Skocz do zawartości
IGNORED

Dłubiemy w Behringer'ach serii 2496


Andy777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odpaliłem po raz pierwszy DCX-a (podmienione AK na 4396 i LL1517), wyświetlacz pokazuje sygnał na wejściu A SPDIF i wszystkich sześciu wyjściach, ale na wyjściach DACów jest tylko szumek... Padnięty czy zła konfiguracja?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yogi

Jestem pod dużym wrażeniem zmian jakie zrobiłeś w Twoim Behringerze i całość Twoich wpisów brzmi dla mnie najbardziej sensownie (nie umniejszając innym osobom) i to na tyle przekonująco, że chciałbym pójść ta sama drogą. Kupiłem już DCXa i 2 szt. LL1517 i postaram się zrobić podobnie do Twojego tj. multiamping 3x2 kanałowy.

Docelowo chciałbym zestawić system grający na bazie DCXa oraz BARDZO pozytywnie się zapowiadający system monitorów aktywnych Behringera Truth 3031A (już kupione wygrzewają się, oczywiście po rozdzieleniu sygnału i usunięciu wbudowanych w nie zwrotnic analogowych oraz tuningu elektroniki i obudowy) ale to temat na inny wątek ...

Do Ciebie mam Wielką prośbę o:

1. pokazanie na zdjęciach miejsca pobrania sygnału na trafa w DCXie,

2. informację czy różnice między LL1517 a LTR110 zauważyłeś na plus dla LL w całym zakresie pasma czy może głównie w środku, a może na górze? Z powodów finansowych (przynajmniej na razie) nie będę w stanie dać na każdy z sześciu zakresów LL1517, chciałbym dać je tam gdzie najbardziej warto za to znacznie tańsze LTRy110 na resztę dolny skraj(basy) albo nawet na górę (wysokie tony) lub środek pasma zależnie od Twojej opinii, oczywiscie zweryfikuję to potem pod kontem swojego własnego słuchu, ale info na start byłoby dla mnie duzym ułatwieniem

3. przekazanie możliwie dokładnych dla laika informacji na temat zmian w zasilaniu DCXa, jakie zrobiłeś.

To na początek :-), z góry dzięki, pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pierwsze przymiarki....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam. Wczoraj wziąłem się za dłubanie w moim src2496. Do tej pory: wymieniłem kilka kondensatorów, analog na trafach, tzw. mod Andy'ego, odciąłem żółty przewód zaislający. Z braku czasu zrobiłem wszytko od razu. Teraz mam mały problem. Po włączeniu miga mi lampka "error". Macie jakieś pomysły co robić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może przypadkiem urwała Ci sie gdzieś ścieżka od rca do odbiornika.ja tak zrobiłem kiedy wywalałem trafo wejściowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn zrobiłem tak jak Fikus, czyli wstawiłem nowe rca a stare obciąłem, od nowego z sygnału i masy idą kondensatory 100nF do nóżki 4 i 5 odbiornika. Chyba wszytko dobrze zrozumiałem z jego strony...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że do masy kond nie jest potrzebny. Gdzieś wcześniej było chyba, że masa się wtedy blokuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krolan, dzięki za miłe słowa

 

dokładny opis jak wyciągnąc sygnał do traf masz tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

co do traf, różnica jest znaczna na korzyść LL, jeśli jednak masz tylko jedną parę zawsze dawaj co najlepsze na średnicę

zasilania jeszcze tak bardzo nie ruszyłem, na razie mam płytkę i trafo jak skończę to pokażę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki Ci Yogi :-)

Wstępnie zastosowałem LL1517 na średnicę, LTR110 na górę i pasywka poprzez kondensator na niskie.

Na szczęście w tym sprzęcie określenie rodzaju wyjścia (low, mid, high itp.) można określić i zmienić "w locie". Jak na razie takie ustawienia u mnie sprawdzają się najlepiej, chociaż LL rzeczywiście, w całym paśmie wypada najlepiej spośród tego zestawienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie szczegóły znajdują się w wątku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie wczoraj w SCR spalił się c47(tantal 10uF/16V) przy podłączonym wzmaku 6p14p. Wlepiłem elnę 10uF/35V tymczasowo ale ki czort?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yogi, rzeczywiście lepiej, dzięki :-)

Na szczęście zmiana polegała tylko na określeniu wyjścia i charakterystyki filtra, no i przepięciu kabelków.

U mnie na pierwszy "rzut ucha" było lepiej z kondziołkiem na basie, ale po Twojej radzie, (no i po upłynięciu ponad 60 godzin grania nastąpiły zmiany w odsłuchach i jest lepiej :-) tak jak Ty piszesz

Najfajniejsze jest to, że (po usunięciu filtracji w kanałach) można "na żywo" przełączać sposób wyjścia z DACów. W sumie, to oprócz kanału odniesienia dwa kanały na raz do porównania czyli można porównywać dwa różne kondensatory. Ciekawa zabawa (niemożliwa w innym sprzęcie bez jego zdublowania), porównanie pasywnych LL z kondziołkami albo rożnych kondensatorów między sobą z pozostawieniem reszty toru dokładnie takiej samej. Bajka :-)

I wszystko wyraźnie słyszalne na DV360 jako transport, Forum608 i HD600.

