Skocz do zawartości
IGNORED

Stolik Rogoz Audio.


Rootlin

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Jestem zainteresowany konkretnie opiniami na temat stolików,

gdyż rozważam zakupo takiego stolika w niedalekiej przyszłości (kilka mies).

 

Na forum znalazłem jedynie wypowiedzi na temat standów - bardzo pozytywne.

A więc jak jest ze stolikami? Tak samo?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Może możecie polecić coś innego do wyboru w podobnych cenach?

Tzn. 1200-2000 PLN. Jestem ciekaw konkurencji w tym przedziale.

 

Pozdrawiam,

Maciek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konkret.

 

A jak z "działaniem" stolików. Są jakieś róznice.

Widziałem, że ROGOZ proponuje elegancko wykończone drewno.

Czy jest różnica między drewnem a szkłem na przykład?

Albo między drewnem a granitem?

 

Nie sądze, żeby wniosło to znaczną poprawę do sprzętu, który posiadam obecnie,

ale chciałbym wiedzieć, bo zamierzam się rozwijać a chciałbym mieć za sobą

definityne rozwiązanie kwestji stolika.

 

Raz a dobrze! Mocne uderzenie! Wiecie o co chodzi.. :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Rootlin, 6 Wrz 2009, 23:26

 

>chciałbym wiedzieć, bo zamierzam się rozwijać a chciałbym mieć za sobą

>definityne rozwiązanie kwestji stolika.

>

>Raz a dobrze! Mocne uderzenie! Wiecie o co chodzi.. :P

 

podstawą "działania" stolika jest twarda podłoga, czyli, jeśli masz beton pod nogami, to jest dobrze. Jak masz podłogę z drewna, to masz problem i tu nie szalał bym ze stolikami, chyba że idzie o wygląd i wygodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Więc mam pod spodem klepkę położoną na betonie. Więc nie wiem sam w jakich kategoriach to rozpatrywać - beton czy drewno.

 

Wygody i wyglądu w dużej mierze, plus oczywiście tak jak powiedziałem na przyszłość, perspektywicznie.

W tej perspektywie, jeśli będzie trzeba zerwać drewno do betonu i wstawić granitową płyte nagrobną pod szafkę to to zrobie. Ale chce już wtedy mieć "wystarczającą" szafkę, aby nie było tematu pod tytułem: "Już na jakiś czas jest super, tylko teraz jeszcze ta szafka..."

 

Fajnie by było jak by tej ostatniej kwestji nie było. A więc oprócz walorów estetycznych i funkcjonalnych + jak najbardziej pozytywny wpływ na dzwięk.

 

Lubie mieć wszystko zadbane jeśli chodzi o audio. Licze, że szafka w tym pomoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Innymi słowy: Nie jestem bogatym człowiekiem, a przynajmniej póki co, więc jak coś kupuje staram się, żeby starczyło to na jak najdłużej i było jak najlepiej przemyślane. ]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Rootlin, 7 Wrz 2009, 00:02

 

>Ha! Więc mam pod spodem klepkę położoną na betonie.

 

jest dobrze :)

lepiej będzie jak pod nóżkami stolika będą stożki, czy kolce, coś w tym stylu. Poza tym, mając już elegancki stolik, można pomyśleć nad dodatkowym redukowaniem wibracji, czyli, coś pod CD, coś pod wzmacniacz. Na tym można zakończyć temat.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoliki Rogoz - jakościowo bardzo dobre, ładnie położony lakie, starannie wykonana całość i równie staranie zapakowane do wysyłki. Od 2 lat jest u kumpla taki stolik i zero problemów, mogę polecić :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! No to hit z tym betonem. :)

Już zacząłem sobie wyobrażać jak tłumacze mojej wybrance zasadność zrywania klepki i wstawiania granitowej płyty.. :)

 

Jest jakiś pozytywny wpływ na dzwięk tego Rogoz? :) Działa? Czy może te wszystkie szafki są takiesame.

Albo działają, albo nie. A kwestja wyboru to tylko estetyka - co się komu bardziej podoba.

 

Chodzi mi w szczególności o to, czy to drewno jest ok czy jednak szkło/kamień i koniec.

Drewno podoba mi się estetyczne. Pasuje do starych mebli, antyków etc.

 

Panowie - Dziękuje za podpowiedzi i opinie. :)

 

Maciek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Inny producent.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pełna kultura ! Jak ja to lubię ;-)

Mam ROGOZ-a i jest cacy. Nic nie wibruje,nic nie robi " brzdęk", " chszszsz", ani tym bardziej "dzyń".

