Skocz do zawartości
IGNORED

Klub audio Irlandia


Dear77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"stare dobre malzenstwo" :)

Generalnie slucham Jazz-u troche muzyki clasycznej z naciskiem na vokal starego dobrego rocka troche elektroniki a najmniej chetnie metalu rapu itd (niecierpie techno) wiec najwiekszy nacisk klade na wysokie i srednie tony do tego zalezy mi na glebokim ale zarazem zdefiniowanym basie nie lubie gdy on jest tematem przewodnim a cala reszta to wypelnienie (znam przypadki gdzie im wiecej basu tym lepiej) innymi slowy staram sie odwzorowac w mozliwie najlepszy sposob naturalne brzmienie instrumentow i musze przyznac ze jest to bardzo trudne do osiagniecia.

Do tego wszystkiego Irlandzkie budownictwo wcale mi w tym nie pomaga tzn akustyka mojego mieszkania jest raczej kiepska a nawet powiedzial bym do dupy wiec robie co moge aby osiagnac maksimum w warunkach ktore posiadam.

Nordost gra najczysciej neutralnie i jest kabelkiem bardzo szczegolowym za co go lubie i im wyzszy model tym jest ciekawiej i lepiej - niedawno myslalem ze na Heimdall sie skonczy ale niestety nie Obecnie mam Valkyrie podlaczona w systemie i niestety musze przyznac ze jest znowu lepiej i jezeli ktos twierdzi ze Heimdall jest bardzo zblizony do Valhalla i generalnie nie ma slyszalnej roznicy pomiedzy nimi to bardzo sie myli.

Moja walka z kablami dobiegla konca mam juz swoj docelowy kabelek i wspolczuje Ci bo w moim przypadku znalezienie tych jedynych jazelo mi ponad dwa lata.

Pozdrawiam D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daro69 - wiem jak gra nordost, mam wpietego Blue Heaven po RCA, sluchalem u siebie Red Dawn XLR :)

Brzmienie jak i wszystkie jego aspekty sa OK - ale srednio szczesliwie to wspolgra z Yamahami i Paradigm :) Ale nie bede sie zarzekal jak zaba blota :D Musialbym dluzej Red Dawn posluchac, ale...

Ale raczej "nie w te strone" jak dla mnie, ja juz nie szukam nic "wiecej" w temacie gory :) raczej lekkiej gladkosci, uspokojenia i porzadku.

Dzisiaj punk sluchajac u mnie koncertu G3 (Satriani, Johnson, Vai), czy Metallica "S&M" i "Death Magnetic" (po kablu W&M BC-01 XLR - jakis no name) stwierdzil ze gora jest ostra, zdecydowana, atak i wydzwiek blach jest jaskrawy i zbyt nawet momentami wyrazisty, niekoniecznie naturalny (nawet okreslil to jako zapiaszczenie z czym ja sie juz nie zgadzam, mysle ze do naturalnosci temu brzmieniu tez blisko) - za to stwierdzil ze moj set nadaje sie do "plumkania" (i owego plumkania w wiekszosci slucham, ciezkie granie i mocne gitarowe przeboje to moze 15-20 procent mojego "czasu antenowego") - co mnie niepomiernie cieszy, bo jak dotad mialem to zestawienie za mocniej nadajace sie do muzyki "energetycznej" niz "klimatycznej".

Tak naprawde dzisiajsze posluchanki tez obnazyly bezlitosnie jedna rzecz - o ile moj IC na XLR kreuje kilometrowa w kazda strone scene z kuuupa powietrza (bynajmniej w moim systemie) to na tym jego zalety i przewagi nad innymi kablami sie koncza :)

W reszcie aspektow jest co najwyzej przecietny, moze poprawny - Transparent Audio Reference RCA "od wpiecia" zalatwil WSZYSTKIE "problemy" gory z mojego XLRa jednoczesnie umuzykalniajac ogolny przekaz, porzadkujac go, ukladajac wszystko na swoim miejscu, grajac barwnie ale naturalnie, ogolnie brzmieniowo strzal w 10 (buuuu, raczej poza zasiegiem...), VdH The First RCA zabrzmial podobnie jesli chodzi o dynamike i pewna drapieznosc gory, natomiast oczywiscie (...) pokazal przewage w ulozeniu i cywilizacji tego zakresu - reszta pasma bardzo poprawna, moze bas byl minimalnie luznijszy niz na zbalansowanym kablu, ale i tak byl to o dwie klasy bardziej cywilizowany dzwiek nic moj XLR...

