Skocz do zawartości
IGNORED

Znowu szukam kolumn ?


nautilus81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuje kolumn do mojego nowego nabytku jakim jest manley stingray.

Szukam kolumn detalicznych o duzej przestrzeni w cenie do 6 tys zł za uzywane - małe podłogówki bądz monitory.

Muzyka jakiej słucham : damski wokal : Kari bremnes, P.Barber sporo Jopkowej, jazz w stylu Jana Garbarka , al di meola, pata metheny ostatnio w repertuarze tez klasyka.

Kolumny muszą byc ładne i smukłe - warunek narzucony przez zone.

Moje typy:

Audio physic spark 5 bądz jak troche dołoze sitara.

Vienna mozart grand.

Myslałem nad dynaudio bądz jakimiś dobrymi monitorami.

A i wczesniej miałem swietne virgo 2(tez z po namowie forumowiczów) i nie gorsze akustyki rr2 ale szukam mniejszych kolumn a tamte wysoko postawiły poprzeczkę.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eryk S. Ketsus.

O ile tylko znajdziesz je na rynku wtórnym, co nie będzie łatwe!

Te niewielkie i w mojej ocenie śliczne kolumienki właśnie z Manleyem Stingray zagrały olśniewająco!

I - szczerze pisząc - zdeklasowały mnóstwo innych dobrych kolumn (zwykle monitorów).

Poszukaj w forumowej wyszukiwarce i w necie!

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnych aspektach jadis był lepszy od manleya ale manley ma tez swoje zalety których brakowało jadisowi czy amplifonowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonus Faber - ładne, firmowe i wiadomo, że dobrze zestrojone.

Niewiele tam prawdziwej muzyki, ale naprawdę wielu jest zadowolonych.

Jakość przyrasta wraz z ceną - kwestia portfela.

I na głośnikach, jakie lubisz.

Nawet wzór ich aplikacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rewelatory scana do jadisa czy amplifona były ok ale z manleyem bedzie za sucho na srednicy i manley jest troche za cienki zeby uciągnąc inne scany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>--->nautilus81

>

>mógłyś rozwinąć coś więcej o różnicach Jadis vs. Manley. Bardzo ciekawi rywale.

 

Manley jest bardziej szczegółowy , nieco bardziej dynamiczniejszy przy cichym słuchaniu, szybszy na basie , scena bardziej w głąb niz w jadisie , wysokie na podobnym wysokim poziomie nawet z vify xt25 sa niezłe.

Jadis - cieplejsza srednica - milsza dla ucha, dziwięk bardziej lampowy , jadis mimo mniejszej mocy potrafił zagrac głosniej bez zniekształecen ? chyba zaleta duzych transformatorów i zasilania miej wiecej 2 razy wieksze niz w manleyu. Chyba w wokalu lepszy ale mniej uniwersalny niz manley.

Jadisa juz nie mam co by nie było ale to swietne urządznie.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie Twoja zona to polecilbym Ci AN z nimi Manley gral jak natchniony ale sa brzydkie jak kupa!

 

Z Xavianami tez bylo super a mozna wyprobowac ,,Jozki,, podlogowe ktore to udanie laczyl ze ,,Stingiem,, Wojtek (zalozyciel watku Manleya).

 

Lampami mozna skutecznie kreowac brzmienie Stingraya na tyle ze mozna smialo powiedziec o zupelnie innych urzadzeniach wiec polecam pocwiczyc temat juz po zakupie kolumn i doszlifowac calosc.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nautilus81, 28 Cze 2009, 12:48

 

> Myslałem nad dynaudio bądz jakimiś dobrymi monitorami.

 

Dobre monitory? Proszę bardzo - ADAM Compact.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Najnowszego wydania Compact mk3 na zmodernizowanych przetwornikach nie słyszałem, ale poprzednie wersje są super. Z Manleyem powinno to zagrać całkiem zgrabnie.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem mozart grand i te kolumny mają dziwne najnizsze pasmo i nie chodzi tu o wysterowanie bo ten "nadmuchany" bas był zawsze niezaleznie jak mocny piec sie podlączyło. W klasyce sie znakomicie sprawdzały - srednica i góra miodzio . Mysle ze w sobotę wezmę cały swój sprzet pod pachy łącznie z kablami i podjade do salonu na odsłuchy ( vienny nie mają ale mnie ciekawią Audio Physic Sitara ).

