Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz PM 7001 KI - czy warto?


Grzos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, jak zwykle prawie z pytaniem. Mianowicie prosiłbym o opinie kolegów , czy warto wymienić posiadany przeze mnie amplituner stereo HK 3480 na wzmacniacz PM 7001 KI jako partnera do CD Marantz SA 7001 (bez KI). Kolumny Heco Metas 700. Czy ktoś z posiadaczy tego CD miał mozliwość testowania go w różnych zestawieniach wzmacniaczy. Serdeczne dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dwoch zdan polecalbym zakup wzmacniacza Marantza tym bardziej ze jest to wersja KI! - poprawione zasilanie i izolacja w postaci miedziowanej tylnej scianki obudowy! Dodatkowym argumentem jest to ze juz posiadasz odtwarzacz Marantz SACD - a ten dopiero w połaczeniu z PM 7001 pokarze atuty odtwarzaczania muzyki w formacie SACD! Fakt jest taki ze te dwa wzmacniacze znacznie sie od siebie roznia - HK to potezna moc a co za tym idzie bardzo duzo basu ( tak bylo z HK675 ). Marantz charakteryzuje sie duzą muzykalnością ( wazne jesli sluchasz jazzu/bluesa/klasyki )! Poza tym bardzo niskie szumy i znieksztalcenia ( modul HDAM ). Co do współpracy z Twoimi kolumnami to napewno bez problemu je napedzi :) Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !

 

pewnie to co napiszę nie jest odpowiedzią na Twoje pytanie ale zestaw o którym piszesz (planujesz) zakupić zrobił na mnie takie "wrażenie" że musiałem - wybacz ;-)

 

słuchałem w sklepie hifi zestawu Marantz 7001 KI (CD+wzmacniacz) na kolumnach B&W 683. Jest to jak na moje uszy zestaw straszny - nie gra ale straszy. Psuje słuch i zabija muzykę. Dźwięk sztuczny, zdigitalizowany, drażniący. Kompletny brak BARWY i muzykalności! Brzmi jak zabawkowy sampler z kiepsko zdigitalizowanymi instrumentami. Szczegółami odsłuchu służę na innym wątku. Oto link:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Najlepszą moim zdaniem recenzją jest fakt iż na Allegro PM 7001 Ki pojawił się od 1 zł !!! Jakiś czas temu osiągnął cenę 355 zł na licytacji!! Niesprzedany bo nie osiągnął ceny min.

Sygnatura KI Kena Ishiwaty już nic nie znaczy - czysty marketing. Ken psuje Marantz-owi dźwięk - ci którzy słuchali bez sygnatury KI wolą ten bez!

 

Generalnie jest to sprzęt z którym da się wytrzymać najwyżej półtorej minuty - dłuższe słuchanie drażni coraz bardziej z każdą rozpoczętą min słuchania. Chyba że lubisz dźwięk a la RMF FM. Rzecz gustu ...

 

Powodzenia w odsłuchach i poszukiwaniach!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odsłuchiwałem tego Marantza. Tak jak pisze reart dźwiek jest bardzo wyostrzony i pozbawiony dynamiki. Może to zagra tylko z określoną muzyką (jazz) ale rocka czy ogólno pojętej muzyki rozrywkowej nie da sie na tym spokojnie słuchać.To że gościu KI obłożył to miedzią i wstawił jakieś tam lepsze elementy nie znaczy nic. Tylko podbił sobie cenę. Nie wiem czy on stracił słuch ale efekt był nieciekawy. Jednakże nie zgodziłbym się co do Rotela. Odsłuchiwałem w tym samym czasie RA-1062 oraz RA-06 i dźwięk był zdecydowanie lepszy, pełniejszy, dynamiczniejszy i pojawiła się muzykalność. Jak dla mnie tych dwóch firm zestawić obok siebie nie można. Rotel wypadł zdecydowanie lepiej choć fakt, do niego trzeba uważać z kolumnami.

