Skocz do zawartości
IGNORED

Sonus i dynaudio


Flaco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

(sorry za brak polskich znakow)

Dzis Chcialem kupic glosniki i namieszalem sobie w glowie. Poszedlem na odsluch excite x16 dynaudio. W salonie nie mieli tego modelu na stanie, ale wlaczyli mi x32 i audience 52. Mialem wielkie oczekiwania co do serii excite. Wydaje mi sie, ze 52 graly duzo bardziej przestrzennie i gleboko niz x32. (???)

Pozniej sprzedawca zaproponowal mi rowniez SONUS FABER CONCERTINO DOMUS. Nie mieli ich rowniez na stanie, ale powiedzial ze jak poczekam to predzej czy pozniej pojawia sie do odsluchu. Ile trzeba czekac nie wiadomo.

Pytanie, czy warto czekac na te sonusy? czy 52 sa faktycznie lepsze od x32 (x16)?

Rozumiem ze focusy 140 odpadaja do pokoju 20m2. (?)

 

Wzmacniacz YBA DESIGN YA201, 2x100w.

 

dziekuje za pomoc

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja krótko obecne produkty włoskiej manufaktury są jak dla mnie słabe.

Nie wiem czym to jest spowodowane ale teraźniejsze modele mają newiele wspólnego ze starszymi seriami i wydaje mi się że niestety komercja, lekka taniocha i chyba wręcz taśma produkcyjna weszła na dobre do tej szaczownej manufaktury. O Dynaudio się nie wypowiadam bo jestem fanem tej marki!?!

Powtarzam to moja prywatna opinia i dźwięk który jest oferowany przez SF akurat przypadnie Tobie do gustu.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Rozumiem ze focusy 140 odpadaja do pokoju 20m2. (?)

Absolutnie niekoniecznie, nawet bardziej się nadają od a52, grają też dużo lepiej.

U mnie 140 grają w 19 metrach i przy minimalnej adaptacji akustycznej żadnych problemów z dołem pasma nie ma.

Mogą jednak okazać się za duże Twojego pokoju, wtedy na 100% sprawdzą się focusy 110 - grają nawet nieco przyjemniej, ale, niestety, u mnie zdecydowanie brakowało dołu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Audio Show w pokoju nie większym niż 15m słuchałem zestawienia SF Concertino Domus na firmowych podstawkach + wzm. hybrydowy Pathos Classic + CD Densen + kable Audionova. Co tu dużo gadać, ten zestaw łyknął bym i dziś. Bardzo swobodny i komunikatywny dźwięk nastawiony na muzykę i niewybredny co do gatunku. Pani Krallowa, Jimi, System of a Down, Stańko, Rammstein, Zimmerman, Pogorelich - to płyty, których słuchałem. Wszystkie brzmiały co najmniej satysfakcjonująco, no i przesiedziałem tam ze dwie godziny.

Miałem u siebie Focus 110 i muszę powiedzieć, że są to głośniki bardzo wyrafinowane (wokal, jazz, czasami rock), ale nie tak uniwersalne jak właśnie Domusy w tamtej konfiguarcji. Dynaudio bywają kłopotliwe w napędzeniu i ustawieniu. Głosy typu "Kup Dynie i potem oczywiście zmień wzmacniacz na Krell'a albo Gryphon'a n-razy droższego niż same kolumny" traktował bym jako objaw mniejszego lub większego opętania. Owszem, Dynaudio są wybitne w pewnych aspektach, ale słodzą nielicho i mocnieszy riff brzmi na nich trochę za bardzo po różowej stronie mocy. Na forum znajdziesz historie ludzi, którzy z sekciarskim zacięciem cenią Dynie bardziej niż niepodległość i ciągle "can't get no satisfaction" bo to wzmak nie ciągnie, bo to przecież pokój zbyt prostopadłościenny jest itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie w 27 metrach audience 42 i szukam wiekszych ale ja mam kolumny odsunięte ok półtora metra od tylnej sciany (wieksze (contour 1.3 focus 140 bedzie trzeba pewnie odsunąc ze 2 metry min) czego nie miałem w sporych podłogówkach one mogły stac nawet pół metra od tylnej sciany a te małe 42 jak sie przysunie to bas strasznie dokucza.

