Skocz do zawartości
IGNORED

Mordaunt Short


dariusz964
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pochwalić dobrego zakupu - jeśli to są te z Płocka czyli moje byłe - to gratuluję,za te pieniądze bardzo udany zakup i żeby nie okazja do zakupu Elac-ów,to nie sprzedałbym ich bo grają bardzo dobrze.

Pozdrawiam przy okazji.

Denon PMA 925R, Sony TA F690ES, ST-S590ES, NuBERT NuBox 360, AKG K550, Graham Slee Solo klon, BCL.

"Doświadczenie jest ostatecznym kryterium prawdy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie jest tam mało miejsca lepiej z tyłu bo tam szer pokoju to 6m.Ale to na razie zaczynam budowę ,potem dopiero będzie prawdziwy pokój tylko do muzyki,i filmów.A te fronty to faktycznie od pana z Płocka .Pozdrawiam.Dla mnie te kolumny są zdecydowanie lepsze od tak chwalonych Kefów Q5.A cena nie komentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam monitory Mordaunt Short 902i podlaczone komputer + dac + luxman i powiem tyle ze jak do mnie przyjechaly to bylem pod wrazeniem detali dzwiekowych jakie prezentuja. Najlepiej brzmia na nich instrumenty akustyczne az milo slucha sie plyt typu Lynyrd Skynyrd - Endangered Species, Eric Clapton - Unplugged czy Anouk - Update itp. Biorac pod uwage za jaka kase udalo mi sie je wyrwac nowe na aukcji ktora nikt nie byl zainteresowany to juz w gole poezja bo 3x taniej niz cena katalogowa :) Polecam kazdemu modele z "i" to poprawiona seria i to nie tylko kosmetycznie. Brzmia duzo lepiej od poprzedniczek. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Więc i ja dorzucę trzy grosze. Jestem posiadaczem Mordauntów MS 904 (2004) czyli protoplasty serii Avant widocznej na zdjęciu poglądowym wyżej. Noszę się z zamiarem wymiany kolumn na model wyższy dwu i pół drożny (jak wyżej na fotce) , po wielu odsłuchach stwierdzam że żadne kolumny z tego przedziału cenowego (a nawet droższe) co moje MS 904 nie grają tak klarownie i przyjemnie dla ucha chyba że Mission M33i/34i. Basem grają wtedy kiedy trzeba ( wielobarwnym i szybkim ) a nie zbitą masą, średnica jest wciągająca ale nie mdląca i precyzyjnie oddana. To samo się tyczy wysokich. Jak na moje ucho scena jest dobrze zarysowana a dźwięk oderwany od kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gra sub Avant i309?

Dla mnie lepiej niż Yamaha YST-SW1500 (porównywałem je bezpośrednio). M-S gra subtelniej, czysto - bez zbędnych ceregieli daje sprężysty bas kiedy go potrzeba. Yamahę sprzedałem (choć z pewnym żalem, bo była jakaś taka miła). Sub M-S moim zdaniem to kapitalny głośnik za rozsądne pieniądze - szkoda, że ta marka w PL jest tak mało znana (a w zasadzie to niedoceniana).

 

Suba MS używam obecnie w dwukanałowym kinie, ewentualnie czasami eksperymentuję z przypinaniem go do Yamahy PianoCraft E810, a to połączenie daje zaskakujące czasami wrażenia.

 

http://www.mordauntshort.com/gallery/avant/Avant-i-309-cal.jpg

 

PS. Do niedawna posiadałem także dipole Avant 903i oraz centralny centralny 905i, ale rozstałem się z wielokanałowym kinem więc je sprzedałem.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Klan i Top HI Fi to ta sama firma :)

 

Swój sub M-S kupiłem właśnie u nich kilka lat temu na wyprzedaży (za jakieś 1300zł). Ale widziałem potem te głośniki trochę taniej na Allegro. Obecnie, zdaje się, że handluje tym qualitec:

 

http://www.qualitec.pl/wyszukiwarka.php?cur_page=3&szukam=mordaunt%20short&gdzie=produkty

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Od kilku tygodni jestem szczesliwym posiadaczem Mordaunt Short Mezzo 6 i 2

poprzedni zestaw nazywal sie JBL ES, jednak choc byly mocne i swietnie sie nadawaly na imprezy i do kina to jednak chcialem czegos wiecej, wracajac z pracy usuasc w fotelu i delektowac sie muzyka...

