Jump to content
Andy777

Dłubiemy w Behringer'ach serii 2496

Recommended Posts

31 minut temu, Lech36 napisał:

A po co chcesz grzebać w DEQ?

Z wyczytanych opinii na forum wynika, że koledzy nie zaobserwowali degradacji dźwięku, natomiast u mnie wpływ funkcji bypass jest wyraźny - nie myślę tutaj o poziomie samej głośności ale też na dynamikę na basie, utracie szczegółów w sopranach.

Samego DEQ kupiłem używanego, wymieniłem wszystkie kondensatory  w zasilaczu i podstawowe 9 kondensatorów na analogach ale nie zmieniło to sytuacji. Dlatego chciałbym go wysłać do kogoś kto grzebał w DEQ na sprawdzenie - czy TTTM czy coś wymaga naprawy/setupu etc.

Oczywiście chcę też w przyszłości zlecić komuś z elektrody budowę PSU zgodnie z

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

EDIT:

Może uda mi się też za czyjąś uprzejmością z forum pożyczyć mikrofon ECM wraz z kablem, puścić autokorekcję i sprawa będzie załatwiona bo zrobi korekcję całości i efekt będzie super i sprawa załatwiona ?

Edited by countryfan

3 minuty temu, countryfan napisał:

Z wyczytanych opinii na forum wynika, że koledzy nie zaobserwowali degradacji dźwięku, natomiast u mnie wpływ funkcji bypass jest wyraźny

Jeżeli słyszysz wyraźną różnicę i nie wynika ona z różnych poziomów głośności to coś może być nie tak. DEQ ma tak wysokie parametry (pasmo przenoszenia, zniekształcenia) że przy braku jakichś konkretnych defektów w układzie nie powinien być rozróżnialny w stosunku do dźwięku direct. Spróbuj zrobić porównanie zgodnie z zasadami technicznymi tzn. na pewno należy wyrównać poziomy obu porównywanych torów i porównać w czasie rzeczywistym czyli z wykorzystaniem możliwości szybkiego przełączania pomiędzy torami. 
A tak przy okazji czy mógłbyś na swojego DEQ wrzucić z generatora częstotliwości 80 Hz, 1 kHz i 10 kHz i zrobić fotki co dla tych częstotliwości pokazuje wyświetlacz RTA w DEQ? 

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

11 minut temu, Lech36 napisał:

Jeżeli słyszysz wyraźną różnicę i nie wynika ona z różnych poziomów głośności to coś może być nie tak. DEQ ma tak wysokie parametry (pasmo przenoszenia, zniekształcenia) że przy braku jakichś konkretnych defektów w układzie nie powinien być rozróżnialny w stosunku do dźwięku direct. Spróbuj zrobić porównanie zgodnie z zasadami technicznymi tzn. na pewno należy wyrównać poziomy obu porównywanych torów i porównać w czasie rzeczywistym czyli z wykorzystaniem możliwości szybkiego przełączania pomiędzy torami. 
A tak przy okazji czy mógłbyś na swojego DEQ wrzucić z generatora częstotliwości 80 Hz, 1 kHz i 10 kHz i zrobić fotki co dla tych częstotliwości pokazuje wyświetlacz RTA w DEQ? 

Nie mam generatora... mogę jedynie wejść online na jakieś generatory online

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) przejść z PC po optyku na Nostromo Wolfa i po analogu dopiero do DEQ - taką próbę mogę zrobić, nie ma problemu. Co pokaże taki test?

29 minut temu, countryfan napisał:

Co pokaże taki test?

Teoretycznie jak sterowanie wyświetlacza RTA ma bardzo selektywne filtry pomiarowe to na wyświetlaczy powinien się pojawić jeden pasek np. z generatora 1 kHz sinus na wyświetlaczu jeden pasek pionowy dla cz. 1 kHz. Tak jest mniej więcej dla 1 kHz, ale dla 50 Hz już świeci się podstawa i również paski sąsiednich częstotliwości, oczywiście im dalej od podstawy tym słabiej, dla 10 kHz jest podobnie. Chcę tylko ustalić czy to jest prawidłowość czy może dany egzemplarz ma wadę i trzeba go reklamować. Oczywiście ten sposób pokazywania poziomu punktowego nie ma wpływu na dźwięk ale może mieć wpływ na pomiar, choć być może to rozmycie pomiaru jest zrobione celowo. Prawdopodobnie to jest prawidłowość tej konstrukcji założona w projekcie. 

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

14 minut temu, Lech36 napisał:

Teoretycznie jak sterowanie wyświetlacza RTA ma bardzo selektywne filtry pomiarowe to na wyświetlaczy powinien się pojawić jeden pasek np. z generatora 1 kHz sinus na wyświetlaczu jeden pasek pionowy dla cz. 1 kHz. Tak jest mniej więcej dla 1 kHz, ale dla 50 Hz już świeci się podstawa i również paski sąsiednich częstotliwości, oczywiście im dalej od podstawy tym słabiej, dla 10 kHz jest podobnie. Chcę tylko ustalić czy to jest prawidłowość czy może dany egzemplarz ma wadę i trzeba go reklamować. Oczywiście ten sposób pokazywania poziomu punktowego nie ma wpływu na dźwięk ale może mieć wpływ na pomiar, choć być może to rozmycie pomiaru jest zrobione celowo. Prawdopodobnie to jest prawidłowość tej konstrukcji założona w projekcie. 

