Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  123 członków

Baltlab Klub
IGNORED

klub Baltlaba


broy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Baltfan.

Sprawa jest otwarta, na razie niczego nie faworyzuję i nie odrzucam. Wszystko odbędzie się nausznie. Mam kilka typów, ale rozpoznanie zaczne za jakiś czas. Znam tylko byłego właściciela baltka z okolicy. O nowym baltku to raczej zapomnieć mogę.

Edytowane przez Scout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Również z dużym sentymentem opuszczam klub Baltlabowców, od dziś szacowny wzmacniacz 1v3 cieszy kolejnego użytkownika, wstępnie przebudowałem system i na tym nie koniec:-).

 

Witam szacowny kolegów.

Ja natomiast chciałbym się zameldować w szacownym klubie ponieważ właśnie nabyłem od kolego „rsiwik” jego Baltlaba jest to wersja 1v3 z gałkami od wersji 2 w czarnym kolorze oraz posrebrzanym okablowaniem wewnętrznym.

Wzmacniacz gra obecnie w towarzystwie formowego dac’a WM DAC Mk II oraz kolumn na kit’cie SESA ER18+27TD.

 

Mam pytanko, czarne baltleby 1,2 miały pewien problem iż ta czarna przednia płyta tak jakby śniedzieje na kolo miedziany czy ktoś z tym walczył ?

 

Pozdrawiam

AM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witaj bluemax.Najlepiej wypróbować samemu,we własnym pomieszczeniu ! Trzeba wziąść pod uwagę resztę toru odsłuchowego,min. : źródło,oraz kabelki.Epoca 1v3 jest bardzo wrażliwa na pozostałe komponenty.

Co do doboru kolumn,teoretycznie zagra lepiej z obciążeniem 4 omowym (mniejsze zniekształcenia).

Masz możlwiwość wypożyczenia tych kolumn ? Patrze na ATC SCM 7,to raczej monitory bliskiego pola,mała efektywność trochę (84db),pasmo od dołu 60 Hz,rodowód : kolumny pro.

Harbeth P3ESR,to także monitorek BBC.Jakie masz wymiary pokoju ? 14m2 to wcale nie mało i można by się pokusić o większe monitory,co da pełniejszy dźwięk,zwłaszcza,że Epoca 1v3 to mocny piecyk,czego nie należy marnować.

Może masz inne typy kolumn?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Cześć klubowi

Panowie drodzy. Czy jest może w klubie Baltlaba człowiek dobrego serca, który miałby ochotę wpaść do mnie ze swoją Epoką 1 lub 2. Na podstawie recenzji czuję że to może byc dźwięk do którego dążę. Mianowicie zwiewne brzmienie z niezadużą ilością w miare szybkiego basu, szczegółowymi wysokimi tonami, nieziemską przestrzenią i prezentacją źródeł pozornych i dużą namiastką wokalu z lampy którą posiadam obecnie. Jeśli ktoś by się odważył zawitać u mnie, podłączymy to na 2 godzinki do ProAc Response 1.5 w wygłuszonym specjalnie pod muzyke pokoju. Lokalizacja: Swarzędz koło Poznania. Please

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś porównywałem Baltlab Epoca 2 i 3 z Primare I30 i został Primare, który również odpowiada opisanej przez Ciebie charakterystyce. Czasami można trafi na Primare z drugiej ręki za cenę nowej Epoci.

 

Cześć klubowi

Panowie drodzy. Czy jest może w klubie Baltlaba człowiek dobrego serca, który miałby ochotę wpaść do mnie ze swoją Epoką 1 lub 2. Na podstawie recenzji czuję że to może byc dźwięk do którego dążę. Mianowicie zwiewne brzmienie z niezadużą ilością w miare szybkiego basu, szczegółowymi wysokimi tonami, nieziemską przestrzenią i prezentacją źródeł pozornych i dużą namiastką wokalu z lampy którą posiadam obecnie. Jeśli ktoś by się odważył zawitać u mnie, podłączymy to na 2 godzinki do ProAc Response 1.5 w wygłuszonym specjalnie pod muzyke pokoju. Lokalizacja: Swarzędz koło Poznania. Please

