Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  123 członków

Baltlab Klub
IGNORED

klub Baltlaba


broy

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, slawek63 napisał:

CD (są krzywe)

To moim zdaniem norma.Pod koniec odtwarzania,płyta obraca się wolniej niż na początku i wszelkie nierówności są bardziej widoczne.To ,że laser ma kłopoty ze śledzeniem tych ścieżek może oznaczać wiele przyczyn.Na początek faktycznie,można wyczyścić prowadnice i nasmarować odpowiednim smarem.Jednocześnie warto by wyczyścić wszelkie trybiki i nanieść smar.

Jaki to odtwarzacz ? Czy przypadkiem nie służy jako transport do DAC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu ,rozłączenie końcówek mocy w Epoca 2.Niestety,po tym zabiegu nie podłączysz gramofonu ,czy tunera.Preamp będzie odłączony od końcówek.

Nie zawracaj sobie głowy.Zresztą sam sobie odpowiedziałeś w kwestii podłączenia swojego dac xlr-ami.To będzie tylko krok w bok.Z tego Asusa cudów nie będzie raczej po xlr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creek evo CD głównie pracuje jako odtwarzacz , rzadko używam go jako transportu do mojego asusa ponieważ CD gra moim zdaniem lepiej. Jest tam napęd Philipsa ale taki bez logo firmy , dołączam zdjęcie. Po posmarowaniu prowadnicy lasera zwykłym smarem silikonowym od maszyny do szycia jest lepiej (ale nie idealnie) , szybciej przeskakuje miedzy pierwszym a ostatnim kawałkiem na płycie . 
Sugerujesz , że mogą być inne przyczyny takiego stanu rzeczy ?
Kupuję sporo płyt CD i to jest moje główne źródło muzyki więc nie chcę rezygnować z tego nośnika , asusa kupiłem z ciekawości po okazyjnej cenie  , może kupię do niego jakieś lepsze (myślę o budżetowych muses, może lme) wzmacniacze operacyjne , i wtedy może będzie to jakaś alternatywa dla Creeka.

Epoca puki co jest bazą w moim systemie i nie myślę się z nią rozstawać ?

WP_20170119_10_26_03_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, slawek63 napisał:

jest lepiej (ale nie idealnie)

Z takim napędem (klon Philipsa) to idealnie nie będzie.Możliwe,że laserek już nie ma swojej emisji i stąd problemy ze śledzeniem ostatnich ścieżek.To,że płyty są krzywe,a są w większości,powinna zniwelować korekcja błędów.

Jak skacze teraz mniej,to lepiej nie kombinować za dużo,żeby coś nie pogorszyć.

Nie znam możliwości Asusa z lepszymi kośćmi,może warto wejść w Muses.Jak będzie lepiej ,wypróbować tor cyfrowy,zwłaszcza wejście usb i PC w roli transportu ,a najlepiej jakiegoś streamera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mnie zaciekawił trochę Baltlab ? 

- do jakiego systemu Baltlab jest najbardziej zbliżony? Primare tu dość często pada... Oczywiście Epoca 3 i Endo 2... tymi jestem zainteresowany.

- gdzie  w Warszawie można posłuchać?

- gdzie można kupić w dobrych cenach?

 

dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
19 godzin temu, fugiel6 napisał:

Na forum brakuje mi recenzji ENDO 2

Jak masz możliwość,to bierz ENDO 2 do domu na odsłuch porównawczy i się przekonasz jakie są różnice.

Ja bym nie polegał na recenzjach .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, fugiel6 napisał:

nikt go nie kupuje

Z racji ceny,Endo 2 nie jest już tak dostępny dla przeciętnego nabywcy.Wydaje mi się ,że użytkowników jest niewielu na tym forum.Spora ich część to posiadacze kultowej Epoca 1/2,reszta E3 ,jakiś mały promil Endo 2 o czym świadczą wpisy i zapytania.

Ceny używek (około 6,5 kzł ostatnia oferta jaką pamiętam) to też nie mało i konkurencja na rynku second hand jest w tym przedziale spora.

Jeżeli ktoś już nabył ten wzmacniacz i skonfigurował w swoim systemie,z pewnością obędzie się bez forumowych porad.Jest kilka recenzji w prasie branżowej,które sygnalizują ,że istnieje rodzimy produkt,który warto sprawdzić .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Epokę 3 od kilku lat z Harbeth 5 i jestem z tej konfiguracji bardzo zadowolony ale jak zawsze po pewnym czasie przychodzi chwila kiedy potrzebujemy zmian i u mnie właśnie to następuje. Używek Endo 2 właściwie nie uświadczy się na rynku wtórnym, a jeśli byłaby to pewnie bym się nad taką opcją zastanawiał. No cóż będę próbował przetestować jakąś nówkę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam szanownych klubowiczów.

