Skocz do zawartości
IGNORED

Nowy zint.wzm.mocy klasy A-A/B.[Q-Audio]


darkul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Darek ma rację Jeśli cena za gotowca zbyt wysoka zawsze można zrobić samemu.....

Poza tym zamieszczenie projektu to niezła sprawa. Myślę że kilka osób na pewno skorzysta

 

Pozrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak,

ten watek od samego poczatku wygląda na bazarową grę w trzy karty - jeden rozdający i kilku naganiaczy. Może się mylę, ale tak mi sie to jakoś kojarzy.

Nota bene, inny wątek o Aboxie nie zrobił na mnie takiego wrażenia i powiem więcej wzbudził moja sympatię.

Ja jestem tylko amatorem, hobbystą i nic nie robię na sprzedaż i dla takich ludzi wydawało mi się jest to forum.

pozdrawiam

Jarek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość R1

(Konto usunięte)

Ja się cieszę że Darek zamieścił coś innego i oryginalnego. Spróbjuę nawet zrobić jeden kanał do testów, bo Pass jest bardziej dla ekscentryków, pierwszą konstrukcję jak Boda robiłem z 20 lat temu i niewiele więcej tu na forum widziałem, a ta konstrukcja to nowe dobre scalaki i tranzystory. W sumie podoba mi się. Skoro rzucił ceny gotowego wzmaka to i tak efekt jest dodatni, bo udostępnia konstrukcję mogącą fajnie zagrać. Na DIY myślę, że wszyscy są raczej zainteresowani żeby coś zrobić własnymi rękoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jar 1

 

Błędne wnioski Panie kolego .Nie jestem naganiaczem, na marginesie nie mam zamiaru ani kupować ani budować w/w wzmka . Proszę prześledzić cały wątek od początku -wyraznie widać że do kilku rozwiązań podszedłem raczj sceptycznie.Całym wątkiem zainteresowałem się dlatego , że w końcu na DIY poawiło ię coś innego niż "Temat PassClone'

 

Jak wskazuje nazwa działu "zrób to sam" . Jeśli ktoś chce pójść na skróty , może nabyć gotowca. Przecież Darek nie pobiera " myta" za kopiowanie jego opracowania , prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> darkul Jestem pod wrażeniem odkąd pojawił się twuj wątek do ABOXa prawie nint się nie dopisał :o) do obudów też nie ,niewspominając o forumowym wzmaku. ps czuje zazdrość ale cuż forum ma swoje prawa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie jestem pod żadnym wrazeniem (bez obrazy).Ton wypowiedzi darkula czasami mnie odstrasza od tego cp prezentuje.Zreszta nie jest to na razie nic co by przykuło moją uwagę,chodź niewatpliwie ma wiedzę 10 razy większa niż ja to wierzę tylko w to co słyszę i w swoją intuicję i jak na razie mnie jeszcze nie zawiodła.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z bartkiem.

Scalaki może i dobre są do amplitunerów, ale najwyższa klasa to jest zbudowana na dyskretnych.

Tym niemniej czekam na schemat dobrego DAC-a ,najlebiej zbalansowanego już w domenie cyfrowej.

pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejestem agresywem,za duze mam poczucie chumoru.Dziwi mnie bojazliwosc niektorych wpisojacych?Bronie swoich argumentow,a gdy ktos ma wiecej wiedzy czy doswiadczenia chetnie go wyslucham.Nawet miale niemily telefon od konkurenta ze robie krecia robote,ujawniajac tajniki budowy i inne takie.Mniejsza kto to byl,wkoncu i tak robie tylko male serie klockow.Co do hybrydy to pojawi sie ona za ok.miesiac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirmur,zobacz sobie tego APEXa PA05,i zastanow sie,jezeli zrobisz lepszy amp.od tego scalaka to niedotkne sie elektroniki do konca zycia,sa swiadkowie miej tego swiadomosc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>darkul

Telefonami od takich palantów sie nie przejmuj.Zawsze tacy się znajdą.Powiedz mu ,żeby spier....Ja miałem telefon od producenta kabli bo za 800zł sprzedawałem parę kabli głośnikowych (własnej produkcji) które grały lepiej od jego chwalonych za 4000zł.Niech zrobi lepsze jak taki dobry konstruktor.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten APEX bedzie taki naprawdę super to wszyscy od NADa do KRELLa będą je wkładać tylko do różnych obudów.

-Spróbuję tylko raczej następnej zimy bo robi się ciepło i zaczyna mi się robota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PA05 jest zbudowany z elementow dyskretnych[fetow]na wspolnym podlorzu,ma tesame dryfty temp.co reszta elem.i podlega korekcji przed zamknieciem struktory.Sa to kosci powtarzalne,wzmaki robione na piechote niepodskocza tym scalakom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena ich wynosi od 300 Euro/szt.Wiec niedziwi mnie ze nawet w drogich klockach ich niestosoja.A Krell,i wiele innych klockow jest przereklamowanych,i ich ceny sa bezzasadne.Znacznie lepiej graly stare Carvery,Cello,Tresholdy czy Maki,to zdanie wielu posiadaczy nowych modeli tych prod.A i tak samorobki czesto deklasoja,klocki seryjne w ktore lapy wsadzaja ksiegowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ będzie stabilny temperaturowo ale obawiam się o pasożytnicze pojemności -duże wachania napięć w tak małej strukturze.Mogą pojawić się modulacje sygnału pogarszające "czystość" dzwięku.

Dla porównania podwójny tranzystor mat 02 ma poj, colektor-colektor kilkadziesiąt pF.

