Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz PM 7001 KI - czy warto?


Grzos

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś tu jednak oszukuje.

Ci, co mają Marantz’e, chwalą je. Ci, co słuchali ich w sklepie przez 10min mówią, że syf. (gra ostro). Ale ten syf zagrał dobrze z HECO. No i już wiadomo, Ponieważ dobrze zagrały z Marantzem, to znaczy, że HECO mulą. Mimo, że tego zestawienia nikt nie widział, nikt nie słyszał.

O ile wiem, na tym forum tylko parantulla i ja mamy PM11S. U mnie gra to z „jasnym” (według forum) CD Marantza SA15S i „jasnymi” (przekonanie większoiści, że p. Kisiel tak stroi, bo tak lubi) kolumnami Akustyka. A jak to gra, to czapki z głów.

Przy okazji polecam recenzję topowych klocków Marantza w AUDIO 10’2009.

Recenzent wyraźnie miał problem z przekonaniem siebie, czy pisząc o znakomitym sprzęcie bez przymiotników typu: ciemny, jasny, przewaga tego, przewaga tamtego, trafi do czytelników. U nas wszystko trzeba zaszufladkować, najlepiej jednym słowem.

 

Pozdrawiam.

YunnanTEA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Czy PM7001 będzie grał podobnym charakterem co PM5003?

 

słuchałem tylko tego drugiego i był ok ale trochę przysiadał przy dużej głośności, dlatego mam nadzieję że model wyższy będzie w tym względzie lepszy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charakter dżwięku jest ten sam. Nie miałem okazji bezpośredniego porównania, ale 5003 słuchałem w Saturnie. Jak dla mnie charakter dżwięku jest dokładnie ten sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Marantz tez dobrze zgral sie z Magnatami. Niby to tez niemieckie kolumny jak Heco, ale nie sa wogole zamulone. No w sumie to mozna czepnąć sie nieco "zamulonego" basu, ktorego Marantz skutecznie niweluje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Marantz jakis czas gral z B&W. Stary model PM-43. Nie bylo mowy o zadnej ostrosci, razeniu po uszach, zyletkach i tym podobnych. Aczkolwiek slyszalem opinie o tym duecie ze to nie jest to. Moim zdaniem (podkreslam moim) to bardzo muzykalny zestaw. Sam zastanawiam sie nad PM8003. Zeby nie bylo, mowia ze B&W i Rotel to super duet, myslalem ze mi uszy odpadna, tak jaskrawo i ostro bylo ;) No ale kazdy ma odmienny unkt widzenia na te sprawy. Pozdrawiam ; )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

U mnie Marantz tez dobrze zgral sie z Magnatami. Niby to tez niemieckie kolumny jak Heco, ale nie sa wogole zamulone. No w sumie to mozna czepnąć sie nieco "zamulonego" basu, ktorego Marantz skutecznie niweluje.

 

Odświeżę wątek nieco w związku z zakupem PM7001 (bez KI), który zamienił wysłużoną, ale bardzo dobrą Yamaszkę RX-550. Cóż, lubię muzykę, lubię odkrywać na nowo płyty, które posiadam i ten wzmacniacz mi to umożliwia. Nie jest to pewnie szczyt osiągnięć w dziedzinie techniki audio, ale uważam, że to dobry sprzęt, uczciwie grający w tych pieniądzach (dałem 800zł), choć wymagający kolumn o słabej średnicy, ponieważ ją eksponuje. Nie zagra zatem z B&W 6xx i nie ma co w ogóle oceniać, gdyby ktoś się chociaż odrobinę znał w temacie to by odpuścił sobie komentarze typu "krew z uszu".

Ale wracając do brzmienia: słucham w trybie direct i bas jest wstrzemięźliwy i to na Magnatach 607, na których wiernie można posłuchać ruchów płyt tektonicznych ;) Nie lubię dudnienia, ale chyba delikatnie mi go brakuje. Średnica z tymi Magnatami idealna (chyba ta sama firma co Heco o ile się nie mylę) jest bardzo fajna, bo wysunęły się wokale (uwaga: na Magnat 603 ma średnicę w obszarze wokali już wysuniętą, więc to nie będą dobre głośniki do tego Marantza). A że krew z uszu? Napewno nie na tym zestawie, przed zakupem po prostu dobrze poczytałem, że ten wzmacniacz świetnie się zgrywa z 605 i 607. No i jest pięknie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, jak różne można mieć odczucia co do tego samego wzmacniacza. Ja akurat mam wersję z KI i w moim odbiorze średnica nie jest w żaden sposób uprzywilejowana, wręcz jest delkatnie cofnięta. Dlatego wzmacniacz gra z KEF Q7, w których średnica jest mocna, podobnie zresztą jak bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, jak różne można mieć odczucia co do tego samego wzmacniacza.

Ano można, jak widać po wpisach. Powód jest bardzo prosty - wrażenia odsłuchowe są subiektywne i z różnych powodów opisy takich wrażeń nie mogą być uniwersalne. Zawsze najlepiej jest sprawdzać samemu, a nie opierać się na czyichś opiniach, zwłaszcza jeśli są to opinie pochodzące z internetu i to niekoniecznie od osób nam znanych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !

 

pewnie to co napiszę nie jest odpowiedzią na Twoje pytanie ale zestaw o którym piszesz (planujesz) zakupić zrobił na mnie takie "wrażenie" że musiałem - wybacz ;-)

 

słuchałem w sklepie hifi zestawu Marantz 7001 KI (CD+wzmacniacz) na kolumnach B&W 683. Jest to jak na moje uszy zestaw straszny - nie gra ale straszy. Psuje słuch i zabija muzykę. Dźwięk sztuczny, zdigitalizowany, drażniący. Kompletny brak BARWY i muzykalności! Brzmi jak zabawkowy sampler z kiepsko zdigitalizowanymi instrumentami. Szczegółami odsłuchu służę na innym wątku. Oto link:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Najlepszą moim zdaniem recenzją jest fakt iż na Allegro PM 7001 Ki pojawił się od 1 zł !!! Jakiś czas temu osiągnął cenę 355 zł na licytacji!! Niesprzedany bo nie osiągnął ceny min.

Sygnatura KI Kena Ishiwaty już nic nie znaczy - czysty marketing. Ken psuje Marantz-owi dźwięk - ci którzy słuchali bez sygnatury KI wolą ten bez!

 

Generalnie jest to sprzęt z którym da się wytrzymać najwyżej półtorej minuty - dłuższe słuchanie drażni coraz bardziej z każdą rozpoczętą min słuchania. Chyba że lubisz dźwięk a la RMF FM. Rzecz gustu ...

 

Powodzenia w odsłuchach i poszukiwaniach!

 

 

 

 

 

 

niestety kolumny B&W to ogólnie rzecz biorąc porażka muzyczna ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.