Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  42 członków

Velodyne Klub
IGNORED

Klub Velodyne - bas a nie halas...


darekdz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do posiadaczy serii q, czy zdarza się by po włączeniu sub-a pilotem na wyświetlaczu pojawiało się "00", zamiast ustawionej wcześniej głośności? Po wciśnięciu przycisku mute pojawia sie zaprogramowana wcześniej głośność, choc odstatnio wysiwtliło mi "30" zamiast zaprogramowaneg "41" tak jakby sub powrócił do ustawień fabrycznych, fakt, że był wyłaczony z sieci( wyciągnięta wtyczka) prze ok. 12 godzin? Czy tak ma być, czy też znów jest coś nie tak z moim sub-em...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam CHT-10 jestem bardzo zadowolony z mojego sub. Działa na 60-70% mocy odcięcie mam na 80Hz używam jej tylko do filmów. Do muzyki nie testowana. Niedługo pierwsze podejście. Dla mnie model ten jest nieco za mały nie chodzi o moc lecz o Hz,wolał bym zęby schodził niżej. Z tego co pamiętam to ma chyba 28Hz. Ale nie jestem pewien.Przy nie którym rodzaju basu troszkę sie dławi ale to przy JEDNEJ SCENIE Z 20, WIEC NIE JEST ŹLE. Bardzo LUBIE SCENĘ Z "IRON MEN" gdy zostają odpalone rakiety na pustyni w momencie wybuchu ma się wrażenie ze sypnęło piaskiem. Bass przenika przez ciało i ląduje na tylnej ścianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klub Velodyne - buczenie zamiast ciszy:-(

 

Niestety mojemu CHT-10R przeszło.

Może znajdzie się chętny, kto pomoże napisać poprawnie w języku angielskim maila do producenta, z pytaniem czy to buczenie to rzecz normalna? Przypominam (pisałem w kiedyś w innym wątku) że nasz dystrybutor Audiofast twierdzi iż buczenie to jest rzeczą normalną:(

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

U mnie nie buczy (CTH-10R), ale po zmianie kabla słychać trafo. Kiedyś miałem sub postawiony na wprost kanapy (między kolumnami) i połączony był przewodem marki Profigold. Teraz go postawiłem obok kanapy naprzeciwko kolumn. Gra lepiej, ale kabel jaki miałem wcześniej pociągnięty w listwie przypodłogowej to jakiś tani chyba Oehelbach czy inny 'no name'. Wcześniej był cichy w pozycji stand-by jak makiem zasiał a teraz go słyszę. A może to dlatego, że prawie siedzę obok niego? Kto wie?

 

Ogólnie i bez napinki - VELODYNE RULEZZZ!

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie.

jak widze 'darekdz' wprowadza zmaet jesli chodzi o ustawienie glosnikow forntowych na large. takie ustawienie jest tlyko dobre jesli nie macie subwoofer'a.

ogolne ustawienie crossover powinno byc 80Hz. glosnikowi zostawiamy srednie i wysokie w glownej mierze poto, aby byla klarownosc dzwieku i krystalizacja, a nie bum bum bum bum.

ponizej 80Hz sub przjemuje zadanie. sub ustawiony 80-140Hz i moc na okolo godizne 11 na 'pokretle'.

mozna zejsc nizez na glosnikach frpntowych na 70Hz ale nie zaleca sie. ogolnie na zagranicznych forach testuja glosniki frontowe ustawione na small i crossover od 75Hz do 95Hz. ale zaczynaja od 80Hz.

 

dla ciekawych i chcacych zglebic wiedze (ale niestety w jezyku ang) podaje linki. dosc dluga lektora ale wyjasnia wszystko.

http://www.avforums.com/forums/av-amplifiers-receivers/1019893-crossover-speaker-settings-relation-bass-management.html

 

http://www.audioholics.com/education/loudspeaker-basics/crossover

 

http://www.audioholics.com/tweaks/get-good-bass/bass-management-basics-2013-settings-made-simple/

 

(podobno google ma cos w rodzaju tlumaczenia stron. nie wiem jak to dziala ale mozna spr)

wydaje mi sie ze te linki a szczgolnie 1 (jest napisany bardzo przystepnym jezykiem, pozostale 2 napisane troszke bardziej fachowo ale da sie czytac) beda bardzo przydatne i wyjasnia Wam wszystkim o co chodzi i jak ustawic optymalnie Wasz subwoofer.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam czy ktoś z was miał stycznośc z subem velodyne SPL 1000 ultra bardzo to jest duża przepaść w stosunku do CHT 10 Q ? proszę o newsy w tej sprawie może ktos ma tego suba i mógłby sie podzielić swoimi spostrzeżeniami. dziękuje z góry i pozdrawiam.

Lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ale ty tego suba nie słuchałeś tylko tak słyszałeś dobrze rozumie? Bo jeśli tylko słyszałeś to ja wlaśnie na odwrót słyszałem, może nie jest to różnica aż tak widoczna jak cena między jednym a drugim ale tak naprawdę całe " bebechy" i elektronika jest inna - znacznie wyższej klasy jak w CHT nie mówiąc już o wyglądzie gdzie jest ładniejszy i w cht zwykła okleina a tutaj jest fornir. A cenowo nigdy nie jest tak żeby było to odzwierciedleniem płacenia większej kasy. I nie ważne czy tojest sub czy inerkonekt czy kabel zasilajacy itp... myślę że wiesz co mam na myśli. Ale na głupi rozum to musi być troche widoczna róznica bo inaczej nie kosztował by aż tyle więcej. Pozatym budowa jest ich inna tu jest zamknięta, a tam jest bas reflex więc to też inaczej działa taki sub. Może ktoś ma fizycznie to proszę o wypowiedzi w tym temacie. Pozdrawiam

Lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja sam nie wiem co juz myslec dzisiaj zadzwonilem do jeszcze innego sklepu - dobrego sklepu ze sprzetem rtv :-) i powiedzieli mi ze roznica miedzy cht 10 q a spl 1000 ultra jest porownnywalnie tak duza jak roznica miedzy seria spl a dd. malo tego powiedzieli ze jesli ktos nei slyszy tej roznicy miedzy cht a spl to musi do lekarza sie udac bo nie sposob jest tego nie uslyszec . zreszta gosc powiedzial ze u niego w sklepie i jedno i drugie stoi i dd rowniez i mozna przyjsc i posluchac i sam sie przekonam. takze sam juz nie wiem co myslec. Najgorsze jest to ze ci co maja bo na pewno jest troszke osob co maja te modele a nic nie chca napisac, szkoda , bo pewnei wiele osob stoi przed podobnymi problemi . Pozdrawiam i jeszcze raz prosze o wypowiedzi szczegolnie tych osob co slyszeli obydwa te suby.

Lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , wlasnie z tym marszem jest problem bo ja jestem z wawy a ten sklep jest na slasku :-) ale podobno moze cos byc i w wawie ale trzeba poczekac wiec pozostaje tylko czekac. Pozdrawiam i jakby ktos cos mial na ten temat to propsze o kilka zdan . :-)

Lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Witam po dluzszym czasie bylem w salonie jednym odsluchiwalem i zdecydowalem sie na spl i faktycznie jesli ktos nie czuje roznicy musi isc zbadac sobie uszy :-) jest to inna klasa i to nawet ciezko jest porownywac , nie bede pisal o wtgladzie i ze jeden to bas reflex , drugi to obudowa zamknieta , moc tak znacza rozna i uklad magnetyczny ze to szal jest... wiec nie wyobrazam sobie jak musi grac DD . Pozdro ja pod koniec maja bede zamawial :-)

 

lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chetnie :-) ale obawiam sie ze nie jestes z Warszawy znajac zycie :-) i fajnie zabrzmialo to twoje calkiem , calkiem :-) Pozdro

lolek

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w klubie

mam od prawie roku SPL-1000 Ultra gra on w kinie na 20mkw i jestem w 100% happy

wczesniej mialem wieksze inych firm na przetworniku 30cali polka nizsza wieksze gabaryty ale ten velodyne jest jakis nienormalnie duzo bradziej wydajny..

pozdr

 

moze by tak /modero/ przeniosl temat w kluby;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma a sluchasz go tylko w kinie czy stereo rowniez,,,, i jak sie w kinie spisuje odpowiednie jest cisnienie na tych twoich 20 m ? np ogaldajac cos typu transformers, matrix itp... czy np jesli mialbys pieniadze to kupilbys spl 1200 ultra, bo jak miales suby np 30 calowe to tak jak napisal kolega to niemalze estradowe i jak to ci w wogole gralo na tych 20 m - szal...? i z jakim amplitunrem i z jakimi kolumnami ci to gra ?

lolek

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.