Jump to content
IGNORED

kalibracja AU/RA

Vinyl_pl

Recommended Posts

Guest rtocki1

(Konto usunięte)

nigdy nie miałem gramofonu z takim ramieniem, ale z tego co widziałem wkładka porusza się tam po promieniu płyty, więc nie ma problemu z jej równoległym prowadzeniem w rowku - matematyka

>>rtocki1

Matematyka matematyką. Równoległe prowadzenie to nie wszystko.

Wkładki mają różne wysokości i w przypadku ramienia tangencjalnego,

które ma bardzo krótkie "ramię" może być z tym problem znacznie większy

niż przy tradycyjnym gramofonie.

Pozastaje jeszcze dobór samej wkładki. Jaką bezwładność ma ramię tangencjalne.

Czy jest to typ "lekki" "średni" czy "ciężki" ?

Sprawa wbrew pozorom nie jest trywialna.

Andrzej

Z założenia czysto teoretycznego ramię tangencjalne jest najlepsze. W praktyce jednak jest inaczej. Jesli zbieze się choć niewielki kurz- a jest to nieuniknione, lub gdy płyta ma jakąś tam ryskę powstaje problem. Igła zacina się i powtaża ten sam rowek. Kombinowałem wszystko. Szukałem porad. Niestety bezskutecznie. Niektórzy na forum udzielali rad!!! Dziś po sprzedaniu Aury- co jest pozbyciem się kłopotu już nie mam żadnych problemów. Gdybym jednak jej nie sprzedał i nie kupił nowego gramofonu- to na pierwszy ogień poszłaby wymiana "gównianego" ramienia tangencjalnego na zwykłe. Na ostatnim audio show rozmawiałem wszędzie gdzie były gramofony. Wystawcy potwierdzili teoretyczną wyższość ramion liniowych. Niestety powoduje to nie możliwość słuchania wielu ulubionych płyt. I wierzcie mi clear audio i inne wynalazki z takimi ramionami mają ten sam problem. Są one dobre w przypadku odsłuchiwania nówek, ale tylko tych audiofilskich 180-200gramówek. Z doświadczenia podpowiem, ze można troszkę oszukać igłę podnosząc stolik z prawej strony do góry wymuszając w ten sposób przesuwanie się na podobieństwo siły dośrodkowej. Zmiejszy to niedogodności natury ramienia liniowego lecz i tak nie wyeliminuje wady do końca.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.