Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  123 członków

Baltlab Klub
IGNORED

klub Baltlaba


broy

Rekomendowane odpowiedzi

Dobre, bo polskie :-)

no nie tylko z tego powodu dobre – wzmacniacze Baltlab Epoca naprawdę ładnie grają, tylko wymagają dobrych pozostałych elementów w systemie (zazwyczaj droższych od samego wzmaka) , bo z byle czym nie zagrają...

 

Dobry pomysł na klub – bardzo porządny sprzęt, cena do zaakceptowania, dobra jakość, w dodatku można się skontaktować z producentem.

A używane Epoca 2 można czasami trafić poniżej 2500zł, tylko dość rzadko są do kupienia z 2 ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już Epoca III, która podczas krótkiego odsłuchu z Living Voice w AF bardzo mi się podobała (znacznie bardziej niż SimAudio I-1, którego podłączyliśmy później).

 

Epoca 1 i Epoca 2 to przy doborze odpowiednich głośników i źródła bardzo klasowe urządzenia.

 

Niestety sam nie mam Baltlaba, ale jak rozumiem kolega Broy powraca na łono założonego przez siebie klubu z nową Epocą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam klubowiczów

Mam pytanie związane z Eopką3.

W zasadzie nie kieruje się recenzjami, ale zastanawia mnie wzmianka w AV o zaokrąglonym i trochę mało precyzyjnym basie w/w wzmacniacza. Macie już jakieś głębsze spostrzeżenia odnośnie III i jej cech brzmieniowych?

I jeszcze, czy na dolnym śląsku jest jakaś Epoca III, chętnie bym skonfrontował ją z ECI-1.

Dziękuję z góry i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czy ktos moglby sie podzielic wrazeniami na temat Epoci III? Czy w ogole ktos posiada ten wzmacniacz? Sadzac po obiegowych opiniach i recenzjach, polski wzmacniacz deklasuje produkty firm zagranicznych w tej samej polce cenowej. Dlaczego wiec jest tak malo popularny? Jesli recenzje sa prawdziwe, Baltlaby powinny schodzic jak cieple buleczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Od dawna jestem posiadaczem E3,a wcześniej wszystkich modeli,począwszy od 1V3,potem E2.Jako baltfan :) postanowiłem dołączyć do klubu,o ile szanowni klubowicze mnie przyjmą ?Chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami ze sprzętem BALTLAB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baltfan,

 

Napisz proszę czy słuchałeś kolejnych baltków z innymi kolumnami niż Focal? Interesuje mnie z jakiego typu membranami zgrywa się Baltlab, czy będzie dobrze z jedwabną kopółką seas'a???

No i oczywiście czekam z niecierpliwością na jakiś opis Twoich wrażeń odnośnie E3. Myślę, że wszyscy czekamy...;-)

 

