Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  123 członków

Baltlab Klub
IGNORED

klub Baltlaba


broy

Rekomendowane odpowiedzi

...inaczej ;) Osobiście bardzo kibicuję wszystkim polskim firmom. Nie tylko hi-fi, tylko wszystkim - bo to po prostu się opłaca. Szczególne miejsce w tym kibicowaniu zajmuje Baltlab i Studio 16 Hz z prostego powodu, jestem szczęśliwym posiadaczem produktów tych marek. Właśnie jestem po przesiadce z S16Hz na wyższy model S16Hz. W związku z ta miłą okolicznością pomyślałem o wzmacniaczu no i pierwsze co wchodzę na stronę Baltka, a tam czas się zatrzymał.Trzy lata temu kupowałem E3 i strona wyglada dokładnie tak samo. Oferta niby jest szeroka (rozumiem problemy małej firmy), ale nie rozumiem wystawiania konkurenta dla własnego produktu E3 i Endo1. Według mnie Endo 1 powinien być zaprojektowan tak żeby kosztował ok 9000. Zaznaczam, że moje rozważania są czysto matematyczno/marketingowo/teoretyczne ;) Nie miałem okazji posłuchać Endo1... to też świadczy o dostępności produktów. Są młode wilki na polskim rynku, które kroja z tego tortu. LAR jest klasa sam dla siebie jest przeznaczony dla świadomego klienta. Haiku ma bardzo dobra prasę tylko trochę nie rozumiem filozofii tego mlodego człowieka - skoro jest muzykiem i wie jak brzmią instrumenty itd. to po co tyle wzmacniaczy w jego ofercie ;) żarcik taki na granicy uszczypliwosci - tez mu kibicuję i SOLa biorę pod uwage. Fezz wprowadza lampy pod strzechy i bardzo dobrze.

Wracając do naszego Baltka. Przeskok z E3 na Endo1 raczej się nie pisze, natomiast z Endo2 przekraczamy granicę 10k i po takiej przesiadce oczekuje wielkiego skoku a nie kroku w przód. Mam nadzieję, że Bedzie mi dane kiedyś o tym sie przekonać, tylko tutaj znowu wchodzimy w obszar dostępności produktu.

Podsumowując, o marce nic nie słychać nawet w kręgach osób, które się interesują sprawami hi-fi. Na tym forum też szału nie ma... no to gdzie jak nie tu, szukać opini? Pozdrawiam i życzę jak najlepiej i mam nadzieję, że urzeknie mnie Endo2, ale najpierw muszę mieć okazję bo posłuchać ;)

Edytowane przez ar2r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szkoda, że konstruktor/właściciel Baltlaba traktuje nas trochę po macoszemu. Na mieście mówili jeszcze kilka lat temu, że dobry sprzęt obroni się sam... czasy się zmieniły.

Jestem przed wyborem nowego wzmacniacza. Już raz Baltka wybrałem i nie żałuję - nic nie stoi na przeszkodzie, żebym wybrał ponownie, tylko konkurencja jest mocna - mowie tylko o polskich produktach, bo z tych bede wybierał. Baltlab jakoś tak osiadł na laurach, i cicho o nim, i tak jakoś dziwnie jest prowadzona "promocja"

 

Ale zalezy Ci na brzmieniu, czy na urzadzeniu, ktore ma dobra reklame?

 

Nie miałem okazji no to gdzie jak nie tu, szukać opini?

 

Wiekszosc, a nawet praktycznie wszystkie opinie na forum mozna o kant dupy rozbic. Kto Baltlaba porownywal z konkurencja, wie, jaki ma stosunek jakosci do ceny. Z ta marka malo ludzi ma do czynienia, ludzie daja sie naciagac recenzjom , marketingowi i handlarzom , stad polecane sa marki jak hegel. Jak dla mnie endo 1 przebija h300 .

Edytowane przez insaimz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś opisać brzmienie Endo 1?

