Skocz do zawartości
IGNORED

Dłubiemy w Behringer'ach serii 2496


Andy777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, Lech36 napisał:

A po co chcesz grzebać w DEQ?

Z wyczytanych opinii na forum wynika, że koledzy nie zaobserwowali degradacji dźwięku, natomiast u mnie wpływ funkcji bypass jest wyraźny - nie myślę tutaj o poziomie samej głośności ale też na dynamikę na basie, utracie szczegółów w sopranach.

Samego DEQ kupiłem używanego, wymieniłem wszystkie kondensatory  w zasilaczu i podstawowe 9 kondensatorów na analogach ale nie zmieniło to sytuacji. Dlatego chciałbym go wysłać do kogoś kto grzebał w DEQ na sprawdzenie - czy TTTM czy coś wymaga naprawy/setupu etc.

Oczywiście chcę też w przyszłości zlecić komuś z elektrody budowę PSU zgodnie z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

EDIT:

Może uda mi się też za czyjąś uprzejmością z forum pożyczyć mikrofon ECM wraz z kablem, puścić autokorekcję i sprawa będzie załatwiona bo zrobi korekcję całości i efekt będzie super i sprawa załatwiona ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez countryfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, countryfan napisał:

Z wyczytanych opinii na forum wynika, że koledzy nie zaobserwowali degradacji dźwięku, natomiast u mnie wpływ funkcji bypass jest wyraźny

Jeżeli słyszysz wyraźną różnicę i nie wynika ona z różnych poziomów głośności to coś może być nie tak. DEQ ma tak wysokie parametry (pasmo przenoszenia, zniekształcenia) że przy braku jakichś konkretnych defektów w układzie nie powinien być rozróżnialny w stosunku do dźwięku direct. Spróbuj zrobić porównanie zgodnie z zasadami technicznymi tzn. na pewno należy wyrównać poziomy obu porównywanych torów i porównać w czasie rzeczywistym czyli z wykorzystaniem możliwości szybkiego przełączania pomiędzy torami. 
A tak przy okazji czy mógłbyś na swojego DEQ wrzucić z generatora częstotliwości 80 Hz, 1 kHz i 10 kHz i zrobić fotki co dla tych częstotliwości pokazuje wyświetlacz RTA w DEQ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Lech36 napisał:

Jeżeli słyszysz wyraźną różnicę i nie wynika ona z różnych poziomów głośności to coś może być nie tak. DEQ ma tak wysokie parametry (pasmo przenoszenia, zniekształcenia) że przy braku jakichś konkretnych defektów w układzie nie powinien być rozróżnialny w stosunku do dźwięku direct. Spróbuj zrobić porównanie zgodnie z zasadami technicznymi tzn. na pewno należy wyrównać poziomy obu porównywanych torów i porównać w czasie rzeczywistym czyli z wykorzystaniem możliwości szybkiego przełączania pomiędzy torami. 
A tak przy okazji czy mógłbyś na swojego DEQ wrzucić z generatora częstotliwości 80 Hz, 1 kHz i 10 kHz i zrobić fotki co dla tych częstotliwości pokazuje wyświetlacz RTA w DEQ? 

Nie mam generatora... mogę jedynie wejść online na jakieś generatory online

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) przejść z PC po optyku na Nostromo Wolfa i po analogu dopiero do DEQ - taką próbę mogę zrobić, nie ma problemu. Co pokaże taki test?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, countryfan napisał:

Co pokaże taki test?

Teoretycznie jak sterowanie wyświetlacza RTA ma bardzo selektywne filtry pomiarowe to na wyświetlaczy powinien się pojawić jeden pasek np. z generatora 1 kHz sinus na wyświetlaczu jeden pasek pionowy dla cz. 1 kHz. Tak jest mniej więcej dla 1 kHz, ale dla 50 Hz już świeci się podstawa i również paski sąsiednich częstotliwości, oczywiście im dalej od podstawy tym słabiej, dla 10 kHz jest podobnie. Chcę tylko ustalić czy to jest prawidłowość czy może dany egzemplarz ma wadę i trzeba go reklamować. Oczywiście ten sposób pokazywania poziomu punktowego nie ma wpływu na dźwięk ale może mieć wpływ na pomiar, choć być może to rozmycie pomiaru jest zrobione celowo. Prawdopodobnie to jest prawidłowość tej konstrukcji założona w projekcie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Lech36 napisał:

