Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB - Stowarzyszenie Vienna Acoustics


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.03.2018 o 13:51, Maciej.pl napisał:

Zgadza się to seas i scan'y tyle że modyfikowane dla VA, może dla tego tak fajnie grają bo modyfikowane są pod dany model i obudowę,

chinole wiedzą że u nich jest produkcja midwooferów, podobnie tweetery; są tajskie. mówię tu bach grand i haydn grand głównie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem Bachy Grand, kolor Cherry, na Piano White. 

Cherry na sprzedaż. Cena do dużej  negocjacji dla zdecydowanych.

 

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-vienna-acoustics-bach-grand-CID99-IDy3tJj.html

Vienna Acoustics Bach Grand <- Yamaha A-S1100 <- Myryad Z20 Dac <- Chromecast Audio + kable wg audioburak i gra muzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
12 godzin temu, rysiu126 napisał:

Ten głośnik nisko-średniotonowy wyszedł bardzo liniowo na pomiarach równa charakterystyka . Niedługo odbiorę moje Vienny z nową zwrotnicą i przekonam się co tak naprawdę potrafi poliprepylen XP będę miał również pomiary przed i po . 

A potrafi dużo XPP, po modzie zwrotnicy .

EDIT: Dużo więcej od celulozy z klasycznych VA

Edytowane przez quatross
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Przedstawiam charakterystykę moich Vienna Bach Grand . Linia wyżej - jest po modyfikacji zwrotnicy nowe cewki Jantzen , kondensatory SCR KP SA  niestety wysoko-tonowy trudny w aplikacji dlatego taka górka na końcu. Zmienione wytłumienie .

Efekt końcowy jest znakomity  , kolumny dostały życia , jest jaśniej a zarazem przyjemniej   w odbiorze , lekkość i szczegółowość poziom wyżej. Bas jest lepiej kontrolowany.

20190228_075034111112.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.03.2019 o 14:46, holik napisał:

rafikk76k

Jak wrażenia po zaznajomieniu sie z klasycznymi Mozartami? Szczególnie pytam o manierę basu i transparentność/dopalenie średnicy. 

Miałeś może przyjemność porównania ich z wersją Grand? Lub może ktoś inny z klubowiczów? 

Pozdrawiam. 

Witam

Niestety nie miałem możliwości porównania z Grand. 

Co do odsłuchu to mogę się już wypowiedzieć iż jest dobrze, ostatnio graly obok kef q900 i powiem że mi się bardziej podobał dźwięk VA. kef wiadomo miał więcej basu ale jakoś w VA więcej słyszałem instrumentow i były one przejrzyste bardziej muzyka to blues jazz i delikatny rock. Przede wszystkim bardzo ładna scena. Teraz w moim wzmaku wymieniam lampy na NOS zobaczymy co wtedy bedzie. Ogólnie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.03.2019 o 10:24, rysiu126 napisał:

Co to za odmiana Vienn ?  w chinach nadal są produkowane głośniki nisko-średnio tonowe kontynuacja ( kopia) Seasa jest niemal identyczna  . 

Można od chinoli kupić za 400pln 2 szt. midwooferów xpp.

To pierwsze Bachy Rosenwood ;d z midwooferem z powlekanej celulozy SEAS ?

Edytowane przez quatross
doprecyzowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 30.03.2019 o 01:23, rafikk76k napisał:

Witam

Niestety nie miałem możliwości porównania z Grand. 

Co do odsłuchu to mogę się już wypowiedzieć iż jest dobrze, ostatnio graly obok kef q900 i powiem że mi się bardziej podobał dźwięk VA. kef wiadomo miał więcej basu ale jakoś w VA więcej słyszałem instrumentow i były one przejrzyste bardziej muzyka to blues jazz i delikatny rock. Przede wszystkim bardzo ładna scena. Teraz w moim wzmaku wymieniam lampy na NOS zobaczymy co wtedy bedzie. Ogólnie polecam

A co z basem? Faktycznie bardzo miękki? Jak różnicuje barwe? Ma odpowiednią masę? W jakim pokoju grają? 

BTW.. Obecnie w ogłoszeniach są Vienny Jocker. Cóż to za twór, pierwowzór Mozartów? Wie ktoś czym się różnią? 

Pozdrawiam. 

Edytowane przez holik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.04.2019 o 14:09, holik napisał:

A co z basem? Faktycznie bardzo miękki? Jak różnicuje barwe? Ma odpowiednią masę? W jakim pokoju grają? 

 

Witam

bass jest miekki i punktowy odpowiedni do bluesa i jazzu niestety w rocku troszke za malo ale co sie mozna spodziewac po glosnikach 13cm.

graja w pokoju 23m2

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 12.03.2019 o 18:09, mapek_ napisał:

Witam,

rysiu126. Na czym polegała zmiana wytłumienia? Bo z tego co wiem  o w oryginale jest dość skromnie.

 

Tutaj jest zastosowana specjalna farba wewnątrz, która tłumi sama w sobie ;)

W dniu 12.03.2019 o 18:09, mapek_ napisał:

Witam,

rysiu126. Na czym polegała zmiana wytłumienia? Bo z tego co wiem  o w oryginale jest dość skromnie.

 

Tutaj jest zastosowana specjalna farba wewnątrz, która tłumi sama w sobie ;)

 

Takie monitory by mi spasowały, do odsłuchów..

Wie ktoś jaki to model?

9b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Wszyscy albo sprzedali, albo są zadowoleni i w zasadzie żadnych rozterek nie mają, o które by musieli pytać na forum. ?

Należę do tej drugiej grupy. Mam Haydny SE połączone z Denonem  1600NE i jestem już od roku bardzo zadowolony. Generalnie to mój drugi zestaw wykorzystywany raczej do cichego odsłuchu. Wykorzystuję tu głównie jedną cechę tego setu: niebywałą mikrodynamikę. Choć przy głośniejszym graniu równie dobrze i dynamicznie to brzmi. Nie mam też powodu by szukać czegoś innego ten etap już od dawna za mną. Wyleczyłem się z audiofiluzmu jako powikłanie pozostało zamiłowanie jako meloman czego wszystkim życzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
4 minuty temu, kaliman2 napisał:

Witam

Mam pytanie, jakie kolumny "stoją " po przeciwnej stronie grania vienn. Przyzwyczaiłem się już do dźwięku moich vienn i chyba ciągnie mnie w innym  kierunku szybszego basu, większej kliniczności, od czego zacząć w okolicach 8 tyś?

chyba Audio Academy, chyba Hyperion. Nie wiem. Możesz żałować zmiany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.