Pozdrawiam,

kvist.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów,znalazłem chwilę i postaram się odpowiedzieć.Od momentu kiedy kupiłem pierwszego Baltlaba używam wyłącznie głośników JmLab Ps. 5.1 i w tej konfiguracji słucham do dziś.Rok temu kiedy miałem jeszcze Epoca 2 dokupiłem subwofery Ps.10 i zacząłem szukać nowego wzmacniacza.Z opresji wybawił mnie sam Baltlab.Epoca 3 spokojnie napędza mi to całe ustrojstwo.Na pewno nie ma takiej swobody jak jakaś końcówka,na moje warunki wystarczy.E 3 jest kontynuacją brzmienia swoich poprzedników,jest przeźroczysta co doskonale słychać kiedy podłącza się inne źródło.Np. w tej chwili przesiadłem się z NAD S 500 (crystal cs4390) na Meridiana 508.20.Różnice słychać ewidentnie.To znaczy ? Dwa różne brzmienia.Słychać np. ile można wydobyć basu z konkretnego nagrania,jego zejście i charakter(miękki,twardy).Epoca 3 potrafi oddać warkot gitary basowej,ostre uderzenia w werble czy bębny,z karkołomną prędkością(NAD potrafi to doskonale),twarde zwarte tąpnięcia (Meridian lubi schodzić niżej).O średnicy nie wpominam,tu czym lepsze źródło tym lepiej.Wzmacniaczyk doskonale oddaje wszelkie klimaty,dźwięk jest swobodny i bardzo namacaly,choć słychać nie raz jak świetnie nagrane są niektóre płyty:)Ja osobiście w tej chwili życzyłbym sobie końcówki mocy do basu,żeby wyciągnąć pełnię możliwości z dwóch 10 calowych membran w obudowie zamkniętej.Jeżeli ktoś pisze,że bas E 3 jest miękki to znaczy ,że nie słuchał na membranach polikewlarowych :) Nie czytałem recenzji w żadnym piśmie! Zadzwoniłem,przysłali,posłuchałem i kupiłem.Inne wzmaki jakie miałem,Copland csa 8(przed e1 v3),E 2 była rozwinięciem 1v3,przed zakupem E3 chciałem Krella 400ix,na szczęście był dla mnie za drogi(8 tyś w 2008 r latem).Teraz? Myślę o źródle które ma coś z NAD S 500 i Meridiana 508.20 :)A,kable,IC i głośnikowy Siltech G3(SQ80B/LS 100 biwire)sieć Groneberg Q rev.1 do wszystkiego.Tyle na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję koledze Broyowi.To najlepszy sposób,żeby się przekonać jak zagra dany sprzęt w domowym systemie.Osobiście preferuję taki sposób zakupów.Owszem ,można przeczytać recenzję,jednak jeżeli jest to możliwe to trzeba słuchać !Pamiętam jak kupowałem pierwszego Baltlaba,tak czytałem recenzję w MHF i nie za bardzo mi się podobała.W tym samym czasie kupiłem CD NAD S 500 i szukałem wzmacniacza z wejściem zbalansowanym.Baltlab zapewnił mnie ,że do roku takowe będzie! Więc kupiłem 1v3 i ? Swojego Coplanda CSA 8 sprzedałem od razu.Okazało się,że wzmacniacz doskonale mi się zgrał w systemie.Jedyne co musiałem zmienić to IC .Jedyną rzeczą,która mnie irytowała do niedawna to to,że pilot NAD przełączał mi wzmacniacz:)troche wkurzające.Może to teraz zmienili!?Muszę dodać,że mam Epoca 3 po zmianach.Tzn. zmieniona została polaryzacja stopni wyjściowych.Podejrzewam,że wszystkie montowane teraz egzempalrze tak mają.Ważna sprawa to reszta toru,nie ma cudów i nie dotyczy to wyłącznie Baltlaba.Co niektórzy tworzą mity.Każdy klocek potrzebuje odpowiednich klasą kabli ,i będę bronił tej opinii.Ja słyszę wyraźnie zmiany sieciówek,jeszcze:)A nie jestem młodzieniaszkiem.Słucham z kablami bezpośrednio w ścianie,oczywiście w gniazdku,zwykłym nadtynkowym hermetyku.A może coś o muzyce? Ja słucham niemal wszystkich gatunków,z przewagą na muzykę z lat od 1980 do dzisiejszej.Ulubieni polscy wykonawcy to :Pilichowski,Łosowski,Wendt (Walk Away)Tomasz Sojka ,wszystko na basie wyszyć da się :)Miller trochę mnie znudził,Republika i Grzegorz ŚP to moi idole.Zresztą w tym czasie królowali Depeche,do dziś słucham ,polecam od Construction Time... Aco powiecie na Kraftwerk?Kiedy kupuję kolejny odtwarzacz CD to mam spokój na tyle czasu ile zajmie mi przesłuchanie swojej płytoteki,fajna zabawa!Trwa to zwykle parę lat:) A jak koledzy podchodzą do tego.Ja jak mam wsio zestrojone to kupuję tylko płyty.Jedynie po koncertach nie mogę słuchać przez jakiś czas.Myślę ,że najwazniejsza jest jednak muzyka,jeżeli zmiany lub eksperymenty to polecam temat akustyka pomieszczenia.Ciężki temat,a bardzo istotny moim zdaniem,wręcz zaniedbywany.Chyba znajdę zwolenników mojego sądu?Ok. nie zanudzam,czekam również na wrażenia z odsłuchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 23

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.