Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  122 członków

Baltlab Klub
IGNORED

klub Baltlaba


broy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie przygarnąłem tego z allegro. Musze tylko front na czarny zmienić Zmiana jest taka, ze jest dużo więcej mocy. Nie jest tak dużo mocy jak z H360, jest jej odpowiednio dużo, bo przy H360 głośniki stoją na baczność, ale jest o tyle lepiejz Endo 2, że jak go kręce do góry to dźwięk nie robi się agresywny. Endo 2 jest bardziej otwarty na górze od H100, ale bez wyostrzeń + lepsza kontrola basu i dynamika. Barwa instrumentów jest bardziej "prawdziwa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 5 miesiącach posuchy pojawiła się na Allegro Epoca 1 v.3 którą niniejszym zakupiłem. Witam Klubowiczów :)

Baltka łączę z Focal Chorus 806VW. Za źródło mam Rotela RCD-02 i tu rodzi się pytanie - na co go zmienić? Co polecacie?

Jeden zestaw oparty na Baltku już kiedyś składałem (nie dla siebie), źródłem był Naim CD5i. Bardzo dobre połączenie. Ale może jakaś alternatywa?

 

P.s. głośnikowe Kimber 4PR, IC Chord CobraPlus, mam też VDH The Name.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Po 5 miesiącach posuchy pojawiła się na Allegro Epoca 1 v.3 którą niniejszym zakupiłem. Witam Klubowiczów :)

Baltka łączę z Focal Chorus 806VW. Za źródło mam Rotela RCD-02 i tu rodzi się pytanie - na co go zmienić? Co polecacie?

Jeden zestaw oparty na Baltku już kiedyś składałem (nie dla siebie), źródłem był Naim CD5i. Bardzo dobre połączenie. Ale może jakaś alternatywa?

 

P.s. głośnikowe Kimber 4PR, IC Chord CobraPlus, mam też VDH The Name.

może warto dodać pazura DAC Aune s16? Ja o ile pamiętam z CD miałem dobre doświadczenia z SACD Marantza, chyba 7003

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jak przy kablach już piszecie,to jaki XLR będzie dobry?

Może być polska manufaktura niż wielkie i mocarne koncerny.

 

Co prawda nie mam jeszcze Baltka nawet go nie słuchałem ale ostrzę pazury na niego.

Za 2 tyg mam odsłuch :) ja pierdu... Epoca 3

Edytowane przez bolth

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki XLR będzie dobry?

Z moich doświadczeń,kabel na lata : Siltech SQ 80 B G3,bardzo wierny przekaz,czasem surowy ale i prawdziwy.

Przerabiałem sporo kabelków i od nastu lat mam ten sam IC.

Z tańszych,choćby SQ28B G3.

Nie polecam podróbek tej firmy,dźwięk jest dziwny po ich podłączeniu,to lepiej kupić Proeala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz spokoj do konca zycia. Ja tez mam taki dozywotni profesjonalny kabel. Lezy w szafie i od czasu do czasu go wpinam, zeby sprawdzic czy juz czas na profesjonalne okablowanie. Po kilku minutach laduje spowrotem w szafie i dojrzewa.

 

Ja mam w szafie srebrne Argentum 6/4 :) , ale już nie dojrzewa, ja dojrzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam kabla ani firmy. Ale skoro nie chce sie sprzedac za pol ceny i lezy w szafie to ciezko zeby byl lepszy od tego Proela ktorego posiadasz.

a skąd wiesz, że nie chce się sprzedać za połowę ceny? dobra, podpinajcie sobie tam kable, za połowę ceny, albo w cenie Batlaba, nie zapomnijcie się jeszcze spytać konstruktora co o tym sądzi :) :) z Mojej strony eot

Edytowane przez essewissa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd wiesz, że nie chce się sprzedać za połowę ceny? dobra, podpinajcie sobie tam kable, za połowę ceny, albo w cenie Batlaba, nie zapomnijcie się jeszcze spytać konstruktora co o tym sądzi :) :) z Mojej strony eot

 

Jesli trzymasz drut za okolo 500zl w szafie, no to z tym twoim dojrzewaniem chyba cos nie tak. Wychodzi na to ze jestes wiekszym burzujem niz ci ktorzy wydaja na kable polowe ceny wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z recenzji wynika że lepszy dźwięk płynie właśnie po XLR,dlatego zapytałem o taki kabel,druga sprawa to ponoć Baltlab jest czuły na źródło i na kable.Skoro nie słyszycie różnicy po zmianie okablowania to spoko,nie ma się o co spinać i wylewać żali publicznie.

 

Zawsze można kupić chinch-chinch od chińczyka na targu a drugi kabel sprzedać,kupić piwko,pojechać na wycieczkę,to samo z kablem do kolumn bo po co przepłacać.

 

koniec off topa bo szkoda bruździć w klubie a spory na temat kabli są prowadzone non stop na forum :)

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę napiszcie jakich IC używacie do waszych Baltków?

Zależy co chcesz poprawić w dźwięku ja używałem z Baltlabem Epoca 2 VDH The Second ten stary na białych ceramicznych wtykach . Miałem też Transparetn Audio Musiclink Super ten grał trochę łagodniej niż VDH Second góra delikatniejsza i bas trochę słabszy ale dźwięk bardzo przyjemny z klasą . Oba te IC po tej cieplejszej stronie mocy są ale bez mulenia .

Transparenta miałem takiego jak na foto też chyba starszy model .

post-22477-0-40569500-1462561659_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chcesz poprawić w dźwięku

Fajnie byłoby mieć jeszcze więcej powietrza w dźwięku a utemperować nieco wysokie, tylko tak żeby miotełek na talerzach nie zgasić:) Da się tak? Mam teraz budżetowego Chorda CobraPlus i on daje wspaniały punktualny bas. Pasowałoby go nie stracić. Po przerobieniu 3 kabelków (relatywnie tanich) dochodzę do wniosku że szukam czegoś stricte transparentnego lub nieco ocieplonego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie byłoby mieć jeszcze więcej powietrza w dźwięku a utemperować nieco wysokie, tylko tak żeby miotełek na talerzach nie zgasić:) Da się tak? Mam teraz budżetowego Chorda CobraPlus i on daje wspaniały punktualny bas. Pasowałoby go nie stracić. Po przerobieniu 3 kabelków (relatywnie tanich) dochodzę do wniosku że szukam czegoś stricte transparentnego lub nieco ocieplonego.

Miałem Chorda Chorus 2 może nie ociepla ale gra bardzo ładnie w porównaniu z Chord Chameleon Silver Plus którego też miałem Chorus 2 to klasa wyżej mniej agresywny ale za to czysty poukładany dźwięk z fajnym czarnym tłem i wokale jak żywe pełna kultura w dźwięku .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Dokładnie. Porąbane są te wszystkie legendy i niuanse. Ludzie zamiast skupić się na muzyczce, skupiają się na jakiś niuansach które niby słyszą, a jak przyszłoby co do czego to PLENC :)))))))) Najbardziej leję jak ludzie chcą sobie brzmienie kablami zmieniać. To może by dobrze zacząć dobierać komponenty, a nie budzić się za jak jest za późno i później na cuda liczyć dzięki kablom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.