, wroc, dolu nie bylo, wiec ciezko wypowiedziec sie o reszcie pasma. Napewno gdybym nie widzial wzmaka w srodku dalbym sie pociac ze siedzi tam lampa, a tu fige - ma cos wciagajacego w brzmieniu, ale poczekajmy na lepsze kolumny i poprawe dolu.

 

Porownanie XLR vs. RCA - No coz, moj XLR raczej do swietnie znanych, markowych konstrukcji nie nalezy, ale darowanemu kablu sie we wtyczki nie zaglada. Przewaga XLR nad RCA - wieksza scena, wiecej powietrza. Ulomnosc - zdecydowanie wiekszy balagan w prezentacji, jednak mniejsza precyzja, ale nadal uwazam swojego XLR za co najmniej poprawny kabel - nawet w porownaniu z tym Transparentem z gornej polki.

 

To chyba na tyle, jak cos mi sie jeszcze, to popelnie nast. posta.

Primodium. Medium. Finis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam Cork dolacza do ekipy z Zielonej Wyspy Dj i audofil to Ja :) Sony Strda 1200 ES +2x Aelite 2 ,Moitor Audio Bronze center + 2x brfx Cambridge audio Dac magic + Korg Zero 4 mixer +2 x Pioneer cdj 400 +Macbook Pro 15,4" alu + DAVE 15+ Sub +satelity.

 

Pozdro dla wszystkich z wysp!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema chłopaki już w większości ogrnąłem powrót do Polski.W końcu można wszystko kupić i pojeść dobrego jedzenia:) Z pracą też nie będzie problemu i już to wiem :)Trochę się zdziwiłem zachowaniem w sklepach i na ulicy jednak chamstwo ma wiekszy wimiar niż na zielonej wyspie .Niesamowitym plusem jest wieksza odpowiedzialność i nie ma takich syt. że ktoś w eircomie czy NTL obiecuje , zmienia operatora i nikt nigdy nie oddzwania.W urzędach sprawy odbywaja się expresowo w 2 dni załatwiłem więcej spraw niż w IE w 3 miesiące.Nie mam zamiaru krytykować IE ale z ręką na sercu mówię ,że tu jak ktoś ma dobrą szkołe i jest bystry może się smiać z nas pracujących z debilami i leniuchami jakimi byli czy są Irole.Wiadomo starsi ludzie bez dobrej szkoły czy lenie którzy wolą siedzieć na zasiłku w IE zawszę będą ten kraj całowac po dupie bo tu nie ma miejsca na takich a starsi mają bardzo małe emerytury.Kolejnym problemem są też zakupy rzeczy Dużych np.mieszkania czy dobrego samochodu bo jednak ceny nie są proporcjonalne do zarobków ale gdy ktoś posiada własne ale ciasne niech nie marnuje życia:)Kolejnym etapem będą nowe doswiadczenia audio i odsłuchy a jest tego miliony więcej niż w IE tak więc zdam relacje :)Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

`interesujacy wpis ;)) zostanmy przy temacie audio moze ... wbrew pozorom nie mieszkaja tu same lenie ale ludzie ktorzy mieli odwage wyjechac w poszuiwaniu latwiejszego zycia ...w dzisieejszych czasach czy zyjesz w Irl czy w Hiszpani nie ma znaczenia tam dom twoj gdzie ci sie podoba ! Jestesmy obywatelami Europy!

p.s

Powodzenia mam nadzieje ze twoj entuzjazm nie zgasnie po 3 miesiacach jak to czesto bywa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

`interesujacy wpis ;))