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem na allegro-Marker Audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie ostatnio powaliły na nogi podłogówki na revelatorach scan speaka.

(sam gram na scanach)

DIY u akustyka podobno wyjdą cos koło 6000 pln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miełem rr2 akustyka wiec wiem jak to gra i powala na kolana tyle ze to bardzo przestrzenne i do bólu precyzyjne surowe kolumny z ciepłą elektronika bajka ale po przesiadce z jadisa na manleya juz nie jest tak ciepło i bedzie za sucho i za szczegółowo z revelatorami. Tym bardziej ze mam srebrne albedo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nautilus,

pomyśl jeszcze o KEFach, Manley grał u mnie z wysokim modelem i nie brakowało prądu. Mniejsze wersje napędzi z pewnością. Wyglądają dobrze i grają piękną średnicą z ogromną przestrzenią i powietrzem. Nie spinalem go nigdy z Monitor Audio, ale słyszałem je z różną elektroniką w Audio Forte w Warszawie - bardzo przyjemny dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albedo nie sprzedam bo to swietne kable zarówno air 3 jak i monolith. Co do kef to wygląd , srednica, przestrzennosc ok ale kefy mają słabą góre pasma nawet te drozsze np xq40 . Jedynie modele z osobnym gwizdkiem z serii reference grają przyzwoicie górą ale i tak to pasmo jest gorsze niz z taniej kopułki w Ap tempo 6. Bas w kefach ma tez tendencje do rozmiękczania , zawsze mi brakowało spręzystosci choc niektórym to moze sie podobac.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie za 6 tys wiele nie mozna kupic i kazda kolumna bedzie miała swoje wady i zalety . Stingray z kazdym dniem coraz bardziej mi sie podoba niby takie małe " gówienko " a tak gra.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nautilus81, 1 Lip 2009, 17:57

 

>Miełem rr2 akustyka wiec wiem jak to gra i powala na kolana tyle ze to bardzo przestrzenne i do

>bólu precyzyjne surowe kolumny z ciepłą elektronika bajka ale po przesiadce z jadisa na manleya juz

>nie jest tak ciepło i bedzie za sucho i za szczegółowo z revelatorami. Tym bardziej ze mam srebrne

>albedo.

 

no tak tu się nie wypowiem bo ja slyszałem u jednego forumowicza efekt końcowy. robiło wrazenie i to duze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawi, 1 Lip 2009, 22:10

 

>No to jak Ci się podoba do po cholerę zmieniać kolumny?

 

Obecnie słucham na pozyczonych kolumnach których koszt wykonania wyszedł ok 1500 zł a mam nieco większy budżet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslałem o zrobieniu kolumn ale stolarza nie mam bo wyjchał i wróci za 3 miesiące a druga sprawa to mi sie nie chce i nie mam czasu bo mam budowe domu na głoswie. Koszt paczek takich jak bym chciał to ok 2 tys (proste estetyzne pudła da sie zrobic za 500 zł ale na kolana to nie powali ). W moim przypadku lepiej kupic cos uzywanego . Jak ktos ma czas i nie ma za wiele pieniędzy to jak najbardziej polecam DIY .

Na razie obserwuje a raczej obserwujemy z żoną ogłoszenia (ona zatwierdza po wyglądzie :) jak cos kupie to sie pochwale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robix dobrze radzi - xaviany. na ostatnim AS to z manleyem byl jeden z lepszych dzwiekow wystawy. Troche to tylko dziwne, ze mowisz, ze z revelatorami z rr2 ci zle brzmialo, bo z xavianami bylo soczyscie, ale bez sciemy... moze lepsze filtry dali???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 30

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.