/to są onomatopeje jakby ktoś pytał/. Stolik stoi na parkiecie. Pod parkietem jest beton. Mocny, mięsisty, jak bas z mojego wzmaka. Żadne tam mięsko -MIĘCHO i tyle !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> Tak. Nie ma żadnych drgań. Wszystko stabilne jest.

Ja jestem grzeczny, Kazik miły i nawet mięsiste wybrzmiewające dzwięki już tego nie naruszą.

Mam nadzieje. :) Chociaż teraz Kazik już możesz po mnie jechać. Wiem żeś porządny chłop.

 

Inny producent (chociaż tu mało zachęcająco to wygląda):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

>> kokocha, a z czym masz? drewnem, szkłem czy granitem (nie poddaje się z tym drewnem)

drewno chyba stabilne. Wydaje się że to grube, ciężkie kawały. Pewnie nie tak ciężkie jak kamień,

ale pewnie też mają jakąś swoją wagę. Napisałem do pana Janusza z proźbą o więcej informacji.

Feler może być taki że drewniane blaty się porysują od nóżek. Ale za to wprowadzą więcej ciepła do pomieszczenia.

 

Inne pytanie - masz dociążane piaskiem? Ciężki sprzęt trzymasz na nim?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AdamWysokinski

(Konto usunięte)

Rootlin, 7 Wrz 2009, 01:16

 

>http://www.audiophilar.com/

>Inny producent.

 

Mam stolik tej firmy (model Casual Line Wood, wymiary wg własnego projektu). Polecam - bardzo dobra jakość wykonania, świetny kontakt, przyzwoite ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w nocy Rootllin@ zadał takie pytanie:

 

Natomiast ja chciałbym się dowiedzieć po co i jak dociążać stolik/platformę piaskiem? jaki to ma związek z grającymi klockami na półkach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam od ponad dwoch lat stolik rogoz audio, z czasow gdy ceny byly bardziej przystepne. Wersja stolika jak na owe czasy maksymalna, w sensie z kolcami, podkladkami i wszystkimi pierdolkami. Osobiscie polecam, bardzo dobre wykonania, samo rozpakowywanie zajelo mi godzine i kurier chocby sie staral w zasadzie ma male szanse zniszczyc zawartosc paczki. Ja mam blaty granitowe, poniewaz sciaganie ich od producenta stoika bylo bezcelowe ze wzgledu na cene rpzesylki. Szkla i drewna nie widzialem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rootlinie Miły:

 

Stelaż ROGOZ Audio z profili "kwadrat", na kolcach i podkładkach, grube szyby na kolcach. Piasku nie ma, bo dzieci, a tam dzieci, cholery , nie dzieci - wyniosły do piaskownicy !

Sprzęt na nim trzymam taki: dwa audiolaby, dwa Advance i dwa kondycjonery hand made. Na wierchu oczywiście Thorens. Granitowe płyty nagrobne mam gdzie indziej - na standach do podstawkowych Evo 1.

Te standy kupiłem od gościa, który był na etapie kabli sygnałowych za 3 tysiące PLN ;-)))i sprzedał mi standy z podstawami i półkami granitowymi oraz AE Evo 1 za psie pieniądze. ROGOZA kupiłem prawie ganz neu za pół ceny, bo żonie drugiego gościa szafka nie pasowała do wystroju wnętrza.

W kolumnach AE Aelite 3 są pojemniki na piasek albo śrutę ;-), ale nie wsypałem, bo dzieci /te pierony!/ mogły by wygrzebywać, trutnie jedne !

 

PS. Zerwałes parkiet, jak radził Kazio ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stolik najlepiej odlać sobie od razu w betonie podczas budowy domu. Wówczas nie trzeba zrywać parkietów/desek/wykładzin/czy co tam kto ma na podłodze. Wystarczy odpowiedni szalunek i trochę betonu z gruchy, a potem trochę trzeba poczekać aż zastygnie. Następnie trochę polerki i mamy piękny oraz jednocześnie diabelnie stabilny stolik zaspolony na wieki z podłożem. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Violet@ W tym Twoim wpisie jest pewna antylogika w stosunku do niepochamowanego pędu w podwyższaniu masy mebli audio. Podoba mi się ten wpis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Parkiet już jest zerwany i nie ma się o co kłucić. Parkietu poprostu nie ma. Wyleciał przez okno.

A stolik z betonu jest nie audiofilski, bo nie ma kolców pod podstawą.

 

Musiałbym kolce pod budynkiem montować jakbym go odlał w podłodze, a pozatym... co z ruchem grawitacyjnym ziemi? Czy on nie wpływał by negatywnie na wbetonowany stolik [mowi maciek, całkiem poważnym głosem].

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.