Dynaudio nie nalezą tez do przezroczysto grających głosników i nie są do końca neutralne troche osładzają dzwiek co moze sie podobac.

W standardowym pomieszczeniu - 19 metrów chyba najlepiej sie sprawdzą focus 110 albo starsze contour 1.1. W dobrze zaadaptowanym akustycznie pomieszczeniu 19 metrowym mysle ze focusy 140 tez mogą zagrac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sie okazalo ze nie maja juz 52SE tylko zwykle 52.

Wiec teraz juz nie wiem czy kupic w ciemno te focusy 140 do 20m, moge je odsunac od sciany ok 50 cm.

Cena tych focusow 140 to 4300 zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile teraz Dynaudio A52 kosztują?

 

Focus 140 to bardzo dobre głośniki. Trzeba je bardzo długo wygrzewać, więc lepiej kup je na powiedzmy 10 lat nie na 2 lata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 cm to za malo by bas z tych kolumn nie scielil sie po podlodze jak smrodliwy cichacz w gaciach.

 

Dynie sa fajne ale nie kazdemu sie podobaja do dosladzaja i nie znikaja tak dobrze jak inne monitory w tej cenie i tez raczej wole SF czy Chario.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie audience 42 "buczą basem" jak są 50 cm od sciany wiec robix ma racje min metr a ja bym powiedział ze min półtora od tylnej sciany. Dla przykładu miałem kiedy avance signature 3 mk2 z duzo wiekszą membraną niz w audience 42 i tamte mogły stac pół metra od sciany.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nautilus81, 11 Wrz 2009, 11:12

 

Czy bas się raczej rozmywa(i podbija), czy podbija(z pomijalnym rozmyciem) przy bliskim sąsiedztwie ściany ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywiozłem sobie z warszawy Dynaudio Fokus 140. Nie da sie słuchać, gdyż tworzą się straszne rezonanse w pokoju. Nawet całkowite zamknięcie bass reflexu nie rozwiązuje probleu całkowicie. Rozwieszam koce, kłade materace, ale efektu brak.

 

1. Jak prowizorycznie zadaptwać to pomieszczenie do focusów? czy kupić wełne i ustawic w rogach? co najskuteczniej pochłanie niskie tony?

 

2. W niedalekiej przyszłości planuje remont, mebli ma być niezbędne minimum. Bedzie dywan. Planowałem użyć plyt k-g performowanych z otworami 1 cm x 1 cm na całym suficie i na ścianie za mną. Za otworami bedzie wełna mineralna. Pokój ma 3,4m x 5,5 m. Czy to rozwiąże problem rezonansów? Czy lepiej wyłozyć tymi płytami np: sufit i ściane za głosniekami?

 

Mam możliwość oddania fokusów do jutra. Generalnie jestem załamany bo do tej pory mialem b&w 602 a fokus to juz troche inny monitor i nie wiem co zrobic...

 

 

Dziekuje za każdą rade

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koce i wełna mineralna nie pomogą jeżeli wzbudza się na niskich częstotliwościach, potrzebne są pułapki basowe z prawdziwego zdarzenia i u stawienie dalej od tylnej ściany niż teraz. Z całą pewnością nie pomaga również okablowanie VdH. Jeżeli podbicie basu nie zmniejsza się bardzo wyraźnie po zamknięciu bas refleksu, to ja bym poszukał innych głośników, chyba, że masz możliowść bardzo silnej adaptacji pomieszczenia. Pytanie tylko, ile warto zainwestować w dostosowanie pomieszczenia do tego konkretnego modelu głośników...

