Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  123 członków

Baltlab Klub
IGNORED

klub Baltlaba


broy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość masza1968

(Konto usunięte)

kvist,

 

nie podejme sie takiego porównania.

Co mogę powiedzieć więcej niż to, że mi sie podobało po kilkuminutowym odsłuchu z obcymi mi kolumnami?

Aby cos skrobnać z sensem na temat to bym musił przynajmniej jeden dzień posłuchać go u siebie ze swoimi kolumnami.

Ale gdybym dopiero poszukiwał sprzętu, prawdopodobnie byłby ten zestaw wziety pod uwagę. Bardzo mieścił sie w moich preferencjach.

Na dzień dzisiejszy to co obecnie u mnie gra sprawia mi niesamowita frajdę i niech tak przez dłuższą chwilę zostanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E3 jest równie brzydka jak każda poprzednia wersja, dodatkowo chyba podejście inżynierskie nie pozwoliło na jednolity kolor urządzenia i nóżek, które to są nadal srebrne, w związku z czym z daleka i z bliska widzę jedynie te srebrne krążki pod wzmakiem. Ale te jakże drobne mankamenty nie umniejszają wartości nowego nabytku.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Michał, że kręci Cię ten Baltek. Ładny jest to fakt, ale byłbym ostrożny z wygłaszaniem arbitralnych tez typu "kosi wszystko do 10kzł" Wielu już kosiło he,he. Rozmawiałem z jednym klientem na temat E3 i nie był entuzjastą tematu po odsłuchu, choć z przekonaniem powiedział, że za 5-6 kzł za nowy to Baltek ma nie wielu konkurentów. Mam nadzieję, że uda Ci się porównać z Accu 212, bo mnie też E3 kręci ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E 3 jest troche nietypowe i ma 45 cm szerokości

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że kręci mnie e3 - kiedyś słyszałem baltka 1.3 i po prostu kibicuję tej firmie. A e3 interesuje się z czystej ciekawości, chętnie posłuchał bym go u siebie ale nie mam teraz wolnych środków na kaucję aby go wypożyczyć. O zamianie accu na baltka to też raczej mało prawdopodobne choć bardzo chciałbym sam wyrobić sobie opinię czy byłby to krok w tył czy raczej w bok.

Coś mi mówi, że mój duet thety (transport oraz przetwornik) byłby świetnym źródełkiem do baltka.

Być może znajdę posiadacza e3 z okolic Szczecina, który chciałby się wymienić na weekend wzmakami...

 

pozdrawiam,

kvist.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kvist

Pamiętaj tylko, że podstawowa (ale nie jedyna) różnica dźwiękowa między E3 vs E1 jest taka, że E3 = większa moc i lepszy bas kosztem E1 = przejrzystość i holografia. Po prostu nowa wersja jest sporo mocniejsza i dużo bardziej rytmiczna (nie wiem jednak, czy jednoznacznie muzykalniejsza?) kosztem przejrzystości i eteryczności dźwięku, powietrza, oddechu. E1 miała coś w sobie, czego nijak w nowej wersji znaleźć nie sposób...E3 ma jednak dodatki w postaci xlrów, pilota. Nie zawsze musi to per saldo oznaczać zmiany na lepsze.

Co ciekawe, mój egzemplarz (jeszcze nie wygrzany) różni się od wersji demo (!), która miała (imho) jeszcze lepszy (niższy i solidniejszy) bas i lepszy rytm. Mój egzemplarz wyraźnie gra mniejszym i mniej dobitnym dołem, co z jednej strony mnie cieszy, bo dźwięk nie jest nieco przebasowiony, z drugiej niepokoi, bo co z powtarzalnością i stałością produkcji? Rytmiczność jest także mniejsza czego akurat nie chciałem, a gram dokładnie w identycznej konfiguracji klockowo-kablowej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj była u mnie impreza...Po 2 godz gadania (i drinkowania) postanowiłem rozkręcić Baltka...ok 15 osób zaczęło tańczyc. Potencjometr pokazywał godzinę 13 a nawet 15. Brzmienie mnie zachwyciło (dopiero przy takich wzmocnieniach wychodzi cała prawda) Nawet żona przyznała ze brzmienie było niesamowite...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co na to sąsiedzi? :) No chyba, że Kolega mieszka w tzw. domu jednorodzinnym...

 

