Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  122 członków

Baltlab Klub
IGNORED

klub Baltlaba


broy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć maser33,nie napisałeś,co jest nie tak z dźwiękiem ? Podejrzewam brak basu,to znaczy jego znoszenie się ? Chyba ,że się mylę ? Co do ustawienia,w tej konfiguracji,stereo powinno być ,aczkolwiek puste ściany sprzyjają wielu odbiciom i tworzeniu się pogłosu,fal stojących,co degraduje dźwięk.

Gdyby faktycznie znosił ci się bas,jedyną radą jest przestawienie systemu na dłuższą ścianę.To jednak wiąże się z przemeblowaniem !Ogólnie powiem tak,sprzęt w twoim wypadku jest winien najmniej,pokój i ustawienie przede wszystkim.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam

Możliwe, że większość przesiada się na inne wzmaki ale ja właśnie bawię się Epoc-ą 3 od kilkunastu miesięcy i mam dla niego dużo szacunku. Jakieś trzy miesiące temu wysyłałem wzmacniacz do upgrad-u, bo wcześniej podczas rozmowy telefonicznej pan Kozłowski wspominał, że są takie możliwości. Nie wiem, co oni tam w środku wymienili, ale wzmacniacz otworzył się. Dźwięk stał się bardziej przestrzenny. Wcześniej nie było problemu ze szczegółowością i rozmieszczeniem instrumentów na scenie, ale brakowało mi głębi i rozciągnięcia sceny. Po przeróbce te efekty doszły. Nie oczekiwałem zbyt wiele po upgrad-e, ponieważ kolumny i CD, jakimi dysponuję nie są asami, co do tworzenia 3D (Harbeth ES7-2, Docet Lector 7) ale jestem bardzo zadowolony z tego, co słyszę w chwili obecnej. W przyszłości wzmak pewnie będę zmieniał jednak na razie pozostaję przy Epoce 3. Czego i innym forumowiczom życzę.

 

Fugiel6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj fugiel6 ! Z pewnością zmienili ci prąd spoczynkowy końcówek mocy,nic w środku nie zostało zmienione :)

Sam używam Epoca 3 i ten etap przeszedłem.Zanim wymienisz swój wzmacniacz,na innej firmy,dokładnie posłuchaj.

Ostatnio słuchałem na przemian na wzmacniaczach dwóch innych firm.Electrocompanient i Primare (ECi2,A 31).Uwierz mi,Baltlab im nie ustępuje w niczym !W przedziale do naście tyś. zł ciężko będzie coś znaleźć.

Osobiście bardzo się staram skonfrontować Epoca III z nowym Krell S300.Jedynie co ,potrzebuję,mocniejszego piecyka,charakter dźwięku by mi wystarczył :) Jedyną rozsądną alternatywą jest jakiś używany wzmacniacz,z wyższej półki,ale nie tak prosto jest kupić coś konkretnego.Okazje kryją pewne ryzyko :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Slawkus ! Moim zdaniem Epoca III to bardzo uniwersalny wzmacniacz,da się na nim słuchać każdej muzyki.

W stosunku do Epoca 1v3 i 2 jest łatwiejszy w łączeniu z innymi elementami toru.Zapewnia większą elastyczność w doborze kolumn,dzięki większej wydajności końcówek mocy.Moje niezadowolenie wynika z tego,że używam kolumn,ze spadkiem poniżej 4 Ohm(3.2) i gdyby nie to,że słucham tego w stosunkowo małym pomieszczeniu (16m2) to już bym szukał coś mocniejszego.Myślę,że z dwudrożnymi głośnikami E 3 da dźwięk energetyczny,czysty w całym paśmie,homogeniczny,bez podkreślania któregoś z zakresów.

