Skocz do zawartości
IGNORED

SENNHEISSER HD600-Jaki wzm. słuchawkowy?


Inżynier37

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni i doświadczeni forumowicze!

 

Proszę o wasze rady jaki wzmacniacz słuchawkowy najlepiej zgrywa się z Sennheisser HD600?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum608

Z Holdegronem podobno jest ostro.

Z firmowych Musical x3 czy ktorys tam...

Moze Moonlight ale ciezko nabyc...

Jest tez kontrukcja White Bird Amplification wzmak HPA czy cos w tym stylu... Musialbys napisac do Rollandsignera z czym to u niego gra(jesli przekrecilem nick to sorry:P)

 

Z Diy jest jeszcze Soha2.

Jak masz troche siana to ktorys tam Leben daje rade(z tego co pamietam ksoztuje okolo 10k?).

Linnart za 1300zl...

Ktos tam chwalil wynalazek Luxmana..

Pro ject tez jest ale raczej nizsza polka.

 

Jest tego troche:P poszperaj w necie/posluchaj;)

 

Ja od siebie polece Forum608 aktualnie mam wersje micro ale i tak daje rade.

Cieple przyjemne brzmienie. Duza przestrzen.

 

Srry za lakokiczna/haotyczna wypowiedz ale jestem bardzo bardzo zmeczony:P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Grahama Slee z HD650. Z HD600 było nieźle, ale już nie tak dobrze jak z 650 :-) Podobno HD600 bardzo dobrze grają ze Skorpionem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje HD600 grają właśnie od wczoraj z White Bird Amplification HPA-03.

Jest to mój pierwszy wzmacniacz słuchawkowy więc nie mam w tym temacie dużego doświadczenia, ale mogę powiedzieć że jest lepiej w porównaniu z dobrze ocenianymi wyjściami słuchawkowymi mojego odtwarzacza CD (Marantz CD6002) oraz wzmacniacza Rotel RA-04. Szczególnie dobre wyście słuchawkowe ma Rotel choć jednak HPA-03 lepiej sobie radzi z HD600.

Dodam jeszcze że mam podstawową wersję HPA-03 na lampach Tesla i nie najlepszych kondensatorach. Lepsze lampy i kondensatory to wydatek o około 200 parę złotych więcej i zawsze mam możliwość wysłać wzmacniacz do producenta żeby go podrasować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tench, 28 Cze 2009, 00:12

 

>Czym sie rozni Solo od Novo? Ty swoj nabyles w Uk z tego co pamietam. Cena przekracza 1kzl w UK czy

>mozna znalesc za pol ceny?

 

Kupiłem Solo u dystrybutora, dawno w 2005r., po cenie półkowej minus jakiś rabat za kupno systemu.

 

Novo to chyba sporo mniejszy model, z 1 parą wejść, ale nigdy nie miałem okazji go posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Hd 600 poluję na Antique Sound Lab MG Head OTL MKIII, ponoć można na nim wyciągnąć max. możliwości HD 600 a bardzo polubiłem te słuchawki. Tylko to dosyć drogi słuchawkowiec i rzadko się pojawia w ogłoszeniach a nowy to koszt ok 2tyś zł. Można ściągnąć z USA i będzie trochę tańszy (ma osobny zasilacz z przełącznikiem napięcia, więc nie będzie problemu) jednak tam też nie pojawia się zbyt często.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parsec ma racje!!! HD 600 najlepiej zagraja na wzmacniaczu OTL.

Ja mam wzmacniacz OTL wykonany przez jednego z kolegow z forum wg schematu A. Kamyka i jest rewelacyjnie!! Porownywalem z kilkoma wzmacniaczami tranzystorowymi i hybrydami m.in. Musical Fidelity V-can, X-can v8, Holdegron-em. OTL wypadal zdecydowanie lepiej od kazdego.

Przejrzystosc, dynamika, bas, barwa i do tego troszke lampowego czaru - na lampach E88CC Philips SQ i E82CC Brimar. Pewnie na innych lepszych lampach moze byc jeszcze lepiej.

Pozwole wkleic sobie male zdjecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Użytkownicy+

Niedawno kupiłem ten otl ( z drugiej ręki, trochę starszą wersję).Potwierdzam że jest bardzo fajny z moimi senkami 600. Wzmacniacz ten wykonuje pół zawodowo, w pełni profesjonalnie Marek Bożek ( nick na tym forum Bomarek).

Pozdrawiam Robert

Ps. jak kupisz napisz jakie wrażenia, ja przymierzam się do opisania go na forum.

