Skocz do zawartości
IGNORED

>> NASZE PC AUDIO


jaamar1

Rekomendowane odpowiedzi

liberas behringery to miał być "hit sezonu" jak to bywa, ktoś dał tyłka i nic z tego nie wyszło. 900zł za parę to nic rewelacyjnego. Alesisy słyszałem zarówno aktywne jak i pasywne. Grają detalicznie i ciepło. Mają jedną dużą zaletę nad maudio - wzmacniacz, który jakością wykonania, klasą elementów jak i samą aplikacją powala maudio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha. o kurde, napisałem to bo sam siedze na tej stronce sporo czasu i wszyscy moi znajomi również lubią demotywatory. No po prostu są wszechobecne, nie da się ukryć, zresztą widać na fotce..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALTON, 12 Lis 2009, 13:23

 

>spiler86 jedna uwaga w twoją stronę. Sam widzę, że masz jakieś głośniki iBox. Przyzwoitość nakazuje

>zachować granice tolerancji co z kolei ciągnie za sobą brak takiej reakcji jaką ty się wykazałeś -

>wyśmiałeś mnie za to, co stoi na biurku. Każdy ma to, na co go stać i jest to tylko jego sprawa co

>ma w swoim posiadaniu - nawet jak będzie to radiobudzik mediona.

 

W tym momencie przegiąłeś, ja mam radiobudzik mediona i jest to najlepszy radiobudzik jaki dotychczas miałem, nawet radio gra w nim bardzo dobrze i nie szumi a do tego ładny, więc nie rozumiem o co chodzi.

Oczywiście nie jest podłączony do komputera. Medion i tevion to dobry tani sprzęt na niemiecki rynek - w środku przeważnie identyczny z lg, philips, msi itp itd z poprzedniego sezonu, za bezcen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelb owszem. Medion to starszy dobry sprzęt upakowany w nową budę za śmieszną cenę. Wiem, że ironizujesz ale ja miałem na myśli "kontrast" w porównaniu a nie jechanie po firmie medion.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to mój serwer audio na oprogramowaniu plexa, docelowo będzie między nimi DAC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie umarło :-). Przy komputerze para monitorów Behringer B2031A

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALTON, 20 Lis 2009, 12:20

>Żeby nie umarło :-). Przy komputerze para monitorów Behringer B2031A

 

A jak oceniasz różnicę w jakości między Behringer a microlab Pro 3 ... ? ,pytanie może jest i trochę nie na miejscu ,tym niemniej jednak ciekawi mnie jak się ta różnica wyraża bo oba modele dzieli przepaść w cenie i w zaawansowaniu konstrukcyjnym ale wizualnie łączy je rozmiar zastosowanych wooferów 8'' i podobne gabaryty obudów . Ale najpewniej po tej konfrontacji z microlabów Pro 3 nie za bardzo będzie co zbierać ;) (?) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALTON, 20 Lis 2009, 12:20

 

>Żeby nie umarło :-). Przy komputerze para monitorów Behringer B2031A

 

... nie słyszałem tych Behringer ... masz może porównanie do KRK Rokit (słyszałeś?)? Ciekawe jak grają Behringery jakoś 3031A (te ze wstęgą)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALTON już wrzucił filmik na youtube ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Basik mają dosyć twardy na ile można oczywiście oceniać po filmie ;) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagranie na youtube faktycznie nie miało służyć pokazaniu jak grają, a raczej że grają ;). w Pro3 słabym elementem jest wzmacniacz. Gra strasznie jasno, kolumny są mułami - w miarę to dobrali. Same kolumny na innym wzmacniaczu młucą basem jak duze subwoofery, wysokie i średnie się gubią. Wzmacniacz jest dla nich przedewszystkim za słaby - nie daje sobie z nimi rady. Behringery mają bardzo fajny środek. Słychać mnóśtwo detali i o dziwo, dopiero na nich słyszę wyraźnie, że niektóre nagrania są lekko przesterowane. Góra ostra, aż wierci dziurę w uszkach ale nie męczy - sprawia wrażenie detaliczności.. każdy niuans zaraz idzie na pierwszy plan. Oczywiście z tyłu są przełączniki do ustawienia charakterystyki monitorów. Basu jest stosunkowo mało, ale jest szybki jak błyskawica. "kopie" i nie ciągnie się. W sumie nic dziwnego. Dla 8 calowej niskotonówki obudowama około 10-12L. Pomijając stronę akustyczną, behringery mają mocny i solidny napęd. Dla tonów niskich użyto dwóch LM3886 w konfiguracji BPA100 (łączone równolegle) natomiast dla góry pojedynczy LM3886. Trafa mają po 200W w każdym monitorze. Są piekielnie głośne..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rokitów nie słyszałem, ale znam je od środka. O dźwięku nie chcę dyskutować, natomiast pod względem elektroniki są przeciętne. Słyszałem natomiast Maudio BX8A. Brzmienie mułowate - mają spory nadmiar basu. Średnica klęka. Góra ciepła. Znajomy klepie na tym elektronikę w stylu hardstyle i minimal.. o dziwo słuch ma bardzo dobry i słyszy róznicę w kablach :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALTON -> często zmieniasz sprzęty i potem wrzucasz próbki brzmienia na na youtube ,dlatego dobrze byłoby żebyś zakupił decybelomierz i wybrał jakiś jeden ulubiony zróżnicowany brzmieniowo kawałek i wtedy potem mógłbyś nagrywać próbki brzmienia sprzętu zawsze przy tej samej głośności i na tym samym kawałku i z tej samej odległości ,ja wiem że takie porównania z youtuba nie są zbyt miarodajne ale być może jednak jakieś tam różnice przy takich ujednoliconych warunkach dałoby się wychwycić ,np na basie bo charakteru basu kompresja aż tak bardzo nie zdegraduje ;) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O albo taki specjalnie przygotowany kącik z porządnym mikrofonem i stojakami do nagrań próbek brzmienia byś sobie zorganizował :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALTON, 20 Lis 2009, 16:56

 

>przełączniki do ustawienia charakterystyki monitorów. Basu jest stosunkowo mało, ale jest szybki jak

>błyskawica. "kopie" i nie ciągnie się.