Z żalem, ale jednak przyszedł, czas na rozstanie z Baltlabem Epoca III. Jeśli ktoś miałby ochotę przejąć ten fajny piecyk z gwarancją i możliwością FV to zapraszam do kontaktu. Cena okazyjna. Oczywiście wszystko sprawne, kpl papierów itd, możliwość odsłuchu. Szczegóły w ogłoszeniu na stronie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
On 6/16/2019 at 1:19 PM, fugiel6 said:

Używam Epokę 3 od kilku lat z Harbeth 5 i jestem z tej konfiguracji bardzo zadowolony ale jak zawsze po pewnym czasie przychodzi chwila kiedy potrzebujemy zmian i u mnie właśnie to następuje. Używek Endo 2 właściwie nie uświadczy się na rynku wtórnym, a jeśli byłaby to pewnie bym się nad taką opcją zastanawiał. No cóż będę próbował przetestować jakąś nówkę.

Pozdrawiam

U mnie gra  Endo 2 z Harbethami es7 mk3 i luminem D1 + niskoszumny zasilacza.
Zastapił lampę na el34 Magnat RV1 i Lyngdorfa SDAI 2170.  I jest to mega uniwersalny zestaw jakiego przez blisko 15 lat  zabawy nie udało się złożyć. Każdy gatunek jak tylko średnio dobrze jest nagrany słucha się ciekawie. Dobrze najarane płyty z kolei wciągają nawet jak nie są  z mojej bajki ?

Wczesniej zawsze coś przeszkadzało ( a miałem już różne typy sprzętów od vintage po studyjne monitory aktywne )

Z baltkiem napewno nie ma efektu wow w żadnym aspekcie jednak wystarczy się wsłuchać i zaczyna się zauważać kunszt tego grania bez efektów specjalnych. Dobrze napędza 7 a one odwdzięczają się jak tylko herby potrafią, jedyna „przyprawą” jest dźwięk lumina. 
 

Endo 2 w porównaniu do Lyngdorfa to dużo większa dynamika mijałaś taka ciekawość grania. Lyngdorfowi brakowało blasku, wszystko było równo ładne acz nijakie. 
Magnat RV1 to tranzystorowa w brzmieniu lampa która miała fajna rozdzielcza średnice Dużą lampowy ale jednak chaotyczną przestrzeń no i się gubił przy szybszym mocniejszym graniu.

Endo ma średnicę jeszcze bardziej rozdzielczą , przestrzeń nieznacznie większa dodatkowo pięknie poukładaną. Barwowo bardziej wyrównaną. 
Najbardziej obawiałem się o bas ale na szczęście niepotrzebnie bo jest lepszy niż w 200W Lyngdorfie. Minimalnie mniej  wyeksponowany  jednak zdecydowanie bardziej różnorodny.

Nie wiem jak grają inne Baltki ale Endo 2 to kawał dojrzałego i rasowego grania które może lecieć w tle nie męcząc a jak chcesz wniknąć w muzę to wystarczy się skupić i jest spektakl. Taka to zaleta naturalności grania. Jeżeli na siłę  nie szukasz to nie ma podziału na poszczególne pasma jest za to ciekawość jak zagra następny kawałek lub inna płyta.

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Według mojej wiedzy,Epoca 1v3 nie różni się zasadniczo od Epoca 2.Epoca 2 posiada jedynie wejście xlr i zdalne sterowanie.

Napis 1v3 może świadczyć o upgrade wzmacniacza z tej wersji do 2-giej.Zmieniana była płyta czołowa oraz dodane było wejście xlr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Czy mógłby mi ktoś napisać jakie są różnice dźwiękowe pomiędzy Baltlabem Epoca 3 a Endo 1?

Zastanawiam się nad zakupem Baltlaba tylko nie wiem w którą stronę iść, czytam różne sprzeczne informacje nad wyższością jednego nad drugim, a może po prostu to kwestia przypasowania do reszty toru jak zwykle...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 3.04.2020 o 17:35, baltfan napisał:

Nie widziałem w klubie nikogo,kto by miał Endo 1 .

Zainteresuj się Endo 2.

Ja jako posiadacz Baltka Epoka III i osobnik testujkotce1976

Ja jako posiadacz Baltka Epoka III i osobnik swego czasu mocno testujący model Epoka2 mam pytanie/prośbę ? - czym się różnią ENDO1, ENDO2 i Epoka III? Chodzi mi o potencjalne róznice w charakterze, szczegółowości przekazu itp.

