Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  122 członków

Baltlab Klub
IGNORED

klub Baltlaba


broy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam Epoca 3 i uważam go za bardzo dobry wzmacniacz. Możliwe że jest nieco mniej transparentny niż Epoca 2 natomiast ma większą moc i spokojnie sobie radzi z wysterowaniem takich "wybredniaków" jak np Harbeth 5. Wokale i klasyka są dla mnie super. Natomiast proponuję dokonać upgrade kabli zasilających stopnia wzmocnienia napięciowego (pre) ze stopniem wzmocnienia prądowego (power) daje to bardzo dobry efekt w postaci poprawy lokalizacji źródeł i basów.

 

Pozdrawiam

Czy użyłeś tych kabli sevenrods zalecanych na stronie baltlaba? Czy jakiś innych?

Pozdrawiam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchasz ostrzejszego grania? Jak wypada baltlab w takich klimatach? Słuchałem go dawno i troche znowu się zmieniło postrzeganie niektórych rzeczy w audio, na inne rzeczy sie patrzy. Dlatego pytam. Skąd jestes

 

Słucham klasyki i jazzu. Mieszkam koło Lubina

 

 

Epoce 3

Czy użyłeś tych kabli sevenrods zalecanych na stronie baltlaba? Czy jakiś innych?

Pozdrawiam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Tak. Mam je od kilku lat zamontowane w Baltlabie dlatego mam porównanie pomiędzy wersją standardową i po upgrade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Mam je od kilku lat zamontowane w Baltlabie dlatego mam porównanie pomiędzy wersją standardową i po upgrade.

 

Czyli w drugą stronę znowu :)

 

To już niezły misz masz. Może z innej beczki jakie cechy powinienien mieć wzmacniacz do grania rocka?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie cechy powinienien mieć wzmacniacz do grania rocka?

Myślę ,że w tym gatunku Epoca 3 sprawdzi się dobrze.Pod warunkiem dopasowania odpowiedniego źródła i kolumn.Osobiście słucham sporo fusion i jazz rocka i na tym materiale trójka spisuje się dobrze.

W zasadzie do szczęścia potrzebna jest jak najlepsza kontrola basu i jego odpowiednie wypełnienie i szybkość.Średnica w miarę neutralna ,nie rozjaśniona i czytelne nie podkreślone wysokie tony.

W tym gatunku ,oczekuję ściany dźwięku z przyzwoitym rozdzieleniem instrumentów.W fusion to z reguły 3 ,góra 4 źródła dźwięku.Podstawa to sekcja rytmiczna bas plus drums,gitara i ew. klawisze.

Niestety rock ,nawet ten z linii jazzu jest średnio realizowany,co szybko da się wychwycić na bardziej analitycznym źródle (format cd).

Epoca 3 spełnia większość warunków,ma jednak pewne ograniczenia w połączeniu z bardziej wymagającymi kolumnami.W stosunku do Epoca 1/2 ,prezentuje dźwięk bardziej dociążony ,pełniejszy i bardziej muzykalny.Odbywa się to kosztem pogorszenia zjawiskowej lokalizacji jaką jest w stanie oddać E2 ,a co za tym idzie mniej żywym przekazem.Wracając do basu,w Epoca2 był to bas nastawiony na kontur i szybkość,który na wyższych poziomach głośności potrafił kopać niemiłosiernie (kolumny podstawkowe odpowiednio dobrane).

Zainteresował bym się modelem Endo 1 .W cenie nieco wyższej niż Epoca 3 oferuje nieco inną koncepcję budowy,gdzie najważniejsze jest zastosowanie sprzężenia zwrotnego.Osobiście nie słuchałem ,może ktoś z klubowiczów już ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Baltlaba Epoca 1v3 i 2 nie można moim zdaniem mówić do jakiej muzyki się nadają a do jakiej nie. Są to na transparentne wzmaki że zaprezentują każdy rodzaj muzyki świetnie pod warunkiem starannego doboru reszty toru. Jedynym ograniczeniem jest wspomniane wcześniej lekkie poluzowanie basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekkie poluzowanie basu.

