Skocz do zawartości
IGNORED

YAMAHA NS-300????


darek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie mam pytanie odnośnie kolumienek jak w temacie YAMAHA NS-300 ponieważ dzisiaj jade je kupić ale do końca nie jestem przekonany czy cena 2000zł za nówki w pudełkach jest dobrą ceną za te kolumny??

Prosze o odpowiedź ,dodam jeszcze, że wybrałem te kolumny ponieważ są w kredycie 0 procent, a nie mam kasy żeby kupić inne no i szkoda trochę dawać zarobić bankom, co sądzicie o moim wyborze??????????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jeśli jedziesz je dziś kupić to podejrzewam, że długie godziny ostatnio spędziłeś na ich odsłuchach i sam będziesz mógł forumowiczów oświecić jak owe yamahy wypadają w porównaniu do innych podłogowców =) Ostatnio na allegro za 800 zł ktos odsprzedał (a ktoś szczęśliwy kupił) Dali5005 - zostaje 1200 zł na płyty !!!!! :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. akurat doczytałem o kredycie 0% -> kupowanie kolumn bez odsłuchu i przekonania, że pasują do TWOJEGO

konkretnego systemu, dlatego bo są akurat w promocji i kredycie 0%, to najbardziej perwersyjna forma masochizmu o jakiej słyszałem :-) Będziesz po tym szaleńczym kroku cierpiał akustyczne męki i filozoficzne katusze snując refleksje o modelach, które przeoczyłeś, czy odwiedzając znajomych którzy przed zakupem posłuchali u siebie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie zgodzę się z Akirą.

Myslę że powinieneś się wstrzymać z zakupem i posłuchać na spokojnie różnych kolumn.

Yamahy mają niezłą dynamikę, grają czysto i mają szybki bas ale chyba właśnie to wszysko jest kosztem średnich tonów i być może szczególów a także wysokie tony są jakby trochę przesadnie wyostrzone !

W sumie na pierwszy odsłuch nawet mogą się podobać ale myślę że są lepsze konstrukcje w tej klasie cenowej niż Yamaha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie kolumny miałem kupić w MM ale słuchałem ich w Audioklanie i tam dźwięk był zupełnie inny, czy ma to związek z hałasem który panuje w MM? Czy może wpływ mają także połączenia które są stosowane w MM chodzi mi o panele sterowania dzięki którym można odsłychać kilka rodzajów kolumn bez potrzeby przełączania kabelków, z jednych kolumn do drugich itd.? Posiadam amplituner Yamaha RXV-740 ale uzywam go do Stereo. co polecacie w tym przedziale cenowym oprócz kolumn Yamaha?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, własnie ;-))) A B&W zaczęły tak grać świetnie całkiem niedawno z yamahą, bo jak B&W były u innego dystybutora to do Yamaszki były zgoła niepolecane i graly wtedy fatalnie ;-) Ta sama czarodziejska odmiana dotknęła kompletu rotel+b&w :) Well, a spróbowac oczywiście niezawadzi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat słuchałem, dlatego polecam odsłuch.

Ma to uzasadnienie . Yamaha gra czysto ale nie ma zbyt mocnego basu

B&W - co widać (i słychać) na wykresie ich charakterystyki mają znaczne podbicie w zakresie niskich tonów

dodając do tego dobrą kontrolę basu dzięki aluminium stanowi dobre uzupełnienie

Ale na pewno nie każdemu takie brzmienie odpowiada.

Sam właśnie stoję przed podjęciem decyzji ich zakupu.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zapadnie ostateczna decyzja idę na ostatni odsłuch do Audioklanu mam porównać NS-300 z B&W 603s3. Jak zdecyduję i posłucham u siebie to napewno się podzielę wrażeniami. Dzięki wszytskim którzy podjęli temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam dylemat wczoraj byłem na odsłuchu, miałem do wyboru trzy rodzaje kolumn pierwsze B&W 602s3 drugie 603s3 oraz YAMAHA NS-300, według dużej ilości krytycznych opinii których wysłuchanych na temat kolumn YAMAHA okazało się, że wcale nie grają aż tak fatalnie może mniej szczegółowo niż B&W ale nie tragicznie, no ale do rzeczy żadne z tych kolumn nie powaliły mnie na kolana wiem, że za te pieniądze nie mogę się spodziewać czegoś Extra ale każda z tych kolumn miała jakiś mankament mianowicie 602s3 grają można powiedzieć znakomicie ale nie na dłuższą metę jak dla mnie są za bardzo szczegółowe i po dłuższym słuchaniu muzyki zaczynają dokuczać (to jest moja opinia), 603s3 mają jak dla mnie za mało basu i z tej trójki wypadły chyba najgożej, z kolei Yamaha gra całkiem nieźle ale dźwięk jest trochę przytłumiony a pozatym nie mogłem dobrze odsłuchac kolumn Yamahy ponieważ te które mi zestawiono miały uszkodzony jeden głośnik wysokotonowy, może przytłumiony dźwięk to właśnie ta przyczyna? Nie podjąłem jeszcze decyzji ale 603s3 mogę wykluczyć z listy. Czy macie jakieś inne propozycje w tym przedziale cenowym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wybrałem od wczoraj jestem posidaczem B&W 602s3, ale mam pytanie odnośnie tych i innych nowych kolumn ile czasu potrzebują kolumny na to żeby się "rozegrały"?, ponieważ te moje jak je wczoraj podłączyłem zagrały gorzej niż moje poprzednie kolumny z wolumenu, jak sądzicie? zaznaczam, że kabelki są dobrej jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

B&W muszą trochę pograć, nie przejmuj się. Tydzień ciągłego katowania (np. zostawiaj tuner albo zapętloną płytę wychodząc z domu), i będzie ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pocieszenie dodam, że wzasadzie każdy mój klocek potrzebował trochę czasu na uzyskanie max. wydajności-tak więc czas działa na Twoją korzyść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.