Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  122 członków

Baltlab Klub
IGNORED

klub Baltlaba


broy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dzsień dobry

Wszystkim klubowiczom, teksty klubowe czytam od dawana ale dopiero od tygodnia jestem - mam nadzieję szczęśliwym - posiadaczem Baltlaba Epoca 3. Sprzętu przez moje domowe pielesze przetoczyło sie wiele od Pro - Jecta, Dussuna, Primare... obecnie tworzę Polski zestaw - bez podtekstów narodowych - E3, AA Hyperiony III a reszta wielo-kulturowa, Exposure CD 2010, audioquesty 6, audioquest copperhend.

CD docelowo myśle o np. Audiolabie może coś z Vincenta hybrydzie. Czytam o polskim sprzęcie ale w większości to jak dla mnie cenowe... No cóż. Jak bym trafił na Ayon 'a w dobrej cenie to tez przygarnę. Obecnie myśle - i tu moja prośba do klubowiczy - o wymianie przewodów głośnikowych i interkonektów lub zakupie drugiego zestawu dla Baltlaba bo on to lubi. Jakie polskie produkcje polecacie lub co myślicie, mieliście kontakt z takimi firmami jak Albedo lub oczywiście seventods Rod2-3. Trochę długo - przepraszam i czekam na odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Klubowicze.. ktoś już pytał, ale odpowiedzi nie dostał. 1v3 zgrała by się z Audiwave Solidus na Focalu 5N411L oraz Scan-Speaku D2905/9300? Zwrotnicom zmieniono kondy na SCR i okablowanie na Kimber cabel. Dynamika kolumn wg producenta 85 db (jakby ciut mało na Baltka). Może ktoś ma? słuchał tego połączenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu uprzedzam,że nie słuchałem tych kolumn.

Najlepiej posłuchać w konkretnym zestawie.

Jak na monitory,to 85 db efektywności (nie mylić z dynamiką ) przy 8 Ohm to całkiem dobrze.Epoca 1v3 ma sporo prądu,żeby wysterować te kolumienki.

Ważne jest,czy te kolumny zgrają się z Baltlabem.Sugerował bym kolumienki żywo grające,po jaśniejszej stronie.

Polecam lekturę archiwalnych numerów magazyn hifi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Epoca III

Gratuluję zakupu !

Jeżeli masz kompletną nówkę,to musisz uzbroić się w cierpliwość.Myślę,że minimum 100 godz. grania trzeba,żeby piecyk się ułożył.

Pamiętam jak układała mi się Epoca 1v3/2,z trójką miałem inne wrażenia.Trójka szalała mocną średnicą i górą a basik trochę odstawał od reszty.Wytrzymałem tak chyba ze trzy miesiące,kombinując sieciówkami i innymi sztuczkami :) Nagle z opresji wybawił mnie producent,robiąc jeden zabieg,a mianowicie zmienił prąd spoczynkowy końcówek,co ucywilizowało i uszlachetniło dźwięk :)

To było hohoho,tak dawno,że na pewno obecnie produkowane egzemplarze,mają odpowiedni prąd ustawiony,a pan Kozłowski osobiście odsłuchuje efekt strojenia.

Wzmacniacz po wygrzaniu powinien grać równo,wyrównanym pasmem,z dobrym otwarciem,bez zamulenia (nówka może generować lekką "mgłę" na przekazie).Nawet używka otwiera się od momentu uruchomienia,co objawia się poszerzeniem sceny po ok. 40-60 minutach grania (moja E3 ma już ok 8-9 lat).

Jakie masz wrażenia na początek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Baltfan.

Wrażenia jak najbardziej pozytywne. Poprawie, względem poprzedniego systemu uległy wszystkie aspekty brzmienia (wszak spora różnica cenowa wzmak- trzykrotna a kolumny- sześciokrotna).

Szukałem czegoś do łojenia prog-rocka... i mam !

Mam za sobą około 50 h grania, zaś jak podaje producent kolumn do pełni szczęścia potrzeba 500 h... a już jest ciekawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uległy wszystkie aspekty brzmienia

witam !

No to tylko się cieszyć słuchaniem.Podejrzewam,że kolumny potrzebują faktycznie dłuższego czasu na dotarcie się.

