Skocz do zawartości
IGNORED

Kilka pytań od początkującego. :)


Vall

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór, :)

 

To mój pierwszy post więc proszę o troszkę wyrozumiałości, zwłaszcza jeśli chodzi o pytania. :) Dopiero zaczynam swoją przygodę z poważniejszym sprzętem i chciałem zapytać tam gdzie o tym najwięcej można znaleźć. Z góry dziękuję wszystkim za próby pomocy. Przejdźmy jednak do rzeczy..

 

1. Otóż niedawno dostałem kolumny, jednak nie mogę nigdzie o nich nic znaleźć. Zapewne to jakieś no-name'y, ale może ktoś tu coś o nich słyszał:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy są to kolumny podłogowe? W tej chwili stoją na moich starych pustych Tonsilach, ale basy dudnią po podłodze niemiłosiernie i nie wiem co z tym zrobić. ;-)

 

2. Sprawa druga. Otóż kilka dni temu padł mi zupełnie lewy kanał w moim zasłużonym Pioneer SX-525. Jako że od dłuższego czasu rozważałem kupno wzmacniacza uznałem to za potwierdzenie moich chęci. Chciałbym kupić coś taniego (tak, niestety :P), kwota do 300zł. Wiem że za taką cenę nie będzie to ideał, ale na początek wystarczy. :)

 

Wzmacniacz ma zasilać te (powyższe) kolumny i dodatkowo słuchawki (Grado SR80i). Jest też możliwość naprawy mojego obecnego wzmacniacza (dla mnie wyglądało to na początku jak by coś było z pokrętłem od basu, ale czemu padł cały kanał to nie wiem). Teraz czy bardziej się opłaca go naprawicz, czy różnica w graniu Pioneera i jakiegoś innego będzie na tyle widoczna że lepiej kupić wzmacniacz?

 

Miałem na oku kilka, m.in takie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Może jest coś jeszcze co by się nadawało?

 

Wymagania są raczej małe:

- nie będę potrzebował bardzo dużej mocy bo mam 25m^2 pokoj a nie chce stracić dachu nad głową ^^

- muzyka całkiem różna, troche grunge, metalu (chyba najwięcej), rocka, folku, soundtracków, nawet muzyka z lat 80

 

 

To chyba tyle póki co, trochę się za bardzo rozpisałem, ale może ktoś dotrwa i pomoże. :)

Dzięki jeszcze raz.

 

v

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz PM-30 to najgorszy wzmacniacz jaki dane mi bylo słyszeć w ogóle. W cenie 100 - 200 zł można wylicytować na allegro byle sony czy pioneera, który będzie grał lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneera daj do przejrzenia jakiemuś, najlepiej znajomemu elektronikowi, bo można by z nim i do serwisu, ale drogo zapłacisz.Może tylko coś się odłączyło i wystarczy przylutować, albo jakaś niedroga część padła.Może nie będziesz musiał kupować innego wzmacniacza.

Co do kolumn, to jakiego rodzaju jest to dudnienie?Może kolumny stoją w złym miejscu i wystarczy z nimi "pojeździć po pokoju", aby dudnienie ustało(na przykład stoją za blisko ścian albo narożników pomieszczenia).A może to te puste skrzynie po Tonsilach się wzbudzają.Trzeba miedzy nie a kolumny włożyć jakieś absorbery z korka lub gumy(np. uszczelki hydrauliczne), albo w sklepie dla plastyków kupić Blu Tack, Uhu Tack, lub inną taką plastelinopodobną substancję(nie plastelinę!)na bazie akrylu, zrobić z tego kulki i podłożyć.Jeśli te skrzynie są puste, to możesz jeszcze spróbować je czymś wypełnić np:suchym piaskiem w woreczkach/torebkach(inaczej ze względu na otwory po głośnikach-wysypał by się), albo spróbować tam włożyć jakieś stare ciuchy, zasłony, poduszki itp.

No, najlepiej by było postawić te kolumny na porządnych metalowych podstawkach, ale to pewnie ze względu na kasę zrobisz później, warto.