 

Ok ,tą różnice zdań można rostrzygnąć tylko na ucho, zresztą narazie nie mam urządzenia do porównań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Darkul

Tu sie z tobą zgadzam .Teraz wzmacniacze projektują głównie księgowi na spółkę z marketingowcami.

Dobrych konstrukcji trzeba szukać raczej u firm które działają na rynku profesjonalnym.Mam na myśli np. Hafler , Chord , Halcro.

Szczególnie mnie interesuje konstrukcja tego ostatniego ,ponoć wsadzili tam jakieś tranzystory od nadajników tylko nie wiem czy to prawda czy marketing.Jeśli ktoś zdobyłby schemat to proszę dać znać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>darkul

Jesteś otwarty na nowinki, więc może producent z Norwegii

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Robi grubowarstwowe drivery komplementarne klasy AB w 20 nóżkowej obudowie o wymiarach 31x51 mm; firmowa nazwa HEGEL SoundEngine

Układ SE2090 (Ucc +/- 50-90V) można stosować we wzmacniaczach od 50 (2 zewnętrzne bipolarne tranzystory mocy) do 1000W (np. dla 100 W i 4 omów THD+N= 0,004%), Dobrze nadaje się do napędzania kolumn o niskiej skuteczności, bo optimum parametrów osiąga przy mocach 10 - 20W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>mirmur

halcro opatentował swoje rozwiązanie wzmacniacza mocy US Pat. 5892298. Peranders udostępnił 5 skompresowanych plików zawierających pdf poszczególnych stron patentu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>mirmur

już masz schemat Halcro, ale sam schemat to nie wszystko, bo aby grał świetnie musisz dobrać punkty pracy, wartości rezystorów, typy tranzystorów i ich prodcentów, nie mówiąc o podzespołach biernych, PCB... no ale początek zrobiony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w topie informacji o najnowszych technologiach,i ciagle sprowadzam rozne elementy.To co daje PA05,moze zamieszac w danej swiadomosci.Ten scalak ma gwarantowane oddawanie pradu do RL mx.30Amperow.Dla 2 ohm,w pelnym pasmie przy odd.300W ma pon.0.2% THD!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PA05 gra jak na fetofiec przystalo,dzwiek z powietrzem,piekny bas z rozciagnieciem i kontrola,a gora transparentna.Jakosc i swoboda potrawi oczarowac,te ampy graja w inny desen niz wiele innych pseudo H-E.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilka dni bede mial rysunki drukow[od Veterana]lub swoj projekt do A-A/B.

W hybrydzie driverem napieciowym bedzie Nuvistorek.

Pojawi sie tez prosty i dobry wzmak o duzej sprawnosci klasy B.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Panowie powiem tak. Nie zmam drakul-a (tak co by nie posądzono mnie o jakąś reklame) ale musze pochwalić tę konstrukcje. Właściwie to poskładałem ją by mieć na czym słychać muzy w pracy. Zmontowałem z tego co miałem pod ręką: OPA245, kondziole nie specjalne nawet rezystory zwykłe węglowe. I co ? Jakie było moje zdziwienie gdy pooglądałem sobie przebiegi na oscyloskopie. To co zobaczyłem przy np 5Hz to widziałem dotąd tylko w gazetach. Może nie mam ogromnego doświadczenia, nie budowałem żadnego wzmaka wg. Passa ale posłuchałem troche tego (na byle jakich kolumnach) i zaskoczyła mnie zwłaszcza jakość dołu. Precyzja, energia, dużo mięska. Zamówiłem już OPA604, OPA551 i przyjrze się temu bliżej bo warto. To jest moja opinia, wzmak jest prosty, montaż jednego kanału kilka godzin więc jak ktoś jeszcze nie spróbował to niech go popełni, dla nauki, z ciekawości, dla muzyki. I nie ma co się obrażać na scalaki bo w końcu to brzmienie jest ważne a nie jak wzmacnicz jest zbudowany. Ja generalnie jestem otwarty i lubie eksperymentować bo chyba warto. Każdy z nas wszak słyszy inaczej co jednemu nie pasi innemu może grać. Szkoda gadać do dzieła... Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że darkul nie zamieścił jakiegoś zdjęcia z widocznym montażem. Zawsze lepiej powielić po konstruktorze tym bardziej że obiecywał ciekawe prowadzenie masy. Czekam tak na dokończenie i nie mogę rozpocząć składania. Może Darek znajdziesz czas żeby dokończyć o zdjęcia montażowe. Dla mnie układ jest również wart grzechu i mam już części do niego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki...

Mam problem z moimi malymi pociechami[choroja],i z pier... tpsa!Ńiestety zmuszony jestem jechac przez modem[jedyna obecnie opcja]Mam takie 2 rachunki ze .....Musze zmienic dostep do internetu bo mnie zaj.......

W kwestji wzmaka:

Najlepsza koscia jest OPA 552 AP!

Uzyskalem takie oto parametry, DC+/-28V

Trafol 350W zalecam wiekrzy!

Suma poj. w zasilaczu 20 000 uF

Wzmocnienie +41V/V

Fety mocy Nch IRFP 240

=== === Pch IRFP 9150 po 1 par

2*55W/8 Ohm

2*100W/4 Ohm dla THD+N22kHz/4 Ohm/1>20W]pon.0.008%

Slew rate +18/-22V us.

St pow.3.3 us.

Pasmo mocy -1dBu od 10Hz do ok.200 kHz.

Obciazalnosc wyjscia 1.6 nF

 

Bedzie fotka i pare innych pierdolek....... musze wypionowac priva.Na dniach cos dam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.