Nie forsuj ich za mocno prog-rockiem :) Normalne słuchanie i po jakimś czasie będą grały optymalnie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzsień dobry

Wszystkim klubowiczom, teksty klubowe czytam od dawana ale dopiero od tygodnia jestem - mam nadzieję szczęśliwym - posiadaczem Baltlaba Epoca 3. Sprzętu przez moje domowe pielesze przetoczyło sie wiele od Pro - Jecta, Dussuna, Primare... obecnie tworzę Polski zestaw - bez podtekstów narodowych - E3, AA Hyperiony III a reszta wielo-kulturowa, Exposure CD 2010, audioquesty 6, audioquest copperhend.

CD docelowo myśle o np. Audiolabie może coś z Vincenta hybrydzie. Czytam o polskim sprzęcie ale w większości to jak dla mnie cenowe... No cóż. Jak bym trafił na Ayon 'a w dobrej cenie to tez przygarnę. Obecnie myśle - i tu moja prośba do klubowiczy - o wymianie przewodów głośnikowych i interkonektów lub zakupie drugiego zestawu dla Baltlaba bo on to lubi. Jakie polskie produkcje polecacie lub co myślicie, mieliście kontakt z takimi firmami jak Albedo lub oczywiście seventods Rod2-3. Trochę długo - przepraszam i czekam na odpowiedź

 

Ciekawe co piszesz o Primare.Jaki model miałeś, pytam ponieważ Epoca 3 poszła w odstawke po tym jak przytaszczyłem Primare i32 na odsłuchy.

 

 

A nie masz może jej z alle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epoca 3 poszła w odstawke

Podobnie próbowałem kilku wzmacniaczy zbliżonych cenowo,w tym Primare i30.

Nie udało mu się wykosić Epoca III :) Myślę,że zadecydowało o tym zestawienie systemu.Jest jeszcze aspekt przyzwyczajenia do konkretnego dźwięku.

Nie chcę gloryfikować Baltlaba :) Z doświadczeń jednak upatrywał bym konkurentów w okolicach jego dwukrotnej ceny,chyba,że upolujemy coś używanego.

Szukam następcy od jakiegoś czasu i z tego co słuchałem,podobała mi się Tucana 2 ,ale jej cena już nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jak piszesz,Baltek wypadł ponieważ brakowało mi dociążenia na dole.

Jakbym wiedział że po wymianie i tak pójdę w Dac to bym go zostawił i trochę grosza zaoszczędził.

 

Mimo wszystko polecam go każdemu a używka w dobrej cenie to must have.

 

 

 

Dodam,że Baltek u mnie wyłożył się w muzyce rockowej oraz metalowej do której wróciłem po długiej przerwie.Dodatkowo każdy odbiera muzykę na swój sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Floki, czego Twoim zdaniem brakowało Baltlabowi w graniu rocka lub innych go typu tematów.

Z jakim źródłem i paczkami grałeś?

Wiadomym jest, że większość płyt rockowych jest słabo zrealizowanych...więc jaki piec jest w stanie to nadrobić zachowując jednocześnie pewne neutralne cechy brzmienia

Edytowane przez batmaniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Floki, czego Twoim zdaniem brakowało Baltlabowi w graniu rocka lub innych go typu tematów.

Z jakim źródłem i paczkami grałeś?

Wiadomym jest, że większość płyt rockowych jest słabo zrealizowanych...więc jaki piec jest w stanie to nadrobić zachowując jednocześnie pewne neutralne cechy brzmienia

 

Niższego basu.

 

Co do realizacji płyt to racja ale Baltek z i32 nie mają problemu z nimi.Oba wzmaki wymagają porządnego źródła,inaczej zapomnij on nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle z tym niskim basem...

U mnie baltek w znakomity sposób napędza kolumny z linią transmisyjną, a te jak wiemy nie maja problemów z pompowaniem niskiego basu. Owszem lepsze źródło mogłoby z pewnością wiele poprawić (także w kwestii najniższych częstotliwości) ale to przede mną.

Póki co łoimy prog-rocka...oj łoimy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Niegdyś posiadałem system oparty o PMA 2010ae, LAR IA 30t, Harpia Acoustics etc. Ze względów lokalowych musiałem przejść na system słuchawkowy.

Teraz mam ochotę zbudować mały system bez rozmachu ale w oparciu o monitory. Myślę o czymś z oferty Pylon, STX, xavian.

Znam Denona i wiem, czego można sie spodziewać.... Nowego LAR-a IA 200h musiałbym poprosić do odsłuchu. Co możecie powiedzieć o konfrontacji PMA 2010ae z ENDO 1 lub EPOCA 3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli ktoś będzie sprzedawał Baltlaba Epoce 3, Endo 2

W województwie Małopolskim albo Śląskim to proszę o kontakt ;) podałem województwa, bo chodzi mi o odbiór osobisty tylko i wyłącznie.