 

Kierunek naturalny i neutralny, muzykalny, gladki w porownaniu do innych wzmakow z tego i drozszego budzetu. Gra spokojnie bez meczacego na dluzsza mete darcia mordy. Odseparowane plany w glab. Gra gleboko jak na ta polke cenowa. Jest to sprzet do grania muzyki z emocjami, a nie do odtwarzania dzwieku i analizowania go.

 

 

Baltlab jest jak piwo rzemieslicze , czyli takie w ktore wlozono serce i skupiono sie na tym, zeby bylo dobre. Pozostale wzmacniacze zagranicznych, duzych firm sa przy nim jak takie Tyskie, czyli produkt dla mas, gdzie priorytetem jest trzepanie kasy i marketing.

 

 

 

Brzmienia baltlaba nie trzeba korygowac innymi urzadzeniami, wystarczy dobrac mu muzykalne i neutralne towarzystwo.

Edytowane przez insaimz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Mam pytanie w sprawie pilota do Epoca III, na jednej z aukcji Allegro na zdjęciu znajduje sie pilot "Baltlab" - nie mogę go nigdzie w sieci "namierzyć", wszędzie widnieje tylko Thomson.

Czy ktoś może coś o nim wie?

strona z aukcją: http://allegro.pl/baltlab-epoca-3-i7131955974.html#thumb/2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potwierdzi mi ktoś wysokość epoki 3 105mm razem z nóżkami?

Mierzyłem w szafce z dość trudnym dostępem,wychodzi mi 107 mm,nóżki mają filc dość gruby,zawsze można odkleić.

Gdybyś planował wsadzić ten wzmacniacz w jakąś zabudowaną półkę,to odradzam,usmaży się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potwierdzi mi ktoś wysokość epoki 3 105mm razem z nóżkami?

Wysokość Baltka z nóżkami to 112 mm a bez 88mm

Pozdrawiam

 

Wysokość Baltka z nóżkami to 112 mm z płytą czołową a reszta wzmacniacza 103 mm i bez nóżek 88mm

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi stać na cd

Trochę mnie dziwi ta rozbieżność w wysokościach,ale może ten filc pod stopkami :)

Weź pod uwagę,że Epoca będzie ci smażyła odtwarzacz,ponieważ promieniuje też ciepło w dół,może to nie być za dobre dla napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aby pękło

Nie ma obawy,szkło nie pęknie.Wzmacniacz najmocniej nagrzewa się na radiatorach.Ciepło promieniuje na bokach.Oddzielenie wzmacniacza od innego urządzenia półką to dobry sposób,choć szkło wydaje mi się nieodpowiednie.Może łatwo wydzielone ciepło przewodzić.

Można zastosować podkładki dystansowe,po to,żeby dać dostęp powietrza (podkładki na urządzeniu,cd,na to szyba).

Musisz się też liczyć ze sporą wagą wzmacniacza oraz wymiarami (głębokość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Dzień dobry, 

 

Proszę o podzielenie się pomysłami na odtwarzacz CD do zestawu Baltlab Epoca 1v.3 + Focal 806VW. Kwota za używany: 2500zl. Warunek: musi mieć wyjście cyfrowe. Mile widziany procesor hdcd. Do tej pory gram odtwarzaczem Rotel RCD-991AE. Jeśli ktoś szuka tego modelu - rozważę zamianę. Szukam czegoś brzmieniowo zblizonego do Naim (cd5i łapie się w budżecie jednak brak digital out i procesora hdcd...)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez MatthewTourist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Krótkie pytanie...jak realnie wypada Epoca 2 vs używane wzmaki konkurencji Creek Destiny, Rotel RA-1070, Primare A30.1.

Przeczytałem cały wątek ale nie znalazłem jasnej odpowiedzi, tak więc prośba..ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie ;)

thx

z pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Krótkie pytanie...jak realnie wypada Epoca 2 vs używane wzmaki konkurencji Creek Destiny, Rotel RA-1070, Primare A30.1.