Jedynie co,nie udało mi się wycisnąć z tego piecyka tej lokalizacji i namacalności dźwięku co z E2.Za to,dźwięk jest bardziej muzykalny,równie bezpośredni(płytsza scena),kapitalna średnica i nieprzerysowane wysokie tony.Epoca 3 zagra tym lepiej im lepsze źródło podłączysz.Na pewno nie jest tak przeźroczysta jak E1v3 i 2 ,a co za tym idzie,mniej wrażliwa na kable itp.

Jako,ze każdy szuka zmian,stąd wymiany sprzętu.Co mogę jeszcze dodać.Wypożyczaj i posłuchaj ! To kosztuje przesyłkę ,jak prosto od producenta.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baltfan, myślałem że (w teście HFiM)napisali że ma 100W na 8ohm i 160 na 4ohm to jest to w miare wydajny wzmak? Ja mam 18m2 i zastanwiam się nad kolumnami z akustyka lub 16 hertz (Mimo, Minas, Aries???) a może z innej firmy - dlatego chciałbym żeby wzmacniacz nie był chimeryczny i w miarę mocno, pozdrawiam

 

Ps. A jak jest obecnie z awaryjnością baltka 3 i powtarzalnością serii - nie słyszałem o takich problemach z amplifikatorem gold a na razie właśnie zastanawiam się nad tym wzmacniaczami?

 

?C ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Slawkus ! Faktycznie Epoca 3 jest bardzo wydajnym piecykiem.W zasadzie to nie ma się czego czepiać.Jednak zestawy głośnikowe ,które używam,potrzebują ciut więcej prądu.Tak naprawdę rzadko kiedy odkręcam wzmacniacz powyżej godz. 10 (we. xlr). Jednak,kiedy chciałbym naprawdę przyłoić,to w granicach 11-12,czyli na pół skali,odczuwam już kompresję.Tu Epoca 3 nie jest w stanie napędzić baterii głośników mojego zestawu.O dziwo,membrany głośników są doskonale kontrolowane.Prawie nie widać ich ruchu ! Bas słychać już przy niegłośnym odsłuchu.

Niestety,nie znam kolumn z firm ,które wymieniłeś.Zakładam,że 16HZ ,Harpia Acustic powinny się polubić z E3.

Jeżeli chodzi o awaryjność,to ja mam swój egzemplarz od 3 lat,działa bez zarzutu ! Jest poprawiony jeden mankament,a mianowicie to,że odbiornik podczerwieni Baltlaba (Epoca 2 ) odbierał sygnały innych pilotów,np. od CD NAD,co powodowało to,że jak chciałeś przerzucić ścieżkę,to przełączało wejście we wzmacniaczu,a gorzej,nagle podgłaśniało! Tego w Epoca 3 nie ma.

Dodatkowy plus zakupu wzmacniacza Baltlab,to możliwość upgrejdu,bezpośrdeni kontakt z firmą,a tym samym doskonały serwis w razie czego.Ostatnio zapragnąłem zmienić kolor obudowy,nic prostszego,dzownisz i masz.

Powiem ci,ze nigdy nie czytałem recenzji tego wzmacniacza w żadnym periodyku!Trzeba posłuchać osobiście.

Kiedy kupowałem Epoca 1v3 (2000r.)faktycznie korzystałem z recenzji magazyn-hifi,jednak kupując ten wzmacniacz,mogłem go odesłać,gdyby mi nie pasował,stało się inaczej :)

Gdybyś zdecydował się na głosniki w stylu JmLab,Zoller to polecał bym ci Epoca2.Ja przez to,że lubię ciut więcej basu pokutuję tym,że nie mam juz tak holograficznego dźwięku z doskonałą mikro i makro dynamiką :)Ale za to jest masa i wypełnienie ,więcej soczystego dźwięku,podanego bardziej do przodu.

Nie chcę pisać recenzji Epoca 3,może w momencie jak zestawię go z piecykiem Krell S300i,po tym co czytam,to podobnie powinno zagrać !Ale to moje przypuszczenia,w praktyce bywa róznie !