Może daj jakieś zdjęcia całego pokoju, pokaż jak to stoi, to coś się pewnie poradzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) przypuszczam ze to pójdzie za ok 450 warto dołożyć. nie pożałujesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. :)

 

@proem: dzięki, chyba jednak z niego zrezygnuję. ;)

 

@L3VY: no to trzeba mi stojaki... ^^

 

 

@turek:

Co do pokoju to jest w kształcie L i to w dodatku na poddaszu. Wygląda mniej więcej tak:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Szare to meble, czerwone to jak mam teraz głośniki (wiem że za blisko ściany i za blisko mnie), zielone to jak miałem kiedyś, ale z uwagi na meble które mi przybyły do pokoju ten po prawej stronie stałby dosłownie na ścianie. Niebieskim zaznaczone jest gdzie kończy się skos od poddasza. Ciężko tu coś ustawić.

 

Co do 'podstawek' to siedzą w nich stare głośniki (popękane membrany) i wata. Jutro spróbuję podłożyć coś między nimi i sprawdzę czy dalej dudni.

 

@mario1969: 450 to jednak na obecną chwilę troszkę za drogo dla mnie. :) Znalazłem jeszcze HK 655 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Te 50zł jeszcze bym wysłupał w razie czego. Gdzieś też widziałem 645. Głównie zaglądam na Kraków bo jakoś preferuję odbiór osobisty (już pare razy mi się zdarzyło dostać zmasakrowany sprzęt rtv/agd/foto. :)

 

Dzięki jeszcze raz za pomoc. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja teraz jestem w domu, pod Lublinem, ale w weekend wybieram się już do Krakowa, gdzie studiuję.

 

Mam wzmacniacz HK PM 655 i Tannoye M2, jeżeli chcesz zapraszam na odsłuch, zacny to wzmacniacz (nie chce swojego sprzedać, no chyba, że byś chciał wymienić na srebrny ;)).

 

Wzmacniacz ma potężny i dobrze kontrolowany bas, to chyba jego główna cecha.

W zestawie taki jak mam mogę swobodnie cieszyć się z muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten hk 665 jest godny uwagi jesli co innego w nim czasem nie siedzi lub jesli nie był naprawiany.

Jeszcze kilka m-cy temu albo rok ludzie wyceniali go na 600-700zł...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie, dostałem jeszcze propozycję na Creek 4040. Jakieś doświadczenia? :) Spróbuję zapolować na tego 665, jak do 300 się uda to mój. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) pomyśl nad nadem to naprawdę fajne klamoty ja niedawno kupiłem i nie żałuję a co do paczek to pozbądż się tych pudeł z pod spodu albo tak jak radzili koledzy chociaż odizoluj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może spróbuj ustawić kolumny tak jak na rysunku.Kolor żółty - kolumna lewa i prawa, fioletowy - jakiś fotel.Z tym, że jak się da to ani kolumny, ani fotel nie za blisko tylnych ścian.Jeśli na podłodze nie masz wykładziny, to rzuć jakiś dywanik między miejsce odsłuchowe a kolumny.A kolumny spróbuj w osi skręcić nieco do środka.jeśli nie możesz ruszyć kolumn z miejsca gdzie stoją, to spróbuj wytłumić czymś ściany za kolumnami i tzw. miejsca pierwszych odbić dźwięku.

Tu masz ciekawą stronę, przejrzyj ja dobrze, jest tam też sporo innych zakładek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-19314-100006445 1252428846_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

OK, odświeżam trochę temat. :)

 

Na początek, dziękuję wszystkim za pomoc, oto co udało mi się do tej pory wyczynić...

 

1. Na to dudnienie BARDZO pomogły... kostki k4 (takie do rpg), wyglądają tak:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Cztery pod każdy głośnik i nie drżą mi ściany. Że też wcześniej na to nie wpadłem. Dudnienie ustało prawie całkowicie, słychać teraz przyjemny miękki bas.

 

2. Dorobiłem się nowego wzmacniacza HK 645. Gra jak na moje ucho bardzo przyjemnie, dodatkowo ze słuchawkami (Grado sr80) stanowi niezły duet. :)

 

Teraz kolejne pytanie.. :) Jako, że wzmacniacz ma wyjścia na dwie pary głośników pomyślałem o podpięciu starych tonsili (które prędzej czy później odnowie). Myślałem o ustawieniu ich z tyłu. Czy to dobry pomysł czy już wydziwianie? :) Czy dźwięk z takiej pokraki na czymś zyska czy tylko straci? Bo nie wiem czy taki interes mi się opłaca. :)

 

Pozdrawiam,

v

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.