Nie ma problemu, zrobię taki test w ciągu kilku dni i zobaczymy 👍

Teraz, countryfan napisał:

Nie ma problemu, zrobię taki test w ciągu kilku dni i zobaczymy 👍

Dzięki.

19 godzin temu, Lech36 napisał:

Dzięki.

Zrobiłem testy i tak, z PC programem Audacity puściłem generator częstotliwości i

a) optykiem z PC poprzez Nostromo Wolfa do DEQ na RTA

b) optykiem z PC bezpośrednio na WE optyczne

wyniki są ... ciekawe, widać różnicę gołym okiem i wydaje mi się to potwierdza to co słyszę, czyli rozmycie dźwięku, spłaszczenie dynamiki kiedy używam WE analogowych.

Szczególnie to widać jak WE analogowe przy 80Hz "rozsiane" jest w górę, podobnie przy 1kHz, siłą rzeczy przy 10kHz tego aż tak nie widać. Natomiast przy 80Hz i WE optycznym peak jest przy owych 80Hz natomiast spektrum kończy się na ok 170Hz.

Dla ułatwienia kolejność zdjęć

1kHz WE Analogowe

1kHz WE Optyczne

10kHz WE Analogowe

10kHz WE Optyczne

80Hz WE Analogowe

80Hz WE Optyczne

1kHz_Analog_IN.jpg

1kHz_Optical_IN.jpg

10kHz_Analog_IN.jpg

10kHz_Optical_IN.jpg

80Hz_Analog_IN.jpg

80Hz_Optical_IN.jpg

Edited by countryfan
  • Like 1

50 minut temu, countryfan napisał:

Zrobiłem testy i tak, z PC programem Audacity puściłem generator częstotliwości i

Dzięki, wszystko się zgadza ten system pomiaru tak ma że filtry środkowe dają selektywny obraz włączonej częstotliwości a na skrajach pasma są "rozmazane". Zastanawia trochę różnica pomiędzy wejściem analogowym a optycznym (S/PDIF) u mnie po analogu z generatora dekadowego jest ca. tak jak na Twoich fotografiach z optyka. Nie powinno być różnicy pomiędzy analogiem a wejściami S/PDIF. Może trzeba wykonać konserwację styków wejść analogowych i przeglądu kabli połączeniowych?

8 minut temu, Lech36 napisał:

Dzięki, wszystko się zgadza ten system pomiaru tak ma że filtry środkowe dają selektywny obraz włączonej częstotliwości a na skrajach pasma są "rozmazane". Zastanawia trochę różnica pomiędzy wejściem analogowym a optycznym (S/PDIF) u mnie po analogu z generatora dekadowego jest ca. tak jak na Twoich fotografiach z optyka. Nie powinno być różnicy pomiędzy analogiem a wejściami S/PDIF. Może trzeba wykonać konserwację styków wejść analogowych i przeglądu kabli połączeniowych?

Myślę, że problem leży w samym urządzeniu, a nie kablach/stykach ponieważ włączenie funkcji bypass - czyli zapewne przekaźnika wewnątrz - powoduje, że dźwięk jest OK. Gdyby to były złącza/kable to dźwięk byłby zdegradowany również przy włączonej funkcji bypass. Rozmawiałem już z serwisantem w SoundTrade (dystrybutor i serwis Behringera w Wawie) i kazał przysłać urządzenie z opisem usterki ale nie ryzykował diagnozy przez telefon. Więc wyślę i zobaczę co mi powiedzą po sprawdzeniu.

54 minuty temu, countryfan napisał:

Myślę, że problem leży w samym urządzeniu, a nie kablach/stykach ponieważ włączenie funkcji bypass - czyli zapewne przekaźnika wewnątrz - powoduje, że dźwięk jest OK. Gdyby to były złącza/kable to dźwięk byłby zdegradowany również przy włączonej funkcji bypass. Rozmawiałem już z serwisantem w SoundTrade (dystrybutor i serwis Behringera w Wawie) i kazał przysłać urządzenie z opisem usterki ale nie ryzykował diagnozy przez telefon. Więc wyślę i zobaczę co mi powiedzą po sprawdzeniu.

To dobry pomysł niżej masz fotki wyświetlacza RTA u mnie przy sygnałach na wejściach analogowych. 

20180726_175525.jpg

20180726_175448.jpg

20180724_185402.jpg

• Thanks 1

Witam 

Czy ktoś z szanownych kolegów porównywał Behringera SRC2496 z Chińskim DAC PCM1794 + AK4118 DAC omawianym w tym wątku:

https://www.audiostereo.pl/topic/136967-chiński-dac-pcm1794-ak4118-dac/#comments

Jeśli tak, w jakim stanie modyfikacji były oba przetworniki ?

Chodzi mi o porównanie potencjału do modyfikacji konwerterów.