Dodam jeszcze że wzmacniacz ten ma także wyjście na końcówkę, czyli może działac jako preamp (u mnie średnia jakośc z pre, ale w nowszej wersji lepsze części podobno gra lepiej. Przymierzam się do ulepszenia do wrsji nowszej).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Dodam jeszcze że na zdjęciu wersja nowa (ok 500-900zł w zależności od wersji i lamp), która jako preamp ma kilka (chyba 3) wejśc.Starsza (moja ma 1).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co napisali powyżej szanowni koledzy, na temat wzmacniacza OTL Kamyka. Posiadam taki wzmacniacz wykonany na najlepszych dostępnych elementach, transformator w wersji audio, kondensatory Siemensy MKV i ruskie PIO + teflony. Powiem tak - jak do tej pory nie słyszałem lepszego wzmacniacza do HD600. Wcześniej przez kilka lat używałem innego wzmacniacza opartego na operacyjnym OPA627 + mosfety i wydawało mi się że jest bardzo dobrze. Wzmacniacz ten nawet testowałem w warszawskim Audio Klanie z Musical Fidelity X-can i już wtedy zagrał lepiej od Musicala. Ale jak wykonałem wzmacniacz Kamyka to zdeklasował on w każdym aspekcie brzmienia poprzedni wzmacniacz na mosfetach. Generalnie z czystym sumieniem polecam tę konstrukcje. U mnie również jako PRE wzmacniacz Kamyka zagrał średnio, zdecydowanie lepiej gra PRE 3, ale jako słuchawkowy jest nie do pobicia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tench, 27 Cze 2009, 22:59

 

>Z Holdegronem podobno jest ostro.

 

Absolutnie nie jest ostro - słuchałem tego zestawienia i góra była wyraźna, rozjaśniała pasmo, ale na pewno nie wyostrzała - wysokie były w przyjemny sposób "zaokrąglone". Inna sprawa, że ten wzmacniacz nie wyciąga 100% możliwości tych słuchawek - moje AKG K530 (3x tańsze od HD600) grają tylko ociupinkę słabiej od tych Sennków - nieco mniejsze wypełnienie barw, lekkie osłabienie basu, zaś przestrzeń jest nawet lepsza w K530. Moim zdaniem Holdegron to wzmak dobry własnie do słuchawek na poziomie AKG K530, Sennków HD555/595, Grado SR60/80 itp - do słuchawek na poziomie HD600 potrzeba czegoś wyższej klasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie uściśliłem: AKG K530 grają ociupinkę słabiej od Sennków HD600 w przypadku podłączania jednych i drugich do Holdegrona :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Znalazłem coś takiego;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wiem czy to jest wzmacniacz "kamyka", ale wygląda fajnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam słuchawki Sennheiser HD 650 i wzmacniacz słuchawkowy Holdegron FMB mkIII Dual-Mono. Jest to w tej chwili najwyższy model wzmacniacza tego producenta.

Z góry zastrzegam że tp mój pierwszy wzmacniacz, więc nie mam zbyt dużego doświadczenia w tym temacie. Ale porównywałem swoje urządzenie z wzmacniaczem Musical Fidelity i była duża różnica na plus na korzyść Holdegrona. Ten wzmacniacz po prostu bardzo angażuje w muzykę i jest niesamowicie wprost neutralny - po prostu nie istnieje akustycznie. Musical grał tak jakoś bezbarwnie i bez polotu. Tak więc wybór był dla mnie oczywisty.

Swój wzmacniacz używam z CD Arcam CD36 i interkonektem Chord Crimson.

 

Pozdrawiam - RP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Romek Pietrzyk

Porównywałeś z jakąś lampą (np. wyżej opisanym OTL) ?

Może ktoś inny coś jeszcze o wzmacniaczu wg. Kamyka coś napisze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przepraszam za zwłokę, ale dawno nie zaglądałem do wątku. Niestety nie mam porównania z żadną konstrukcją lampową, choć bardzo bym chciał przeprowadzić takie porównanie. Kto wie, może byłoby zaskoczenie?

Póki co, zakup Holdegrona za 800 złotych uważam za korzystny zakup i pewnie jeszcze długo tak zostanie.

A propos, czy ktoś posiada może taki sam model wzmaka? Jakie wrażenia i odczucia?

 

Pozdrawiam - Romek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Romku, mam już tego OTLa i gra bardzo fajnie, niestety widzę że Ty jesteś na wyspach, a więc z porównania nici.

Pozdrawiam Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Inżynier37, 27 Cze 2009, 22:29

 

>Szanowni i doświadczeni forumowicze!

>

>Proszę o wasze rady jaki wzmacniacz słuchawkowy najlepiej zgrywa się z Sennheisser HD600?

 

Mam je około 10 lat, z każdym wzmakiem słuchawkowym grają tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XYZ, A każda kiełbasa smakuje (lub nie smakuje) Ci tak samo? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Violet, 23 Wrz 2009, 09:10

 

>XYZ, A każda kiełbasa smakuje (lub nie smakuje) Ci tak samo? ;)

 

szczerze mówiąc, nie rozróżniam ich specjalnie :)))

Ale Ty też nie rozróżnisz wzmaków, więc się nie ciesz :)

Może się zgłosisz do testu ABX ?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XYZPawel, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to przejdź na zwyczajną, jest najtańsza. Możemy zrobić test ABX czy odróżniam zwyczajną od krakowskiej suchej, albo śląską od jałowcowej. Ciekawe jakiego źródła używasz, że dobór wzmacniacza nie ma dla Ciebie znaczenia? Ja nie widzę problemu, żeby ktoś sprawdził, czy odróżniam wzmacniacze słuchawkowe, które twierdzę, że odróżniam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Michał Anioł ma rację, kabanosy od białej poznam zawsze, nawet jak regóły testów nie pozwolą mi jej zobaczyc i spróbowac.

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Melos SHA-1 i dobry odtwarzacz minimum to np. Primare albo Marantz i to tak model 17.

A wogóle to polecam Wadię do kompletu. Jest wtedy pięknie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.