Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB - Stowarzyszenie Vienna Acoustics


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam wizytę  , miałem okazję posłuchać jeszcze Akkus Fidelia w nowej wersji pod wzmacniaczem gm70 i naprawdę zrobiło to mega wrażenie nie tylko na mnie.  Ten bas z tych niecałych 40 W pozamiatał a dźwięk po prostu otaczał z niesamowitą głębokością i szerokością sceny    .  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

witam, byc moze stanę się właścicielem, stąd moj pierwszy post tutaj :)

czym różni sie VA Bach od VA Bach Grand, czy tylko wymiarami i jakie one są mniej więcej? w pokoju ok 15 m kw ten model wydaje mi sie najodpowiedniejszy. A ile warto dzis dac za te modele,  z ktorych one są lat i ile kosztowały jako nowe ? pozdrawiam 

ps. nie chce podstawkowych Haydn,  zdecydowanie wolę małe podlogowki po dobrych doświadczeniach z Tannoy R2, czy to będzie dobry krok w górę w porownaniu z nimi, podobny charakter brzmienia, ciepły ze stonowana górą ? choć tej gory mogloby byc nieco więcej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bachy moim zdaniem grają o wiele lepiej-miękko, dynamicznie i z dużą dawką nisko schodzącego basu. Łatwiej je napędzić od twardo grających grandów. Nowe kosztowały 4300 PLN. Grandy miałem za tą samą kwotę i mają tylko ładniejszą stolarke od Classic'ów. Grandy mają o niebo lepsze tweetery - ćwierkają radośnie aż miło ?

Moje grały w 24m2 .

EDIT: Moim zdaniem Bachy są bardziej uniwersalne, porównójąc je z Bach Grand.

Edytowane przez quatross
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z czarnymi membranami basowymi to classic (mk1). Góra też na innym tweeterze - w mk1 mniej precyzyjna ale bardziej melodyjna, nie tak nudna jak i bas bardziej miękki od nowszych Vienn Mozart na tych przezroczystych membranach (aczkolwiek to był model jeszcze nie grand, ale na takich samych głośnikach). Tyle z moich doświadczeń z Viennami. Jak podobają Ci się Tannoy M / R to w tych mk1 jest ten sam charakter dźwięku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich. Przeczytałem wszystkie wpisy i nie natknąłem się na Vienna Acoustics Liszt. Planuje przejście z B&W 801- nek. Miał ktoś z Was styczność z tymi Liszt-ami?  Zastanawiam się jak nisko zejdą 18 centymetrowe głośniki i jak całość gra. I czy przejście z 801 będzie dobrą zmianą na korzyść Vienna Liszt.

Pozdrawiam Mariusz

Edytowane przez Mario1976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mario1976 napisał:

Przeczytałem wszystko co jest możliwe do przeczytania w internecie i kupiłem w ciemno. Też jestem ciekawy jak się zgrają z moim systemem.

jak to duże Vienny na pewno będą lubiły dużo miejsca wokół siebie, dużo prądu i dobrej akustyki w zakresie basu, wtedy będzie już blisko do tego jak potrafią czarować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mario1976 napisał:

Przeczytałem wszystko co jest możliwe do przeczytania w internecie i kupiłem w ciemno. Też jestem ciekawy jak się zgrają z moim systemem.

Ha, zrobiłem kiedyś to samo. Mam malutkie Haydny. Obecnie z Denonem PMA1600. Zestaw raczej dla basoluba, aczkolwiek wysokie ładnie ćwierkają. Póki co strzał w “10“

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gothi napisał:

jak to duże Vienny na pewno będą lubiły dużo miejsca wokół siebie, dużo prądu i dobrej akustyki w zakresie basu, wtedy będzie już blisko do tego jak potrafią czarować...

Będą grały na 35 metrach, pomieszczenie przeznaczone do słuchania muzyki ,będą miały dużo miejsca. Jestem umówiony z akustykiem żeby zrobić aranżacje akustyczną z prawdziwego zdarzenia. Ile prądu potrzebnych będzie do tych kolumn? Obecnie używam Pass Labs INT150 . Mam nadzieję, że prądu nie zabraknie. Krążą opinie, że nie są zbytnio trudne do wysterowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Dźwięk piękny, poukładany, detaliczny. Nie wiedziałem jakiego dźwięku mam się spodziewać w dolnych partiach ( średnica głośników) Ale te kolumny mnie zaskoczyły zejściem. Coś niesamowitego jak nisko potrafią zejść. Pełna kontrola nad dźwiękiem. To tak na szybkości. Jak na razie nie mogę ich podłączyć do głównego systemu (? wirus) ale już jestem pewny , że to są odpowiednie kolumny do mojego systemu. 

Jeszcze tylko dobrać  kabelki XLR i będzie można delektować się muzyką.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Miałem w cholerę kolumn. Potem kupiłem VA Mozart. Sprzedałem bo zachciało mi się Mozart Grand. Sprzedałem ? Dłuuugo na nic lepszego nie mogłem trafić. Aż w końcu odkupiłem od kolegi Mozarty bo ten kupił Beethoveny. Co ciekawe wcześniej VA podłączałem do: Cooplanda CSA8 (było tak sobie. jakoś tak... czasami metalicznie). Xindak PA-M (czasami muliło), Yaqin na lampach 300B (niemalże idealnie). Było sporo innych klocków... Ktoś kiedyś pytał jak VA grają ze starymi wzmacniaczami. Powiem tak: obecnie grają u mnie z Luxman LV-113. I jest przepięknie. Nie spodziewałem się tego po tym wzmacniaczu. Ale skoro jest super, to zostaje ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich. Tak sobie czytam i zastanawiam się dlaczego jeszcze mnie nie ma w tym klubie skoro kolumny Vienna Acoustics goszczą u mnie od paru ładnych lat. U mnie graja konkretnie Beethoven Concert Grand. Elektronika się zmieniała, a kolumny nie. To chyba najlepsza dla nich referencja. Czasem w głowie pojawia się pytanie, co by mogło zagrać jeszcze lepiej ale później siadam, włączam muzykę i zapominam, że o tym myślałem. Ale myślę, że ma tak większość z nas. Po prostu w miarę jedzenia apetyt rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 10.07.2020 o 02:27, Adam_62949 napisał:

Ktoś kiedyś pytał jak VA grają ze starymi wzmacniaczami. Powiem tak: obecnie grają u mnie z Luxman LV-113. I jest przepięknie. Nie spodziewałem się tego po tym wzmacniaczu

Do swoich Mozartów  podłączyłem kupionego okazyjnie do testu Denon PMA-737 . Dałem lepszy głośnikowy Qed Silver Profile 12 i muzyka cieszy ucho.  Czy z magnetofonu czy CD jest dla mnie duża przyjemność z słuchania muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 29.09.2020 o 13:18, jello napisał:

Czy wiecie może ile mogą być aktualnie warte 6 letnie VA Mozart Grand ( wersja nie SE )?

Też jestem ciekaw. Nie widzę zbyt wielu ofert. Na Allegro w lutym 2019 były za 2999 zł, w sierpniu 2020 za 6000 zł, teraz na OLX są kolejne za 2800 zł. Żadne nie poszły, przynajmniej oficjalnie. W pierwszej i ostatniej ofertach kolce do wkręcenia w kolumny, oferty bez tych metalowych stojaków do kolumn. Średnia cena z hifisharka z archiwalnych to jest około 3500 zł za parę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.