O ile Epoka2 nie podeszła mi, ze względu na pewną chimeryczność i małą uniwersalność (zwłaszcza w kontakcie z muzyką rockową, metalową itp) o tyle Epoka III jest już uniwersalna. Nie jest co prawda tak analityczna, ale coś za coś. III ma w stosunku do II przede wszystkim coś, co się nazywa bas :). Jest w stanie wysterować większość kolumn. Zaczynam się zastanawiać nad zmianą mojego wzmacniacza na coś z rodziny ENDO. W jakimś teście padło stwierdzenie, że ENDO2 to takie połączenie analityczności Epoki2 z uniwersalnością Epoki3. A jak to jest w rzeczywistości? I jak się ma ENDO1 do ENDO2? Czy aby przypadkiem ENDO1 nie jest w tym przypadku półśrodkiem:)?

 

Edytowane przez kotek1976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2020 o 16:33, baltfan napisał:

Według mojej wiedzy,Epoca 1v3 nie różni się zasadniczo od Epoca 2.Epoca 2 posiada jedynie wejście xlr i zdalne sterowanie.

Napis 1v3 może świadczyć o upgrade wzmacniacza z tej wersji do 2-giej.Zmieniana była płyta czołowa oraz dodane było wejście xlr.

Baltlab Epoca 2 w standardowej wersji NIE MIAŁ zdalnego sterowania oraz wejścia XLR. Były to opcje dodatkowo płatne (po 500zł). Ze zdalnym sterowaniem były problemy (nie miałem tego u siebie, ale takie informacje odnośnie pilota otrzymałem m.in. od jednego posiadacza tego wzmacniacza oraz od sprzedawcy w salonie, który sprzedawał Baltlaby). Być może w późniejszych latach problem z pilotem w Epoca 2 rozwiązano, a w nowszych modelach już nie było narzekań na zdalne sterowanie.

Epoca 2 właściwie nie różni się parametrami oraz tym jak gra od wersji 1v3. Różnice są takie:
-  Epoca 2 ma zmieniony front i pokrętła
-  Epoca 2 może mieć zdalne sterowanie i XLR
- inny jest prąd spoczynkowy końcówek mocy
- było trochę drobnych zmian, ale nie znam szczegółów.

Pan Ryszard Kozłowski mówił, że Epoca 2 to prawie to samo granie co 1v3.
"Prawie" to dla jednych tak samo, dla innych - jednak trochę inaczej.

Zaś co do napisu 1.3 na wzmacniaczach Epoca 2 (na tylnej ścianie wzmacniacza), to prawdopodobnie firma miała gotowe obudowy i nie przejmowała się oznaczeniem (ale nie dam za to głowy).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnic w graniu nie powinno być żadnych.Owszem,podłączając źródło ,które ma dopracowane wyjście symetryczne,można było odczuć poprawę dźwięku względem wejścia cinch,ale to dotyczyło tych konkretnych urządzeń.Testowałem to na cd NAD S 500 i Meridian 508.20 oraz kilku przetwornikach.Zdarzały się odtwarzacze,które równie dobrze grały po cinch.Tu nie ma reguły,że po xlr ma grać lepiej.

 

W dniu 11.05.2020 o 12:17, kotek1976 napisał:

Czy aby przypadkiem ENDO1 nie jest w tym przypadku półśrodkiem:)?

Analizując budowę i parametry tego modelu,to mocna sztuka.

W tym modelu zastosowane jest sprzężenie zwrotne,co ma wpływ na reprodukcję basu.Podają ,ze płytkie,ale z takim zasilaczem może to być niezły efekt.

Reszty się nie dowiesz,jak nie sprawdzisz odsłuchowo w konkretnym zestawieniu (źródło-kable-kolumny-pomieszczenie).

Ja bym brał Endo 2 na tapetę ,bez półśrodków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,  Mam pytanie do byłych posiadaczy Epoki 2.

Uwielbiam ten wzmacniacz, na wiele lat rozwiązał problem pogoni za króliczkiem, ale chciałbym jeszcze spróbować trochę się w tą pogoń pobawić.

Charakterystyka brzmienia bardzo mi odpowiada, czy zmienialiście niniejszy piecyk i udało się Wam znaleźć coś co znacząco podwyższyło poprzeczkę jednocześnie zachowując zbliżoną charakterystykę dźwięku ?

Chodzi o to żeby to był prawdziwy upgrade, a nie wymiana dla samej wymiany.

Z góry dziękuję za wpisy w niniejszym temacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim czasie zmieniałem Epokę na wzmacniacz o innej charakterystyce, więc moja podpowiedź nie wynika z bezpośrednich doświadczeń.