Teoretycznie jak sterowanie wyświetlacza RTA ma bardzo selektywne filtry pomiarowe to na wyświetlaczy powinien się pojawić jeden pasek np. z generatora 1 kHz sinus na wyświetlaczu jeden pasek pionowy dla cz. 1 kHz. Tak jest mniej więcej dla 1 kHz, ale dla 50 Hz już świeci się podstawa i również paski sąsiednich częstotliwości, oczywiście im dalej od podstawy tym słabiej, dla 10 kHz jest podobnie. Chcę tylko ustalić czy to jest prawidłowość czy może dany egzemplarz ma wadę i trzeba go reklamować. Oczywiście ten sposób pokazywania poziomu punktowego nie ma wpływu na dźwięk ale może mieć wpływ na pomiar, choć być może to rozmycie pomiaru jest zrobione celowo. Prawdopodobnie to jest prawidłowość tej konstrukcji założona w projekcie. 

Nie ma problemu, zrobię taki test w ciągu kilku dni i zobaczymy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, countryfan napisał:

Nie ma problemu, zrobię taki test w ciągu kilku dni i zobaczymy ?

Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Lech36 napisał:

Dzięki.

Zrobiłem testy i tak, z PC programem Audacity puściłem generator częstotliwości i

a) optykiem z PC poprzez Nostromo Wolfa do DEQ na RTA

b) optykiem z PC bezpośrednio na WE optyczne

wyniki są ... ciekawe, widać różnicę gołym okiem i wydaje mi się to potwierdza to co słyszę, czyli rozmycie dźwięku, spłaszczenie dynamiki kiedy używam WE analogowych.

Szczególnie to widać jak WE analogowe przy 80Hz "rozsiane" jest w górę, podobnie przy 1kHz, siłą rzeczy przy 10kHz tego aż tak nie widać. Natomiast przy 80Hz i WE optycznym peak jest przy owych 80Hz natomiast spektrum kończy się na ok 170Hz.

Dla ułatwienia kolejność zdjęć

1kHz WE Analogowe

1kHz WE Optyczne

10kHz WE Analogowe

10kHz WE Optyczne

80Hz WE Analogowe

80Hz WE Optyczne

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

1kHz_Optical_IN.jpg

10kHz_Analog_IN.jpg

10kHz_Optical_IN.jpg

80Hz_Analog_IN.jpg

80Hz_Optical_IN.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez countryfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, countryfan napisał:

Zrobiłem testy i tak, z PC programem Audacity puściłem generator częstotliwości i

Dzięki, wszystko się zgadza ten system pomiaru tak ma że filtry środkowe dają selektywny obraz włączonej częstotliwości a na skrajach pasma są "rozmazane". Zastanawia trochę różnica pomiędzy wejściem analogowym a optycznym (S/PDIF) u mnie po analogu z generatora dekadowego jest ca. tak jak na Twoich fotografiach z optyka. Nie powinno być różnicy pomiędzy analogiem a wejściami S/PDIF. Może trzeba wykonać konserwację styków wejść analogowych i przeglądu kabli połączeniowych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Lech36 napisał:

Dzięki, wszystko się zgadza ten system pomiaru tak ma że filtry środkowe dają selektywny obraz włączonej częstotliwości a na skrajach pasma są "rozmazane". Zastanawia trochę różnica pomiędzy wejściem analogowym a optycznym (S/PDIF) u mnie po analogu z generatora dekadowego jest ca. tak jak na Twoich fotografiach z optyka. Nie powinno być różnicy pomiędzy analogiem a wejściami S/PDIF. Może trzeba wykonać konserwację styków wejść analogowych i przeglądu kabli połączeniowych?

Myślę, że problem leży w samym urządzeniu, a nie kablach/stykach ponieważ włączenie funkcji bypass - czyli zapewne przekaźnika wewnątrz - powoduje, że dźwięk jest OK. Gdyby to były złącza/kable to dźwięk byłby zdegradowany również przy włączonej funkcji bypass. Rozmawiałem już z serwisantem w SoundTrade (dystrybutor i serwis Behringera w Wawie) i kazał przysłać urządzenie z opisem usterki ale nie ryzykował diagnozy przez telefon. Więc wyślę i zobaczę co mi powiedzą po sprawdzeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, countryfan napisał:

Myślę, że problem leży w samym urządzeniu, a nie kablach/stykach ponieważ włączenie funkcji bypass - czyli zapewne przekaźnika wewnątrz - powoduje, że dźwięk jest OK. Gdyby to były złącza/kable to dźwięk byłby zdegradowany również przy włączonej funkcji bypass. Rozmawiałem już z serwisantem w SoundTrade (dystrybutor i serwis Behringera w Wawie) i kazał przysłać urządzenie z opisem usterki ale nie ryzykował diagnozy przez telefon. Więc wyślę i zobaczę co mi powiedzą po sprawdzeniu.