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć klubowi

Panowie drodzy. Czy jest może w klubie Baltlaba człowiek dobrego serca, który miałby ochotę wpaść do mnie ze swoją Epoką 1 lub 2. Na podstawie recenzji czuję że to może byc dźwięk do którego dążę. Mianowicie zwiewne brzmienie z niezadużą ilością w miare szybkiego basu, szczegółowymi wysokimi tonami, nieziemską przestrzenią i prezentacją źródeł pozornych i dużą namiastką wokalu z lampy którą posiadam obecnie. Jeśli ktoś by się odważył zawitać u mnie, podłączymy to na 2 godzinki do ProAc Response 1.5 w wygłuszonym specjalnie pod muzyke pokoju. Lokalizacja: Swarzędz koło Poznania. Please

pozdrawiam

 

Epoka 1 nie posiada w miarę szybkiego basu. Zacznij od co najmniej 2ki. Warto do ProAca sprawdzić też inne kombinacje, aby wydobyć ich zalety. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Nie zgodzę się z tym,że Epoca 1v3 i Epoca2 mają różne brzmienia.To ten sam wzmacniacz.Epoca 2 z założenia to wzbogacona o wejście xlr i zdalne sterowanie rozwojowa wersja 1v3,plus nieco zmieniony design (panel przedni).Kto miał ten wie :) Historia jedynki została opisana w magazynie-hifi.Pierwsza wersja różniła się zastosowanymi trafo.Początkowo były to dwa toroidy po 200VA,zastąpione następnie większymi 250VA.

Występowała wersja,z wyjściem z pre na xlr,aż wreszcie seryjna Epoca 1v3 przetrwała w niezmienionej formie do dzisiaj.Owszem,są znane wersje specjalne,z lepszym okablowaniem z pre do stopni końcowych mocy,lepszymi kondensatorami czy dodatkowym większym zasilaczem.Ale to są wariacje,które z racji na spore koszty nie dają uzasadnionej poprawy dźwięku w stosunku do wartości wzmacniacza.

Kolejny mit ,który przewija się w temacie Baltlaba,to spore różnice w dźwięku poszczególnych egzemplarzy.

W wypadku E1,2 ten problem nie występuje,gdyż jest to w pełni dopracowany wzmacniacz.Natomiast w E 3 faktycznie są różnice,co sygnalizowali posiadacze.Tu trzeba jednak zauważyć,że z racji na inną konstrukcję,producent daje możliwość zmiany polaryzacji stopni końcowych,co owocuje innym dźwiękiem.

Na Audi Show pojawiła się nowa integra.Niestety,nie byłem i nie wiem jeszcze nic o tym wzmacniaczu.

Jak ktoś z klubowiczów ma sprawdzone informacje,to niech coś napisze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Widzę że sobie nieposłucham u siebie Epoki 1 lub 2, bo jakoś tak nikt nie chce sie podzielić ze mną swoją radością hehe. Panowie Baltlabowi: A czy ktoś mi jest w stanie powiedzieć jak mniej więcej zagra Epoca 1 lub 2 z ProAcami Response 1.5 w dobrze wytłumionym pokoju 22m2 ? Wysokość stropu 2,2m kolumny na środku pokoju, kanapa z tyłu 0,5 metra od ściany. Słucham wzdłuż długości pokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bardzo ważna jest konkluzja "baltfana" epoca IV3 i II to jest to samo poza kosmetycznymi zmianami.

Swego czasu epoka II była testowana z AP Tempo II i została uznana za referencyjny zestaw, były też inne testy z kitami na scan speakerach i wypadła dobrze. Nie wiem jak twoje się maja do powyższych w hierarchii AF, ale mają całkiem sporą efektywność 88 więc Epoka powinna dać radę (a styl brzenia pozostanie taki jaki jest). Ja jestem pewien jednego co było poruszane już nie raz. Jest bardzo wrażliwa na źródło i myślę, że to się stanie twoim problemem bo Denon 1500AE nie jest najmocniejszym sprzętem. Ja grałem jakiś czas lampizowanym denonem 685 to wyleciał szybko. Każdą minimalną różnice na źródle słychać od razu.