To tak ogólnie. Co do multiampingu, to teraz na górze, wisi Mundorf, i co kilkanaście godzin subtelne, jednak wyrażnie słyszalne zmiany szczególnie że wygrzany układ odniesienia czyli LL1517 cały czas jest ten sam i łatwo jest porównywać. Dobry wzorzec.

Sam w miarę dostępu do części, będę testował w tym miejscu kondensatory zarówno pod kątem całego pasma jak i wybranych jego części. Na razie zmiany kondensatorów na dole (basie) prawie nie wnoszą różnic w przeciwieństwie do całości zakresu słyszalnego. Za to na górze (wysokie, u mnie od 3500Hz) zmiany słyszalne w postaci szerokości bazy stereo, położenia planów, ogólnego wrażenia czystości, przestrzenności, szczegółowości, lokalizacji źródeł itp.

Czy ma ktoś inny kondensator w to miejsce warty przesłuchania? Jakie wartości, jakiego typu i firmy? tak aby nie zbankrutować? Coś co w tym miejscu zostało sprawdzone w praktyce (bo rady ogólne - niezweryfikowane, np. z wątku o jakości kodensatorów w torze audio, to nie to czego oczekuję).

Bo po raz kolejny wertuję ten wątek od A do Z, i poza stwierdzeniami że kondensator jest gorszy od trafek, to prawie nie ma informacji jaki kondensator czy kondensatory :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj połączyłem ze sobą SRC i DCX. Niestety nie obyło się bez problemów.

1. SRC szumiał bardzo mocno na jednym kanale i zniekształcał dźwięk. Wyglądało to na jakieś zwarcie. Po kilku godzinach sprawdzania konfiguracji nagle zaczął działać prawidłowo. Cieszy mnie to, ale nie jestem pewien czy problem się nie powtórzy. Szum słyszałem bez względu na źródło sygnału i ustawienia.

2. DCX też ma pewną przypadłość. Wyjście 1 szumi, wyjście 2 OK, wyjście 3 szumiało lekko, teraz jest ok. Dziwna sprawa- pewnie problemy z masą. Obecnie słucham na prostych przejściówkach XLR-RCA i łączę 1 i 3 do masy, a 2 jako sygnał. To prawidłowy sposób podłączenia mam nadzieję.

3. Bardzo wysoki poziom sygnału. Po podłączeniu SRC i DCX w zasadzie na każdej płycie świeci mi się w DCX na wejściach CLIP.

4. Bardzo mocno grzeją się stabilizatory w SRC. Przytwierdzone są do tylnej ścianki i ma ona ok 60 stopni, więc stabilizatory jeszcze więcej.

 

Będę wdzięczny za wszystkie informacje odnośnie możliwych powodów powyższych problemów. Może ktoś miał podobne?

 

Poza tym dźwięk faktycznie znacznie lepszy niż z modyfikowanego CD-53. Czeka mnie jednak jeszcze sporo godzin konfiguracji i pomiarów zanim uda mi się osiągnąć granicę możliwości tego tandemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem Trafka LL1517 do scr2496.Wczesniej słuchalem przez jakiś rok wyjscia za pierwszym op czyli mod mamela. PO wpięciu trafek i podlączeniu rezystora na wtórnym(narazie820r) jest gladko i przyjemnie.Nic nie drazni, nie meczy, mozna słuchac długo bez zmeczenia.Jestem bardzo zadowalony z modyfikacji. Nie podlaczylem masy do trafek. Z masą jest wiecej wysokich, ale nie wiem czy są to czyste wysokie czy smieci. Na pewno jest jaśniej. Nie mam jak tego zmierzyć:) słucham narazie przez wejscie toslink.

 

 

Jak myslicie cy te akm bedą oryginalne? może ktoś miałby ochote sie dołączyc? promocja jeszcze dwa dni:)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17932-100000096 1278062407_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basist@, 2 Lip 2010, 11:20

Ja do zamówienia na AKM4396 chętnie się dopiszę

Skąd motyw/pomysł rezystora na wtórnym w LL1517? Jak było bez niego?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kondensator, brązowy leżący owal, co to jest??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Co do zamwienia to skrobne w wątku o ak4396 to moze bedzie wiecej osob.