Do tej pory uzywalem K/D Harman Kardon AVR 355, ale zdecydowalem sie kupic Stereo i tak do rodziny dołaczy Cambridge Audio Azur 650A i CD 650 C

post-30797-011715300 1287442240_thumb.jpg

post-30797-020407100 1287442375_thumb.jpg

post-30797-029408300 1287442387_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne kolumny to pólka wyżej od Avant ,zapewne graja bardzo kulturalnie,niczego nie narzucają ale i potrafią przywalić.Nie wiem czy jednak Cambridge będzie w stanie wykorzystać cały ich potencjał.Napisz jak wrażenia,ja kiedys miałem starszego Azura 640,ale nie przypadł mi do gustu,ale wtedy miałem tez Kefy i to może one były temu winne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu z Harmanem AVR 355, C/A 650A poprostu wymiata słychac przezstrzennie i bardzo detalistycznie, szczerze to wydaje mi sie ze 2.0 wypelnia dzwiekami moj salon lepiej niz system 5.1 Mam tez C/A AZUR 740A teoretycznie mocniejszy bo ma 100W na kanal, ale szczerze bardziej mi podoba sie 650

Nie moge sie nadziwic dlaczego C/A 650A, ktory ma 75W na kanal na polowie mocy gra duzo glosniej niz C/A 740A (wrecz boje sie dawac glosniej, bo glosniki maja dopiero kilka tygodni) czy potrafi to ktos wytlumaczyc?

post-30797-064881000 1287525591_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam

Odświeżam temat. Szukam jakieś względnie taniego rozwiązania do nagłośnienia kwadratu 12m2 i z tego co czytałem to jedne z lepszych kolumn w tej półce cenowej, w zasadzie nie znalazłem alternatywy. Problem tylko z dostępnością, gdzie to można kupić?

Jak uważacie jaki model/rozmiar z tej serii Avant do takiego pomieszczenia. 902i wystarczy?

No i jaki wzmak - zastosowanie kino/muzyka - więc z dobrym dołem?

 

Znalazłem dostępne tylko to:

http://www.top-audio.pl/mordaunt_short_kolumny_kolumny_avant_904.html

 

Sorki, jeśli tym linkiem łamie regulamin.

Edytowane przez wieżozwierz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odświeżam temat. Szukam jakieś względnie taniego rozwiązania do nagłośnienia kwadratu 12m2 i z tego co czytałem to jedne z lepszych kolumn w tej półce cenowej, w zasadzie nie znalazłem alternatywy. Problem tylko z dostępnością, gdzie to można kupić?

Jak uważacie jaki model/rozmiar z tej serii Avant do takiego pomieszczenia. 902i wystarczy?

No i jaki wzmak - zastosowanie kino/muzyka - więc z dobrym dołem?

Znalazłem dostępne tylko to:

http://www.top-audio.pl/mordaunt_short_kolumny_kolumny_avant_904.html

Sorki, jeśli tym linkiem łamie regulamin.

Problem tylko z dostępnością, gdzie to można kupić?

Moze tu: http://avshop.com.pl/ ? Albo tu: http://www.amazon.co.uk/Mordaunt-Short-Aviano-1XR/dp/B004TQ0XS0/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1329765093&sr=8-1 ?

 

902i wystarczy?

Do 12m2 902i i wszelkie nowsze modele z 5" niskosredniotonowcem w zupelnosci wystarcza.

 

http://www.top-audio.pl/mordaunt_short_kolumny_kolumny_avant_904.html

Jesli juz, to warto wydac te 1100 zl na jakis nowszy model... chocby 1XR

 

Ostatnio na Allegro ten Sprzedajacy: http://allegro.pl/show_user.php?uid=182405 mial kilka fajnych modeli Mordaunt-Short, moze mu jeszcze cos zostalo?

 

Niedawno widzialem tez model 902i na gieldzie www.hifi.pl za ok. 450 zl.

Wiec jak sie troszke poszuka, to cos sie znajdzie... :) Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew, ale sam przyznasz, że tego modelu to ze świecą szukać, no i wolę krajowe transakcje :)

Mam jeszcze jeden typ - wafle 9.2 - mają większy przetwornik, może lepsze pod takie kino w stereo? Na sub nie bardzo mam miejsce.

Edytowane przez wieżozwierz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.