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj fugiel6 ! Z pewnością zmienili ci prąd spoczynkowy końcówek mocy,nic w środku nie zostało zmienione :)

Sam używam Epoca 3 i ten etap przeszedłem.Zanim wymienisz swój wzmacniacz,na innej firmy,dokładnie posłuchaj.

Ostatnio słuchałem na przemian na wzmacniaczach dwóch innych firm.Electrocompanient i Primare (ECi2,A 31).Uwierz mi,Baltlab im nie ustępuje w niczym !W przedziale do naście tyś. zł ciężko będzie coś znaleźć.

Osobiście bardzo się staram skonfrontować Epoca III z nowym Krell S300.Jedynie co ,potrzebuję,mocniejszego piecyka,charakter dźwięku by mi wystarczył :) Jedyną rozsądną alternatywą jest jakiś używany wzmacniacz,z wyższej półki,ale nie tak prosto jest kupić coś konkretnego.Okazje kryją pewne ryzyko :)

pozdrawiam

 

 

Na razie pozostaję przy Epoce 3. Przesiadłem się na nią z Gryphona Atila. Różnicę słychać, bo to i inna klasa wzmacniacza, ale nie na tyle abym rwał włosy z głowy. Szukam teraz dobrych interkonektów. Słuchałem nie tak dawno tego układu z Tarą 2 serie 2 i bardzo mi się podobało tak, więc celuję w Tarę jedynkę lub dwójkę, ale tylko z serii 2. W przyszłości zamierzam zmienić swoje Harbethy 7 na Harbethy 5 i to jest docelowy układ, do którego dążę. Potem będę ewentualnie bawił się ze wzmacniaczem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zestaw BE3 + SHL5, z którego pozostały tylko głośniki... Nie grało to moim zdaniem tak, jak powinno i jak grają te kolumny z wieloma innymi wzmacniaczami. Sprawdzałem trzy różne egz. BE3 (w tym jeden po modyfikacji) i każdy grał słyszalnie inaczej, co zdecydowało o moim odejściu od tego urządzenia pomimo kolejnych jego upgrade'ów. Zdecydowanie lepsze efekty daje zwykła E1, o ile ktoś nie potrzebuje stadionowego basu i megamocy. Najlepsze efekty uzyskałem z kablami nordost, tara i fadel - wszystko wysokie modele, xlr i rca.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj broy ! No cóż mogę potwierdzić,Epoca 1v3/2 to klasa sama dla siebie ;) Czasem mam chęć sprzedać subwofery i wrócić do słuchania na samych JmLab Ps 5.1.Co do Epoca 3,to już inne granie.

Co do kabli,używam Siltecha,seria G3 : IC sq 80 (xlr),głośnikowy LS 100.Wcześniej z Epoca 2 ten sam IC plus głośnikowy Ls25MxT (bi-wire).Dużo można wyciśnąć sieciówką :)z Epoca3.Najważniejsze jednak jest źródło,od razu słychać jaki ma charakterek,co dobrze świadczy o wzmacniaczu.

Jak dla mnie,barwowo Epoca 3 jest ciekawsza niż 1v3.Nie kreśli tak konturów,dając za to wypełnienie i masę dźwiękom.Kapitalnie można ją dopalić sieciówką.Wtedy zaczynają się wibracje(tak to nazwałem :)).Z tym,że nie jest to dźwięk prawdziwy i w niektórych nagraniach ,może być wręcz natarczywy,czy dosadny.(Furutech 314ag wtyki G)

W pierwszej wersji E3 grała skrajami pasma,wysokich to było aż za dużo ! Po zmianie prądu spoczynkowego końcówek,pojawiła się średnica,więcej namacalności w dźwięku i lepsza równowaga.Spore zmiany nastąpiły na basie.Bas przestał być taki misiowaty (miękki i pogrubiony).Ogólnie bardzo udany wzmacniacz,dla osób lubiących pełniejsze brzmienie z niezłym kopem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skierowałem odpowiedź do fugiel6; warto żeby spróbował tego połączenia przed kupnem. U mnie się nie sprawdziło. Dla mnie temat jest zamknięty, ale zawsze z sentymentem będę wspominał pierwszą wersję.