Takze, tu lezy pies pogrzebany i zmiana XLRa bedzie pierwsza, ktorej dokonam... Czekam w tej chwili na DIY: Mogami Quad Mic W2534 + wtyki Neutrik seria XX, zobaczymy czy i co to zmieni - jesli nie osiagne oczekiwanych rezultatow, sklonie sie do firmowych przewodow: VdH The First, moze The Orchid, Acoustic Zen WOW!!, sam nie wiem co jeszcze, straszna posucha tutaj z mozliwoscia wypozyczenia i posluchania kabla...

Primodium. Medium. Finis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie? :)

Mam mozliwosc kupienia dlugiego (8m) kabla glosnikowego. Ze zrobieniem z niego dwuch nie bedzie problemu natomiast zastanawiam sie nad wykonaniem IC XLR ze zbywajacej reszty - i teraz potrzebuje pomocy- czy warto sie w to bawic???

W oryginale kabel glosnikowy jest plaski a IC okragly generalnie konstrukcja kabelka jest taka sama tylko ksztalt inny.

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyzby cos w stylu IC nordost SPM robionych z glosnikowych, ktore mozna trafic na ebay'u? Niektorzy mowia, ze niby nie pracuja one jak orginalne interconnecty. Widzialem oba - roznicy (poza wtykami) nie zauwazylem. Niestety nie mialem okazji posluchac :(

 

Czy taki IC zagra - nie mam bladego pojecia. Mysle, ze zalezy to tylko i wylacznie od konkretnego kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że pobawić się zawsze warto my z Fryderykiem testowaliśmy chyba wszystko poza sznurowadłami od butów i fajnie wypadł kabel sharka z maplina na rca .Jeżeli chodzi o kable głośnikowe mają inną pojemność i imprdancje tak więc nie polecam ale możliwe ,że zagra.Jaki to kabel można wiedzieć? jeżeli nordost głośnikowy absolutnie odpada bo tego testowałem i pociąłem jakieś 8 m koniec końców okablowałem nim kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Ja w zasadzie na to bym sie porwal, ale tylko pod warunkiem, ze widzialbym, ze dalbym rade to poskladac do kupy. O ile konektory (Z-plugs) mozna dostac to nie jestem pewien czy dalbym rade przylutowac do nich kabel w taki sposob w jaki jest to zrobione w orginale.

 

Z drugiej strony konnetkory IC to w zasadzie dwa wybory: bullety albo neutriki profi - tu juz nie balbym sie lutowania :)

 

Pozdr,

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów.

Czy którys z was Panowie był na jakimkolwiek koncercie w O2 Arena w Dublinie??Zastanawiam się czy nie będę miał problemu z wniesieniem aparatu fotograficznego(lustrzanki) do srodka.W niektórych halach każą zostawiać większe torby przy bramce, a ja chciałbym tego uniknąć.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mar.s - Depeche Mode, grudzien 09 - wszelkie aparaty "weszly" na hale, ale o ile wlascicele kompaktow cos tam nafocili i nakrecili (stalem pod sama scena, focilem i krecilem malutkim fuji, mam kolo 60 zdjec i pare fajnych filmikow) sporo przy miernych reakcjach (glownie slownych) ochrony, o tyle focacy dlugimi lufami rzucali sie w oczy i tam reakcje byly juz duzo bardziej zdecydowane (wlaczajac ostrzeganie o konfiskacie sprzetu/wyprowadzeniu z koncertu) - taka sytuacja miala miejsce pod scena.

Musze jednak przyznac, ze w pewnej odleglosci od sceny flesze blyskaly caly czas - tam gdzie "moc decycyjna" ochrony widac juz nie dosiegala ;)

Primodium. Medium. Finis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie - kto moglby mi "zlozyc" do kupy 2-3 sieciowki, bez zadnego voodoo, poprostu jak najgrubsze, najporzadniejsze kable miedziane o duzym (jak sadze) przekroju, z porzadnymi wtykami z obu stron (dlugsc ~2m) ?

Ewentualnie - gdzie kupic odpowiedni kabel i wtyki ?

