Skocz do zawartości
IGNORED

Kable glosnikowe do MF A3.2 i B&W cdm7se


slaw123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zalozylem watek o wymianie kolumn , dostalem duzo na PW informacji na temat wymiany, ale kabli glosnikowych wiec prosze o pomoc moja propozycja to Argentum gcg 6/4 2X 2,5m . Koszta okolo 2000-3000zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszukali Pana. Trzeba poszukać nowych kolumn albo popracować nad akustyką pomieszczenia i małżonką, jeśli ta jest przeciwko :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej sprzedać jeden lub kilka z klocków i tam dołożyć tę kasę ? Później okablować wszystko antykablami, efekt z pewnością będzie znacznie lepszy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To promocyjne zestawienie AudioKlanu trzeba rozdzielić. Moim zdaniem B&W to przereklamowany śmieć z nielicznymi wyjątkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slaw123,

 

Czytałem wpis kilkakrotnie i dalej nie wiem czy chodzi o wymianę kabli (kolumnowych?)? Czy kolumn?

 

W czym problem, tzn. co jest źle, co jest ok, a co chcesz osiągnąć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PMD - jak rozumiem Autor wczesniej podejrzewał że problemem sa kolumny, a po serii PWs postanowił zmienić kable a nie kolumny by rozwiązać swój problem. Niestety nie znamy opisu problemu fonicznego który Autor chce rozwiązać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest trochę więcej o poniekąd tym sam, ale wcześniej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dla Jakew'a opis problemu fonicznego:

"Brzmienie ??? w/g mnie te kolumny sa bardzo zywiolowe i dynamiczne co w polaczeniu z MF nadaje muzyce , ze jest ona jakby za gruba , za mocno wybrzmiewa . Chcialbym aby sie troche uspokoilo w dolnych rejestrach i aby wokal nie byl taki dobitny.Instrumenty brzmia bardzo grubo ??? Wydaje mi sie ze te polaczenie troche przesadza w pokazywaniu materialu muzycznego. W KD sa te kolumny bardzo dobre. Szukam czegos delikatniejszego, do jazzu."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Mirosław Andrejuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest tylko jeden DYNAMIKA bylem na odsluchu w Top-HI-FI i u nich sprzet w tej ich salce pobrzekiwal , usmiechnalem sie i wrucilem do domu. Wmawiali mi ze tak wlasnie ma grac muzyka delikatnie . A u mnie dzwiek jest gruby , wielki jakby chcial pokoj rozwalic.Bylem tez u kolegow na odsluchu takich marek jak Vincent, Nad, Marantz, Roksan , itp i dzwiek byl delikatny spokojny jakby ospaly. Jestem z Trojmiasta jak ktos chetny do pomocy osobistej to prosze o wiadomosc na PW

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń z tego typu problemem fonicznym (gdy opisane zjawisko jest dla konkretnego słuchacza problemem, ja bardzo lubię opisany rodzaj dźwięku - gdy słucham nagrań z dominująca rola fortepianu wszelako) kable mogą przynieść bardzo dużą zmianę. Odejście od miedzi w stronę srebra (albo wegla vn den Hula) zapewne odchudzi dźwięk tak jak chce Autor (a czego ja bym nie chciał - wszelako do nagrań fortepianowych).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u mnie gra Diana Krall to fortepian jest strasznie namacalny ale jakby za glosny , czy dynamiczny jak tak mozna napisac. Kolega byl sluchal i glowa kiwal .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pokombinuj z dogieciem kolumn do środka. Na zdjeciu widać, że są ustawione na wprost. Może to pomóc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xniwax kolumny byly rozstawione baza 2m i lekko dogiete , rozstawilem je na 3m bardziej je dogielem prawie na mnie patrza i jest jeszcze wiecej niskich tonow , glebia sie poprawila razem z rozdzielczoscia i sasiadka zaraz do mnie przeszla z dolu ze skarga ???????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem duzo wiadsomosci PW na temat kabli Monster jakie mam , dziekuje za podpowiedzi . Te kabelki zostana w KD do stereo zmienie prawdopodobnie na srebro Argentum lub Albedo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.