To dobry pomysł niżej masz fotki wyświetlacza RTA u mnie przy sygnałach na wejściach analogowych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

20180726_175448.jpg

20180724_185402.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam 

Czy ktoś z szanownych kolegów porównywał Behringera SRC2496 z Chińskim DAC PCM1794 + AK4118 DAC omawianym w tym wątku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli tak, w jakim stanie modyfikacji były oba przetworniki ?

Chodzi mi o porównanie potencjału do modyfikacji konwerterów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...

Cześć

Dłubię przy moim DCX2496. Jako, że używam wyjść w formie niezbalansowanej to wywaliłem wzmacniacze operacyjne na wyjściu symetrycznym, skróciłem drogę sygnału i zmieniłem wartości elementów na sugerowane przez producenta ak4396 w nocie katalogowej. Jeszcze mam ak4393 ale niedługo wymieniam je na ak4396. Do wzmacniaczy zamontowałem podstawki tak aby można było je wymieniać i zamontowałem ne5532 (kanały 1-4) i opa1612 (kanały 5-6).

Od momentu tej przeróbki borykam się z problemem dziwnych nieregularnych sygnałów na kanałach 2 i 4. Dźwięk przypomina stukanie i pocieranie paznokciem po membranie a także czasem trzaski. Niekiedy jest cisza przez dwie godziny aż nagle to się pojawia a innym razem od samego włączenia. Czy ktoś spotkał się z takim problemem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Prontel napisał:

Jeszcze mam ak4393 ale niedługo wymieniam je na ak4396.

Ta wymiana niczego nie wniesie poza stresem dla ścieżek które będą niepotrzebnie grzane.

2 godziny temu, Prontel napisał:

Dłubię przy moim DCX2496. Jako, że używam wyjść w formie niezbalansowanej to wywaliłem wzmacniacze operacyjne na wyjściu symetrycznym, skróciłem drogę sygnału

Połączenia symetryczne są lepsze/bezpieczniejsze od niesymetrycznych.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minutes ago, Lech36 said:

Ta wymiana niczego nie wniesie poza stresem dla ścieżek które będą niepotrzebnie grzane.

Połączenia symetryczne są lepsze/bezpieczniejsze od niesymetrycznych.  

Przeczytałem obydwa duże tematy o dcx2496 ten tutaj i na forum www.diyaudio.com i z opinii tych którzy dokonali wymiany ak4393 na ak4396 wynika, że poprawa jest odczuwalna. 

 

Tak połączenia symetryczne są pod wieloma względami lepsze ale ja używam dcx w domu i podłączam go do niezbalansowanej końcówki mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualnie przy konkurencji ze strony minidsp/hypexa i tym podobnych DCX juz nie jest tak ciekawą opcją jak był w latach premiery, Ja w swoim omijałem kilka stopni wyjsciowcyh, jezeli dobrze pamietam to spadało zbyt wysokie jak na moje potrzeby wzmocnienie i znacznie redukowalo szumy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minutes ago, Coltrane said:

aktualnie przy konkurencji ze strony minidsp/hypexa i tym podobnych DCX juz nie jest tak ciekawą opcją jak był w latach premiery, Ja w swoim omijałem kilka stopni wyjsciowcyh, jezeli dobrze pamietam to spadało zbyt wysokie jak na moje potrzeby wzmocnienie i znacznie redukowalo szumy.

Tak znam rozwiązania z minidsp i hypexem.

Na razie po taniości robię testową przeróbkę kolumn na aktywne za pomocą dcx. Jeśli to się spisze to będę rozważał przesiadkę na minidsp lub hypex.

MiniDSP dobrze wpisuje się w moje potrzeby ale jest 4x droższe od dcx dlatego na razie tak się bawię. Hypex jest super kompleksowym rozwiązaniem ale jeśli nie chcesz niszczyć kolumny czy budować ich od nowa to trzeba do nich zbudować obudowy a niepokojące są też głosy, że końcówka mocy potrafi spłonąć i przy tym uszkodzić głośniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prontel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Prontel napisał:

Przeczytałem obydwa duże tematy o dcx2496 ten tutaj i na forum www.diyaudio.com i z opinii tych którzy dokonali wymiany ak4393 na ak4396 wynika, że poprawa jest odczuwalna. 