Ale patrząc z dzisiejszej perspektywy - gdybym szukał wzmacniacza z wyższej półki, który zachowywałby te cechy Baltlaba, które mi najbardziej odpowiadały, to w pierwszej kolejności sprawdziłbym chyba Sugdena Masterclass. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może Endo 1? Cena ta sama, a mocy dla trójek wystarczy. Słuchałem ich przez ładnych kilka lat z Epocą 1v3 i też wystarczało. Zawsze ta pierwsza Epoca wydawała mi się zresztą bardziej udana niż 3. To był naprawdę fajny wzmacniacz.

Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Drizzt napisał:

To może Endo 1? Cena ta sama, a mocy dla trójek wystarczy. Słuchałem ich zresztą przez ładnych kilka lat z Epocą 1v3 i też wystarczało.

Straszny brzydal z tego Endo ? ..mocowo tak samo jak E3..ale pewnie inna konstrukcja ..obada się to i to .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2020 o 18:25, baltfan napisał:

Różnic w graniu nie powinno być żadnych.Owszem,podłączając źródło ,które ma dopracowane wyjście symetryczne,można było odczuć poprawę dźwięku względem wejścia cinch,ale to dotyczyło tych konkretnych urządzeń.Testowałem to na cd NAD S 500 i Meridian 508.20 oraz kilku przetwornikach.Zdarzały się odtwarzacze,które równie dobrze grały po cinch.Tu nie ma reguły,że po xlr ma grać lepiej.

 

Analizując budowę i parametry tego modelu,to mocna sztuka.

W tym modelu zastosowane jest sprzężenie zwrotne,co ma wpływ na reprodukcję basu.Podają ,ze płytkie,ale z takim zasilaczem może to być niezły efekt.

Reszty się nie dowiesz,jak nie sprawdzisz odsłuchowo w konkretnym zestawieniu (źródło-kable-kolumny-pomieszczenie).

Ja bym brał Endo 2 na tapetę ,bez półśrodków ?

Ja u siebie testuję cały czas wejścia XLR i RCA w Epoka3. Na XLR kabelek Monkey Cable Clarity - RCA Struss, Melodika i coś jeszcze było (ale nie z cyklu 1mln $ za metr). I porównanie XLR - RCA Struss bardzo podobnie (róznica jest tylko taka, że Monkey Cable jest jaśniejszy - bardziej uwypukla wysokie, co ma swoje dobre i złe strony). Natomiast scena, głębia itp w zasadzie taka sama. Melodika jest jakaś taka przytłumiona :)...

 

Co do opisów budowy to ENDO2 są takowe (nawet jakieś recenzje z początków bytności na rynku). A ENDO1 ni ma :)... Patrząc tylko na obudowę, mam wrażenie, że ENDO1 jest wpakowana w obudowę EPOKI3 (te same zaciski, umiejscowienie gniazd itp.), natomiast ENDO2 ma już zaciski trochę lepsiejsze. Ogólnie wydaje mi się, że ENDO1 to taki miks EPOKI3 plus regulacja głośności z ENDO2...

 

Cóż pozostaje wypróbować ENDO2

Edytowane przez kotek1976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

Ja ze swojej strony powiem, że od paru dobrych lat gram Epoca 1v.3 - ten klocek póki co nie doczekał się wymiany, a zmieniałem większość rzeczy "wokół" niego. Obecnie gra z Linn Ikemi i Focalami 806VW - jestem usatysfakcjonowany. Następny krok to już chyba Micro Utopia zamiast VW, a Baltka zostawię bo daje radę. Mam nadzieję jeszcze w między czasie spróbować porównać go z Końcówką Linna Klout. Zobaczymy.

Fajnie się czyta ten klubik Baltlabowy. Dużo doświadczeń.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Cześć wszystkim.

Mała prośba o pomoc przy zaprogramowaniu pilota Thomson ROC 330 do Baltka epoca2, pilot z przełącznikiem w formie suwaka TV/VCR/SAT, na wszystkich 3 pozycjach próbowałem wspomniany tutaj wielokrotnie kod 088 - niestety bez skutku. Szukając w automacie udało mi się  odnaleźć coś pod 118, pisząc coś to funkcja MUTE, to samo dla 026, ale VOLUME i Source dalej nie działają. 

Czy dla tego konkretnego pilota jest inny kod czy to coś z pilotem? Przed wymianą baterii działał prawidłowo.

Dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, tomzetec napisał:

kod 088

Ten kod działa na innym pilocie Thomson.Proponuje telefon do producenta.

Możesz jeszcze raz zrobić próbę automatem.Włącz wzmacniacz i ręcznie naciskaj stb (standby),jeżeli jest taka funkcja dla tego 330.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.