Co do rezka na wtornym to Andy wymyslil go.Ma on na celu ustawienie impedancji trafa tak, aby Dac widzial 600 ohm obciazenia. Normalnie trafko ma 10 ohm na pierwotnym i wewnetrzny opa znieksztalca dzwiek. Andy polecał chyba 1kohm rezka.Co do dzwieku to moge powiedziec, ze jak odłącze rezystor to jest głośniej i jasniej, ale dzwiek nie jest juz tak miły dla ucha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam ponieważ potrzebuję wysoki, o małym obwodzie kondensator.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie laika, dlatego wierzę, że znajdę satysfakcjonująca odpowiedź.

Poniżej wkleiłem schemat wyjścia DCX2496. Wszystkie wyjścia wyglądają tak samo.

 

Proszę mi wyjaśnić jaki jest sens stosowania wzmacniacza operacyjnego IC1A? Wejścia 14 i 13 to wejścia dla sygnału + i - z DAC AK4393. Dlaczego więc stosuje się ten opam, który tutaj działa chyba jak swego rodzaju symetryzator sygnału? Zaraz za nim następuje ponowna desymetryzacja do wyjść XLR. Jaki to ma sens? Dlaczego połączono ze sobą sygnał + i - i ponownie go rozdzielono? Czy podyktowane to było kwestią oszczędności na elementach czy powody są całkiem inne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPF = Low Pass Filter? Tylko co miałby filtrować? Jakieś zakłócenia cyfrowe wyższej częstotliwości?

 

Czyli można powiedzieć, że jest to "oszukiwana" symetryzacja, ponieważ w pewnym punkcie sygnały są łączone. Rozumiem, że zależało im na oszczędności w elementach, bo przecież można było stworzyć dwa filtry- po jednym dla każdego sygnału? Wtedy byłby to sygnał od samego początku symetryzowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dot. DCX2496 i AKM4395:

Czy zmieniał ktoś przetwornik/przetworniki z oryginalnego AKM4393 na AKM4395?

Noszę się z zamiarem wymiany, jednak w trakcie poszukiwań natrafiłem na stronę na której jest opis-porównanie AKM4395 z AKM4396 i opisana różnica w dźwięku, jaki mi bardziej odpowiada, między innymi scena dźwiękowa cofnięta za kolumny (4395) w porównaniu do wysuniętej przed(4396), o ile dobrze tłumaczę.

Chodzi mi o spostrzeżenia, czy Wasze pokrywają się z tymi co czytałem na stronie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) gdzie ten mod jest robiony i sprzedawany.

Dodatkowo porównanie ze świetnie ocenianym Benchmark DAC1, w którym to modowany Beher wypada nie gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Yogi, mam pytanie do Ciebie..

i innych zainteresowanych regulacją 6 kanałów głośności w DCX2496

Po wpisie w temacie JarkaC widzę, że szukasz rozwiązania regulacji głośności, dokładnie jak ja

Znalazłem takie cosik w sieci pozwalające zmieniać poziom głośniości +22dB do -96db w sześciu kanałach oraz balans międzykanałowy i niepotrzebne nam wzmocnienie wejść analogowych sterowane przez IR i wbudowywane w DCX.

Być może znasz to rozwiązanie, tutaj w wątku tego nie widziałem.

Bardzo chciałbym poznać Twoją opinię na ten temat.

Mi wydaje się, że to może działać OK, gdyby było nas 2 albo może i więcej może uzyskalibyśmy lepszą cenę (319 euro + 15 transport, mogę wystawić lub otrzymać fakturę VAT z odzyskiem zawartego w cenie 19%VATu holenderskiego).

Oto adres:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Krótkie info ze strony nt. scalaka użytego w nim:

 

"The heart of the system is an multi-channel level control chip, the CS3318. This is a truly remarkable chip. Designed for automating studio consoles, it has 8 analog channels, each of which can be controlled in 0.25dB steps from +22dB to -96dB, with -112dB THD.

As you see below, the CS3318 actually has 8 channels (all things digital come in powers of two). For the DCX2496 6 channels are needed to control the output to the stereo 3-way system. The two remaining channels are used to set the level for the A and B analog inputs. That means that if you use analog rather than digital inputs, you can leave the DCX input level control at 0dB and set the input level with my unit to just below clipping....... The whole system is controlled from a standard IR remote control. You can use the control to set all channel levels, balance, save/restore sets of settings (what I call 'profiles'), as well as MUTE and On/Off. In addition, you can use it to set the levels of the analog inputs A and B if you are using those. I have tried to organize the control functions and buttons software as logical as possible...."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak zainteresowania CS3318, niestety, a może i dobrze, wszak tam w wejściu podobno mieszka straszny OpAmp ;-)

 

Poszukiwań cd..

Może ktoś z Was spotkał się z potencjometrami ze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i ma jakieś doświadczenia?

Ewentualnie współuczestniczyłby w zakupie, gdyby był realizowany?

Chodzi mi o 6 kanałowy 10kOhm z silnikiem 6CP2500 ? Wtedy można by go połączyć ze sterowaniem JarkaC i problem byłby z głowy. Tylko ta cena 280 euro...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.