 

Sygnatura KI to czysty marketing.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wypowiedzi, chyba zostanę tymczasowo przy HK ....W sumie specjalnie nia ma się do czego przyczepić w aktualnej konfiguracji. Z czasem poszukam czegoś z wyższej półki. Aktualnie zajmę się sieciówkami i listwą zasilającą - ponoć warto oraz wymianą IC. Jeszcze raz dzięki za wypowiedzi i zainteresowanie. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Używam zestawu PM/SA 7000 KI i jestem bardzo zdowolony, a zanaczam że dźwięk a'la RMF też mnie drażni. Nie wiem skąd aż tak druzgocąca opinia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś posłuchał z B&W i wydaje opinie o zestawie Marantza.Trzeba zadać sobie trochę trudu i odsłuchać z innymi modelami kolumn.Po prostu może z B&W to zła konfiguracja.Kolega ma B&W 602S3 i wiem,że to jest jasna trochę taka "sucha" kolumna.Jeżeli Marantz jest też "jasny-piskliwy" to nie dziwię się,że połączenie daje jazgot dla uszu.Z kolei mój kuzyn ma zestaw 66 KIS i 63KIS z podłogówkami B&W słucha tylko jazzu i jest bardzo zadowolony.Słucha bardzo dużo koncertów na żywo tak,że ma wyrobione ucho.Każdy muzykę odbiera trochę inaczej.Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

66 KIS to starszy i chyba lepszy wzmacniacz Marantza. Choć firma raczej nie robi ponadprzeciętnych klocków w swojej klasie. Te wszystkie sygnaturki, złocenia i podpisy niewiele polepszają. Są to oczywiście odczucia subiektywne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak sam mam Marantza ale wersje bez KI i jest dobrze a moj kolega ma system caly ( wzamacniacz i cedeka KI)oraz kolumny stare Polarisy na kablach Nordost i Audioqest rocket 33 . Z tego co u Niego slyszalem nie bylo takiej suchosci a raczej szczegolowosc i otwartosc brzmienia zadnej krwi z uszu .Manwrujac kablami sygnalowymi nawet to mozna bylo zmienic w bardziej ocieplone rejony takze mysle ze w/w przypadku powodem tego ze mamy krew z uszu napewno sa kolumny B&W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zaznacze ze dobrze sie na nich slucha plyt grupy Yello takiego wyszczegolnienia dzwiekow niespotkalem jeszcze ;).KI napewno stoja po jasnieszej stronie mocy ale odpowiedni dobór kolumn zdziala wiele dobrego w tym kierunku ze beda pieknie grac .Oczywiscie trzeba samemu odsluchac ......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asterix1, 10 Wrz 2009, 15:56

 

>Jeszcze zaznacze ze dobrze sie na nich slucha plyt grupy Yello takiego wyszczegolnienia dzwiekow

>niespotkalem jeszcze ;).

 

Jęśli Ci chodzi o serapację dźwięków, to gratuluję!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

jackass

8 Wrz 2009, 21:11

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 232 / 1 / 0

Dodatkowym argumentem jest to ze juz posiadasz odtwarzacz Marantz SACD - a ten dopiero w połaczeniu z PM 7001 pokarze atuty odtwarzaczania muzyki w formacie SACD!

 

 

Nastepny oredownik "gestych" formatow... Tak jak napisal reart: polaczony ze soba w/w wzmak i cdek (z mozliwoscia odtwarzania sacd) daja dzwiek rozjasniony piskliwy i klujacy w uszy. Polaczenie tego z B&W to brzmieniowa porazka. Kefy moga nieco zlagodzic piskliwosc i sybilanty. Dalej jednak bedzie to polaczenie ulomne ze wzgledu na soniczne mozliwosci zestawienia odtwarzacz/wzmacniacz. Co do samego Marantza: firma niestety zeszla na psy. Zaden ze wzmacniaczy nie jest dobry w swojej klasie. PM 11 S 1 na tle konkurencji wypada bardzo blado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi Discomaniak:

Moze byłby kolega uprzejmy napisać z czym ten CD zagra dobrze oraz istotnie lepiej od posaidanego przeze mnie HK 3480, który wydaje mi się jednak być głównym sprawcą braku synergii w całości, biorąc oczywiscie jeszcze pod uwage Heco Metas. Będę zobowiazany.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Jednak nabyłem PM 7000 KI i uważam zakup tego wzmacniacza za znakomity wybór. Po kilkunastu godzinach odsłuchu nie stwierdzam żadnego wyostrzenia, piskliwości, kłujących wysokich itp. Nie wiem skąd na tym forum takie opinie. Być może dużo zależy od kolumn....W moim odchuciu jest wręcz przeciwnie - zestaw z SA 7001 gra znakomicie wyrównanym pasmem z dużą dozą muzykalności. Dżwięk jest ciepły, miły, przy tym czysty i rozdzielczy. Bardzo ładna scena i separacja planów (oczywiście w tym zakresie cenowym). Nie zgodzę się też z opiniami, iż jest to zestaw mało uniwersalny pozbawiony basu. Co bardzo ważne - póki co nie stwierdziłem nic, co mogłoby drażnić niezależnie od słuchanego gatunku, a odsłuchu nie chce się przerwać...