Primodium. Medium. Finis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Bawilem sie troszke w sieciowki. Na poczatek drobna uwaga: gruby kabel nie znaczy lepszy. Ale do rzeczy:

 

Wtyki IEC - tutaj wybor jest niesamowity - jedyne co ogranicza to cena. Mozna drogo, ale rowniez mozna tanio i dobrze. Polecam wtyki Shurtera 4781. Sa naprawde OK i nierzadko stosowane przez firmy kablarskie (np. Nordost). Maksymalnie da sie tam upchac kabel o zewnetrznej srednicy ok 9-10mm - z czyms grubszym to juz zabawa. Jak chcesz wydac troszke wiecej pieniedzy to Furtech.

 

Z zakonczeniem drugiej strony kabla juz wielkiego wyboru nie ma. Wtczki wyspiarskie sa standardowe i wymiarowo identyczne. Tutaj z jesli stac Cie to rodowane lub posrebrzane MK z ebay'a, w przeciwnym razie udalbym sie do najblizszego sklepu z elektryka i kupil wtyczke z pokrywa gumowa (te drozsze). Tutaj podobnie, maksymalnie zmiescisz 10mm srednicy. Jesli idziesz wyzej to nie obedzie sie bez ciecia i giecia wtyku (dlatego tez preferuje pokrywy gumowe - latwiej sie tnie).

 

Jesli chodzi o kabel to juz ciezej cos doradzic. Tutaj to latwiej trafic w lotto :) A moze zanim zaczniesz wydawac pieniadze na sieciowki zadaj sobie pytanie czy to faktycznie bedzie miec wplyw na Twoj system. Najlepiej wez jakis markowy kabel na probe, posluchaj i zdecyduj czy warto sie w to bawic. Wiesz - kolejna niewiadoma w rownaniu idealnego dzwieku - kolejny problem na glowie :)

 

Zycze powodzenia,

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

frd____ - dzis wlasnie mialem okazje posluchac co zrobily w moim systemie sieciowki z kabla Supra (DIY) - i zrobily cos co mi sie podoba :)

BTW - mieszkam na takim zapupiu, ze nie mam wyboru kabla literalnie zadnego :D Dlatego pytam czy mozna gdzies sobie cos kupic via net ;)

Primodium. Medium. Finis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz bliżej:

http://electronics.shop.ebay.co.uk/i.html?_nkw=lapp&_sacat=14969&_odkw=&_osacat=14969&bkBtn=&_trksid=p3286.m270.l1313

 

Lub zadzwoń i zapytaj gdzie sprzedają w Twojej okolicy:

 

Lapp Limited

Unit 7, Park West Drive,

Park West Business Park

Nangor Road

Dublin 12, Ireland

Tel: (01) 623 7077

Fax: (01) 623 7078

e-mail: [email protected]

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako jedyny robiłem z nordosta flata interkonekt w taśmie magnetycznej ale żadna rewelacja jak wspominałem.Jestem jeszcze nie rozpakowany z drobnej graciarni audio i nawet nie pamietam czy go zabrałem ale jak tak mogę Ci go pożyczyć bo się dziwnie składa ,że też mieszkam od kilku dni w Krakowie:)Zdecydowanie najlepszym kablem z moich doświadczeń jest SHARK a dokłanie ten

Technical Specification:

 

 

Specifications:

Conductor construction: 80 x 0.1mm OFC

Insulation: Foamed polyethylene

Shielded: Mylar foil + bare OFC braid

Overall diameter: 8mm

Capacitance: 62pF/m

Impedance: 75Ω nominal

 

Zrobiłem z niego intera i wysłałem za free koledze z Krakowa którego nawet nie widziałem , dziekował mi chyba z pół roku :)Z chęcią bym popróbował wersję silver.

post-18527-100001691 1276075382_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Jak juz wczesniej wspomnialem widzialem dwie wersje SPM'a obok siebie i roznic poza wtykami nie zauwazylem. O ile pamietam w orginalnym IC sa Neutrik Profi, wersja "glosnikowa" byla zaterminowana bulletami. Niestety nie mialem okazji posluchac tych kabli. Czlowiek ktory mi je pokazylwal twierdzil ze jemu wszystko jedno - obie wersje mu sie podobaly. Padlo tez stwierdzenie, ze rozne wtyki moglyby miec ewentualny wplyw na roznice soniczne.

 

Co do kabla Shark to potwierdzam. Przyzwoita jakosc za smieszne pieniadze :)

 

Pozdr,

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.