 

W takich trudnych pomieszczeniach bardzo dobrze sprawdza się bas refleks dmuchający do przodu lub membrana bierna w zamkniętej obudowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieżka sprawa, teraz stoją na długiej ścianie i nie mardzo mam jak przestawic bo z jednej strony wejscie do pokoju a z drugiej balkon...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flaco, 12 Wrz 2009, 10:42

 

>2. W niedalekiej przyszłości planuje remont, mebli ma być niezbędne minimum. Bedzie dywan.

>Planowałem użyć plyt k-g performowanych z otworami 1 cm x 1 cm na całym suficie i na ścianie za mną.

>Za otworami bedzie wełna mineralna. Pokój ma 3,4m x 5,5 m. Czy to rozwiąże problem rezonansów? Czy

>lepiej wyłozyć tymi płytami np: sufit i ściane za głosniekami?

 

Przestrzegałbym przed robieniem czegokolwiek "na pałę". Płyta K-G z otworami stworzy pułapkę dla bliżej nieokreślonej częstotliwości (od wymiarów zależy jak się dostroi) i może się okazać, że stworzysz sobie dziurę na charakterystyce w miejscu, w którym najmniej tego potrzebujesz.

 

Powinieneś najpierw zrobić pomiary, zobaczyć jakie częstotliwości się wzbudzają, a potem wykonać odpowiednią pułapkę dostrojoną do tych częstotliwości. Jeżeli Focusy nie mają jakiegoś peaku na basie który nakłada się na jakąś górkę w akustyce pokoju, to jest duże prawdopodobieństwo, że wzbudzający się bas będziesz miał na każdych kolumnach przetwarzających najniższy bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, 11 Wrz 2009, 11:16

 

>nautilus81, 11 Wrz 2009, 11:12

>

>Czy bas się raczej rozmywa(i podbija), czy podbija(z pomijalnym rozmyciem) przy bliskim sąsiedztwie

>ściany ?

 

Zdecydowanie podbija. Przetwornikom dynaudio w kwesti basu do np revelatorów scanspeaka bardo daleko brak punktowosci i precyzji ale srednica z dynaudio milsza dla ucha co nie znaczy ze neutralniejsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podbicia basu to dynaudio mają to do siebie jak wczeniej pisałem miałem wieksze monitory niz dynaudio 42 (avance signature3 mk2 i usher x719) i były łatwiejsze do ustawienia w pomieszczeniu niz audience 42 a wieksze dynaudio pewnie są jeszce bardziej basowe. Wspomniane wyzej x719 i avance miały tez bas reflex z tyłu i mogły stac pół metra od tylnej sciany.

 

Podobne zjawisko specyficznego "podbicia" słyszałem w Viennach mozart grand - akurat tamte w salonie audio. Widocznie w Dani mają specyficzne podejscie do strojenia czyli wycisnąc z niewielkich przetworników basu ile sie da.... podobnie zjawisko zaobserwowałem kiedys u sąsiada z cytryną :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andras, 12 Wrz 2009, 11:43

 

>Focusy 140 nie zagrają w 18,7 m2. Nie trać czasu i pieniędzy.

 

Rany Boskie!

Czy ja głuchy jestem, czy nienormalny?? Jak napisałem wcześniej, u mnie 140 grają w 19 metrach.

Żadnych, podkreślam, ŻADNYCH problemów z wędrującym basem nie mam.

Nie stosowałem specjalnych ustrojstw akustycznych, zero adaptacji, pokój dzienny: półki z książkami, kwiaty, podłoga betonowa > podkład korkowy 3mm > wykładzina dywanowa.

Najlepsze granie jakie w domu miałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna pokombinowac z kabelkami głosnikowymi. Ostatnio słuchałem mogami i potem moich albedo - mogami miało sporo mniej basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawien dawna wiadomo ze akustyka pomieszczenia oraz jego poszczegolne wymiary maja najwiekszy wplyw na dzwiek jaki w nim mozna uzyskac a nie klocki audio za xxx kasy.