Niezdecydowanym, a wyrażjącym chęc posiadania zestawu z jednej "stajni" zdecydowanie polecam, najlepiej po uprzednim odsłuchu, jeśli taka mozliwość będzie.... Pozdrawiam. Wszystkim dziękuję za podzielenie się opiniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grunt to zadowolenie, jednak nie radze Tobie posłuchac jakiejs ambitniejszej elektroniki bo zobaczysz jak niewiele wspolnego z muzykalnoscia ma ten Marantz...:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość czubsi

(Konto usunięte)

Grzos !

 

Nie dziwię się, że Ci to zagrało (chodzi o Heco ...) Nie zmieniaj przy tym Marantzu kolumn bo bardzo zmienisz zdanie ! Wtrafiłeś niechcący w konfigurację tych niemieckich produktów ze "skomercjalizowanym nowoczesnym wypotem" Marantza ! Potwierdzasz tylko moją opinię o tzw. niemieckim brzmienu ! Te kolumny nie grają ostro gdyż mają zdecydowanie "spokojną" średnicę. Wysokie tony są stosunkowo delikatne a bas lekko miękkawy. Marantz to dokłądne tego przeciwieństwo ... Widać stworzyłeś duet ! Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzos, 17 Wrz 2009, 10:08

 

Chyba wcześniej nie słuchałeś dzielonych Roteli. Jednakże jeśli jesteś zadowolony to i my się cieszymy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

widzę, że zdecydowaleś się w końcu na marantza. Podobnie jak Ty zestaw 7001 uważam za całkiem muzykalny. A tymi, którzy chcą koniecznie zmącić Ci radość słuchania się nie przejmuj.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

moim skromnym zdaniem warto,u mnie się sprawdza,co prawda zestaw bez KI ale miło się go słucha.

Zestaw muzykalny,szeroka scena,dobra separacja instrumentów,wokale ok,bas stosunkowo niski pod kontrolą,środek dobrze zarysowany a góra w sam raz,bez wyostrzeń.

Sprzęt raczej neutralny niż chłodny,wszysto zależy od prawidłowego doboru kolumn no i upodobań co do barwy dzwięku,w sumie fajne klocki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Posiadam zestaw Marantz 7001 + Kolumny Heco Metas 500 + interkonekt Profigold PGA 3000 + kable głośnikowe IMG Stage LINE, sieciówki Tagan i uważam ,że jak na sprzęt za 6 tys.(koszt wszystkich elementów) gra to bardzo dobrze. Zakładając, że wszystko ma wpływ na dźwięk to metodą odsłuchową dobrałem wszystkie elementy swojego systemu i cieszę się teraz muzyką. Testowałem kilka wzm.,cd,interkonektów,kab. głośnikowych, (sieciówek ale tanich) i to co u mnie gra dawało razem najlepszy dźwięk i muzykalnośc. Za tak niewielkie pieniądze rezultat wysoce satysfakcjonujący i nie tylko w/g mojej oceny. Polecam takie zestawienie.

Jeszcze jedno, podejrzewam , że po tym co napiszę niektórzy koledzy z forum mnie skrytykują ale trudno. Wutłumiłem obudowy 7001 oraz we wnetrzu klocków wytłumiłem wszystkie kondensatory pianka aby ograniczyć wibracje. Dodatkowo podkleiłem pianką listwę zasilającą aby nie leżała bezposrednio na parkiecie. W/g mnie dało to lepsze wypełnienie, lepszą przestrzeń, lepszą separacę instrumentów, gładkość dzwięku, ładne wykończenie sopranów trochę aksamitne. Gra to u mnie już parę miesięcy i nic się złego nie dzieje ze sprzetem (pianke sprawdzałem jak reaguje na duże ciepło zanim przykleiłem - nie topiła się nawet od wysokiej teperatury). Myślę, że wytłumienie wibracji to dobry kierunek do polepszenia właściwości sonicznych zestawu.