Ja zawsze pozostaje przy audio i nie zakładał bym tego wątku gdyby tak nie było :)Wiesz kiedy opada entuzjazm powrotowy zazwyczaj wtedy kiedy kończy się kasa bo większość odłoży kilkadziesiąt tysiecy i myśli ,że będzie żyła za to wieki.Zgodzę się z Tobą ,że każdy mieszka tam gdzie uważa za słuszne -prawo wyboru ale powiem wam jako dobrym znajomym Nic nigdy nie zastąpi domu choćby dupę miodem smarowali i kasę za darmo rozdawali.Zawsze będe dobrze wspominał zieloną wyspę bo dała mi wiele może nawet więcej niż Polska od nauki języka po nabranie pewności siebie i robienia rzeczy niemożliwych -Z POZORU !!!Kolega Bośniak z którym pracowałem powiedział mi tak ,,Wracaj dopóki jesteś młody bo mnie pazernośc i rządza pieniądzia wciągnęła pod piędziesiątkę a teraz po powrocie jestem nikim i musze już dotrwać do emerytury.Nienawidził jedzenia lenistwa w pracy i tego ,że miał jakies sugestie a nikt go nie słuchał tylko dlatego ,że nie był irolem.Stwierdził ,że gdyby nie latał co dwa miesiące do domu to wariatkowo:)W czasach gdy byłem sam z dziewczyną bez dziecka było fajnie podróże kable kabelki za tysiace ale kiedy zdecydowaliśmy się na rodzinę bajka się zmieniła.Jedna osoba musiała zostać w domu i byłem nią ja i żeby znależć 2 h czasu na odsłuch zapytaj kolegów ile było schodów bo z kim zostawić dziecko jak nie ma rodziny -Wygnać żonę z dzieckiem żeby oddychała świerzym powietrzem i rozkoszowała się zielonymi widokami ?Jedna osoba została w domu wejscie do lekarza 150 e a jak to z małym dzieckiem bywało czesto no i jedna pęsja pozatym na wizytę do kardiologa trzeba czekać 13 miesiecy bo jest jeden Profesor na kraj.Nie wspomnę o dojazdach do pracy autobusami po 2 h w jedną stonę bo szefowi zachciało się firme przenosić 40 km od Dublina.Z drugiej strony Ci co zostawiają rodziny w Polsce dla pogoni za kasą czy Ci też są szcześliwi ? Chyba nie bo ja nie widziałem syna trzy dni i wychodziłem z siebie .Są trzy powody dla których bym siedział dłużej

-gdybym nic nie umiał robić i nie miał wykształcenia

-gdyby mi nie zależało na rodzinie

-gdybym był singlem

-gdybym chciał się dorobić w ciągu 5 lat na mieszkanie nowy samochód i otwarcie biznesu - i tak też uczyniłem :)

Koniec końców kolega któremu załatwiłem pracę dałem mieszkanie dostał przed moim wyjazdem głosniki do kompa czajniki talerze i wiele innych spraw żeby na koniec nie zapytać mnie czy podżucić na lotnisko nie wspomnę o dwóch torbach które sam targałem a on szedł obok .Ten kraj jest jak pogoda dziś kasa jest i szacunek a jutro go nie ma ,zasiłki tez się pokończą i pytam co dalej.....

Teraz mam dużo czasu dla siebie i audio mogę w końcu zostawić małego z bacią i iść na targi Audio lub kina a do pracy jechać własnym autem w gajerze i robić to co lubię.Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamnick ma racje można by było zorganizować jakieś słuchowiska mam aktualnie trochę gratów na chacie i okablowania zawsze można by było się czymś tam pobawić

"...Wolność albo jest pełna albo jej w ogóle nie ma, bez wolności nie ma rozumu, nie ma sprawiedliwości, nie ma dobrobytu, nie ma człowieczeństwa..."Michał Bakunin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość brodacz

(Konto usunięte)

Jak by kogos interesowalo to w Harvey Norman w Tralee mozna kupic DVD Harman Kardon za 25 euro.

Dear dobrze gadasz zgadzam sie z toba,ludzie sie boja powrotu bo w Polsce nikt nie daje pieniedzy za darmo,jak patrze na tych darmozjadow ktorzy doja socjal i jeszcze tak im zle ze chodza i kradna to zygac mi sie chce.Ja tez kupilkem mieszkanie w Polsce umebluje ja i odloze cos na czarna godzine i tez wracam i gleboko w to wierze za znajde dobra prace bo raczej ide do przodu niz stoje w miejscu a socjalowcy i za 30 lat gowno beda mieli.

A na urlopie jade na Pearl Jam do gdyni i bede sie dobrze bawil :)

Idzie ktos na Rage Against The Mahine 8 czerwca.