 

Generalnie ja bym na twoim miejscu spróbował, tylko dołożył jakiegoś porządnego DAC’a

 

PS.: Aha mocowo w 23m2 spokojnie da radę, ja mam ~20m2 ale otwarte w 2 miejscach i mocy nie brakuje powyżej 11 nie słucham.

Edytowane przez baxteros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rzeczową odpowiedź. Jeśli AP Tempo 2 grały dobrze z Epoca to i Response 1.5 tymbardziej. Miałem Tempo II i nie mają one startu do Response włącznie z legendarną przestrzenią. Mimo wszystko czekam dalej aż się zgłosi jakiś dobroczyńca, który odwiedziłby moje skromne progi z Epocą 1v3 lub 2. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam!!!

Mam takie pytanie? Czy ktoś moze próbował podpinac,do EpIII końcówkę mocy i z jakim skutkiem,jakie wrażenia. Czy bylo jeszcze lepiej?

Pozdrawiam

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć frost1971 ! Jakiś czas temu dyskutowaliśmy w klubie o tym,niestety chyba nikt nie robił takich eksperymentów.Podstawowy problem to fakt,że Epoca 3 nie ma wyjścia pre out.

Może lepiej poczekać na Endo II i zamienić E3 na mocniejszy piecyk,tylko ta cena :)

Pozdrawiam !

Już ukazał się test nowej integry Endo 2 w jednym z Polskich miesięczników Audio !

Edytowane przez baltfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej poczekać na Endo II i zamienić E3 na mocniejszy piecyk,tylko ta cena :)

Pozdrawiam !

Już ukazał się test nowej integry Endo 2 w jednym z Polskich miesięczników Audio !

 

Dla mnie jest to czymś totalnie niezrozumiałym jak można pokazać urządzenie na AudioShow, dać je na testy do miesięcznika Audio, a nadal nie mieć go w ofercie dla klientów. Albo jest to po prostu brak wiedzy z zakresu marketingu i sprzedaży, albo szczyt braku pewności siebie, albo po prostu... no właśnie... żart z klienta. Szkoda... bo po Epoce III miałem ogromną ochotę na bliższy (i zakładałem że dłuższy) romans z jego następcą....

Póki co... jakoś z tego nastawienia wychodzę.... nie odwracalnie.

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Jak rozmawiałem na Audio Show,to podobno miał trafić do sprzedaży już pod koniec grudnia.Generalnie była to kwestia dogrania opakowań i coś tam jeszcze wizualnie,z obudową,frontem.To,że był na testach to wiem,bo w sklepie próbowali mi go ściągnąć do posłuchania,no ale nie było go właśnie z powodu testu w Audio.Na Audio Show jakoś do mnie nie przemówił,więc chciałem go na spokojnie posłuchać,ale może będzie jeszcze okazja,jak się w końcu pojawi w sklepach.

 

baltfan A jesteś pewien,że nie ma wyjścia OUT?Rozmawiałem(wczoraj)w sklepie ze sprzedającym o takiej konfiguracji,i raczej zwrócił by uwagę na taką niemożność(jeszcze go zapytam dla pewności),więc pewnie wypróbuję taki wariant za jakiś czas (mam nadzieję niedługo)z Vincentem SP-331 MK jak jest możliwe podpięcie końcówki.Teraz jeszcze jedna sprawa z kwestią używania pilota.Przy włączaniu z pilota potrafi się włączyć i natychmiast wyłączyć,albo włączy się,miga dioda STBY,i wzmacniacz się wyłącza,lub po włączeniu z pilota miga dioda STBY,ale nie chce zaskoczyć,nie ma tego kliknięcia przekaznika,i nie reaguje na pilota,ani nie da się go ręcznie wyłączyć,dopiero wyłącznikem sieciowym.Z włączaniem ręcznym nie ma takich problemów.

Edytowane przez frost1971

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest to czymś totalnie niezrozumiałym jak można pokazać urządzenie na AudioShow, dać je na testy do miesięcznika Audio, a nadal nie mieć go w ofercie dla klientów. Albo jest to po prostu brak wiedzy z zakresu marketingu i sprzedaży, albo szczyt braku pewności siebie, albo po prostu... no właśnie... żart z klienta. Szkoda... bo po Epoce III miałem ogromną ochotę na bliższy (i zakładałem że dłuższy) romans z jego następcą....

