Skocz do zawartości
IGNORED

Sonus i dynaudio


Flaco

Rekomendowane odpowiedzi

ja kupilem "w ciemno" contoury 1.1 ,ale nie bylo mozliwosci ich posluchac nigdzie, a uparlem sie wczesniej na focusy 140(sto razy sluchalem w roznych konfiguracjach ,pokojach,salonach etc), ale dobrzy ludzie uswiadomili mnie, zeby dostosowac sprzet do pokoju a nie odwrotnie, wiec zanim wydasz kase i to nie mala, 100razy sie zastanow.tu akurat czas pracuje dla ciebie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wciśnięte 52SE do niecałego 15 m pokoiku i jeszcze mi mało basu ;P Weźcie napędźcie porządnie te kolumny niezmuloną elektroniką i okablujcie porządnymi, niezmulonymi drutami to przestaną wam dudnić :] Pomaga odsunięcie od ścian, nie pozbawione sensu jest ustawienie tych paczek nawet na środku pokoju, wtedy i bas przestanie dudnić i kolumny zaczną znikać ;)

 

całkowicie się z tym zgadzam.Miałem podobne problemy.Po zmianie elektroniki i okablowania problem znikł.Dudnienie zawsze występuje gdy się podpina kiepskie interkonekty i kiepska elektronikę.Miałem już kilka monitorów dynaudio.Powiem krótko dopiero po wymianie interkonektu problem zniknął.A mam bardzo małe pomieszczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria Focus Dynaudio gra tzw ,,gruba,, kreska co moze sie podobac i wpasowac w dane pomieszczenie ale jesli jest problem z basem to raczej bedzie go ze 110 wiecej niz z 52 ale za to lepsza gora pasma.

 

Te 1.1 moga byc Twoim lekarstwem na dobry i ,,firmowy,,dzwiek dyniek:) - niestety pojawiaja sie bardzo zadko w ogloszeniach i chyba wiadomo dlaczego:)

 

Spokoj cie uratuje a pospiech zgubi dlatego apeluje o rozwage w tym temacie.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

No właśnie - nikt jeszcze nie odpowiedział na podtytułowe zapytanie i zdumienie że Excite (16) gorszy od Audience 52? Bo Flaco mógłby jeszcze Excite 16 (ew. 12) rozważyć, samo się nasuwa. Osobiście nie słuchałem Excite więc nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Falco. Ja uważam że twój zestaw w tym pokoju powienie śmigać że hej.

Ja dawniej jak się nie przeprowadziłem miałem 50tki wstawione w 12 metrów z otwartymi basrefleksami.

Podam ci wymiary ustawienia na długiej ścianie. 110cm od śian bocznych i najmiej 78 cm od ściany tylnej. Głośniki skręcone do środka tak żeby w miejscu odsłuchu było widać wewnętrzne ścianki kolumn. Opłaca się jeszcze pochylić kolumny do tyłu (unieść przednią ściankę o centymetr do góry).

Posiadasz fajny zestaw tylko trzeba go dobrze złożyć. A wogóle jak mieszkasz w okolicach łodzi to możemy się umówić i posłuchasz sobie u mnie dynek. Może to pomoże w twoich dalszych decyzjach.

Jak coś to pisz na PW

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.