 

W kazdym pomieszczeniu dane kolumny zagraja inaczej i dlatego nalezy sprzet konfigurowac pod swoje pomieszczenie a nie slepo ufac ludzim piszacym na tym forum to moja rada.

 

Ja mam w tej kwestii swiety spokoj bo moj pokoj ma wrecz idealne wymiary i jest w tzw ,,punkcie,, wyliczonym przez kolege fizyka ze wzoru do tego przeznaczonego a ponadtto wykladzina,gesto udrapowane firany,zaslony,stare debowe meble i skorzany wypoczynek co w efekcie daje mozliwosc zagrania wszystkiemu bez wzgledu na cene (zmienia sie tylko masa dzwieku jego barwa i wyrafinowanie)

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falco

Spróbowałeś i jest beznadziejnie. No to co, bedziesz ściany opierdalał pledami babci Gieni albo innym badziewiem jedynie dla kultu nazwy 'Dynaudio'? Weź chłopie krok wstecz i popatrz na swoją sytuację z dystansu. Czy jesteś niewolnikiem opinii i trendów kreowanych przez tzw. 'złotouchych', czy sam wiesz co ci pasuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że dzwiek dynaudio to jest kierunek który mi bardzo pasuje.

 

 

Przyniosłem do domu audience 52. Też dudnią, ale mniej. Brzmią podobnie do focusów.(u mnie w pokoju) Wiec zabrałem 140 i 52 do znajomego który ma confidence 3. Porównaliśmy kolumny, 52 zostały tak zdeklasowane, że przestaliśmy ich słuchac.

 

Moje wyjścia to zostawić 52 gdyż są tańsze, grają lepiej u mnie bo tak bardzo nie buczą (i adoptować pomieszczenie) lub kupić 110. Która opcja bedzie w moim przypadku bardziej korzystna?

 

Jutro kupie rookwoola i powiem czy coś pomogło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wciśnięte 52SE do niecałego 15 m pokoiku i jeszcze mi mało basu ;P Weźcie napędźcie porządnie te kolumny niezmuloną elektroniką i okablujcie porządnymi, niezmulonymi drutami to przestaną wam dudnić :] Pomaga odsunięcie od ścian, nie pozbawione sensu jest ustawienie tych paczek nawet na środku pokoju, wtedy i bas przestanie dudnić i kolumny zaczną znikać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pokój 5x3 (kolumny stoją na dłuższej ścianie), ale nieregularny bo ze skosem dachu co też bardzo pomaga rozpraszać rezonanse. Wcześniej i tak z basem walczyłem sporo, pomogła adaptacja akustyczna, ale nie jakieś głupie dywany czy gąbki na ścianach, tylko poprzestawianie mebli w pokoju. Na drugim miejscu pomogła wymiana źródła i okablowania na szybkie, solid core ;) Obecnie narzekam trochę na ostrość średnicy i szczupłość basu (ale wolałbym właśnie jeszcze więcej tego średniego, bo niski mi huczy w tak małym pokoju). Źródło mam do wymiany to też na nie zwalam całą winę, słuchałem na innych, porządniejszych i było super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flaco, na pewno sprawdz 110tki, a jak te beda dudnic, to tylko zmiana mieszkania(pokoju), ja zainwestowalem w gabki i owszem jest super poprawa ale nie na dole, mysle ze z basem duzo mozna poprawic kablami(ale cudow nie ma)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto pochylić się nad wpisem robixa i potraktować go poważnie,bo ma rację.Jedna kolumna(para)zagra u jednego dobrze u drugiego źle a powodem może być akustyka pomieszczenia,kolumny,wzmacniacz,źródło i okablowanie w takiej właśnie kolejności przyczyn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem tylko musze w ciemno kupic 110-tki, bo nie ma ich w żadnym sklepie w łodzi. Wiec zastanawiam się czy lepiej zagraja 52 czy 110 jesli chodzi o zmniejszenie rezonansów??????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.