Ja nie zaobserwowałem tego,wręcz przeciwnie.Na kolumnach JmLab Ps 5.1 bas był super trzymany w ryzach,twardy i szybki,czasem wręcz młotkowy (cd NAD S 500/Cs4329).

Niestety słabe realizacje słychać było od razu.

Z kolei E3 prezentuje bas pełniejszy,barwniejszy o gorszym konturze i co najważniejsze ten piecyk jest w stanie dać sporo prądu 10 calowym membranom w obudowie zamkniętej,niestety swoje zapędy traci około godziny 11 na skali ,gdzie E2 się dopiero rozkręca,ale na mniejszych głośniczkach :)

O dziwo,E2 napędzała u mnie pełny zestaw trójdrożny,jednak brak prądu w okolicach 50-80 Hz było słychać ewidentnie.

Najważniejsze to odpowiedni dobór kolumn,do możliwości wzmacniacza.

Epoca 1v3/2 do wyrafinowanych monitorów ,w uproszczeniu.

Epoca 3 do ciut trudniejszych skrzynek z bardziej opadającą impedancją i mniejszą efektywnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epoca 1v3/2 do wyrafinowanych monitorów ,w uproszczeniu.

Zgadzam się w pełni. Owo "poluzowanie" związanie jest z niskim współczynnikiem tłumienia, co objawia się na bardziej wymagających kolumnach podłogowych. Z moimi Radmorami LS30 bas był super szybki, znakomicie kontrolowany i przede wszystkim zróżnicowany. To jest podobna szkoła brzmienia do PS 5.1. i np. Zollerów Imagination.

Edytowane przez Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że w tym gatunku Epoca 3 sprawdzi się dobrze.Pod warunkiem dopasowania odpowiedniego źródła i kolumn.Osobiście słucham sporo fusion i jazz rocka i na tym materiale trójka spisuje się dobrze.

W zasadzie do szczęścia potrzebna jest jak najlepsza kontrola basu i jego odpowiednie wypełnienie i szybkość.Średnica w miarę neutralna ,nie rozjaśniona i czytelne nie podkreślone wysokie tony.

W tym gatunku ,oczekuję ściany dźwięku z przyzwoitym rozdzieleniem instrumentów.W fusion to z reguły 3 ,góra 4 źródła dźwięku.Podstawa to sekcja rytmiczna bas plus drums,gitara i ew. klawisze.

Niestety rock ,nawet ten z linii jazzu jest średnio realizowany,co szybko da się wychwycić na bardziej analitycznym źródle (format cd).

Epoca 3 spełnia większość warunków,ma jednak pewne ograniczenia w połączeniu z bardziej wymagającymi kolumnami.W stosunku do Epoca 1/2 ,prezentuje dźwięk bardziej dociążony ,pełniejszy i bardziej muzykalny.Odbywa się to kosztem pogorszenia zjawiskowej lokalizacji jaką jest w stanie oddać E2 ,a co za tym idzie mniej żywym przekazem.Wracając do basu,w Epoca2 był to bas nastawiony na kontur i szybkość,który na wyższych poziomach głośności potrafił kopać niemiłosiernie (kolumny podstawkowe odpowiednio dobrane).

Zainteresował bym się modelem Endo 1 .W cenie nieco wyższej niż Epoca 3 oferuje nieco inną koncepcję budowy,gdzie najważniejsze jest zastosowanie sprzężenia zwrotnego.Osobiście nie słuchałem ,może ktoś z klubowiczów już ma ?

 

Kurde, elegancki post. Widzę to podobnie, sam bym tego lepiej nie ujął :)

 

Nikt z epocą nie jest ze śląska albo Wrocławia?

 

Kolumny magnat quantum 1003S, pewnie mało osób słuchało, ale spróbuje, jak się wam widzi takie połączenie z E3?

