Jump to content
broy

klub Baltlaba

Recommended Posts

Kolego, niczego nie wymyślałem, informacja o tak długim czasie oczekiwania była wersją panów z audioforte. Jak ktoś tak chce sprzedawać to mu serdecznie gratuluję. U producenta zasadniczo są od ręki.

Droga z wybrzeża widać daleka...

A kolega już cieszy się swoim mocarnym baltkiem?

Jak wrażenia?

Z klubowego obowiązku informuję tylko , że na Rejtana już dwa srebrne wzmaki czekają...

Tak, ja już mam brzydalka od tygodnia, kupiłem wygrzanego. Gra przepięknie i naprawdę mocarnie.

Witam! Widzę ,że wszyscy są tak zasłuchani,że aż zaniemówili.Prawda,że nie ma co gadać :) !?

Witam!

To ja może zapytam inaczej: czy ktoś ma E3 w okolicach Szczecina? Interesuje mnie spotkanie w celu posłuchania Balka. Mogę zabrać także swoje klamoty.

Pozdrawiam,

kvist.

Witam!Mam pytanie,może zdradzicie z jaką siecią używacie swoich E3? Moje eksperymenty skończyły się niejednoznacznie,zamiast do wzmacniacza,znalazłem sieciowy do źródła :)Stąd moja frustracja,patrz giełda:)))Lepiej nie bawić się prądem //

Dzięki Desino,ja nadal łączę E3 Gronebergiem Quattro Ref.1,i jakoś nie potrafię znaleźć nic ciekawszego,zaznaczam ,że wprost z gniazdka ściennego.Gdy podpinam jaki kolwiek zamulacz od razu to słychać(listwy itp.).

Być może wpływ na efekty w moim systemie ma fakt,że Epoca 3 musi ciągnąć 3 drożne zestawy głośnikowe,jak jej sieć (E3)nie pasi od razu bas się psuje.Na listwach traci energię na wysokich,transjenty się rwą,jest za miło.Mam instalkę na miedzi,przekrój 1,5 mm2 oddzielną dla wzmacniacza,tylko gniazda BINGO :) mnie drażnią,zaaplikowałem nadtynkowe hermetyczne,prawie jak furutech:)))W sumie to liczy się dobra zabawa,a eksperymenty uczą.

baltfan

wypróbuj listwę Enner, znakomicie oczyszcza średnicę a wysokim pozwala na dużo.

Witam MAMZ ,po eksperymencie z listwą Audio Nova Power Station mam awers do tego typu urządzeń,to był koszmar,jak szybko kupiłem ,tak szybko sprzedałem.Być może wpadnie mi w ręce coś porządnego,tymczasem prąd ze ściany jest najlepszym rozwiązaniem,resztę robią sieciowe.

Panowie

baltlab jest na tyle dobrym i czysto grającym urządzeniem, że zasługuje na jak najlepsze w miarę możliwości okablowanie i sprzet towarzyszący. U mnie zasila go listwa fadel hotline +

siwy1, 17 Paź 2009, 22:45

hotlline + to wydatek rzędu 5kzł - czyli listwa w cenie wzmacniacza.

Czy proporcje (zdaje sobie sprawę że umowne) między cenami poszczególnych składników systemu nie zostały zakłócone?

Czy baltlab z hotline + zagra tak dobrze jak wzmak za 10kzł wpięty do ściany?

> lorecci

zagra o wiele lepiej , do 10 tys zł baltlab konkurencji wśród tranzystorów nie ma , z listwą fadela gra bajecznie

> lorecci

do tego b dobra sieciówka + b dobry interkonekt i jeszcze lepsze kable głośnikowe i jest naprawdę konkretny dźwięk -:), nie zapominajmy o cd który powinien byc równie przeźroczysty

siwy1, 18 Paź 2009, 00:19

Wiem że to klub Baltlaba więc z góry przepraszam jeśli kogoś urażę ale w twierdzenia że wzmacniacz jest najlepszy wśród konkurencji w cenie dwukrotnie od niego wyższej trudno mi uwierzyć.

Za 10kzł można już trochę wybierać: Accuphase 213, Creek Destiny, Primare I30, Bladelius Tyr, Sudgen A21 SE, Marantz 15S2 - nie ma co zawać sobie nimi głowy bo Epoka 3 jest i tak lepsza?

lorecci

mam baltlaba 2 , od w/w wzmacniaczy jest lepszy , pod wieloma względami o klasę ...

do baltlaba potrzebne jest "odpowiednie towarzystwo ", a odwdzięczy sie za to piekną muzą......

Zgodzę się z tym twierdzeniem. Moja dość długa przygoda z E1 to jedno z najmilszych wspomnień audio, a 3k wydane na jej zakup to niepobity do dziś best buy...Podobnie pewnie będzie z E3, o ile się jej doczekam w wersji black. Generalnie urządzenia podobnej, zbliżonej klasy z inną nazwą kosztują dwa, trzy razy więcej i nadal są kupowane...Natomiast nie przesadzałbym z nadmiernym gloryfikowaniem zasilania, choć akurat produkty z pomorza są wybitnie czułe na okablowanie, zasilanie, nie mówiąc o tak prozaicznym dla audiofila urządzeniu, jak dobre źródło dźwięku. Ot, cała tajemnica.

pzdr fanów baltlaba!

Również odnoszę takie wrażenie podparte wsłuchiwaniem się w baltka, iż potrafi bardzo bardzo wiele przy odpowiednim dobraniu reszty komponentów. Śmiem twierdzić, iż w końcu trafiłem na wzmacniacz, wokół którego będę budował swoje brzmienie. Faktem również jest to, że potrzebuje bardzo dobrego wyrafinowanego źródła dźwięku. I wybór tego komponentu czeka mnie w przyszłości bo z okablowania Albedo jestem bardzo zadowolony tak jak i z toru analogowego.

Podobno czarna wersja ma być na dniach w Audio Forte, ale do potwierdzenia w sklepie...

W imieniu sklepu AF potwierdzam - baltlab w wersji 'zorro' dostępny na Rejtana (jeden egz., bo drugi pojedzie do mnie)...

kurcze, jakąś fotkę tego czarnuszka byście zapodali Panowie ;-)

Czytając Wasze wpisy na temat E3 coraz bardziej korci mnie aby zastąpić nią moją E2. Rodzi się tylko pytanie, czy warto? Czy różnica pomiędzy tymi dwoma wzmacniaczami jest zdecydowanie na korzyść E3.

Większość odsłuchów na AS umocniła mnie w przekonaniu o słuszności osatniego nabytku w postaci czarnej wersji E3. Dysonans poznawczy został tym samym znacznie zmniejszony.

pzdr

a gdzie obiecana fotka czarnego baltka?

broy, z czym on u Ciebie pogrywa?

pozdrawiam,

kvist.

Guest masza1968

Epoca III z Quasarusami to moim zdaniem jeden z lepszych dźwięków tegorocznego AS.

masza1968,

czy mógłbyś w kilku słowach scharakteryzować baltka trójkę w odniesieniu do swojego e-213?

czy ktoś może zmierzyć i podać szerokość frontu E3?

dzięki!

kvist.