A tak na poważnie, to rzeczywiście Baltlab potrafi wiele.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Broy,poruszyłeś ważny temat! Mianowicie : wzmacniacz Epoca 3 może grać różnie ,w zależności od polaryzacji stopni wyjściowych jak i stopnia sterującego.Może nie wyjaśnię tego zbyt fachowo,ja zaobserwowałem podobne objawy w swoim egzemplarzu.Z tym,że były one kontrolowane.Producent sam namówił mnie do zmiany ,która polegała na zmianach polaryzacji stopnia końcowego.Efekt po zmianie wyszedł na plus.Mój egzemplarz miał ciut za dużo góry i był aż za dynamiczny.Dźwięk do przodu,słabo zaznaczone zdarzenia " z tyłu sceny".Inna sprawa to wygrzewanie.Ja mam już długo E3 i nie zaobserwowałem istotnych zmian.Za to,jak kupiłem E1v3 ,tu zmiany były ogromne.Nowy grał beznadziejnie,po ok 2-3 tygodniach dźwięk się "utwardził",wszystko nabrało konturów.Co jeszcze daje zmiana polaryzacji(w/g producenta):poprawę lokalizacji i lepsze oddanie akustyki nagrań,na co ja nie narzekam,jest bardzo realistyczne.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Wyżej opisane zmiany może przeprowadzić jedynie producent.W moim wypadku odbyło się to bezpłatnie.Muszę dodać,że miałem pierwotną wersję (2008 r.),którą testowałem na przełomie 2008/9.Potem odesłałem ten egzemplarz.Dostałem już w pełni gotowy(poprawki natury estetycznej).Po ok. 2 miesiącach przypadkowo dowiedziałem się,że istnieje taka mozliwość,tzn. zmiana polaryzacji ,która poprawi dźwięk.Koszt,to jedynie wysyłka do producenta.Przy okazji zamówiłem upgrade polegające na zmianie terminali głośnikowych na lepszej jakości(WBT).Ostatnio nie miałem okazji rozmawiać z p.Kozłowskim,sam jestem ciekaw czy nie zostały wprowadzone nowe rozwiązania.Np. mozna z E3 zrobić końcówke mocy,do czego sam się przymierzałem.Wystarczy odtwarzacz z regulacją i wyprowadzenie kabli z gniazdami,oczywiście xlr.Niestety nie dysponuję takim CD,a miałem zamiar kupić Wadie 301 i nawet konsultowałem się z p.Kozłowskim.Może wzmacniacz potrzebuje jednak wygrzania?Broy, poczekaj z kilka tygodni,jak nie zaobserwujesz zmian w dźwięku na oczekiwane,dzwoń do Baltlaba,myślę że da się to zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baltfan

 

Dzięki za odpowiedź!

 

Oczywiście, że tak zrobię i póki co zero paniki, niemniej jednak moje doświadczenia z E1v3 były od razu znakomite i stąd być może lekki niepokój. Pan Kozłowski to bardzo sympatyczny i życzliwy człowiek, pewnie z czasem i tak zrobię upgrade wewnętrznego okablowania (pisał o tym red. Kłos w teście HFiM - czy ktoś przerobił ten temat?), a i pomysł założenia WBTów jest godny rozważenia.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos różnie grających wzmaków baltlab epoca - mam kilku letnie doświadczenie z baltlabem : obecnie posiadam epoce 2 poniewaz uważam , że jest lepsza od eopci 3 , przed zakupem epoci 2 testowałem wzmacniacz u siebie przez kilka dni - wersja z pilotem i xlr - ami, zdecydowałem sie na zakup epoci 2 bez pilota i xlerów - po czym okazało sie wzmacniacz który miałem na odsłuchach i ten który zakupiłem grały różnie w tym samym systemie odsłuchowym , a mianowicie wersja bez xlr i bez pilota grała i gra do tej pory dźwiękiem czystszym i bardziej rozdzielczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Ponieważ byłem posiadaczem E1v3 i E2 mogę powiedzieć,że to te same konstrukcje.Różnice to dodany do pre moduł przyjmujący sygnał zbalansowany w E2,niestety ,zaraz zamieniający go na single ended,dalej prowadzony do potencjometru i za nim ponownie symetryzowany.Zdalne sterowanie nie powinno wpływać na brzmienie.Pobiera minimalne ilości prądu.Płyta czołowa inna(wE2),czy ładniejsza,kwestia gustu.W E3 zaszły daleko idące zmiany.Przede wszystkim inna jest końcówka mocy.To już nie mosfety Thompsona,jakie?Sam nie wiem!Na pewno wzmacniacz ten oferuje dużo więcej prądu,same trafo są większe.Mniejsza jest pojemność filtrująca,w E2 2 po 40000 uf na kanał,tu 2 po 15000uf.I ten desymetryzator,na wejsciu xlr.Pre pracuje w E3 jak w poprzednich modelach.Nawiasem,w tej cenie nie ma full zbalansowanych konstrukcji.Nawet najlepsi Chinole nie robią full balaced(np. Vincent).Dla mnie zagadką jest ,ale i polem do spekulacji dlaczego na Audio Show 2007 do Baltka sygnał doprowadzany był IC single !!!Dlaczego nie xlr???I to ze źródła Wadia 301.Niby to proste,takie połączenie omija jeden etap desymetryzacji,można wzmacniacz rozkręcić wyżej na potencjometrze i dźwięk zyska przez to więcej.Ja jednak używam wejścia xlr,gdyż w tym momencie nadrabia źródło,to oczywiście moje subiektywne odczucia.Niestety ,nie zawsze ma się możliwość porównania kabli,skąd ich nabrać :)Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się zdaje, że zdalne sterowanie nie powinno tak dalece ingerować. Dziś rozmawiałem z Panem Darkiem z Audio Forte, gdzie kupiłem E3, on z kolei rozmawiał z p. Kozłowskim na temat, który poruszał wcześniej baltfan i - tu cytuję za AF - 'wszystko jest ok' - to apropos mojego przypadku. Skoro tak, to wygrzewam i czekam na efekty.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni,

 

czy możecie się podzielic doświadczeniami, rekomendacjami co do źródła dla E3? Rozmawiałem z producentem swego czasu. Wskazywał na CD C.E.C'a oraz Gamut CD-1. Z innego źródła słyszałem, że bardzo dobrze sprawdzają sie CD Docet Lectora. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z wymienionym sprzętem lub inne rekomendacje?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.