Edytowane przez KarolDr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Słusznie Numik prawisz Baltlab Epoca 3 to udana konstrukcja z pośród kilku pieców,które wybierałem, ten przebił miedzy innymi wzmacniacz Atoll in 100se,Haiku Audio Bright 3,Audiolab 8200a,Rega Brio r,oczywiście jest to moja opinia.Jestem na etapie zakupu odtwarzacza

sieciowego i Dac-a w jednej obudowie,ale trudno mi cokolwiek wybrać,bo sam tak na prawdę nie wiem w którą stronę pójść.Może ty Szanowny klubowiczu coś mi doradzisz w tej materii,będę Ci wdzięczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość numik

(Konto usunięte)

Witam

Słusznie Numik prawisz Baltlab Epoca 3 to udana konstrukcja z pośród kilku pieców,które wybierałem, ten przebił miedzy innymi wzmacniacz Atoll in 100se,Haiku Audio Bright 3,Audiolab 8200a,Rega Brio r,oczywiście jest to moja opinia.Jestem na etapie zakupu odtwarzacza

sieciowego i Dac-a w jednej obudowie,ale trudno mi cokolwiek wybrać,bo sam tak na prawdę nie wiem w którą stronę pójść.Może ty Szanowny klubowiczu coś mi doradzisz w tej materii,będę Ci wdzięczny.

Pozdrawiam

jest to jedna z opcji https://www.audiophonics.fr/en/raspdac-rasptouch-c-6314.html

francuskie kompletne malinki z DAC i ekranikiem do sterowania. Ale pamiętajmy, Baltuś lubi dobre źródła, E3 nie tak jak E2, ale wciąż. Wiem, że wszystko w 1 obudowie kusi. Ja mam wysokiego DAC (Black Dragon) więc raczej szukam samego streamera, ale możliwe że Cyrus ma coś takiego w ofercie. Z pewnością CA, a nowe produkty CA są dużo lepsze niż kiedyś, nie ma co się bać nazwy:)

 

Witam

Słusznie Numik prawisz Baltlab Epoca 3 to udana konstrukcja z pośród kilku pieców,które wybierałem, ten przebił miedzy innymi wzmacniacz Atoll in 100se,Haiku Audio Bright 3,Audiolab 8200a,Rega Brio r,oczywiście jest to moja opinia.Jestem na etapie zakupu odtwarzacza

sieciowego i Dac-a w jednej obudowie,ale trudno mi cokolwiek wybrać,bo sam tak na prawdę nie wiem w którą stronę pójść.Może ty Szanowny klubowiczu coś mi doradzisz w tej materii,będę Ci wdzięczny.

Pozdrawiam

gdybym miał jednak w pełni poradzić, poradziłbym rasptouch bez dac i jakiś dobry używany dac z dobrym wejściem coax, choćby Rega DAC, są na rynku wtórnym, ewentualnie jak budżet pozwoli Black Dragon / http://allegro.pl/ps-audio-nuwave-dsd-przetwornik-c-a-i6917269062.html#thumb/2 i wejście i2s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Gość numik

(Konto usunięte)

no to mam E3 po długich porównaniach, minimalnie mikrodynamiką i większą przejrzystością pokonał Hegla, Caspiany, Atolle itp. odpadły wcześniej.

 

Tor cyfrowy ogarnięty, gdybym chciał sobie kupić jakiś odtwarzacz cd - co się u Was sprawdza? To samo z ic - choć tu mam PAD i trzeba czegoś extra by go wyprzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywał ktos Epoke3 z Endo i cos może podsumować?

Szkoda, że konstruktor/właściciel Baltlaba traktuje nas trochę po macoszemu. Na mieście mówili jeszcze kilka lat temu, że dobry sprzęt obroni się sam... czasy się zmieniły.

Jestem przed wyborem nowego wzmacniacza. Już raz Baltka wybrałem i nie żałuję - nic nie stoi na przeszkodzie, żebym wybrał ponownie, tylko konkurencja jest mocna - mowie tylko o polskich produktach, bo z tych bede wybierał. Baltlab jakoś tak osiadł na laurach, i cicho o nim, i tak jakoś dziwnie jest prowadzona "promocja"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.