pzdr

 

Broy, Baltfan

Moja droga jest już nakreślona. Najpierw kolumny bo jestem zdecydowany na Harbethy 5 potem zabawa ze wzmacniaczem. Swoją drogą to dużo daje odpowiednie ustawienie kolumn i wytłumienie pomieszczenia. Ja swoje kolumienki przemieszczałem dosłownie niekiedy o milimetry i po kilku miesiącach osiągnąłem układ najbardziej mnie zadowalający. Dzięki za Wasze uwagi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broy,Fugiel

sory że się wciąłem,poczytałem trochę o Harbeth Hl 5 i już się boję,że mogę się zarazić.Jakoś jak dotąd nie słuchałem tych kolumn,nawet na A Show mi umknęły ! Teraz obowiązkowo je posłucham.

Nie wykluczony powrót do Epoca 2 !?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagościł dziś u mnie Baltlab Epoca 3 i po 2 godzinkach grania mam już pytanie do klubowiczów :-)

Czy to normalne, że to urządzenie grzeje się tak mocno, że w sumie trudno trzymać dłonie na radiatorach?

 

Póki co jestem pozytywnie zaskoczony górnym pasmem, niesamowitym oderwaniem dźwięków od kolumn oraz... hiperprzestrzenią - chyba aż zbyt przesadną :-)

 

Napędza on u mnie AP Virgo 5 mkII i porównuje go bezpośrednio z Krellem S-300i. W stosunku do Krella jest chyba jednak mniej basu i średnica jest ciut mniej nasycona. Szokujące wrażenie robi stereofonia i ilość informacji podawanych w górnym paśmie. Przy czym nie jest to denerwujące... póki co :-)

W każdym razie.... zaskoczony jestem temperaturą pracy tego wzmacniacza. Czy ten typ tak ma?

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to szukam pieca właśnie do tych moich Virgo. Dostałem propozycję posłuchania Baltlaba, no to ... dlaczego nie spróbować? :)

Odpaliłem go wczoraj wieczorkiem i z racji nastroju jak i tego, że robiłem przy okazji coś tam jeszcze, na pierwszy strzał poszła płytka Bliss oraz płyta z muzyką z Twin Peaks. Tak jak wcześniej pisałem, szokująca była dla mnie ilość źródeł pozornych, której nie doświadczyłem jeszcze na żadnych wcześniej słuchanym wzmacniaczu. Pojawiła się też jednocześnie (i piszę to specjalnie) hiperprzestrzeń, która oczywiście jest baaardzo efektowna ale w końcu wkurza, bo chciałbym aby jednak wokalista, czy też instrumenty "stały" przede mną na scenie a nie krążyły wokół mnie. Może to kwestia repertuaru, a może to jednak cecha tego wzmacniacza. Sprawdzę i dam znać.

A co do basu, to (w tym przedziale cenowym) Krell po prostu jest trudny do pobicia. Przy czym mówię teraz o lekko głośniejszym graniu, bo po cichu to Krell jakoś nie chce się ożywić... taki jego urok.

Podejrzewam też, że mniej wyeksponowana góra w Krellu daje wrażenie bardziej dociążonej średnicy... wrażenie że jest ona bardziej gęsta i dociążona. Bo prawdę mówiąc do barwy Baltlaba wczoraj nie miałem zastrzeżeń, choć zwróciłem uwagę, że z Krellem jest "gęściej".

