Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki CD?


michaello

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegow!

Poszukuje odtwarzacza CD do mojego zestawu CA 840A i VA Bach Grand. Budzet jaki zamierzam przeznaczyc na zakup to ok. 3 tys. Raczej wolalbym aby sprzet byl nowy. Dobrze by bylo gdyby posiadal wyjscia zbalansowane, ale to nie jest warunek.

Moje propozycje to:

Harman Kardon HD 990

Carat C57

CEC 3300 R

Advance Acoustic MCD-204

Moze rownie dobrym rozwiazaniem bylby zakup odtwarzacza DVD, takiego jak Pioneer LX50 lub Yamaha S2700 i podlaczenie go przez Beresforda?

Co o tym myslicie?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is More

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam niedawno stałem przed identycznym wyborem i tak:

Nic nowego nawet szkoda gadać... (np. ymaha CDS2000)

jeśli lubisz spokojne brzmienie i masz dac to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (za 3k znajdziesz spokojnie) lub bardziej dynamicznie Jeśli masz daca to możesz kupić thetę data basic II (napęd CDM9pro)

za 2,2 - 2,5 jesli lubisz brzmienie typowych japończyków XA50ES lub w okolicach 3-3,5 XA7ES ale transporty z nich kiepskie pomimo wysokich aspiracji.

Ten jest ponoć jasnym CD ale nie miałem przyjemności słuchać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) napęd z buforem, ponoć dobra rzecz.

Od biedy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mnie ze wszystkich jakie słuchałem najbardziej spodobały się Marantz CD16 i CD10, napęd to CDM2 MKII czyli silnik bezszczotkowy, świetny laser (czyta nawet RW), i brzmienie... Ja wybrałem CD10 łamałem się trochę pomiędzy CD16, CD10 na zewn DAC (zmodowany PCM1702) gra jaśniej i bardzo detalicznie (bardziej detalicznie niż sam CD16) natomiast po analogu gra jak przystało na CD10 ciepło, misiowato, analogowo i ten został. Zapłaciłem więcej niż jest akurat na allegro ale jest to stan fabryczny z pełnym kompletem... było warto. Dzisiaj tak brzmiących odtwarzaczy się raczej nie spotyka.

 

Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli udałoby Ci się upolować w naprawdę dobrym stanie Marantza cd16, cd10 to podobnie jak przedmówca polecam. Są to naprawdę dobrze brzmiące odtwarzacze i mimo swojego wieku mają klasę.

Jeśli były normalnie użytkowane to nie ma obawy, że coś może być nie tak - są w zasadzie niezawodne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja tez od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem CD10. Porównywałem go przed zakupem z urządzeniem kilkakrotnie droższym i został CD10, który w żadnym aspekcie brzmienia nie odbiegał znacząco od tego co oferował CD za około 10tys.. Róznice (o ile były, bo ja usłyszałem niuanse może na dwóch utworach), były na granicy percepcji. Jeżeli trafisz dobry egzeplarz, to będziesz się cieszył dobrym dźwiekiem za rozsądne pieniądze. Acha, oczywiście potrzebna dobra łączówka, ale tego nie musiałem chyba dodawać :)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wybierając CD powinieneś się kierować jego neutralnością a nie tym że ten gra ciemniej a ten jaśniej. Trzeba wybrać ten który gra jak najbardziej neutralnie tak żeby to krążek CD decydował o brzmieniu a nie sprzęt który ma służyć do poprawnego odtwarzania dźwięków. Ze swojej strony polecam Arcam cd17. Sam go mam i chwale sobie bo za 2500 zł to solidny sprzęt. Bardzo detaliczny i gęsty dźwięk. Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikel, 21 Lip 2009, 09:51

 

>Moim zdaniem wybierając CD powinieneś się kierować jego neutralnością a nie tym że ten gra ciemniej

>a ten jaśniej. Trzeba wybrać ten który gra jak najbardziej neutralnie tak żeby to krążek CD

>decydował o brzmieniu a nie sprzęt który ma służyć do poprawnego odtwarzania dźwięków.