To jest ten sam przetwornik tylko AK4396 może obsłużyć sampling do ponad 200kHz, ale w przypadku zamiany z AK4393 to w gotowym układzie niczego nie zmieni, dalej będziesz miał przetworniki wyjściowe tylko do 24/96. Poprawę odczujesz na pewno jak zamontujesz opracowany w Holandii przez J. Diddena zespół wejściowo-wyjściowy z regulacją głośności na CS3318, plus wymiana wszystkich wzmacniaczy operacyjnych, nowa płytka wyjściowa montowana tak jak oryginał. Zestaw chyba jeszcze jest do kupienia w jednym ze sklepów w Holandii. Jest dosyć drogi (płaciłem ca 1700 zł), ale wg. mojej oceny opłaca się. Zamontowałem ten zestaw do mojego DCX-a już kilka lat temu i muszę powiedzieć że długo nie miał konkurencji. Dopiero kolejne wersje Mini DSP spowodowały że lider się zmienił. Na forum był wątek pokazujący tą modyfikację, ale tytułu nie pamiętam.  

6 godzin temu, Prontel napisał:

Tak połączenia symetryczne są pod wieloma względami lepsze ale ja używam dcx w domu i podłączam go do niezbalansowanej końcówki mocy.

Mając wyjścia symetryczne zawsze możesz z nich skorzystać nawet jak użyjesz ich w systemie niesymetrycznym, ale jak przejdziesz na końcówki o wejściach symetrycznym to na pewno doświadczysz poprawy, zwłaszcza jeżeli chodzi o wpływ pętli masowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Lech36 said:

To jest ten sam przetwornik tylko AK4396 może obsłużyć sampling do ponad 200kHz, ale w przypadku zamiany z AK4393 to w gotowym układzie niczego nie zmieni, dalej będziesz miał przetworniki wyjściowe tylko do 24/96.

Tak będzie pracował nadal w 24/96. Gdzieś czytałem wypowiedzi czym się różni działanie 4396 od 4393 i była tam mowa o jakimś innym sposobie przeliczania ale nie pamiętam o co dokładnie chodziło. Kostki już założone. Pomiary w RMAA wskazują na to, że wszystko pracuje poprawnie. Muszę jeszcze dokupić rezystory żeby ustawić odpowiednie wzmocnienie aby na wyjściu mieć właściwy poziom sygnału i wtedy zrobię odsłuchy. 

2 hours ago, Lech36 said:

Dopiero kolejne wersje Mini DSP spowodowały że lider się zmienił.

U mnie musiałoby to być MiniDsp FLEX 2x8. Miałeś z nim do czynienia? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prontel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Prontel napisał:

Gdzieś czytałem wypowiedzi czym się różni działanie 4396 od 4393 i była tam mowa o jakimś innym sposobie przeliczania ale nie pamiętam o co dokładnie chodziło.

Skoro montuje się go w DCX-e bez zmian to jest to to samo, zysku na pewno nie będzie, ale oczywiście jak chcesz to możesz to zrobić. Pracować będzie pewnie dobrze o ile przy wymianie czegoś się nie uszkodzi. Największy zysk jest jak regulacja głośności będzie odbywała się za przetwornikami w domenie analogowej, wtedy przetworniki pracują ze stałym poziomem najbardziej dla nich optymalnym. Niestety regulacja za przetwornikami wymaga sześciokanałowej drabinki scalonej wysokiej jakości/zbieżności. CS3318 spełnia ten warunek.

4 godziny temu, Prontel napisał:

U mnie musiałoby to być MiniDsp FLEX 2x8. Miałeś z nim do czynienia? 

Nie, nie miałem, oglądałem tylko testy na amerykańskim portalu ASR. Wyglądały świetnie, ale nie wiem czy był to ten model w/w. Od czasu zamontowania tej modyfikacji holenderskiej do DCX-a nie odczuwam potrzeby dalszego eksperymentowania ze zwrotnicami DSP, wiem że słyszalnej poprawy już nie będzie, słucham muzyki. Niżej masz link do tematu w którym opisałem tą przeróbkę DCX-a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.