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj foni ! Oczywiście nie omieszkam sprawdzić amerykańskiego piecyka.Co do płyty Twin Peaks,ona jest tak nagrana ,jakby uprzestrzenniona.U mnie scena jest na linii kolumn (pierwszy plan) reszta z tyłu,ogólnie raczej dźwięki nie wychodzą przed kolumny.Na niektórych nagraniach słychać efekty z boku,za głową niestety nie.Mam baterię rozpraszaczy (schroedery),lekko wypychają dźwięk do przodu,dają też efekt lepszego ogniskowania źródeł dźwięku.Ja szukam piecyka,z twardym szybkim basem,nawet kosztem barwy,której Epoca III nie brakuje.Co do wysokich,na Tioxidzie Focala nie odczuwam nadmiaru,powiem więcej,są stłumione względem tego co słyszałem z Epoca 2 ! Ja mam wersję Epoca III z tak spolaryzowanymi końcówkami,że wysokich jest w sam raz.Tu niestety kolega BROY ma rację,każdy ma inny dźwięk !? Ja na początku skali,mam bass kapitalny jak na moje 16m2.Jednak,czym głośniej ,tym gorzej(akustyka).Ale ,skrzynki mam trochę za przewymiarowane :)po 11 na skali to już bebechy się przewracają,pomijam reakcje sąsiadów :)

Proszę o dalsze relacje z porównań.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam miłośników Gdańskiej elektroniki. Czy ktoś spotkał się z pomiarami mocy w Baltlabie III ? Jestem na etapie wyboru integry więc myśle o tym i owym...

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Jak na razie,nikt oficjalnie takowych pomiarów nie przeprowadził.Wierząc danym producenta moc EpocaIII to 100W/8 Ohm oraz 160W/4 Ohm.Jest to moc znamionowa.Patrząc na zasilacz Epoca III,jest on spory i bez problemu mógłby wygenerować więcej prądu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który Arcam dzielnie współpracuje z Baltkiem? I czym jest połączony?

Witam! Ja mam Arcam alpha9 cd,jeżeli chodzi ci o źródło.Łączę go Zu Wylde.Całkiem dobre połączenie.Kwestia czego oczekujesz?Arcam to moje źródło w zestawie słuchawkowym.Do wzmacniaczy Epoca 1v3,2,3 można z powodzeniem podłączyć CD kilkukrotnie droższe i pokażą jego zalety i wady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja mam Arcam alpha9 cd,jeżeli chodzi ci o źródło.Łączę go Zu Wylde.Całkiem dobre połączenie.Kwestia czego oczekujesz?Arcam to moje źródło w zestawie słuchawkowym.Do wzmacniaczy Epoca 1v3,2,3 można z powodzeniem podłączyć CD kilkukrotnie droższe i pokażą jego zalety i wady

 

Witam,

Mam Arcama FMJ CD17 z Phoebe III i już pokazał gdzie miejsce Harmana, dlatego jest na wylocie. A szukam dynamiki po cieplejszej stronie mocy, rozdzielczej góry, wyraźnych wokali, dźwięku z dobrą podporą na basie, dobrej stereofonii, ogólnie przestrzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Scout ! Ponieważ nie słucham z Arcama 9 przez kolumny,nie za bardzo mogę ci polecić ten konkretny CD.

9 alpha cd dysponuje dość obszernym basem,jest bardzo szczegółowy bez natarczywości,taki bardzo poprawny,jednak gra bardziej po jaśniejszej stronie.Sugerował bym odsłuch.Z tańszych Arcamów,wart posłuchania jest CD 73t.Może coś innego niż Arcam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Scout ! Czy celujesz w któryś z modeli Baltlaba ? Wszystkie są bardzo ciekawe,począwszy od Epoca 1v3,przez 2 ,Epoca 3.Jak masz możliwość posłuchania ze swoimi głośnikami u siebie,to było by to najlepsze.

Przy modelach od 1v3 do 2 ,które są bardzo wymagające od źródła,kolumn i okablowania możesz być rozczarowany.

Zwłaszcza ,że szukasz ciemniejszego (cieplejszego) dźwięku.Spróbować jednak warto,a może ci się spodoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.