Póki co... jakoś z tego nastawienia wychodzę.... nie odwracalnie.

Niestety takie są polskie realia polskich firm z branży audio inne firmy też nie wyglądają najlepiej (albo do niedawna tak wyglądały) dla mnie też to jest nie porozumienie, że na stronie firmowej nie ma nawet najdrobniejszej wzmianki o nowym dziele (zresztą nie ma tam jakich kolwiek zmian od 2lat ;-) Ale pomyślmy w drugą stronę. Płacą za zachodni produkt XXXXPLN 1/3 tego XXXX to właśnie marketing, reklama bzdurna promocja i tak dalje. Więc może wybaczmy naszym Panom w trójmiasta to małe foppa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Obserwuję od pewnego czasu poczynania w rozwoju naszej rodzimej firmy Baltlab,tj.,mniej więcej od ukazania się wzmacniacza "Epoca III",i powiem szczerze,że jest bardzo pozytywnie,,tylko jest małe "ALE"; o ile w "Epoce III" kosztującej 5500zł,-,można było przymknąć oko na łączone radiatory,wyglądające nieco na DIY,o tyle we wzmacniaczu "ENDO 2"kosztującym 11000zł-(prognozowana cena??),powinno to już wyglądać przynajmniej np:jak na poniższym foto..

niestety przy takim pułapie cenowym,diabeł zaczyn tkwić w szczegółach...,

co o tym myślą Szanowni Forumowicze???

Pozdrawiam,M

post-22779-0-41028000-1327238044_thumb.jpg

post-22779-0-64917800-1327238142_thumb.jpg

post-22779-0-12926100-1327238171_thumb.jpg

post-22779-0-42584100-1327238252_thumb.jpg

post-22779-0-75441700-1327238281_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Jak rozmawiałem na Audio Show,to podobno miał trafić do sprzedaży już pod koniec grudnia.Generalnie była to kwestia dogrania opakowań i coś tam jeszcze wizualnie,z obudową,frontem.To,że był na testach to wiem,bo w sklepie próbowali mi go ściągnąć do posłuchania,no ale nie było go właśnie z powodu testu w Audio.Na Audio Show jakoś do mnie nie przemówił,więc chciałem go na spokojnie posłuchać,ale może będzie jeszcze okazja,jak się w końcu pojawi w sklepach.

 

baltfan A jesteś pewien,że nie ma wyjścia OUT?Rozmawiałem(wczoraj)w sklepie ze sprzedającym o takiej konfiguracji,i raczej zwrócił by uwagę na taką niemożność(jeszcze go zapytam dla pewności),więc pewnie wypróbuję taki wariant za jakiś czas (mam nadzieję niedługo)z Vincentem SP-331 MK jak jest możliwe podpięcie końcówki.Teraz jeszcze jedna sprawa z kwestią używania pilota.Przy włączaniu z pilota potrafi się włączyć i natychmiast wyłączyć,albo włączy się,miga dioda STBY,i wzmacniacz się wyłącza,lub po włączeniu z pilota miga dioda STBY,ale nie chce zaskoczyć,nie ma tego kliknięcia przekaznika,i nie reaguje na pilota,ani nie da się go ręcznie wyłączyć,dopiero wyłącznikem sieciowym.Z włączaniem ręcznym nie ma takich problemów.

Witam! Jestem pewien,Epoca 3 nie posiada pre out,jest jedno wyjście,ale to typowa liniówka,końcówki nie podłączysz.

Faktycznie,przy włączaniu E3 pilotem,zdarza się efekt o jakim piszesz,natomiast przy wyłączaniu nie zdarzyło mi się ,żeby się zawiesił !? Włączając wzmacniacz,staram się nacisnąć guzik na pilocie jak najszybciej.Chyba odbiornik zdalnego sterowania jest niedopasowany do pilota.Odbiera za szybko sygnał,albo pilot wysyła zamiast jednego impulsu kilka !? Można by to sprawdzić używając pilota uniwersalnego innej firmy,kod to 088.Nie próbowałem,bo jakoś nie dokucza mi ta niedogodność.Efekty o jakich piszesz,są dużo bardziej niepokojące,ja bym zadzwonił do producenta.Wzmacniacz ma układ miękkiego startu,prąd ładuje trafa i kondensatory,takie pykanie może coś uszkodzić !?