Nie wiem dlaczego niektórzy wypisuja takie okropne rzeczy na temat zestawu Marantz 7001 ale podzielam opinę że z głośnikami B&W serii 600 zwłaszcza poprzedniej nie gra to ciekawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzos, 17 Wrz 2009, 10:08

 

>Witam kolegów. Jednak nabyłem PM 7000 KI i uważam zakup tego wzmacniacza za znakomity wybór. Po

>kilkunastu godzinach odsłuchu nie stwierdzam żadnego wyostrzenia, piskliwości, kłujących wysokich

>itp. Nie wiem skąd na tym forum takie opinie.

 

Najczęściej z dupy niestety, ewentualnie przepisane z jakiegoś sąsiedniego wątku.

Mityczne ODSŁUCHY przeprowadzane przelotnie w przypadkowych warunkach z przypadkowo dobraną resztą toru i OPINIE wyrobionych na takich ODSŁUCHACH forumowych ekspertów... można spokojnie między bajki sobie włożyć i zapomnieć.

Co do tematu, to sam posiadam model 7001 (bez KI) i podpięte do niego w tej chwili JMLab PS 5-1. Wbrew temu wszystkiemu co można sobie na forum poczytać o tym piecyku czy kolumnach, razem gra to całkiem normalnie. Oczywiście nie wyczynowo czy jakoś szczególnie spektakularnie, ale po prostu normalnie, znaczy da się tego spokojnie słuchać bez zmęczenia nawet kilka godzin. U mnie ten zestaw służy głównie do słuchania radia "w tle" zazwyczaj z samego rana, czasami też późnym wieczorem, także akurat wtedy, kiedy słuch jest najbardziej wyczulony (rano dochodzi jeszcze do siebie, a wieczorem jest już zmęczony) i jakoś nie zauważam żadnych z opisywanych powyżej zjawisk. No i to tyle, że tak powiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Wszystko zalezy od konfiguracji. Marantz 7001 potrzebuje miekkiego i delikatnie mowiac zmulonego towarzystwa zeby zlagodzic wyostrzenia. Udaje sie to na pewno z Kefami choc te az tak zmulone wcale nie sa i jak widac udalo sie z Heco. Wycofana srednica i delikatne soprany lagodza "przestery" zestawienia Marantza. Dlatego nie da sie go sluchac z B&W i innymi przezroczystymi kolumnami. Ale jak widac kazdy chwali swoje. Niektorzy posiadacze w/w zestawu Marantza powinni tez napisac z czym go porownywali. Nie zdziwilbym sie gdyby okazalo sie ze z niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jedyny szkopuł tanich Marantzów tkwi w radzeniu sobie z trudnymi kolumnami.

Osobiście mam na stanie trzy wzmacniacze Marantza z różnych półek cenowych (między innymi zjechany wyżej przez Ciebie PM-11 S1) i ogólnym charakterem brzmienia różnią się minimalnie. Na tyle małe są to różnice, że prawdopodobieństwo rozpoznania któregoś z nich w tzw. "ślepym teście" występuje raczej znikome. Oczywiście pod warunkiem, że nie podepniemy do nich kolumn, które potrzebują przenośnej elektrowni, żeby jako tako zagrać, a z tym jak wiadomo jest bardzo różnie i stąd moim zdaniem wynikają "różnice" przynajmniej jeśli chodzi o klocki Marantza. Świetne skądinąd JAMO Concert 11 przykładowo, nie zagrają ani z PM-17, ani tym bardziej z PM-7001, ale już PM-11 S1 radzi sobie z nimi na pełnym luzie. Z kolei wspomniane wcześniej JMLab PS 5-1 grają z wszystkimi moimi Marantzami bez problemu, podobnie zresztą jak z większością sprzętu jaki u siebie mam czy kiedykolwiek miałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z parantulla - klocki Marantza mają podobną charakterystykę brzmiena. Coś w tym jest. W raz ze wzrostem ceny dzwiek zyskuje "jedynie" większe wypełnienie, przestrzenność i wyrafinowanie. Takie są moje obserwacje ale wszystkich modeli nie słyszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.