Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw stereo do 4 tys.


Ej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Poszukuję zestawu stereo (kolumny + wzmacniacz) do pokoju ok. 20 mkw.

Muza różna: rock, reggae, jazz np.: Tool, NIN, Pink Floyd, Izrael, Dreadzone, Miles Davis. Generalnie zwracam uwagę na grę bassa.

Budżet: ok. 4 tyś.

 

W pierwszej kolejności zakupiłbym kolumny (2-3 tyś), wzmaka sprawiłbym sobie trochę późnej (1-2 tyś.).

 

Proszę o jakieś propozycje, oczywiście przed zakupem udam się do jakiegoś salonu na odsłuch.

 

Dzięki wielkie z góry za pomoc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

1400 dni na forum i 1 słownie jeden wpis ??? Żeby nie te bieganie po górach to ach...

WYSZUKIWARKA!!!

No dobra już i tak większośc doradzi to co ma. A więc ...Rotel i kolumny DIY (niekoniecznie samemu robic, może ktoś coś chce sprzedac, warto się porozglądac.

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pierwsze co trzeba rozstrzygnąć to rodzaj kolumn. W tej cenie masz niezłe monitory bądź słabe podłogówki. A jakie źródło dźwięku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>W pierwszej kolejności zakupiłbym kolumny (2-3 tyś), wzmaka sprawiłbym sobie trochę późnej (1-2

>tyś.).

 

Hmm, chyba jednak lepiej byłoby najpierw zakupić wzmacniacz i na nim odsłuchować konkretne kolumny w sklepie, poprawcie mnie jeśi sie mylę.

Dla mnie to troche jak budowanie toru wyścigowego nie wiedząc czy będą ścigać się na nim gokarty czy bolidy F1.

 

Co do wzmaka to też skojarzył mi sie Rotel, może też ew NAD, Xidak, CA w tej cenie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejnisc jest prosta :

 

Najpierw kolumny (dopasowac do pomieszczenia wielkoscia),wzmak a nastepnie CD (powinno byc jak najlepsze bo zrodlo to podstawa) na samym koncu doszlifowac to kablami.

 

Kombinacji jest dziesiatki jak nie setki wiec gotowej recepty nie ma trzeba sluchac samemu we wlasnym pomieszczeniu uprzednio je przygotowujac akustycznie by sprzet mial szanse w nim zagrac .

 

Zycze udanych poszukiwan :)

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw chcę zakupić kolumny, ponieważ mam jakiś tam zestaw kina domowego Sony (kolumny tez mam by Sony i niestety ciągle w nich czegoś brakuje) i myślę, że amplituner z tego zestawu mógłby pociągnąć do czasu zakupu wzmaka.

 

Wolałbym jednak podłogówki niż monitory, nie ma w tej cenie jakiś ciekawych kolumn? Myślalem, że za 3 tyś. znajdę coś ciekawego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem bardzo ciekawa propozycja z allegro:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i wzmak:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

no niewiele ponad 4PLN ale warto.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje odczucia estetyczne wskazują na duże kolumny, a jeszcze bardziej odczucia mojej żony, o mały włos nie wyszła z MM z kompletem kolumn JBL ES100. Jednak namówiłem ją na odsłuch kilku zestawów w jakimś sklepie hi-fi by nie podejmować pochopnego zakupu :). Dlatego też zasięgam opinii forum by wiedzieć mniej więcej czego szukać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej

 

Będąc mniej więcej w twojej sytuacji najpierw kupiłem te kolumny. Kierowałem się ceną, wyglądem i kretyńską, jak dzisiaj to oceniam, recenzją (brytyjskie brzmienie i te sprawy). Dziś jestem ciut mądrzejszy w te klocki ale zakupu nie żałuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety powyższe Focale już poszły, jednak przed zakupem pójdę gdzieś na odsłuch. Zastanawiam się nad Monitor Audio BR6 i Focal JML Chorus 714 V. Podobno BR6 mają oddają lepiej średnie tony. Czy moze lepiej dołożyć do 716 V? Jest pomiędzy nimi jakaś istotna różnica?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z BR6 będziesz zadowolony, mają duży zapas mocy, grają bardzo przyjemnie w całym zakresie (sam bas - świetny)

co ważne, są bardzo ustawne - zagrają w takich 20m dobrze (co rzadko którym podłogowym kolumnom z 3x 6,5' wooferami się udaje)

 

jedynie trzeba do nich mocnego wzmaka, dlatego lepiej rozejrzyj się za używaną elektroniką jak chcesz się wyrobić w budżecie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o Elac FS-58? Mogę miec je w cenie 1800 za parę, jak to zagra z jakimś rotelem np. z 06? Niestety odsłuch BR6 i FS-58 mogę mieć w innych sklepach i cieżko bedzie je bezposrednio porownać. Myslałem tez o B&W 684, ale czy różnica w stosunku do BR6 bedzie znacząca?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor Audio i Elac grają raczej po "ciemniejszej" stronie, B&W wręcz przeciwnie

musiałbyś sam sprawdzić jaki typ brzmienia preferujesz

raczej odpuściłbym te FS58 (znam model FS 57), nie są złe w tej cenie no ale jak rozpatrujesz sporo droższe kolumny to jednak nie ma o czym mówić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem MA BR6 z CA 650, brzmiało dobrze :), niestety w sklepie tym nie mieli Rotela. Tam gdzie maja Rotela są Elac i B&W. Zastanawiam się czy jest sens wybrać się tam (skoro Elac mają być gorsze). Do czego jeszcze warto podłączyć BR6? Czy z jakimś Nadem lub Rotelem 06 zagrają lepiej? Słuchałem kiedyś B&W z rotelem 06 i było nieźle, dynamicznie (ale trochę drożej niż zakładany budżet - 6 tyś.) tyle, że bas wydawał się mniej ciepły od tego z BR6, ale może była to kwestia wzmaka (CA) lub innego pomieszczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Użytkownicy+