Daro-az milo popatrzec i napewno jeszcze milej posluchac :) Pozdrawiam brodacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec z gramofonem to dosc dluga historia - kupilem w Cloney audio jakies poltora roku temu Clearaudio Performance z ramieniem Satisfy i dokupilem Sumiko blupoit special III i generalnie bylem zadowolony ale czegos mi brakowalo. Tak wiec to co jest na zdjeciu jest to talez z lozyskiem ramie i silnik z clearaudio performance a reszta czyli cala podstawa gramofonu to moj projekt.Jest zrobiony z 30mm plexi i stali nierdzewnej wysokiej gestosci dzeki czemu wazy okolo 14 kg do tego na chwile obecna zalozylem 70mm talez rowniez na lozysku magnetycznym clearaudio. To zdjecie jest z przed trzech tygodni. Natomiast teraz wyglada to tak (zdjecie ponizej) jeszcze nie jest gotowy czekam na silniczek w tej chwili zalozylem tymczasewo ramie linn basic i sumiko.

Docelowo SME V i LYRA Helikon.

Mam w trakcie realizacji nastepne dwa projekty i w miare postepow bede sie chwalil :)

post-27673-100002602 1275161288_thumb.jpg

post-27673-100002603 1275161288_thumb.jpg

post-27673-100002604 1275161288_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak naprawde to z Clearaudio pozostalo tylko lozysko i talez. Poniewaz nalogowo cierpie na brak czasu strasznie to wszystko sie ciagnie. To jest nr1, nr2 zrobilem na zamowienie do UK i zrobienie calosci zajelo mi okolo 1,5-2 miesiecy. Plexi tnie dla mnie firma w Polsce (taniej i wiem czego sie spodziewac) stalowe elementy robie sam tu w Dublinie w zaprzyjaznionym warsztacie.

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daro69 - patrze, patrze i napatrzec sie nie moge na ten gramofon - nie wiem jak gra, nie jestem jeszcze/juz (nie wiem?) na etapie dzwieku via igla, ale wyglad - zabojczy (!!!) a to wg. mnie rownie wazne, zeby oko bylo zadowolone, a nie tylko ucho :)

 

Ciekaw jestem bardzo Twojego dzielonego Classe, do tej pory mialem okazje na spokojnie odsluchac integre w systemie punka - na kablach Nordost Red Dawn (IC & glosnikowe) zrobila na mnie bardzo dobre wrazenie, potem grala na glosnikowej Tarze i tam juz bylo zdecydowanie nie tak jak mi sie podobalo wczesniej, smialo moge powiedziec, ze nie przemawialo to do mnie.

Teraz punk zmienil glosnikowe na wysokie Transparent Audio - twierdzi ze jest nawet sporo lepiej niz na Red Dawn, wiec ciekaw mocno jestem (mam nadzieje, ze uda mi sie w tym tyg. posluchac).

Pozatym Classe + B&W to takie hmmm... Firmowe zestawienie :) Moze kiedys bedzie okazja uslyszec :)

Primodium. Medium. Finis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze sie pochwalic bo nie tylko wyglada ale gra rowniez bardzo dobrze i nie jest to tylko moja opinia w kazdym razie Claeraudio Performance ktorego bylem posiadaczem odpadalo w przedbiegach, i jak powiedzieli chlopcy w cloney po odsluchu moja wersja Performance byla warta kazdego wydanego centa.

Jestem generalnie zadowolony z Clsse przewalilem troch kabelkow i generalnie najlepiej jest na Nordoscie z duzym naciskiem na Valhalla tylko ze w tym przypadku cena zwala z nog.

Mysle ze napewno uda sie kiedys jakos spotkac i posluchac tymbardziej ze szykuja sie jeszcze male zmiany ale narazie nic nie mowie zeby nie zapeszac :)

pozdrawiam D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daro69 - cos jest na rzeczy w temacie classe + nordost :) Chyba to niezle malzenstwo jest ;) Ja okreslilbym to jednym slowem "synergia" - i pewnie im lepszy kabel tym lepsza synergia :)

Ja wlasnie jestem na etapie walki z kablami do swojego systemu i raczej nie bedzie to Nordost :D

Primodium. Medium. Finis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.