Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  123 członków

Baltlab Klub
IGNORED

klub Baltlaba


broy

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączam do grona Baltlabowców

Epoca 3 w połączeniu z modtfikowanym Arcamem rDAC z zasilaniem Tomanek + Monitory wg. projektu Zaph ZD5.

 

Witaj!

Masz fajny zestaw, znam dobrze 2 z 3 jego elementów :)

Co do kolumn jak oceniasz bas, zwłaszcza jego szybkość, kontrolę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Baltek potrzebuje dobrych 30-40 minut aby zagrał na miarę swoich możliwości. Przez pierwsze pół godziny jest płasko i nieciekawie. Mój zestaw to 1v.3 + Rotel RCD-991AE + Focal 806VW a więc sprzęt wielce transparentny. Jednak często mam okazję słuchać zestawu 1v.3 + Naim CD5i + Focal 806V bez W (zestaw "ciepły") i tam jest tak samo - pierwsze 30 minut to tylko i wyłącznie rozgrzewka - nie ma co zasiadać do odsłuchu.

Edytowane przez MatthewTourist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To standard. Jak by się skurczybyk tak nie grzał to bym go wcale nie wyłączał :)

Czytałem o tym wcześniej ale nie sądziłem że różnica jest tak ogromna. Po tych 30 minutach (nawet nieco więcej) całość brzmi diametralnie lepiej. Zaryzykowałbym stwierdzenie że przez te pierwsze 30 minut jest nieco dramatycznie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tym wcześniej ale nie sądziłem że różnica jest tak ogromna. Po tych 30 minutach (nawet nieco więcej) całość brzmi diametralnie lepiej. Zaryzykowałbym stwierdzenie że przez te pierwsze 30 minut jest nieco dramatycznie ;)

Nie powiedział bym że jest aż tak źle, mimo wszystko da się słuchać od razu po włączeniu. Ja przed poważniejszym odsłuchem puszczam najpierw coś lekkiego, niezobowiązującego jako muzyka "tła", najczęściej całą płytę, potem siadam i zatapiam się w muzie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Baltek potrzebuje dobrych 30-40 minut aby zagrał na miarę swoich możliwości.

 

Wiesz ja też to zauważyłem,lepi gra jak troszku "pochodzi"

Sprzedałem kolumny podłogowe a jutro jadę na odsłuch fajnych paczek-średnie monitory,nazwę zdradzę jak będzie już "po".Dodam że one z hameryki są.

 

Kolumny to jest to coś co chcę wymienić z racji przeprowadzki do nowego lokum i potrzebuję coś z lepszą kulturą dźwięku niż podłogowce (sąsiad za ścianą) a na dodatek z obszernym basem jakim dysponuje Quadral Ascent 75

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i potrzebuję coś z lepszą kulturą dźwięku niż podłogowce

Wydaje mi się również, że problem z podłogówkami leży w ich napędzeniu. Miałem takie spostrzeżenie po wymianie B&W z podłogówek na monitory - nie trzeba było już słuchać głośno aby było przyjemnie. Reasumując i bardzo spłycając: podłogówki do dużych pomieszczeń i z wydajnym piecem, monitory do mniejszych pomieszczeń i piecyk nie musi być dużej mocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz

Takie dyskusje to mnie nie wciągają,przemęczyłem wątek a wnioskòw nie mam.Trzeba samemu dobrać brzmienie a nie podstawie np wykresów czy wróżeniu z fusów :)

Inaczej zagrają na dłuższej ścianie a inaczej na krótszej.

Przekonam się jutro czy faktycznie głośnik wstęgowy jest na tyle dobry i czy mi podejdzie

Edytowane przez bolth

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiadomo jakiego producenta kolumny kupiłeś ;)

Obiło mi się o uszy łączenie Baltka (E3) z tymi kolumnami. Powinno być miód malina.

 

Co do powyższego linka - u mnie podłogówki z NADem C320BEE (+ mod) w ogóle się nie sprawdziły. Po zmianie na monitorki B&W 685 było dużo lepiej. Tak jak kolega Bolth napisał - wszystko zależy nie tylko od sprzętu ale też pomieszczenia, umeblowania, przystosowania do słuchania... Temat rzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie kupiłem,jadę na odsłuch z prywatnego ogłoszenia a co do marki to nie są to Elaci jak podejrzewasz bo inne nie przychodzą mi do głowy :)

Zasugerowałem się wstęgami i krajem pochodzenia (USA) a miałem na myśli Infinity ;) Edytowane przez MatthewTourist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasugerowałem się wstęgami i krajem pochodzenia (USA) a miałem na myśli Infinity ;)

 

LSA 1 Statement kupione,jest malina jak to mówią,nie spodziewałem się ze monitory mogą grać i zejść tak nisko! Scena szeroka i wysoka,a pani na vocalu nie spiewa przed Tobą,tylko dla Ciebie.

 

Najlepsze to że moja ulubiona muza czyli metal brzmi bardzo dobrze,najlepiej niż na dotychczasowych moich kolumnach,do tego się przyczyniła Epoca 3.Zastanawiam się nad jej upgradem kabli wewnątrz

 

 

 

http://zapodaj.net/27cf3207fe491.jpg.html

Edytowane przez bolth

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Miał być Endo 3 w postaci końcówki ale jakoś nie wyszedł z nieznanych przyczyn . Miał być streamer do kompletu ale przerósł konstruktora , natomiast na Audio Show 2016 grało Endo 2 z zasilaczem impulsowym . Ciekawe kto zauważył ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał być Endo 3 w postaci końcówki ale jakoś nie wyszedł z nieznanych przyczyn . Miał być streamer do kompletu ale przerósł konstruktora , natomiast na Audio Show 2016 grało Endo 2 z zasilaczem impulsowym . Ciekawe kto zauważył ?

NIezle - zupelnie nie audiofilsko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.