Ej, jest dokładnie tak jak podejrzewasz, rotel ma bardziej zwarty bas niż CA który jest słabiej kontrolowany i może wywoływac wrażenie ciepłego dźwięku. Poza tym B&W nie mają jakiegoś zamaszystego basiska, i choc tak dobrze nie znam MA BR6, to myślę że tu także może byc bardziej miękko niż B&W.

Robert

Ps. Rotel z B&W gra dosyc ostro i dynamicznie, na pewno nie jest to plumkanie. Żeby to razem zagrało, trzeba podpiąc łagodnie grające CD i kable (bez nadmiernie wyeksponowanej góry pasma).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejny problem tym razem :). Mam możliwość zakupu RS6 za 3 tyś. Które lepiej zagrają BR6 czy RS6? Pokój ma dokładnie 25 m kw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EJ!

 

Jeśli poszukujesz dobrych kolumn, to mam na sprzedaż zaledwie przetestowane Acoustic Energy Aegis Neo 3 z angielskiej dystrybucji. Kolor jasny dąb - light oak. Zaledwie rozpakowane, pograły może 20 czy 30 godzin. Pełny fabryczny komplet. Sprzedam je za 1900 złotych wraz z przesyłką. Na allegro kosztują 2950 złotych. Posłuchaj w jakimś salonie, może będą dla Ciebie dobre?

Gwarancja zwrotu pieniędzy w przypadku braku zadowolenia z nabytku.

Kontakt: [email protected] lub GG: 3663951.

 

Pozdrawiam - Romek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romek dzięki za ofertę, pomyślę. W tej chwili zdecydowany jestem na BR6 lub RS6 i czekam na poradę, które lepiej wybrać bo cenowo są zbliżone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BR6 są mocniejsze ale RS6 to wyższa seria, w kategoriach "audiofilskich" zagra lepiej choć ma przy tym bardziej "wyostrzone" brzmienie od serii BR (niekoniecznie wszystkim się musi podobać)

generalnie jak przedkładasz jakość nad zapas mocy to zawsze lepiej brać wyższy model, choć jakość BR jest i tak bardzo dobra :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam MA RS6. Mam od dwóch miesięcy i bardzo je sobie chwalę. Są bardzo detaliczne i szczegółowe, a przy okazji dysponują takim mocnym i soczystym basem. Świetnie nadają się do rocka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zamówione :). Teraz mam pytanie (było pewnie na forum, ale świat idzie na przód o mogły się opinie pozmieniać) jaki do nich wzmak, oraz jakie kabelki? Oczywiście zgadzam się że przekroczę założony budżet (4 tyś.) ale nie chciałbym przekraczać go aż nadto :). Podobno NAD, HK lub Arcam, nie znam się, więc proszę o pomoc. Podobnie o kablach nie mam zielonego pojęcia.

Pozdrawiam i dzięki za dotychczasowa pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje bardzo dobre kolumny:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wzmaka to mam takie cudo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (w trochę lepszym stanie wizualnym). Mam też rotela ra-04, a miałem różne cuda, od niskich luxmanów po sony ES, no i się zastanawiam czy nie kupić tego Duala z linka na "części". Tak, to jedyna wada tego klocka, jak padnie, to raczej się go już nie pozbiera. Tu są dane techniczne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A jak gra? rotel ra-04 przy nim, to nawet nie Pan Pikuś. Przestrzeń, stereofonia, pełna kontrola, wyrafinowanie, kultura. Przy okazji bardzo uniwersalny, chociaż progrock jakby najlepiej na nim smakuje. Słuchałem Marantza PM15s i Yamaha S2000 - nie zaskoczyły mnie. Jak by się zepsuł no to niestety wejście z powrotem na ten poziom będzie kosztowało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do paltona

"Ej, jest dokładnie tak jak podejrzewasz, rotel ma bardziej zwarty bas niż CA który jest słabiej kontrolowany i może wywoływac wrażenie ciepłego dźwięku. Poza tym B&W nie mają jakiegoś zamaszystego basiska, i choc tak dobrze nie znam MA BR6, to myślę że tu także może byc bardziej miękko niż B&W."

Pierwsze słysze żeby ktokolwiek twirdził że CA ma słabo kontrolowany bas a juz ze gra ciepło to wogóle.CAsłynie z kontroli nad basem a to dlatego że brak mu dolnych rejestrów,rozumiem ze chodzi o odniesienie do rotela ale powyższe twirdzenia dotyczące CA nie mają zastosowania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.