Co do Endo 2 ,historia się powtarza.Nie ma co gadać,skoro jest jeden egzemplarz wzmacniacza !

To samo było,kiedy wchodziła Epoca 3,trzeba było poczekać,na kosmetyczne zmiany,opakowanie itp.

Ja bym był ostrożny z krytyką.Nie można porównywać Polskiej manufaktury z koncernami działającymi globalnie.Wejście na rynek ze wzmacniaczem za ponad 10Kzł. oczywiście zobowiązuje.Ja myślę,że jeżeli wzmacniacz jest faktycznie dobry,to znajdzie nabywców i to jest najważniejsze.

Jak na razie nie myślę nawet o wypożyczaniu,a o zakupie wogóle,powód :cena :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

A nie ma możliwości zamontowania przez producenta wyjścia pre ?

Rozmawiałem ze sprzedającym o tych objawach,ma się dowiedzieć co jest grane.

Czy w Epoce III jest dodawana instrukcja uniwersalna do wszystkich wzmacniaczy?

Ja mam instrukcje od Epoca I i pilot Thomson ROCZ407,próbowałem tez z Thomsonem ROC4206 jest tak samo.Mam jeszcze innej firmy pilota,ale nie używałem go,jak uda mi się go zaprogramować,bo nie mogę znaleźć instrukcji to sprawdzę.

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj frost1971 !

Prawdopodobnie można wyprowadzić sygnał pre out.Zakładając,że przedwzmacniacz jest podobny do tego z wcześniejszych modeli.W pierwszej serii Epoca1v3 takowe wyjście było i to zbalansowane.

Zadzwoń do producenta i przy okazji,jak wyślesz wzmacniacz do serwisu,to ci wyprowadzą pre out !?

Co do instrukcji,nie posiadam wogóle :)ten wzmacniacz jest tak prosty w obsłudze,że wydaje mi się zbędna.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!! Zgadza się,ze instrukcja do jego obsługi jest niepotrzebna, bardziej chodzi mi o to żeby był poprawny komplet przy ewentualnej odsprzedaży.

<iframe src='http://gunclub.ea.com/pl/profile/12192e93-377a-4251-95e2-3177f9f381d4/embed' height='410' width='468' scrolling='no' ></iframe>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!! Zgadza się,ze instrukcja do jego obsługi jest niepotrzebna, bardziej chodzi mi o to żeby był poprawny komplet przy ewentualnej odsprzedaży.

Frost z tymi pytaniami to najlepiej nie gadaj ze sprzedawcą (nawet jeśli to znana Ci osoba) tylko dzwoń do Pana Kozłowskiego to są jego dzieci i na pewno jeśli się da to Ci pomoże i nie zedrze kasy. A wiem, że robi takie rzeczy w mojej sztuce było zmieniane okablowanie i kondensatory na nowe. Zaproponował też mi wymianę przedniego Panelu na nowy (po kosztach panelu) bo mam ten czarny co śniedzieje - ale już się do niego przyzwyczaiłem nie zmieniam

 

Pozdr

AM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zapisuję sie do klubu z Epocą 2. Na razie walczy o przetrwanie z chińskią lampą Yaqin MC-10L i lekko nie będzie miał. Gra bardzo lampowo powiedziałbym. Można się przy Baltlabie zrelaksować. Nie wiem na ile XLR poprawiłoby brzmienie. Niestety obecny Denon 1500AE takowych nie posiada, więc nie mogę sprawdzić. Dżwięk z tego tranzystora jest na tyle lampowy że mam problem który wzmacniacz sprzedać: Epocę czy chinola. Mam czas na podjęcie decyzji, bo obu nie ma sensu trzymać tak graja podobnie.

pozrdo dla baltlabowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.