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1003S

Witam !

Nie słuchałem tych kolumn,jednak zerknąłem w net i jak się okazało są to monitory,dość spore.

Patrząc na parametry,dość łatwe do napędzenia (spl 91 db).Trochę niepokoi bass-reflex z tyłu,ale odpowiednie ustawienie może zniwelować ewentualnie problemy z basem.Masz solidne stendy ?

Epoca 3 na pewno napędzi te kolumny.bez większego problemu.Kwestia,jaki będzie efekt dźwiękowy,zależna będzie od wielu czynników.

Ja bym spróbował napędzić te kolumny Epocą 2,o ile są to w miarę przejrzyście grające kolumny i dysponujesz dobrym źródłem cd/dac.

Na pewno,nie ryzykował bym zakupu wzmacniacza w ciemno.Inna kwestia,jeżeli kolumny są nowe,warto by na nich pograć dłużej ,żeby się ułożyły.

Niedawno ktoś z okolic Wrocławia sprzedawał E3,chyba już zmieniła właściciela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Nie słuchałem tych kolumn,jednak zerknąłem w net i jak się okazało są to monitory,dość spore.

Patrząc na parametry,dość łatwe do napędzenia (spl 91 db).Trochę niepokoi bass-reflex z tyłu,ale odpowiednie ustawienie może zniwelować ewentualnie problemy z basem.Masz solidne stendy ?

Epoca 3 na pewno napędzi te kolumny.bez większego problemu.Kwestia,jaki będzie efekt dźwiękowy,zależna będzie od wielu czynników.

Ja bym spróbował napędzić te kolumny Epocą 2,o ile są to w miarę przejrzyście grające kolumny i dysponujesz dobrym źródłem cd/dac.

Na pewno,nie ryzykował bym zakupu wzmacniacza w ciemno.Inna kwestia,jeżeli kolumny są nowe,warto by na nich pograć dłużej ,żeby się ułożyły.

Niedawno ktoś z okolic Wrocławia sprzedawał E3,chyba już zmieniła właściciela

 

Stendy mam DIY. Baltlaba generalnie ciężko dostać z rynku wtórnego, więc jedynie nówka wchodzi w grę. Kolumny raczej nie dodają dużo od siebie, tak mi się przynajmniej wydaje, granie jest dosyć dynamiczne, podobne do monitor audio ale nie tak suche i analityczne. Kwestia CD jest też jeszcze otwarta. Porównywałeś może musicala fidelity m3 z E3?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

końcówka mocy

Widziałem ,to końcówka Endo 2 :) Jest też Endo2 za 8,5kzł .

Pomysł jest bardzo dobry.Można użyć takiego połączenia z każdą integrą Baltlaba.

Gorzej już będzie z dopasowaniem odpowiedniego pre,zwłaszcza do tej końcówki .Podejrzewam,że to musi być bardzo dobry pre ,a takie kosztują sporo drożej niż nawet dwie końcówki.

Bezpieczniej jest kupić integrę.

Zadzwoń do Baltlaba i weź na test Epoca 2 lub 3 .

 

ps. Szukam następcy E3,ale trudno jest się zdecydować.Musicala nie słuchałem.

Jak dojrzeję do zmiany,to na pewno pierwszy do odsłuchu będzie Endo 2,no chyba,że trafię jakąś fajną używkę,którą będę mógł posłuchać u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma takiego Baltlaba z rozłączoną końcówka mocy, Epoca 2, pisałem już o tym. Mam Epoca 2 zbalansowana koncowka mocy, dual mono z wejściem po xlr. Wg. Mnie to lepiej gra niż Epoca 2 integra, pewnie dużo zależy od daca. Producent mógłby rozważyć takie Baltlaby, tańsze koncówki mocy, biorąc pod uwagę , ze dużo dac ma teraz przedwzmacniacze wbudowane mogłaby to być sensowna polityka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ,to końcówka Endo 2 :) Jest też Endo2 za 8,5kzł .