Przeczytałem cały wątek ale nie znalazłem jasnej odpowiedzi, tak więc prośba..ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie ;)

thx

z pzdr

 

Też jestem ciekawy. Dorzucilbym jeszcze do porównania muzykalnego AA Puccini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak realnie wypada Epoca 2 vs używane wzmaki konkurencji

Ciężko będzie znaleźć porównanie do wymienionych marek ,nie mniej jednak w moich doświadczeniach ze sprzętem pojawiły się takie wzmacniacze :

Copland CSA 8 ,miałem go zaraz przed zakupem epoca 1v3. (epoca 2) ,tu Baltlab pozamiatał w moim ówczesnym systemie sympatyczny wzmacniacz ze Skandynawii :).Przede wszystkim czystość i kontrola dźwięku,bez ostrości,do tego to powalające stereo :)

Główna zaleta tego piecyka,to kreowanie dźwięku bardzo żywego ,namacalnego dzięki bardzo dobrej lokalizacji.Epoca 2 odpowiednio zestawiona (cd+kolumny) potrafi kopnąć basem,zagrać bardzo szybko i dosadnie.

W między czasie miałem gościnnie Electrocompanienta Eci2 ,powiem,że nawet nie chciało mi się go słuchać,tak słabo wypadł u mnie.

Znam dźwięk Primare I 30.1 i tu zdecydowanie wolał bym Epoce 2,a jeszcze lepiej E3.Niestety,nie miałem Primare u siebie,słucham go w firmowym zestawie u znajomego.

Gorąco zachęcam do posłuchania Epoca 2 ,w dobrym zestawieniu odwdzięczy się z nawiązką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Grałem E1v.3 z Rotelem ale RCD-991AE. Było to połączenie iście laboratoryjne :) Zwolennikom intymności w muzyce (czerni, ciepła - jak zwał tak zwał) nie polecam łączenia Baltlaba ze szkołą Rotela, natomiast amatorom rozkładania dźwięku na czynniki pierwsze, separacji poszczególnych rejestrów - polecam. W szczególności do muzyki elektronicznej (Yello, Depeche Mode...).

 

Na zadane na tej stronie przeze mnie pytanie sam sobie odpowiem. Zakupiłem Linn Genki i "jestem w domu". Pora zaprzestać inwestycji w sprzęt. Pora kupować więcej muzyki :)

 

Pozdrawiam

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, chcę poprosić was o pomoc w sprawie Epoki 2, chodzi o dodanie XLR-ów do wzmacniacza. Producent nie chce tego zrobić w nie produkowanym modelu. Zakładam, że nie jest to karkołomne przedsięwzięcie tylko potrzeba zdjęcia układu i porady jakich podzespołów użyć , może ktoś to robił? Może nie warto tego robić bo różnica w graniu ne jest warta zachodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2019 o 20:40, slawek63 napisał:

różnica w graniu ne jest warta zachodu

Moim zdaniem nie warto ,jeżeli nie dysponujesz źródłem,które faktycznie lepiej brzmi po xlr lub jest pozbawione wyjść cinch.

Co do układu wejściowego,nie wiem czy ktokolwiek robił kopię takowego.

Jest pewien sposób ,żeby wykorzystać potencjał końcówek mocy (te są w pełni zbalansowane).

Trzeba się podpiąć bezpośrednio do nich .Trzeba mieć jednak preamp (np. dac z regulacją na xlr).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz był na serwisie w Gdańsku i myślałem,że przy okazji go doposażą  w xlr-y ale okazało się,że nie ma takiej możliwości. Posiadam Asusa Essence One i pod niego miały być gniazda , wydaje mi się,że ma regulację głośności wszystkich wyjść. Jeżeli będę wymieniał CD to będę szukał czegoś z wyjściem symetrycznym dlatego pytam , może ktoś jeszcze się odezwie. Wzmacniacz kupiłem bez sieciówki i podłączyłem zwykły komputerowy kabel i grało tak sobie , na forum koledzy pisali , że bas Epoca ma właśnie średni(chodzi głównie o motorykę), ale jakie było moje zdziwienie kiedy podłączyłem zrobioną przeze mnie sieciówkę na Melodice 3x2,5 mm. niskie tony dostały nowego życia , widać tutaj duży potencjał i dla tego zacząłem te kombinacje. Baltfan twierdzisz , że można bezpośrednio podpiąć się pod końcówki (to przedwzmacniacz nie jest symetryczny), ale wtedy stracę możliwość słuchania winyli oraz radia , dac ma tylko wejścia cyfrowe. Liczę jednak , może jeszcze ktoś się przyłączy do dyskusji. Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, slawek63 napisał:

