Skocz do zawartości
IGNORED

kalibracja AU/RA


Vinyl_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rtocki1

(Konto usunięte)

nigdy nie miałem gramofonu z takim ramieniem, ale z tego co widziałem wkładka porusza się tam po promieniu płyty, więc nie ma problemu z jej równoległym prowadzeniem w rowku - matematyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>rtocki1

Matematyka matematyką. Równoległe prowadzenie to nie wszystko.

Wkładki mają różne wysokości i w przypadku ramienia tangencjalnego,

które ma bardzo krótkie "ramię" może być z tym problem znacznie większy

niż przy tradycyjnym gramofonie.

Pozastaje jeszcze dobór samej wkładki. Jaką bezwładność ma ramię tangencjalne.

Czy jest to typ "lekki" "średni" czy "ciężki" ?

Sprawa wbrew pozorom nie jest trywialna.

 

Andrzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z założenia czysto teoretycznego ramię tangencjalne jest najlepsze. W praktyce jednak jest inaczej. Jesli zbieze się choć niewielki kurz- a jest to nieuniknione, lub gdy płyta ma jakąś tam ryskę powstaje problem. Igła zacina się i powtaża ten sam rowek. Kombinowałem wszystko. Szukałem porad. Niestety bezskutecznie. Niektórzy na forum udzielali rad!!! Dziś po sprzedaniu Aury- co jest pozbyciem się kłopotu już nie mam żadnych problemów. Gdybym jednak jej nie sprzedał i nie kupił nowego gramofonu- to na pierwszy ogień poszłaby wymiana "gównianego" ramienia tangencjalnego na zwykłe. Na ostatnim audio show rozmawiałem wszędzie gdzie były gramofony. Wystawcy potwierdzili teoretyczną wyższość ramion liniowych. Niestety powoduje to nie możliwość słuchania wielu ulubionych płyt. I wierzcie mi clear audio i inne wynalazki z takimi ramionami mają ten sam problem. Są one dobre w przypadku odsłuchiwania nówek, ale tylko tych audiofilskich 180-200gramówek. Z doświadczenia podpowiem, ze można troszkę oszukać igłę podnosząc stolik z prawej strony do góry wymuszając w ten sposób przesuwanie się na podobieństwo siły dośrodkowej. Zmiejszy to niedogodności natury ramienia liniowego lecz i tak nie wyeliminuje wady do końca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.