Pomysł jest bardzo dobry.Można użyć takiego połączenia z każdą integrą Baltlaba.

Gorzej już będzie z dopasowaniem odpowiedniego pre,zwłaszcza do tej końcówki .Podejrzewam,że to musi być bardzo dobry pre ,a takie kosztują sporo drożej niż nawet dwie końcówki.

Bezpieczniej jest kupić integrę.

Zadzwoń do Baltlaba i weź na test Epoca 2 lub 3 .

 

ps. Szukam następcy E3,ale trudno jest się zdecydować.Musicala nie słuchałem.

Jak dojrzeję do zmiany,to na pewno pierwszy do odsłuchu będzie Endo 2,no chyba,że trafię jakąś fajną używkę,którą będę mógł posłuchać u siebie.

 

Więc zostaje integra :) E3 postaram się posłuchać za tydzien w weekend, jeszcze pozostaje dobór CD do niego...

Można jeszcze kupić E2? Ile takie sztuki wychodzą?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze kupić E2

Sprawdzałem na stronie producenta i prawdopodobnie nie.Trzeba by pytać.

Ostatnia cena,jaką pamiętam za Epoca 2 w wersji z wejściami xlr i pilotem to ciut ponad 4 kzł.

Używki ,średnio 2.5 kzł. To zależy,od wieku,wersji i sprzedającego.

Wracając do opcji zakupu samej końcówki,sądzę ,że producent bez problemu wykona takie zamówienie.

Pytanie,czy będzie dużo taniej,należało by skierować do producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na stronie producenta i prawdopodobnie nie.Trzeba by pytać.

Ostatnia cena,jaką pamiętam za Epoca 2 w wersji z wejściami xlr i pilotem to ciut ponad 4 kzł.

Używki ,średnio 2.5 kzł. To zależy,od wieku,wersji i sprzedającego.

Wracając do opcji zakupu samej końcówki,sądzę ,że producent bez problemu wykona takie zamówienie.

Pytanie,czy będzie dużo taniej,należało by skierować do producenta.

 

Końcówka raczej odpada, za dużo kombinacji. E2 nie ma w sprzedaży, dzwoniłem. Za 4k zł to bez sensu żeby kupić E2 jak można kupić E3 za 4500 zł (tyle wytargowałem, dzwoniąc po całej Polsce ). Dobrą wiadomością jest to, że exposure właśnie się sprzedał i jest kasa! Obczaiłem też, że w bielsku jest dystrybutor więc tam się udam w sobote na porówanie. Tym razem wezme do porównania droższe wzmaki, jeżeli będzie dawał rade to może skubne go, jak będzie podobnie to Musical.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 4k zł to bez sensu żeby kupić E2 jak można kupić E3 za 4500 zł (tyle wytargowałem, dzwoniąc po całej Polsce ).

To fakt 4000 pln za E2 to przesada skoro E3 można trafić za 4500 . Osobiście nie porównywałem E2 i E3 ale znajomy porównywał i niestety E3 już nie ma tego czegoś co ma E2 oczywiście E3 mocowo wydajniejsza ale moc to nie wszystko . Jeśli masz cierpliwość to trafisz E2 bo średnio raz na 6 miesięcy się używka pojawia w okolicy 2000 do 2500 pln . E3 widziałem chyba za 3200 gdzieś w ogłoszeniach kiedyś wisiał .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt 4000 pln za E2 to przesada skoro E3 można trafić za 4500 . Osobiście nie porównywałem E2 i E3 ale znajomy porównywał i niestety E3 już nie ma tego czegoś co ma E2 oczywiście E3 mocowo wydajniejsza ale moc to nie wszystko . Jeśli masz cierpliwość to trafisz E2 bo średnio raz na 6 miesięcy się używka pojawia w okolicy 2000 do 2500 pln . E3 widziałem chyba za 3200 gdzieś w ogłoszeniach kiedyś wisiał .