to przedwzmacniacz nie jest symetryczny

Niestety,nie jest.Sygnał jest desymetryzowany po wejściu do pre,następnie symetryzowany.

To normalny zabieg ,stosowany nawet w stosunkowo drogich wzmacniaczach.Nawet topowy Endo 2 nie jest full zbalansowany.

Przetwornik Asusa ma widzę funkcję regulacji głośności,więc mógł by służyć jako regulator.

Ja bym się nie przejmował brakiem wejścia xlr.Po cinch można uzyskać równie dobry dźwięk.

 

14 godzin temu, slawek63 napisał:

można bezpośrednio podpiąć się pod końcówki

Poczytaj ten wątek.Pomysł został wykorzystany przez jednego z klubowiczów.Steruje Epoce 3 przetwornikiem NAD -a.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram w ustawieniu Baltlab 2 jako końcówka mocy, mam rozłączoną sekcję przedwzmacniacza i końcówek mocy. Wejście na końcówki bezpośrednio z xlr. Moim zdaniem bardzo warto, Epoca to prawdziwe dual mono. Epoca to liniowy wzmacniacz, żaden bas tam nie jest podbity. Wcześeniej grałem Epoca jako wzmacniacz i cd Nad s500i i tam faktycznie był bas podbity, ale to była zasługa cd. Teraz gram Epoca jako końcówka mocy i do tego dac Nad m51, dac z przedwzmacniaczem i świetną cyfrową regulacją głośności, M51 jest liniowy, żadna z części pasma nie wychodzi przed szereg. 

Batlaba Epoca II będę niedługo sprzedawał gdyby ktoś był zainteresowany ? Zmieniam cały system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2019 o 10:46, baltfan napisał:

Steruje Epoce 3 przetwornikiem NAD -a.

Trochę mnie pamięć zawiodła ? Epoca 2 .

Swego czasu analizowaliśmy możliwość puszczenia sygnału wprost na końcówki mocy.No i okazuje się,że ten pomysł jest bardzo dobry,pod warunkiem wykonania bezpiecznego połączenia i użycia źródła odpowiedniej klasy.

Jest obecnie sporo bardzo dobrych przetworników z regulacją głośności ,w pełni zbalansowanych.Warto taką możliwość wykorzystać,zanim się zacznie wymieniać kolejne elementy systemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślę teraz o jakichś diametralnych zmianach dla tego myślałem o modyfikacji , skoro jednak xlr-y to krok w bok to sobie odpuszczę . Może coś po kombinuję z akustyką i ustawieniami .
Essewissa , połączenie bezpośrednie warte zastanowienia tyle , że taki  dac jak twój jest dla mnie za drogi , tylko przy rozłączeniu końcówek z przedwzmacniaczem nie mogę podłączyć gramofonu ani tunera fm ?
Mam jeszcze jedną sprawę (poprawcie jeśli się mylę) , chodzi mi o złą jakość płyt CD (są krzywe). Na niektórych odtwarzacz nie czyta końcowych utworów  . Myślałem , że kończy się laser , postanowiłem kupić drugi na allegro . Na szczęście trafiłem na uczciwego człowieka , który powiedział iż to nie typowy objaw i polecił mi posmarować prowadnicę lasera . Przy otwartej obudowie zobaczyłem jak płyta jest po falowana , większość płyt ma teraz niestety tekturowe opakowania.    
 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.