Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki interkonekt do gramofonu?


Marco Polo

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że kilka firm robi kable dedykowane do podłączenia gramofonu.

Czy są dostępne w Polsce? Potrzebuję kabla o szczegółowej średnicy i dynamicznym charakterze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Pierwszy który mi przychodzi do głowy to produkt Transparenta. Zapytaj w HiFi Club na Kopernika (Wawa).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się niestety, że te kabelki przekroczą mój budżet....

 

Znalazłem w necie recenzję, iż niezłym phono kablem jest Kimber PBJ, aczkolwiek producent nie wspomina nic na ten temat, a na forum znalazłem tylko opinie dotyczące tego kabla jako zwykłego interkonektu.

Czy ktoś miał okazję go używać do podłączenia gramofonu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Top Hifi. Transparenty po 4000 i 1600, czyli tak ja myslalem...

 

Ale polecaja mi też VDH D-102 mk.III i VDH second...

Znowu więc pytanie czy ktoś używał ich jako kabli

 

>vinyl_pl - postaram sie moze poszukac tego eagla i przetestowac. Ma duży atut-cenę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jozwa

(Konto usunięte)

Zdaje sie ze jakis Siltech tez jest do gramofonu. Ale cena... A co do Transparentow, to chyba nie Top Hifi je dystrybuuje, nie? A może po prostu wybrac solidny ekranowany interkonekt typu Audioquest Diamondback? Jakieś 500 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nic już nie pisac, ale nie wytrzymam!!!! Po kiego czorta rozrózniasz do gramofonu??? Toz to taki sam interkonekt. Wersje gramofonowe dla wygody posiadają pomiedzy żyłami poprowadzony kabelek masy. Wpinasz kawałek druta i po krzyku. Priorytetem połaczen gramofonowych jest koniecznośc posiadania przez sygnałówke dobrego ekranowania z powodu niskich napięc przez które łatwo wnikają zakłócenia. Mam źródło analogowe za ponad 20000 (razem z wkadką i preampem). Do tej pory używałem Tara labs- sprzedałem ją wpinając w całym torze do końcówki mocy włącznie na Ultralin Ultima 100 mk II. Uwierz mi, że żadne druty nie spodobały mi się jak te. Pełne brzmienie- całkowity brak suchości, przepotęrzny basiski, namacalna średnica i słodka góra. Do tego doskonała scena (w głąb i na szerokość) z naturalnie rozmieszczonymi muzykami. Kable te są niedoceniane z powodu dystrubutora, który handluje sprzętem popularnym. Mało jest jednak kabli o tak zrównowazonym brzmieniu i tak muzykalnej barwie. Kabelek można kupić z metra. Poniesiesz koszt 168zł/metr.Wtyki dolutujesz sam, bo to dziecinnie proste. Jeśli nie umiesz, to każdy warsztat polutuje Ci za 5zł/ para. Jak Ci się nie spodoba zawsze go sprzedaż bez straty. Wierzę że będziesz go jednak słuchał. Cena wersji konfekcjonowanej to coś ok: 900zł. W wielu systemach (tych za ????zł również) porównywaliśmy te sygnałówki- zawsze brzmiały super. Na konieć pamiętaj zaufaj swoim uszom. Jeśli jesteś z Warszawy to za kaucją możesz je wypożyczyć na weekend do odsłuchu od sprzedawcy. Pozdrowionka i jak posłuchasz to podziel sie wrażeniami. Nie daj się omamic reklamom i przereklamowanym drutom za nieuzasadnione kwoty. Hi-end można mić za normalne pieniądze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... zaledwie kilka dni temu mialem od Fadeovera m.in. Diamondbacka (na 90% ;) ) i Copperheada -> zdecydowanie wybralbym ... Copperheada (dodam ze testowalem polaczenie gramofon, pre, wzmak bo tam wlasnie ciagle siedza u mnie zwykle cinche)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zydelek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Zydelek : Ja też uważałem, że nie powinno być różnicy...Ale pytam się, bo wyczytałem na jakiejś audiofilskiej stronie poświęconej gramofonom, że są to kable zupełnie inne i nigdy nie należy stosować line cable jako phono cable.....Chcialem więc się upewnić, czego używają użytkownicy forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Bba... Ja zasadniczo używam tego, co mi Linn dołączył. Tam jest kabel z jednej strony zakończony kątowym wtykiem DIN, prosto w podstawę ramienia, niełatwo coś takiego zamienić. Chociaż oczywiście są takie kable na rynku, może kiedyś, np. na lepszy kabel od Linna...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając stronę Cardasa zauważyłem, że ma w swojej ofercie kabel z wtyczką DIN zgiętą pod kątem 90 stopni. Teraz już wiem do czego to służy :-)

Pytanie czy warto wymieniać to co daje Linn..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interkonekty phono Cardasa mogą być zakończone w "dowolny" sposób, np. RCA.

Interkonekt dedykowany phono (z dodatkowym przewodem do uziemienia ramienia) ma także w ofercie XLO - cena ok.800-900zł. Widziałe w AudioForte.

Ja za namową jozwy używam głównie Bandridge Profigold PGA 3000. Opinia w odpowiednim dziale. To generalnie bardzo dobra łączówka, nie tylko w zastosowaniu z phono, w tej cenie (od 180zł wysyłkowo do 235zł w sklepach) rewelacja! Ostatnio jednak musiałem przestawić przedwzmacniacz phono i okazał się za krótki (dostępny tylko w długości 75cm). Z konieczności używam więc zwykłego interkonektu Bandridge (ok.55zł 1m). Różnica pewnie jest, ale da się słuchać.

Transparent za 1400zł - super, piękny. Test również zamieściłem w dziale Opinie. Może kiedyś :)

Przed kilku miesiącami był już wątek na ten temat. Wymieniałem tam jeszcze inne interkonekty i ich ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>pal55

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

odswiezam watek, gdyz teraz i ja stoje przed wyborem kabla Phono. Czy wdg Was wazniejszy jest kabelek od gramofonu do PRE, czy od PRE do wzmaka? Czy oba sa rowno wazne? ja juz swoje zdanie mam, ale chce znac Wasze opinie.

No i jaki kabelek jako pierwszy wziac do odsluchu? Czy rzeczywiscie musi to byc kabel dedykowany specjalnie do phono?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rafko

Czy rzeczywiscie musi to byc kabel dedykowany

>specjalnie do phono?

 

Moim zdaniem TAK. Używam kabla gramofonowego Siltecha Avondale G5 z serii Signature, kabel ten właściwie gra tylko przy połączeniu gramofonu z przedwzmacniaczem , w innych układach dźwięk jest znacznie gorszy. Twierdzenie, że można używać co tylko się chce -u mnie nie zdało egzaminu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.