 

Może coś wpadnie ale wątpię, koło miesiąca teoretycznie poczekam, bo jeszcze jest kwestia CD więc troche czasu jest.

Jestem ciekaw czy faktycznie jest tak, że E3 zagra jak droższa konkurencja. Przekonamy się. Zdam relację tutaj :)

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny... może podpowiecie jakie podłogówki warto posłuchać z Baltlabem?

Ostatnio testowałem 3 konstrukcje:

- Studio16Hz Minas Anor, niestety szału nie było, zaryzykuje stwierdzenie że te kolumny nie są stworzone do Baltlaba.

- Bodnar Audio Hornton II, pomijając naturalne ograniczenia tych kolumn (brak niskiego basu), bardzo fajnie się zgrały.

- HGP Vida, dość równe w całym paśmie, ale także bez szału.

Edytowane przez Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam jeszcze czy w przyszłości, jeżeli stanę się posiadaczem baltlaba E3 będzie on w stanie wysterować większe(droższe) kolumny? Koło budżetu np 20 koła, jakieś wypasione monitory albo 3 drożną konstrukcję podłogową?

 

Jak chcesz wysterować trudne monitory lub spore podłogówki to szukaj Krella 400xi za 5000 PLN w idealnym stanie...wtedy przyszłość nie będzie Tobie straszna:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny... może podpowiecie jakie podłogówki warto posłuchać z Baltlabem?

Ostatnio testowałem 3 konstrukcje:

- Studio16Hz Minas Anor, niestety szału nie było, zaryzykuje stwierdzenie że te kolumny nie są stworzone do Baltlaba.

- Bodnar Audio Hornton II, pomijając naturalne ograniczenia tych kolumn (brak niskiego basu), bardzo fajnie się zgrały.

- HGP Vida, dość równe w całym paśmie, ale także bez szału.

 

Wigg art Enzo lub wigg art Avril. Polskie muzykalne i naturalnie brzmiace kolumny.

 

Również inna dobra opcja są włoskie diapason , proszę się nie przejmować wielkością przetworników bo basu i skali dźwięku mają sporo.

 

Ostatnia propozycja to litewskie audiosolutions euphony 50 lub 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wysterować trudne monitory lub spore podłogówki to szukaj Krella 400xi za 5000 PLN w idealnym stanie...wtedy przyszłość nie będzie Tobie straszna:-)

 

Raczej sprzęt używany który ma ileś tam lat sobie odpuszcze. Na razie ten baltlab byłby może nawet półkę wyżej niz moje kolumny ale w przyszłości gdybym chciał je zmienić miałbym już wzmaka odpowiedniego. Chyba lepszy efekt jak sie kase inwestuje w kolumny, prawda?

 

Wigg art Enzo lub wigg art Avril. Polskie muzykalne i naturalnie brzmiace kolumny.

 

Również inna dobra opcja są włoskie diapason , proszę się nie przejmować wielkością przetworników bo basu i skali dźwięku mają sporo.

 

Ostatnia propozycja to litewskie audiosolutions euphony 50 lub 90.

 

Musze posłuchać te diapasony, opinie mają ciekawe, trafiają się używane sztuki?

Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/electrocompaniet-eci-3-wzmacniacz-zintegrowany-i5989495815.html

/krell-kav300i-i5981092646.html

Chyba brakuje ci cierpliwości,poczekaj do soboty :) Z urządzeniami w/w daj sobie spokój,to zabytki,zwłaszcza Kav 300i,jak już to 400xi !? Szukam następcy dla Epca 3 w przedziale cenowym powyżej 20 kzł (nowy kiedyś) i mam spory problem !? Najpewniej zrobię jakiegoś upgrejda w E3 ,co mnie zaspokoi na jakis czas :)

Przy okazji odsłuchu w sklepie,każ sobie podłączyć jakąś większą kolumnę i się przekonasz jak Epoca 3 daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.