 

w takim razie tylko Burmester /każdy model/ i ewentualnie AudioNet ART V2.

Moim zdaniem powinieneś wiedzieć co doradzasz, by dobrze radzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>dbx

 

Nie czytasz ze zrozumieniem. Chodzi o sprzęt nowy do 3000 zł. Porównywałem Arcama cd 17 do innych z tego zakresu cenowego i to on mi nie rozjaśnił i nie przygasił dźwieku. Co płyta to inny klimat inna barwa dźwieku. To mówi samo za siebie ze gra neutralnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecam CEC CD3300r, a podobno już ma być w salonach nowsza wersja (chyba 3800). To jest bardzo profesjonalny i zrównoważony dźwięk. Jak za tę cenę to najlepszy wybór. Jeszcze słyszałem dużo dobrego o Caracie, ale na własne uszy nie słyszałem, więc to tylko przekazanie opinii. Pozostałe wybory raczej bym odrzucił, bo to trochę podbarwione odtwarzacze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>To jest bardzo profesjonalny i zrównoważony dźwięk

>Pozostałe wybory raczej bym odrzucił, bo to trochę podbarwione odtwarzacze.

>Jak za tę cenę to najlepszy wybór.

 

W porównaniu do czego? CD17, CD10, Theta, AVM?

Pojechałeś trochę :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego cec-a, po azurze CA 640c. Jak miałem 640 (dużo wysokich) to żeby złapać stereofonię musiałem być idealnie po środku (tego trójkącika). Tu jest inaczej, swoboda i do tego wrażenie analogowości z sugestywnym wokalem. Wrażenia przestrzenne jak w kinie domowym, jakby były głośniki z tyłu. Dość uniwersalny, ale trzeba posłuchać i nie sugerować się pierwszym wrażeniem, pokazuje wiele, ale nie gra by go kupić, raczej chce zauroczyć po dłuższym słuchaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi się kupić bluenote koala za nieco ponad 3000. bardzo polecam: bogata barwa, klasa i ma xlr'y. ogólnie chyba warto jednak poszukać czegoś "prawie" nowego z pułapu około 5000 niż ograniczać się do 3000 za nowy, chyba że chodzi o możliwości ratalne (choć zawsze można kredycik gotówkwkoy wyłapać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie wpisy.

Za 5000 moge kupic w kredycie Musical Fidelity A1 Cd Pro, prawie nowy, tzn. po wystawowy z gwarancja. Nie widzialem zeby ktos sie skarzyl na niego, a ludzie sobie chwala tego playera, przewaznie za to ze jest "neutralny" co o nim sadziceie? CEC 3800 to tez fajna propozycja, czekam na maila od dystrybutora, gdzie moglbym go posluchac w okolicach Warszawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is More

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michaello, 23 Lip 2009, 00:06

 

>Dziekuje za wszystkie wpisy.

>Za 5000 moge kupic w kredycie Musical Fidelity A1 Cd Pro, prawie nowy, tzn. po wystawowy z

>gwarancja. Nie widzialem zeby ktos sie skarzyl na niego, a ludzie sobie chwala tego playera,

>przewaznie za to ze jest "neutralny" co o nim sadziceie? CEC 3800 to tez fajna propozycja, czekam na

>maila od dystrybutora, gdzie moglbym go posluchac w okolicach Warszawy.

 

Ten MF może być niezły, niestety tylko na podstawie opinii można sądzić że gra właśnie tak ja osobiście lubię (nie słuchałem), ciepły, barwny i dobrze wypełniony dźwięk z pięknym wokalem/średnicą to jest to co lubię! We współczesnych klockach takiej prezentacji można szukać na próżno, chyba że to dość egzotyczne klocki najczęściej drogie, taka moda. A1cdpro chyba wyszła przed szreg i dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.