 

... czegoś takiego szukam ... szybko, równo (bez górek na basie), ... no i jak można to jeszcze przydało by się nisko ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Przypominam o temacie - chwalcie się...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alton widzę że nabyłeś właśnie microlaby solo 6c & 7c ,więc mam takie pytanie jak je oceniasz względem monitorów studyjnych BEHRINGER TRUTH B2031A & zestawu YAMAHA PIANOCRAFT E810 i jak wedłog ciebie wypadają one na tle budżetowych zestawień ampli/wzmak + budżetowe kolumny ? .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SOLO 6C mają ciut lepszą średnicę od 7C. Grają dość szybko. Góra jest ostra i lekko zapiaszczona co nie każdemu może pasować. Średnicy nic nie zarzucę - jest dobrze. Bas.. są bardzo wrażliwe na ustawienie. Trzeba kombinować. W jednym położeniu grają jak średni subwoofer, w innym jak uderzanie młotkiem o deskę.

 

Solo7C grają bardziej "mięsiście" od 6C. Są cieplejsze przez co ciut przyjemniejsze w odsłuchu. Góra jest taka sama jak w 6. Bas zachowuje się podobnie - ustawienie. Średnica jest lekko wycofana.

 

Oba mikrolaby natomiast nie są zbyt szczegółowe. Nie gubią detali ale też trzeba się wsłuchiwać, żeby usłyszeć to co słychać na sprzęcie "wyższej klasy".

 

Behringery grały zupełnie inaczej. Behringer pokazywał wszystko, co nagranie ma do zaoferowania. Wszystkie detale były od siebie odseparowane i wyraźne. Porównanie do piano.. hmm. Na moje ucho bardziej pasuje mi dźwięk solówek. SOLO mają w sobie bardzo dobry wzmacniacz i średnio dobry tor przedwzmacniacza (ale można to "stjuningować w 5 minut :). Głośniki są wykonane bardzo solidnie. Skrzynie nie są najlepiej wykonane ale za tą cenę to nadal bestbuy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SOLO mają w sobie bardzo dobry wzmacniacz i średnio dobry tor przedwzmacniacza (ale można to "stjuningować w 5 minut :)

 

Jak???

 

u mnie grają własnie z cedekiem marantza, wreszcie na eleganckich robionych przez teścia podstawkach.

 

odsunięte od ściany na pół metra, lewy od bocznej na jakieś 40 cm.

 

prawy ma jeszcze wnękę obok niestety.zakupiłem dzisiaj w empiku płytkę Smooth Grooves ( 3 cd),dla nich wydaną i słyszę tu genialne stereo, nagranie eleganckie, porównując do Wilków & Gawlińskiego, którego równiez zakupiłem, a który brzmi cicho, płasko i bez basu.

 

 

 

zdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miętowy, 22 Sty 2010, 00:55

 

>SOLO mają w sobie bardzo dobry wzmacniacz i średnio dobry tor przedwzmacniacza (ale można to

>"stjuningować w 5 minut :)

 

Pewna osoba twierdzi że wzmacniacz w solo jest tragiczny i dopiero kiedy wywalił ze środka całą elektronikę (zmienił je w pasywki), podłączył pod T-AMP to dopiero to zaczęło grać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALTON, 20 Sty 2010, 17:04

 

>Oba mikrolaby natomiast nie są zbyt szczegółowe. Nie gubią detali ale też trzeba się wsłuchiwać,

>żeby usłyszeć to co słychać na sprzęcie "wyższej klasy".

 

Jeśli pewne dźwięki są zatarte/zamaskowane , trudniej je usłyszeć (cyt:"trzeba się wsłuchiwać"), to jest to właśnie oznaką gubienia detali=niższej szczegółowości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle to ta osoba nie bardzo wie, o czym mówi. W solówkach siedzi koniec mocy aplikacyjnie podobny do krell'a ksa50. Stopień wyjściowy oparty o tranzystory IGBT. Mniejsza o to - ma potencjał. Preamp można wywalić całkowicie i zamiast niego zamontować po prostu potencjometr głośności przy czym zwiększyć trzeba Ku wzmacniacza - aktualnie jest to zaledwie 10x.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alton, zrób konkretny opis tych głośników ze zdjęciami jak to robiłeś, mało w sieci info na ten temat, oraz propozycje ulepszeń.

 

byłby poczytny temat zapewne.

 

zdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrzucają całą płytkę przedwzmacniacza pozbawiasz monitory także pilota, wyświetlacza i całej wygody. W miejsce impulsatora montujemy normalny potencjometr 2x50K a gniazda wejściowe pozostają nadal wejściowymi (bez możliwości przełączania wejść) - to taka najprostsza wersja z możliwych. Do załączania kolumn służy nadal przełącznik na tyle. Zdjęć i opisu na razie nie zrobię, ponieważ nie mam czasu żeby się tym zając.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.